Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Negde po netu sam iskopao ovaj susret generacija. :)

 

Ne bi bilo lose napraviti neki skup Xt-asa :):moto3:

Bilo bi lepo... :moto3::takoje:

Moglo bi mozda da se nesto organizuje kod mene.

Ako ima zainteresovanih mogu da se raspitam u planinskom domu na Gocu da nam naprave neku cenu za jedno nocenje i neku klopu.Da se skupimo prvi dan provozamo malo po planini potom na klopu i spavanje pa sutra jos neka mala voznjica i onda kud koji mili moji.

To bi bilo izvodljivo tek posle 14.10 posto do tada imam dosta obaveza u hotelu i ne mogu odsustvovati ni jedan dan.

 

Ukoliko ste za varijantu neku na prolece mozemo ovo sve napraviti kod mene u hotelu posto su mi za oktobar skoro sve jedinice rezervisane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 969 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Negde po netu sam iskopao ovaj susret generacija. :)

 

Ne bi bilo lose napraviti neki skup Xt-asa :):moto3:

Bilo bi lepo... :moto3::takoje:

Moglo bi mozda da se nesto organizuje kod mene.

Ako ima zainteresovanih mogu da se raspitam u planinskom domu na Gocu da nam naprave neku cenu za jedno nocenje i neku klopu.Da se skupimo prvi dan provozamo malo po planini potom na klopu i spavanje pa sutra jos neka mala voznjica i onda kud koji mili moji.

To bi bilo izvodljivo tek posle 14.10 posto do tada imam dosta obaveza u hotelu i ne mogu odsustvovati ni jedan dan.

 

Ukoliko ste za varijantu neku na prolece mozemo ovo sve napraviti kod mene u hotelu posto su mi za oktobar skoro sve jedinice rezervisane.

 

 

Dogovaramo se mi vec godinu dana ali nikako da se dogovorimo...

 

Ajde dajte neki predlog pa da se uklopimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Bolje bi bilo da se strpimo do proleca sto zbog kisa sto zbog zime a i moje obaveze ce biti manje pa cu moci to lepse da organizujem i na visem nivou. Ali ako hocete sada datum bi bio posle 14.10 t.j vikend 17/18.10 ali jbg prognozieaju neki kisu tada.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Po meni to bi trebalo da bude prolece, najavljeno na vreme, gde bi u organizaciju mogla da se ukljuci neka subotnja voznja po okolini.

Inace, podrzavam okupljanje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Ajde imacu na umu ovu voznju pa cu kad dodje vreme sve objaviti ovde. A komsije iz Kraljeva bi mogli da pripreme neku rutu po Stolovima . ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ajde imacu na umu ovu voznju pa cu kad dodje vreme sve objaviti ovde. A komsije iz Kraljeva bi mogli da pripreme neku rutu po Stolovima . ;)

 

Juce je XT-jka bila na Stolovima...

Najbolje je provozati se sa Banjske strane Goca na Kraljevacku ukljucujuci i Stolove, pa nazad, oko 100km krug.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ajde imacu na umu ovu voznju pa cu kad dodje vreme sve objaviti ovde. A komsije iz Kraljeva bi mogli da pripreme neku rutu po Stolovima . ;)

 

Juce je XT-jka bila na Stolovima...

Najbolje je provozati se sa Banjske strane Goca na Kraljevacku ukljucujuci i Stolove, pa nazad, oko 100km krug.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Ma ima odlicnih puteva po Gocu sa obe strane. Zeljin ne sme da se zaobidje :) .

Mozete da pustite sms ili Pm kad vozite Stolove posto me mrzi da iz banje idem sam a i ne poznajem nesto planinu.

063/8361252

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova

Pozdrav svima

 

Več sam postavio 1 upit i jedan dečko se stvarno potrudio tu na forumu da mi pošalje service manual za 4 pt model.

Nije ga mogao cijelog zalijepit jer je prevelik pa mi treba samo link za skidanje ili da ga netko priloži u drop box od googla. Onda se lako skine. Tražio sam svuda ali ga nema za đaba.

Naručio bi preko ebaya ali nemam otvoren račun a i tlaka mi nekog davit da mi to naruči.

Ako netko ima volje da se malo potrudi,zahvalan do boga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Africa Twin , Kawasaki VN 1500 Classic

Svaka Yamaha na prvom paljenju izbaci dim.To vazi za 1cil.i za 2cil.odnosno za xt tt za tdm xtz itd.Imam xt 600 3aj i isto se desava a imam i nov agregat za yamahu koi takogje zadimi na prvom paljenju a sam agregat jos toji na paleti i nikada nije montiran na ram motocikla znaci jos je na nultom kilometru i to je tako kod Yamahe a i svih drugih Japanaca A ako neverujete pratite neki drugi motocikl kad se pali prvi put posle stajanja od par dana :stabre: :stabre: :neznam: :neznam: :neznam: :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5239 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Pratio i nisam primjetio..tu problem moze da bude do copave :) Da smjesno zvuci ali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 534 postova
  • Lokacija: Bač
  • Motocikl: Yamaha XT600 2kf

Da rasjasnimo jednu stvar prvo. Sta podrazumevate pod tim "zadimi" ? Treba razlikovati dim, od sagorelog ulja recimo, i paru od kondenzata koji se nakuplja u auspuhu tokom stajanja na hladnom.

Sto se tice dima, moj hoce da zadimi malo crno kad se navrne gas, sto ce reci da imam najverovatnije previse goriva u smesi :neznam: A sto se tice dimljenja (parenja :lol:) samo kad je hladno vreme mislim da je to sasvim normalno dok se motor ne zagreje. Ispravite me ako gresim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova

Ja sam se osvrnuo na ono da svaka zadimi na prvom paljenju. Moja stvarno ne zadimi nikako. Ni kondenzacijom ni pod čokom,zimi. Nema razlike. Motor je uvijek ugrijan prije vožnje,nikad ga ne vozim na hladno.

2002 g je,i servisi rađeni na vrijeme,nikad na mašini nije rađeno ništa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova

Da rasjasnimo jednu stvar prvo. Sta podrazumevate pod tim "zadimi" ? Treba razlikovati dim, od sagorelog ulja recimo, i paru od kondenzata koji se nakuplja u auspuhu tokom stajanja na hladnom.

Sto se tice dima, moj hoce da zadimi malo crno kad se navrne gas, sto ce reci da imam najverovatnije previse goriva u smesi :neznam: A sto se tice dimljenja (parenja :lol:) samo kad je hladno vreme mislim da je to sasvim normalno dok se motor ne zagreje. Ispravite me ako gresim

 

Možda je ok ako dimi malo dok se ne ugrije. I meni na toplo može zadimit ako je odvrnem u leru,ali samo radi gareži u ispuhu. Imam wingsa gore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: Srbija,Uzice
  • Motocikl: XRV 650 AFRICA TWIN RD03...KTM 950 ADV LC8

Ugradjen manometar za pritisak ulja....u planu je i pokazivac temperatura ulja(samo da nadjem odgovarajuci sat i sondu)

 

A sto se tice skupa xt-asa zainteresovan sam, i takodje mislim da je bolje ostaviti to za prolece 0takoje.gif

 

04102013209.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Jel uspeo neko da sipa 14,5 litara u rezervoar od 3TB-a. Po spec je 13l a meni nasuse 14.5l jos nije bio skroz prazan. :stabre::stabre:

Il se razduo ko plasticna kanta ili ovi muski kradu :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: livno bih
  • Motocikl: xt600

Jel uspeo neko da sipa 14,5 litara u rezervoar od 3TB-a. Po spec je 13l a meni nasuse 14.5l jos nije bio skroz prazan. :stabre::stabre:

Il se razduo ko plasticna kanta ili ovi muski kradu :neznam:

 

 

 

kod mene je 1992 3uw ravno 14l potpuno prazan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Propada mi zadnja kocnica kad se zagreje ? Ulje promenjeno relativno skoro.

Ovo se desava na dugom nizbrdicama kad malo zustrije vozim i koristim vise kocnicu. Cim se malo ohladi radi normalno. Sta moze biti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja