Jump to content

Moto Zajednica

Klr650

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 334 postova
  • Lokacija: Jarkovo / Vojvodina
  • Motocikl: Adventure sports 750
pre 42 minuta, Krokodilo je napisao:

Само са карикама тешко да че да буде миран 10год.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Nisi možda dobro pročitao, sada će generalnu da uradi pa je miran 10-ak godina. Klr mu je prešao oko 220.000 km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Nisi možda dobro pročitao, sada će generalnu da uradi pa je miran 10-ak godina. Klr mu je prešao oko 220.000 km.
Нисам, извињавам се.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Nisi možda dobro pročitao, sada će generalnu da uradi pa je miran 10-ak godina. Klr mu je prešao oko 220.000 km.
И зашто генералку, због километраже?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Око генералке, радилица је прави раритет. Задњи пут сам купио половну на АлиЕ. Сречом била је стварно како је било описано и сликано. Цилиндар хилзнован, нове карике од неког аута са тим што само оригинал карике брисајуча је 2,8мм а заменска је била 3мм па је клип био на обраду другог канала. И уљана карика обавезно са кавином касетом јер излази неколико стоти тања и дими кроз ауспух. Уљна пумпа обавезно или нова или репарација исте, рол лежај на радилици обавезно нов 140€ комлет. Обавезна промена и унутрашњег и спољашњег дела без разлике колико вам изгледа "сачуван" јер није. Нове гумице вентила среџивање главе и све остало.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Радилица нема луфт али пожељно је растурити је и проверити оштечење доње песнице. Ово је све животно искуство, ко жели нек послуша, ко не можда добије остав.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Ако на горњу песницу има овакве промене, доле је много горе. Тако да мото: "може да проџе" не важи. 0b15423273e7d2e7a95034dd9dea4266.jpg

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: Honda transalp600 1999

Ne znam kako da okacim snimak......ja ipak mislim da se meni cuje korpa kvacila....moze li ona da ima ovakve simptome ako odu oni federi na njoj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Taj agregat ima najgora konstrukcijska rešenja od svih japanskih jednocilindrasa tih godina. Prelazi dosta ali mora redovno da se održava i menjaju lanci u mašini koji znaju kuršlus da naprave. Imao sam i klr600 i yamahu ttr600 i hondu xl600r, medju njima klr je ubedljivo najgori. U USA je popularan samo zato što je jeftin i što je dilerska mreža Kawasakija razgranata.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: Honda transalp600 1999
Pre sat vremena, aca-pn je napisao:

Taj agregat ima najgora konstrukcijska rešenja od svih japanskih jednocilindrasa tih godina. Prelazi dosta ali mora redovno da se održava i menjaju lanci u mašini koji znaju kuršlus da naprave. Imao sam i klr600 i yamahu ttr600 i hondu xl600r, medju njima klr je ubedljivo najgori. U USA je popularan samo zato što je jeftin i što je dilerska mreža Kawasakija razgranata.

Samo redovno odrzavanje i oni su neunistivi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Ne znam kako da okacim snimak......ja ipak mislim da se meni cuje korpa kvacila....moze li ona da ima ovakve simptome ako odu oni federi na njoj
Корпа лупа константно, умири можда кад стиснеш квачило. Зубчаници балансера имају опруге за амортизацију, опруге су сигурно "појеле године" па при малим обртајима и при нагло додавање туражу имаш "так так". Кажем ти да све промењено траје 15000 и после опет почиње да лупа, ево ако га мазиш нек тера + 5000 али то је то. Рекао си да ланац кочи на неке линкове, и то је знак за промену.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: Honda transalp600 1999
On 25.8.2021. at 8:55, plumber.ns je napisao:

Teram isti agregat, samo malo mladji, motor se greje pre vožnje, par minuta ali nikako se ne vozi na malim obrtajima, jer to mu skraćuje vek. Dok se masina ne ugreje, vozi se 1800-2500 obrtaja konstantno, ne turira se na semaforu i slično. Ako ke na niskim obrtajima izraženo to što si rekao može biti i dekompresor.
Koliko je prešao motor?

Mozes li mi reci koliko se krece potrosnja goriva kod tvog modela.....meni oko 6l

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 334 postova
  • Lokacija: Jarkovo / Vojvodina
  • Motocikl: Adventure sports 750

Pa tako slično, moj je podešen sa dugim prenosom za drumsku vožnju 100% . Uglavnom sam na oko 3000 obrtaja u vožnji, možda 3500, a pri takvoj ne troši mnogo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 334 postova
  • Lokacija: Jarkovo / Vojvodina
  • Motocikl: Adventure sports 750

Negde su ga krstili kao KLX 700 A negde kao Tengai 700. Iskočio mi na netu kada sam nesto pretraživao. Verujem da ce nešto slično napraviti, za mladje kawasaki ljubitelje. Pošto je klr za nas matore. Yamaha sa novom trenerom 700 je baš napravila iskorak. Kawa bi se mogla potruditi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja