Jump to content

Moto Zajednica

Klr650

Recommended Posts

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: Honda transalp600 1999

Pozdrav ljudi....imam klr650 1995g i imam problem kad idem na malim obrtajima i naglo dam gas kao da se cuje preskakanje lanca...ima te neke udarce ali ne mogu da provalim odakle....posebno kad idem teskim makadamom pa zadnja viljuska dosta radi,e tada najvise.....dok na vecim obrtajima je sve u redu....natezac i lanac fazni su ok

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Тај агрегат има и ланац који окрече два балансера, и тај треба да се мења. Ако нису добри и ланчаници на радилици, и на балансере. Сложени је поступак.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: Honda transalp600 1999

Pretpostavio sam mada kad sam mijenjao natezac reklo bi se da je sve u najboljem redu sa zupcanicima i lancima,ali opet nisam bas toliko iskustan.....lanac i lancanici pogonski su dobri

Promenio član Mafone

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Е сада, избијање ланчаника са рукавца радилице НИКАКО не може на лицу места. Значи радилица напоље па на пресу итд, итд.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: Honda transalp600 1999

Dok po neko kaze da on mora da ima te udare kad se sa malih obrtaja da naglo gas jer je jedan cilindar...inace u srednjim i vecim obrtajima ne cuje nista i od kad sam zamijenio natezac masina se ne cuje da radi....nevjerovatno je tiha na leru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 334 postova
  • Lokacija: Jarkovo / Vojvodina
  • Motocikl: Adventure sports 750

Teram isti agregat, samo malo mladji, motor se greje pre vožnje, par minuta ali nikako se ne vozi na malim obrtajima, jer to mu skraćuje vek. Dok se masina ne ugreje, vozi se 1800-2500 obrtaja konstantno, ne turira se na semaforu i slično. Ako ke na niskim obrtajima izraženo to što si rekao može biti i dekompresor.
Koliko je prešao motor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 334 postova
  • Lokacija: Jarkovo / Vojvodina
  • Motocikl: Adventure sports 750
Тај агрегат има и ланац који окрече два балансера, и тај треба да се мења. Ако нису добри и ланчаници на радилици, и на балансере. Сложени је поступак.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk


Kolega vozi klr 600 već 15g, nije menjao lance.
samo karike, saće generalnu pa je miran opet 10 godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Dok po neko kaze da on mora da ima te udare kad se sa malih obrtaja da naglo gas jer je jedan cilindar...inace u srednjim i vecim obrtajima ne cuje nista i od kad sam zamijenio natezac masina se ne cuje da radi....nevjerovatno je tiha na leru
Кад нагло додајеш гас има дискретан ударац, ако то прелази у ко што ми кажемо КОВАЊЕ, онда је зрео за проверу.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
Pre 2 sati, Mafone je napisao:

Pozdrav ljudi....imam klr650 1995g i imam problem kad idem na malim obrtajima i naglo dam gas kao da se cuje preskakanje lanca...ima te neke udarce ali ne mogu da provalim odakle....posebno kad idem teskim makadamom pa zadnja viljuska dosta radi,e tada najvise.....dok na vecim obrtajima je sve u redu....natezac i lanac fazni su ok

Španer lanca protutega, to je njihov problem, popularno zvano "doohickey" , taj španer serijski nije

najbolje napravljen, ima u ponudi aftermarket koji riješava sve buduće probleme. Evo na ovom videu

imaš sve detaljno objašnjeno:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1771 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Proveri prvo banalnu stvar, zategnutost lanca točka. Kada je popušten na makadamu je osećaj kao da lanac preskače, dok na asfaltu imaš vibracije. 

Kakva ti je kardan guma zadnjeg točka (cush drive)?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: Honda transalp600 1999

To mi je bio problem na proslom motoru i rijesio sam zamjenom lanca a ma bas isti osjecaj,ali ovome su lanac i lancanici dobri,mada na lanac sam primijetio da ponedje imam cvrste linkove,probao sam da ih razradim ali opet nije to to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Ето како може да изгледа, али није до њега, цео тај склоп је лоше решење. Нема делумно репарирање, мора све да се промени(ланац, ланчаници и систем затезања). 58211179c17c984bf6e192c45bd73361.jpg

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
To mi je bio problem na proslom motoru i rijesio sam zamjenom lanca a ma bas isti osjecaj,ali ovome su lanac i lancanici dobri,mada na lanac sam primijetio da ponedje imam cvrste linkove,probao sam da ih razradim ali opet nije to to
Тај је за промену.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: Honda transalp600 1999

Ove plasticne klizace sam gledao kad sam mijenjao natezac i bili su dobri....a lanac se odvaja mozda milimetar sa sredine zadnjeg zupcanika i nije istegnut....zato ga ne mijenjam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

И кад све промениш добро је 15000км. После почиње поново исти процес лупања. Е сада говорим о мушкој вожњи, не малтретирам али ако је 650 онда има да се тако третира.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Kolega vozi klr 600 već 15g, nije menjao lance.
samo karike, saće generalnu pa je miran opet 10 godina.
Само са карикама тешко да че да буде миран 10год.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: Honda transalp600 1999

Ja npr kad mi motor radi na leru i naglo mu dam gas kao ono naspricam gas,tapnem onda se zacuje klik kao neki udar ali samo iz lera

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: Honda transalp600 1999

Ili npr dignem ga na stender,ubacim u petu i pustim kvacilo da vrti tocak bez dodavanja gasa,zatim po malo stiskam zadnju kocnicu da ga malo opteretim i onda pocne taj isti zvuk lupanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Ili npr dignem ga na stender,ubacim u petu i pustim kvacilo da vrti tocak bez dodavanja gasa,zatim po malo stiskam zadnju kocnicu da ga malo opteretim i onda pocne taj isti zvuk lupanja
То је смрт за агрегат, страда и фазни ланац и овај други и погонски и буквално све. Зато моторцикл и ауто се возе у одговарајучи степен преноса да се не би возили на превише низак обртај.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja