Jump to content

Moto Zajednica

Tomos A3 friziranje

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Sremski Karlovci
  • Motocikl: Tomos A3

Poz,da li je okej da staviti 40.5 klip na automatik?Zapravo želim kupiti automatik sa tim klipom pa pitam da li se dobija nešto osetno sa tim klipom u odnosu na fabrički?Ili se skraćuje radni vek mašine?Koji je fabrički klip na A3?

 

Hvala

 

Послато са Redmi 6 помоћу Тапатока

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

U svačije vreme je to bila i jeste originalna mera klipa. Kako je vreme prolazilo i stiskala nemaština izmišljali su ljudi svašta....pa i klip 40,5.

Ako pogledate originalnu radioničku knjigu, ne pominje se klip veći od prve specijale. Pošto je jako teško ubeđivati se sa raznim stručnjacima šta može, šta ne može....savet je da, ako nisi spreman da zaprljaš ruke, to ne uzimaš. Može Tomos lepo da radi, ali je potrebno imati iskustva sa delovima koji su u prodaju...kojih ima raznog kvaliteta, porekla i cene.

Tomos je jedna super priča iz prošlih vremena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R

Nista specijalno neces dobiti, sem da ce ti brze stradati radilica.
Sto rece kolega, ja sam u moje vreme vozio klip 38, I fabricki auspuh onaj tihi...
Ako mozes da biras kupi Automatic sa kolibri masinom, bolja je mnogo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Iz mog iskustva se a3 i ne isplati bas frizirati prvenstveno zbog toga sto ima samo 2 brzine.

Nije rijedak slucaj da dosta veci klip ubije radilicu posle nekog vremena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Значи све може, функционише одлично АЛИ, ако је све запажено по пропису. А за то треба знање иначе оде радилица, лежајеви, машина греје и све остало.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Sremski Karlovci
  • Motocikl: Tomos A3

A šta mislite, o ovom motoriću konkretno se radi

M.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Preko 3 miliona oglasa, na jednom mestu!



P.S: Nzm da li smem slati linkove od oglasa ovde,vi obrisite ako ne smem.

Послато са Redmi 6 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Ово је A3, лепо рече неко дај још коју пару и узми А5. Много боље у сваком погледу.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

A sve zavisi za cega ti treba Tomos. U stvari bilo kome od nas. Može do pijace i tu ti ne treba ništa osim fabrike. Klip 38 i prrr-prrrrr... 

Može za trke, a tu ti vec ne treba ništa fabričko. U glavnom ide isto 38,ali "Elko", kanali k'o lavori, drugo kvacilo, usis, izduv... Ali onda izbije iz novčanika preko soma evra, malo se vozi, malo (mnogo) se šarafa... 

Može i taj klip 40,5 da se vozi lepo, ali ima tu jedna druga stvar kao što već rekoše kolege. Strada radilica. Nece nju razbiti taj veći klip tek tako, nego se radi o tome da je ta radilica već umorna i sada kad je stisne nov veći klip ona ne može da izdrži. 

Ja kad bi sebi pakovao a3 samo 38l, dellorto i rezona. I paljba. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Sremski Karlovci
  • Motocikl: Tomos A3
A sve zavisi za cega ti treba Tomos. U stvari bilo kome od nas. Može do pijace i tu ti ne treba ništa osim fabrike. Klip 38 i prrr-prrrrr... 
Može za trke, a tu ti vec ne treba ništa fabričko. U glavnom ide isto 38,ali "Elko", kanali k'o lavori, drugo kvacilo, usis, izduv... Ali onda izbije iz novčanika preko soma evra, malo se vozi, malo (mnogo) se šarafa... 
Može i taj klip 40,5 da se vozi lepo, ali ima tu jedna druga stvar kao što već rekoše kolege. Strada radilica. Nece nju razbiti taj veći klip tek tako, nego se radi o tome da je ta radilica već umorna i sada kad je stisne nov veći klip ona ne može da izdrži. 
Ja kad bi sebi pakovao a3 samo 38l, dellorto i rezona. I paljba. 
Ovo će mi biti prvi motor koji bi kako da kažem po selu vozio haha.
Hoću da probam sa automatikom pa ako mi se svidi to onda neki apn ili slično...
E sad još jedno laičko pitanje...Da li je bolje staviti duži klip od fabričkog ili spustiti glavu radi bolje kompresije?
Hvala

Послато са Redmi 6 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Ovo će mi biti prvi motor koji bi kako da kažem po selu vozio haha.
Hoću da probam sa automatikom pa ako mi se svidi to onda neki apn ili slično...
E sad još jedno laičko pitanje...Da li je bolje staviti duži klip od fabričkog ili spustiti glavu radi bolje kompresije?
Hvala

Послато са Redmi 6 помоћу Тапатока

Молим???

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Sremski Karlovci
  • Motocikl: Tomos A3
Молим???

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Malo sam listao po netu pa sam video da ima način da se glava spusti za par mm i da se metne klip 40 ko na ovom oglasu
Kao što sam rekao apsolutni sam početnik što se ovog tiče ne zameri

Послато са Redmi 6 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Баш та компресија ј...е све кокошке а није петао. И тема о којој причамо није за почетнике, НИ КА КО.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Sremski Karlovci
  • Motocikl: Tomos A3
Баш та компресија ј...е све кокошке а није петао. И тема о којој причамо није за почетнике, НИ КА КО.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk


Jbg ne znam ja hahaha izvinite stvarno

Послато са Redmi 6 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Kod tih 2t motorica ako "spustis" glavu dobijas malo bolju kompresiju. A ako stavis duzi klip pravis zijan. Za malo bolje performanse ljudi cesto "skracuju" klip tj pero klipa na usisnoj strani(pricam od donjem dijelu klipa) kako bi ranije usisavao. To skracivanje idenoko 1 mm ako se dobro sjecam.

Ne dirajte ga tu je da nauci. I ja sam nekad imao slicnih pitanja.

Kako god malo si pozurio. Prvo trebas dobro da razumijes kako 2t masine funkcionisu da bi mogao u bilo kakvu preradu da se upustis.
Na youtube imas dosta animacija i snimaka o tome.
A kad to savladas imas na tomos forumu dosta toga.

Moj ti je savjet da ne radis nista na svoju ruku u sta nisi 100% siguran kako funkcionise.
Ako bas ne insistiras na automatiku radije pogledaj neki apn u staru je jaci i brzi, a ima i prisilno hladjenje sto bih ja naveo kao +.

Edit:
Da napomenem da povecana kompresija ubija radilicu sto su ti i ostali rekli. Shodno tome bolje nemoj...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Sremski Karlovci
  • Motocikl: Tomos A3
Kod tih 2t motorica ako "spustis" glavu dobijas malo bolju kompresiju. A ako stavis duzi klip pravis zijan. Za malo bolje performanse ljudi cesto "skracuju" klip tj pero klipa na usisnoj strani(pricam od donjem dijelu klipa) kako bi ranije usisavao. To skracivanje idenoko 1 mm ako se dobro sjecam.

Ne dirajte ga tu je da nauci. I ja sam nekad imao slicnih pitanja.

Kako god malo si pozurio. Prvo trebas dobro da razumijes kako 2t masine funkcionisu da bi mogao u bilo kakvu preradu da se upustis.
Na youtube imas dosta animacija i snimaka o tome.
A kad to savladas imas na tomos forumu dosta toga.

Moj ti je savjet da ne radis nista na svoju ruku u sta nisi 100% siguran kako funkcionise.
Ako bas ne insistiras na automatiku radije pogledaj neki apn.
Hvala na savetima,trudim se da celu ovu priču što bolje prostudiram pre nego što kupim motor.
Nije da insistiram na automatiku nego za te pare koje ja imam (oko 200e max) nema neka ponuda apenaca sa papirima.Mozda drugi razlog je to što je ovo automatik pa je jednostavnije za početak malo da se naviknem.

Послато са Redmi 6 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Још да ти кажем да је Аутоматик компликован агрегат за било којег 2Т скутера.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2839 postova

možeš malo da spustiš glavu i  dobiješ skoro ništa.Možeš i da staviš taj klip i tu će se već osećati da ima više snage.Ali radilica sigurno jednom godišnje na remont.Sa obzirom da ćeš se vozati do grada i voziti po selu i gore dole moguće i ranije.To je bilo isplativo kad nije bil ništa osim apnca i automatika na potvdru da se vozi.Sad imaš skuter od 50 cmm kinez bez blokade koji ide bolje-65 na sat i ne strada radilica.

Promenio član sasa ns 1
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SH350i

Možda neko od učesnika u temi zna odgovor pa bih da priupitam... Imali smo neki model kupljen ‘90. (one alu felne i crni agregat, ne znam tačan model) i vazda je bio neki problem da prebaci u drugu, drndaj gas malo malo pa nekako uspe, majstori su pričali da im je to boljka i na kraju nikad nisam saznao je l to moglo da se popravi i u čemu je bio problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2730 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

U kvacilu i menjacu. Itekako je resivo. Ko ume, napravi automatica da presalta kao da ima full mesh menjac. :)

Ali je komplikovan za neiskusne i trasi dosta igranja da se podesi.

A3 i A5 lagano idu preko 60 km/h, s tim da A5 to postigne mnogo lakse i brze. I ne pregreva se tako lako za razliku od A3.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2495 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ja koliko se sećam taj problem sam rešavao zamenom one opruge koju smo zvali znak pitanja a ako to nije pomagalo menjao sam rolnice i deo u koji one upadaju na zupčaniku prve brzine i tada je normalno prebacivao u drugu. Taj deo se nitovao na zupčanik.

Davno beše kad sam se igrao sa automatikom pa ne zamerite ako nisam lepo objasnio, prošlo 20 godina minimum :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Проблем није био само са "упитником", проблем су биле клизне површине нитоване на зубчанику за прву брзину где су лежале оне 6 ролнице. Лепо однитујеш и дијамантским брусом огланцаш као дечјучју гузу. И упитник од сајле за гас од Фиче и певаааа.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2495 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Znam ja za foru jače opruge, nego nekad je kratkotrajno pomagala i samo zamena upitnika, skoro uvek sam imao ceo set nov u rezervi.

A kad ne radi ta fora onda sam menjao te rolnice i venac, ja ga tako zvao, nitovao novo sve na zupčanik prve brzine i rešen problem.

Tada dok sam bio mlađi da rasturim i sklopim desnu stranu na automatiku bila smejurija, koliko sam ih otvorio mogao sam vezanih očiju. Novi set sa rolnicama, nitnama i tim delom kako li se zove gde su ležale rolnice bila tada smešna cena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja