Jump to content

Moto Zajednica

Dodatna oprema za V-Strom

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Saxi....V-strom je tourng bajk.Za offroad nije.Osim ako ti offroad nije voznja seoskim putevima pa i tada mora jako lagano.Van puta...nikako.... :) Ako voles offroad onda zaboravi na v-strom i kupi neki pravi Enduro.Sa teskim Stromom ces padati kao kruska stalno. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: V-Strom 650

strom je udoban motor namenjen za putovanja, a na tim putovanjima mozes da naidjes na svakakve puteve eeeeee sad tu maxi enduro motori prolaze tipa naseg stroma, bmw u verzijama endura ,itd... ,a sto se tice cistoe offroad voznje izuzetno tesko nije te namene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 725 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Strom 650

Ja mislim da i kad kupis nosace,moraju malko da se modifikuju.Tako su mi ljudi objasnjavali.Nisu bas idealne mere.

 

Koliko je meni poznato nosaci za Givi  kofere GIVI E 41 i Kappa N40 su isti, ja sam namontirao, pardon drugari su mi namontirali

ove Kappine i malko su se namucili da sve rupe postave na svoje mesto.

 

Jos jedan savet u vezi srafova, jako su losi pa vam savetujem da ih odmah zamenite jacima, jer kad sam hteo da skinem levu stranu zbog postavljanja podmazivaca lanca, majstori tj. Dr_Gubi i Deyan76 nisu uspeli da odvrnu sraf posle silnih peripetija i zajebancija :(

 

Šta SVE treba da se kupi, uradi da bi se stavili bočni koferi (npr E41). Trenutno na motoru imam Givi V46 kofer i to je to. Da, i koliko to sve košta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

Šta SVE treba da se kupi, uradi da bi se stavili bočni koferi (npr E41). Trenutno na motoru imam Givi V46 kofer i to je to. Da, i koliko to sve košta?

 

kupiš komplet nosača za bočne kofere za DL650, i prema uputstvu montiraš.

 

GIVI: http://www.trionmotors.com/

KAPPA: http://www.motoland.rs/

 

cena za GIVI okvirno 100 EUR, koliko se sećam kada sam ja montirao.

ukoliko si imalo spretan sa alatom, možeš uz uputstvo bez problema sam da montiraš..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Ja na ovom Trion sajtu nikako da nadjem nosace za bochne kofere ???

.Razmisljam o v35 jer su mi nekako najlepsi.Ne znam samo koliko su mali.Ako moze u jedan da stane par cizama onda su ok.A nosaci...hmm...Da li da narucujem iz Louis-a ili od ovih deratora Trion-drpon?

post-3824-12879066804545_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

Ja na ovom Trion sajtu nikako da nadjem nosace za bochne kofere ???

.Razmisljam o v35 jer su mi nekako najlepsi.Ne znam samo koliko su mali.Ako moze u jedan da stane par cizama onda su ok.A nosaci...hmm...Da li da narucujem iz Louis-a ili od ovih deratora Trion-drpon?

 

Givi V35 imaju zapreminu 34 lit

 

pitaj i u Moto Landu, Kappa i Givi imaju iste nosače..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

ma kakav skid plate za 180 €  evo ga jedan za 1000 din   ;D    ( nije lep na gazdu ali radi poso )

nego jel zna neko di jos mogu da se kupe oni stari givijevi koferi tipa E45 i E36 mnogo su mi lepi a nema ih u prodaji cini mi se....

 

2852-425x350.jpg

 

 

i domaca ploca za klizanje

 

post-4946-1287906680516_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

nego jel zna neko di jos mogu da se kupe oni stari givijevi koferi tipa E45 i E36 mnogo su mi lepi a nema ih u prodaji cini mi se....

 

www.louis.de ; art: 10024285

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Ja na ovom Trion sajtu nikako da nadjem nosace za bochne kofere ???

.Razmisljam o v35 jer su mi nekako najlepsi.Ne znam samo koliko su mali.Ako moze u jedan da stane par cizama onda su ok.A nosaci...hmm...Da li da narucujem iz Louis-a ili od ovih deratora Trion-drpon?

 

Givi V35 imaju zapreminu 34 lit

 

pitaj i u Moto Landu, Kappa i Givi imaju iste nosače..

 

Sad gledam i ove Kappa bochne k33.Ovo nije skupo u odnosu na Givi.Ako sam dobro video givi v35 su 360 eu u Louisu a ovi Kappa k33 su 220 eu u Motolandu.Ako je nosac isti onda kupujem nosac sigurno,mada ga nisu stavili na sajtu Motolanda.Posle cu verovatno da kupim k33 jer su mnogo jeftiniji a lepi su.

post-3824-12879066806562_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

nego jel zna neko di jos mogu da se kupe oni stari givijevi koferi tipa E45 i E36 mnogo su mi lepi a nema ih u prodaji cini mi se....

 

www.louis.de ; art: 10024285

 

Bojane imas veliko pivo od mene na ovom susretu......  ;D ;D  gledao sam sto puta na sajtu i nisam video, a jel ima neko ideju gde bih mogao nabaviti manji od 36 ili da kupim dva od 45 pa da pravim nosač... ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Inzuma 250

Ja na ovom Trion sajtu nikako da nadjem nosace za bochne kofere ???

.Razmisljam o v35 jer su mi nekako najlepsi.Ne znam samo koliko su mali.Ako moze u jedan da stane par cizama onda su ok.A nosaci...hmm...Da li da narucujem iz Louis-a ili od ovih deratora Trion-drpon?

 

Givi V35 imaju zapreminu 34 lit

 

pitaj i u Moto Landu, Kappa i Givi imaju iste nosače..

 

Sad gledam i ove Kappa bochne k33.Ovo nije skupo u odnosu na Givi.Ako sam dobro video givi v35 su 360 eu u Louisu a ovi Kappa k33 su 220 eu u Motolandu.Ako je nosac isti onda kupujem nosac sigurno,mada ga nisu stavili na sajtu Motolanda.Posle cu verovatno da kupim k33 jer su mnogo jeftiniji a lepi su.

 

Ovi koferi su skoro isti kao Givi,a cena znatno niza. Kappa k33 - 21.699,00 i nosaci za V-stroma - 8.300,00 = 29.999,00,oko 300eur. Mogu da se kupe i u PEGAZ-u kod markone-a, www.pegaz-moto.rs

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

To sam bas i ja uporedjivao.Izgleda da cu njih pazariti za par meseci.U Pegazy nemaju bochne kofere ako sam dobro video na sajtu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

ova tema treba da se objedini sa onom drugom strom temom, kako bi sve korisne info imali na jednom mestu

Ova tema je o moto opremi a ona je tema o V strom okupljanjima u Srbiji.Pogledaj pocetak teme.Samo sto su svi poceli da spamuju i presli na pricu o gumama. ;D

U ovoj temi se pise samo o OPREMI ZA V-STROM MOTORE. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Ja na ovom Trion sajtu nikako da nadjem nosace za bochne kofere ???

.Razmisljam o v35 jer su mi nekako najlepsi.Ne znam samo koliko su mali.Ako moze u jedan da stane par cizama onda su ok.A nosaci...hmm...Da li da narucujem iz Louis-a ili od ovih deratora Trion-drpon?

 

Givi V35 imaju zapreminu 34 lit

 

pitaj i u Moto Landu, Kappa i Givi imaju iste nosače..

 

Sad gledam i ove Kappa bochne k33.Ovo nije skupo u odnosu na Givi.Ako sam dobro video givi v35 su 360 eu u Louisu a ovi Kappa k33 su 220 eu u Motolandu.Ako je nosac isti onda kupujem nosac sigurno,mada ga nisu stavili na sajtu Motolanda.Posle cu verovatno da kupim k33 jer su mnogo jeftiniji a lepi su.

 

Nosaci su sigurno isti,znam ko je stavljao kappa kofer na givi plocu.pozz  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Inzuma 250

To sam bas i ja uporedjivao.Izgleda da cu njih pazariti za par meseci.U Pegazy nemaju bochne kofere ako sam dobro video na sajtu.

 

Nema ih na sajtu,ali ih imaju u prodaji,vec provereno!

Ako si planirao da ih kupujes,uzmi sad,postoji najava povecanja cena posle sajma,zbog usklađivanja sa kursom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

hvala na infou :) Ja bih ali sada nemam dovoljno sredstava.Videcu da se snadjem.Samo da nadjem gde je najpovoljnije pa da pazarim/.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 88 postova
  • Lokacija: Beograd

Posto se dve teme nece sjediniti (ili mozda hoce ::)), ajde da i ovde prikacim 2 slicice od kofera koje sam pazario.

Kupovina obavljena u Sloveniji u prodavnici NORIK PLUS, Cerklje kod Ljubljane.

Cena je vise nego povoljna:

 

- Top case E 55 191,00 euro

- Bocni koferi E41 260 eura

- Rostilj 37 eura

- Stop svetlo 37 eura

- Naslon 37 eura

 

Ove cene treba umanjiti jos za porez (preracunata vrednost oko 16,5%) i videcete koliko su jeftiniji nego ovde. Ako dodam da sam poslom isao na tu stranu i da nisam imao problema na grani onda je matematika vise nego sexy ;D.

 

LM, evo slicica

 

PtWIy_image002ad.jpg

 

zknwt_image0077.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

meni stigao scottoiler napokon  :) jos da malo otopli pa da ga namontiram

Au...dobro me podseti da naspricam lanac!  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Posto se dve teme nece sjediniti (ili mozda hoce ::)), ajde da i ovde prikacim 2 slicice od kofera koje sam pazario.

Kupovina obavljena u Sloveniji u prodavnici NORIK PLUS, Cerklje kod Ljubljane.

Cena je vise nego povoljna:

 

- Top case E 55 191,00 euro

- Bocni koferi E41 260 eura

- Rostilj 37 eura

- Stop svetlo 37 eura

- Naslon 37 eura

 

Ove cene treba umanjiti jos za porez (preracunata vrednost oko 16,5%) i videcete koliko su jeftiniji nego ovde. Ako dodam da sam poslom isao na tu stranu i da nisam imao problema na grani onda je matematika vise nego sexy ;D.

 

LM, evo slicica

 

yvPhm_image002ad.jpg

 

jAbWV_image0077.jpg

Sredi spojku na Givi crash barovima teflon trakom.Imaces vibracije zbog lose kostruisanog spoja na mestu gde se spaja leva i desna strana crash bara.Na navoj obmotaj traku pa zavij ponovo.Inace tu dolazi do vibracija koje se prenose na ceo ram pa ti se cini da je agregat na 5000 rpm opterecen jer se ceo bajk trese sitno ali solidno.U stvari je Crach Bar u pitanju.Ja to meni nisam jos odradio ali evo ovih dana cu to u servisu odraditi jer cu tamo stavljati trake na tockove,podizati visinu menjaca(visoko stopalo cizme) i sl.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

A jel to isto i kod 650 i kod 'iljade? Cisto sumljam, ako nista drugo, da je taj "trenutak" na istim obrtajima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 88 postova
  • Lokacija: Beograd

@ YOman

Pa kad kupujem onda kupujem poslednje izdanje :D .... Hvala :)

 

@ DARK

Hvala na upozorenju. Posto je hladno verovatno ce ostati tako kako je jos neko vreme :D

 

Opet zbog hladnog vremena cekam da prebacim Scotolier sa CBR na Stroma ....... pa redovan servis .... pa nove gume .... i to bi bilo to (nadam se ::))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja