Jump to content

Moto Zajednica

Kako kupiti polovan motor?

Recommended Posts

• Svrati ponekad, 125 postova
  • Motocikl: Suzuki SV 650N
41 minutes ago, aleksandar k said:

Druze ja sam isprobao preko 30 motora, i to bez majstora,..vecinu sam odma provalio da nisu za mene, padano, iskrivljeno, gasi se, tesko se menjaju brzine, nece da vuce, opste stanje lose..to sam sve izbegao i kad sam naisao na jedan na kome sve normalno radi, uzeo sam ga,..da sam vukao majstora (a koga??) da gleda sve to od novog sada, do kragujevca..ostao bi bez to malo bede od koje sam kupio na kraju motor..

To ovi majstori sto se razumeju mogu da uzmu i nesto losije, da iskalkulisu koliko bi bila opravka i deloviu i da se upuste u tu pricu sredjivanja..a mi koji nismo iz te price moramo kupiti nesto da valja..u tom rangu cena nema nista takvo..oko 2000 ima nekih skromnijih motocikala da valjaju..tako sam bar ja stekao utisak za ova tri meseca svakodnevne potrage..

Pozdrav

Hvala na odgovoru! Da, pretpostavljam da je tako. Mada cudi me da su ti prodavci davali da isprobas motor, cujem da uglavnom to nerado cine? Meni bi bilo dovoljno kada bi mi prodavac dao da ga ja provozam + da pristane da zajedno odemo do mog servisa i eto to bi mi vec ulilo poverenje da ne napravim neki veliki zajeb. A sve ostalo sto iskrsne, pa Boze moj, ulozicu. Primera radi, eto moj drugar kupio SV-a na prolece za 1600e, 2001.god i evo voza ga slatko vec 6 meseci, nikakav krupniji kvar, samo poneka jeftina sitnica. Na istom motoru sam i polagao za A. Lagan, startan, vozan, pristojno izgleda.. Tako sam dosao na ideju da bi bilo super kad bih i ja nasao neki takav primerak da valja, da ga izvozam malo nekih par sezona pa kasnije bi se onda malo vise otvorio za nekog V-Stroma, Transalpa ili nesto slicno. Sta si ti na kraju uzeo? 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Svrati ponekad, 273 postova
  • Motocikl: Kawasaki ZZR500

Ima dobro očuvanih primeraka, ali uglavnom nisu na prodaju. Eto i ja moj čuvam ljubomorno, lepo je kada ti kažu za motor star 25 godina, "koliko je star, 4 - 5 godine?". Ne treba Vam majstor kada naletite na takav primerak, vidi se sve odmah. Takvi motori su registrovani i voze se redovno, kada se ima vremena. Ja lično, zbog posla samo vikendom, provozam malo da me želja mine. I da, još jedna bitna stvar - vlasnici takvih motora su uglavnom moji vršnjaci, 50 godina +

• Svrati ponekad, 217 postova
  • Motocikl: Suzuki GSXF 750

Nazalost sa starim motorima pa cak I novijim polovnim nikad ne znas na cemu si. Desavalo se da ljudi odu kod 2 majstora na pregled, prodavac stvarno korektan nema sta da krije al bas tebe zadesi neki kvar na tom motoru posle nekog vremena. Ko misli da moze da kupi polovnu masinu za neki novac pa cak I za 2000 koji se spominje ovde I da kaze e sad ladovina - nije tako. Uvek mora da se ulaze I ko nema alat, garazu I znanje il sa druge strane pare za majstora bolje da se ne upusta u pricu sa polovnim motorima. 

Ne bi da zvucim negativno al uvek u steku mora da postoji pat stotina evra na godisnjem nivou za ne daj Boze ako sam ne majstorises. Plus registracija, plus potrosni materijal (akumulator, gume, plocice, lanac itd) plus svake godine bar mali servis. 

Jednostavno nije motor za svakoga, nazalost al tako je. Ja sam jedan od onih koji je to naucio na tezi način tj iz sopstvenog iskustva, a I dalje se ucim. 

Kad sve primenis savete iz ove teme ne zaboravi I na ovaj moj post. 

Srecno! 

• Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

• U prolazu, 42 postova

Ko je slobodan u nedelju da ide sa mnom da vidimo Kle, verovatno bi pazario. Dobija se i sendvič :-D poželjno neko ko ga je vozio ili neki poznavalac motora. Hvala u napred.

Послато са Redmi Note 6 Pro уз помоћ Тапатока

• U prolazu, 90 postova
  • Motocikl: Yamaha Tracer 900
On 2/7/2019 at 10:54 PM, Grille said:

Ko je slobodan u nedelju da ide sa mnom da vidimo Kle, verovatno bi pazario. Dobija se i sendvič :-D poželjno neko ko ga je vozio ili neki poznavalac motora. Hvala u napred.

Послато са Redmi Note 6 Pro уз помоћ Тапатока

Imao sam ga pre 12 godina, skoro 2 godine, i sada bih kada bi naišao na primeraj dobar uzeo bez razmišljanja, kad kažem dobar, mislim na relativno očuvan i održavan, jako je teško naići n apravi primeraj jer ga gazi vreme, moj je bio 1992, kupio sam ga tada preko HALO oglasa u Zrenjaninu, inače od prvog vlasnika. Nikada ništa nisam imao potrebe da radim, osim guma

Kažu da namotaji i paljenje hoće da zeza, kako koga, a i naravno sve je to potrošni materijal i Ja sam svestan toga

Uglavnom ako gledaš ovaj stariji model, nije na odmet da pogledaš ili pitaš Vlasnika oko tog problema, obično prodavci napomenu, sređeno panjenje i namotaji, tako sam nalazio na oglasima kad prodaju.

E sad, estetski takođe, ne možeš očekivati da bud fabrika , novo je novo, polovno je polovno.

Neki imaju baš visoke kriterijume, kako prodavci, tako i kupci, elem, uzdravlje da nađeš sebi odgovarajući primerak i kači fotke kada kupiš

Puno sigurnih km. ti želim

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja