Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Burgman 650

Pozdrav svima,

 

imam en 500c, treba da uzmem prednju gumu a nemam bas nekog iskustva oko toga, pa mi treba vasa preporuka.

Sto se tice voznje, uglavnom krace voznje, ne prelazim puno niti vozim nesto posebno cesto.

 

Sto sam video po internetu zanimljivo mi deluju Pirelli MT 66 Route, Metzeler Tourance i Michellin Comander III. Sve su izmedju 14 i 16.000.

Ne mora da bude nijedna od navedenih, nadam se i vasim preporukama :jee1:

 

Ako sam pogresio podforum ili temu nadam se da neko moze da prebaci. 

 

Hvala unapred :takoje:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova

Pirelli MT 66 sam imao i izgurao 15,000km ali je i pored zavidne izdrzljivosti ne preporucujem jer je kruta, sporo se zagreva i losa je za mokar asfalt.  Za Michellin Commander sam svuda citao pozitivne ocene ali nemam licnog iskustva sa istom. Ipak, moja preporuka je samo Bridgestone Exedra Max. Evo vec drugi komplet trosim i nijednom nije zakazala. U svim uslovima je fenomenalna osim sto se malo brze trosi od gore navedenih.

Znaci, moj glas za Bridgestone. Pozdrav

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Kada sam vozio EN 500, uzeo sam Michelin Comander II. Bese bila neka suluda cena za komplet kod nas, trazili mi tipa 40.000,00 za komplet. Za nekih 250e spoljne + unutrasnje, ako se dobro secam, sam uzeo u Sofiji. Guma je bila odlicna, lepo je drzala u svim uslovima, suvo, mokro, bele linije... Mogao sam i da "peglam" krivine, koliko to EN i moze. Ravnomerno se trosile, koliko se secam zadnja je bila ojacana po sredini posebnom smesom, tako da je predvidjena da duze traje i za teze je motore. Sve u svemu guma je bila odlicna, sa njima je i prodat motor.

U toj klasi guma, kako se secam po iskustvima ljudi koje sam nalazio na netu, je bilo:

1. Michelin Comander

2. Continental CM1 i CM2 (mislim da se tako zvase)

3. .....

En je dosao sa starim Bridgestone gumama (ne secam se koje su bile), koje su bile skockane i plasticne, tako da tu ne mogu da ti pomognem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Glogovac (Jagodina)
  • Motocikl: Kawasaki EN500

Na mojoj mašini su Full Bore USA M66 Tour King. Prethodni vlasnik ih je pazario, jako malo su prešle. Kao početnik, nemam zamerki. Obaram mašinu, ne proklizava, lepo ide i po nasipanom putu, po kiši nisam vozio....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 422 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535
On 17.6.2020. at 12:09, NemanjaSa je napisao:

imam en 500c, treba da uzmem prednju gumu a nemam bas nekog iskustva oko toga, pa mi treba vasa preporuka.

 Sa ovakvim predznanjem se ne otvaraju nove teme :tras2:   :)    Pogledaj temu : Mitas gume   

 

Mitas 100/90-19   ili   3.00-19   -  4.200, din  + unutrašnja 1.200,00 kod Bobana 063/514573 ( na forumu Ninja66 ) u prodavnici Vektor , S. Mitrovica ( ako ti nije daleko, može i da naručiš ) 

Onda pravac kod Lanceta (Miloša Obilića )  na  montažu i balansiranje - 1.000,00 din  

 

Razliku do 16 iljada staviš u džep i ćukoriš  ;)   a možeš da promeneš i zadnju  ( 7.700,00 din    140/90-15 )    

Sve za 14.000,00  sa  PDVom i balansiranjem bez piva u Čiviji ili Jazbini.   :cirka2:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Burgman 650

Hvala svima na odgovorima :):)

 

Pre 6 sati, Jašim je napisao:

 Sa ovakvim predznanjem se ne otvaraju nove teme :tras2:   :)    Pogledaj temu : Mitas gume   

 

Mitas 100/90-19   ili   3.00-19   -  4.200, din  + unutrašnja 1.200,00 kod Bobana 063/514573 ( na forumu Ninja66 ) u prodavnici Vektor , S. Mitrovica ( ako ti nije daleko, može i da naručiš ) 

Onda pravac kod Lanceta (Miloša Obilića )  na  montažu i balansiranje - 1.000,00 din  

 

Razliku do 16 iljada staviš u džep i ćukoriš  ;)   a možeš da promeneš i zadnju  ( 7.700,00 din    140/90-15 )    

Sve za 14.000,00  sa  PDVom i balansiranjem bez piva u Čiviji ili Jazbini.   :cirka2:

 

 


Pogledacu sad bas temu, a sutra idem svakako u Mitrovicu po delove za Burgmana pa mogu iskoristiti sve odjednom :sampion:

 

Pivo u Civiji kad god :givemebeer:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja