Jump to content

Moto Zajednica

U Tirolu zabrana za sve motore bučnije od 95 dB na nekim cestama

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS

Za bicikliste crveno svjetlo ne postoji, prolaze "k'o sretni". Isto kao što i voze u suprotnom smjeru jednosmjernom ulicom. Zavisno od toga šta im trenutno više odgovara, ponašaju se kao pješaci, ili kao ostali učesnici u saobraćaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1097 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
On 11.6.2020. at 18:26, FFBikerSar je napisao:

Zavisno od toga šta im trenutno više odgovara, ponašaju se kao pješaci, ili kao ostali učesnici u saobraćaju

Bravo za ovo,iako sam i sam ziveo na biciklu(i sad kad dodjem iz voznje motorom obrnem krug s klincem biciklom ako nije dalji put pa sam crknut),ali biciklisti ne jebu zivu silu.Sr.Mitrovica je u Srbiji kao Holandija,ceo grad je na biciklovima i leti i zimi a staze nemamo uopste i onda ide put ,trotoar,livada,kako im sta vise odgovara i dalje su nocu dosta njih ne osvetljeni,zimi u fabricke zone kao po pravilu bez svetla i iskljucivo u crnim odevnim kombinacijama,sto sa sremskom maglom koja se ne digne po dve nedelje stvara haos situaciju u saobracaju.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3935 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Vratimo se na temu.

Ne radi se o generalnoj zabrani na nivou cijelog Tirola nego se ista odnosi na 6 određenih putova.

Tako da, puno je lošije u Njemačkoj.
Kod njih su već na desetinama putova vlada zabrana za sve motocikle.
Savezna vlada je federalnim vlastima odobrila da sami odlučuju o razvoju situacije glede zabrane prometovanja motociklima.

Kritike su prisutne u obe države koje glasno krive ovu političku odluku koje se krši sa postojećim zakonima...



Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Realno, namjerno izazivanje buke promjenom ili zahvatom na auspuhu ili na drugi način meni smeta i sve bi to isključio iz saobraćaja. Ona priča da me čuju drugi učesnici u saobraćaju meni ne pije vode.

 

E sad što se tiče teme, imaš kuću kraj puta i ograničavati razinu buke niže od zakonom predviđene je glupo bar po meni. Vjerovatno su ljudi pisali peticije jer im smeta, skupilo se dovoljno i eto....demokratija. Da i pitanje je koliko je zakonom uopšte dozvoljeno u Austriji, koliko je ovo manje od zakonskog minimuma.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12213 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Nekoliko slika današnjeg protesta - Hanover i okolina:

IMG-20200704-WA0002.jpg

IMG-20200704-WA0001.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 323 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

Meni ovo mirise na jeftine Akrape na oglasima, kojih ce oni da se resavaju a nas da snabdevaju robom "ispod cene".

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3935 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Nisi u pravu.
Tamo ljudi plate oriđiđi homologirane akrape, no mještanima tj. političarima koji pred izbore skupljaju bodove smeta buka.
I zbog pojedinaca koji voze bez Db kilera, glumeći VR46 kroz naseljena mjesta.





Vozim motor, nisam bajker.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS

Emisija koja se večeras emituje na ARTE kanalu na ovu temu "Svađa oko buke motora - bajkeri protiv stanovnika", o planiranim i već poduzetim mjerama za ograničenje opterećenja bukom od motora, i kako to utječe na naš hobby:

može se već sada pogledati u "medijateci"

 

na njemačkom:

 

https://www.arte.tv/de/videos/090637-047-A/re-streit-um-motorradlaerm/

 

ili francuskom

 

https://www.arte.tv/fr/videos/090637-047-A/arte-regards-les-bikers-contre-les-citadins/

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Pa i akrapi poslednjih godina su tihi. Stavis akrapa dobijes samo na dubini zvuka,nije nista glasniji.  

Moje misljenje je da suti bas  bucni auspusi za cigane i kompleksase,u ostalom kao i na kolima. Te bucne automobile voze samo napaljeni bubuljicavi klinci ili dziberi iz prigradskih naselja.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1097 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
Pre sat vremena, punisa 16 je napisao:

Pa i akrapi poslednjih godina su tihi. Stavis akrapa dobijes samo na dubini zvuka,nije nista glasniji.  

Moje misljenje je da suti bas  bucni auspusi za cigane i kompleksase,u ostalom kao i na kolima. Te bucne automobile voze samo napaljeni bubuljicavi klinci ili dziberi iz prigradskih naselja.

Svi postali gejevi i politicki korektni,mos misliti cuje se motor koji i treba da se cuje,ja sam pre skoro 40 godina stavljao stipaljku i casu od jogurta u zbice na biciklu da bi dobio zvuk tandrkanja,ej bre stvarno tezite da postanete (spomenuh negde) drustvo kao u Demolition men-u.Drugar ima fz1 cuje se kao fen na prvoj brzini ventilatora-svi ga zezamo.

Nema druge mora ilegala ovaj svet je otisao u .urac.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4641 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05
Pre 1 sat, punisa 16 je napisao:

. Te bucne automobile voze samo napaljeni bubuljicavi klinci ili dziberi iz prigradskih naselja.

 Seljak živi na selu, seljačina živi u gradu ! :bacikosku:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
3 hours ago, punisa 16 said:

Pa i akrapi poslednjih godina su tihi. Stavis akrapa dobijes samo na dubini zvuka,nije nista glasniji.  

Moje misljenje je da suti bas  bucni auspusi za cigane i kompleksase,u ostalom kao i na kolima. Te bucne automobile voze samo napaljeni bubuljicavi klinci ili dziberi iz prigradskih naselja.

U časopisu MOTORRAD ponekad testiraju sve moguće auspuhe za neki model motora, koji se nude kao dodatna oprema. U većini slučajeva, od 10 ili 15 testiranih, možda jedan (dosta često baš Akrap) donosi neko minimalno poboljšanje u snazi ili obrtnom momentu u odnosu na onaj originalni s kojim ga je fabrika opremila. Kod svih drugih su karakteristike slabije, i to ne baš zanemarljivo. E sad, da se uvalim poprilične pare samo da bi motor glasnije prdio (neka prisutni izvinu na izrazu), a imao manje snage, niži momenat i time bio tromiji, stvarno bi me trebalo poslati psihijatru na promatranje

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50
Pre 2 sati, piki je napisao:

Svi postali gejevi i politicki korektni,mos misliti cuje se motor koji i treba da se cuje,ja sam pre skoro 40 godina stavljao stipaljku i casu od jogurta u zbice na biciklu da bi dobio zvuk tandrkanja,ej bre stvarno tezite da postanete (spomenuh negde) drustvo kao u Demolition men-u.Drugar ima fz1 cuje se kao fen na prvoj brzini ventilatora-svi ga zezamo.

Nema druge mora ilegala ovaj svet je otisao u .urac.

Dobro ti si smeker ,ja sam gej. Stavljao sam i ja casu od jogurta isecenu na zadnji tocak da tandrce,ali nije u tome fora i svi koji imaju nesto malo inteligencije to shvataju. Ti si covek u godinama kod tebe su regresivne promene u mozgu fiziolosko stanje,pa ne mozes da shvatis sta sam hteo da kazem.

A to je da su otvoreni auspusi i oni toliko glasni da je ljudima pored kojih motor prodje neprijatno, po meni glupost i dziberska posla. Skretanje paznje na sebe ali ne u smislu bezbednosti nego "vidi me ja vozim motor i mnogo sam lud" 

  • Sviđa mi se 4
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1097 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
pre 15 minuta, punisa 16 je napisao:

Dobro ti si smeker ,ja sam gej.

Ti se bez promena u mozgu nasao u ovom gej,a ja sebe sa svim ovim regresivnim promenama u mozgu ne pronadjoh u tvojim ciganima,kompleksasima i slicnom sto si nabrojao i jos kazes da ja ne mogu da shvatim:na_glavi:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1259 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
Pre 2 sati, piki je napisao:

Svi postali gejevi i politicki korektni,mos misliti cuje se motor koji i treba da se cuje,ja sam pre skoro 40 godina stavljao stipaljku i casu od jogurta u zbice na biciklu da bi dobio zvuk tandrkanja,ej bre stvarno tezite da postanete (spomenuh negde) drustvo kao u Demolition men-u.Drugar ima fz1 cuje se kao fen na prvoj brzini ventilatora-svi ga zezamo.

Nema druge mora ilegala ovaj svet je otisao u .urac.

Hahaha, isto sam radio, samo pre 30 godina.. Zao mi danasnjih mladih generacija, znaju samo za zabrane.. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3935 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Gajo je pogodio u srž problema.
Zabrane.

Ustvari to i jest društvo i zakonodavstvo u kom živimo.

Danas ne smiješ niti svoje osobno mišljenje o nekim temama glasno izreći jer ti zakon ne dozvoljava, sve po zakonu.
Ka kod barbe adolfa.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja