Jump to content

Moto Zajednica

Gpz900r

Recommended Posts

  • motoras, 2315 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Član sam foruma dosta dugo. Dosta se ovde prodavalo i kupovalo. Poklanjalo i primalo na poklon. Pa da probam i ja nešto da nabavim ovako,na traženje.

Još kao klinac sam želeo 900r Ninju. Dugo već pratim oglase,ništa se ne pojavljuje da meni odgovara.  Ili ih nema u opste ili su krsevi a cene "prave". Tesko da valja.

Svojevremeno jedan ovde bi prodat po ok ceni,ali ja nisam bio pri lovi. Bio i onaj kompletan sa crknutim motorom,ja nešto bio neodlučan... 

Našao sam nekoliko u delovima ,ali ni jedan nema papire. 

Znači,hocu da sklopim Gpz900r od nule. Ako neko ima ispod kotobanje,u ćošku garaže,na vr' bašte ili bilo gde da mu smeta Gpz 900r....

U principu treba mi pod broj jedan ram sa papirima.  Uz njega oklopi,rezervoar, sedište,plastike... Ostalo sve hoću da napakujem novo. Mašina može i ne mora. 

Bitno mi je da je jeftino,da nije slupano,da može da se prevede.  

Naj bolje na poklon,ako nekom smeta da mu sklonim strv. 

Ps.

Ne,ne prodajem BMW-a.

Pokušavam da proširim ergelu. Znam.da će premašiti svoju €€€ vrednost,ali prva ljubav je skupaaa... Ovako nešto bi da načini striko:

 

38cacd46563872915c8f7aebea8efe15.jpg

2d9162090c0251de19cc31dd2b36e325.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7011 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Vrlo mi se svidja GPZ na slici :ljubav:

volim taj tip prerade, poboljsanje ogibljenja, kocnica i felne 17ke,

da imam viska love i ja bi voleo bas nesto ovakvo da napravim od neke masine iz tog perioda (GPZ900R, CBX750F, Katana GSX 750S...) pratim dalji razvoj teme, nadam se da ces uspeti u svojoj nameri :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3935 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Ninja 900r je kult, podržavam preradu kad ide u ovom pravcu.
Sve ostalo je kasapljenje.

Znači uptodate ovjes, kočnice, ispuh, Superbike upravljač.

Aj sretna ti potraga.



Vozim motor, nisam bajker.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: xtx660,xjr 1200
  • motoras, 2315 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Jesam.

Preko je dosta veći izbor. Pogotovo što je kod nas nula.

Ako je top stanje i cena je jaka. Ako je "budzen" jos jaca. Ako je jeftin uglavnom je krš. Motor defekt. Dok ga donesem,platim carinu i porez izadje me dosta para,a nemam ono sta želim. Vile i točkove koji mi netrebaju,kocnice,auspuh,a koje ne mogu ni prodati nikom. Ovi ljudi što imaju 900r u delove prodaju samo delove agregata. I to po nešto. Ako i uspem da nadjem povoljno u fabričkom stanju,onda će mi biti žao da preradjujem. A meni je namera ovo gore.

Najbolja solucija za mene je u delovima koji meni trebaju,a onda nadogradnja. Posle ja imam kako od preko da donesem ako mi bude nešto falilo ,tipa maska ili rezervoar....

Druga opcija mi je Suzuki Katana,ali o tome ako ne nadjem Kawu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2315 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Svi ti stari motori pružaju odlične mogućnosti za prepravke. Ima lepih prerada od streetfigter do ovog šta ja želim. Svih proizvođača. Ali,kao što sam rekao, još kao dečak sa 13 godina poželeo sam Ninju. Pa '86. Top Gun. Mislio sam da to nikad neću imati.  Posle kupim BMW koji je evo već preko dvadeset godina kod mene. Sad mi došlo da probam da ispunim svoje snove. Još par motora mi je u životu zapalo za oko. Volim cbx1000, z900,gsxs katana. Za ova dva nemam love,a Katanu bi mogao da napravim u stilu kao što je ova Kawa.

Za sada ću ostati na ovoj potrazi. Nekada je bilo dosta 900r -a kod nas. Ja se nadam da neki raspali baš čeka mene da ga vratim u život.  

Ako ne bude Ninja ,bice:

Suzuki Katana 1100 by Custom Bike Light 01.jpg

e01ef07da9f120d369cb2973c4e73dd0.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2826 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

A tek što ćeš katanu da nađeš... Jedino da uzmeš ram od 750/1100 GSX-E modela pa da ostalo budžiš. Mislim da su isti ili jako slični.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2315 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
pre 49 minuta, misa-pei je napisao:

A tek što ćeš katanu da nađeš... Jedino da uzmeš ram od 750/1100 GSX-E modela pa da ostalo budžiš. Mislim da su isti ili jako slični.

Ni ne nadam se.

Tako sam i mislio da uradim. Ti Suzuki ramovi iz '80.-tih su prilično slični. Ako njega nabavim ostalo je prilično dostupno. Na e-bay -u ima da se nadje to od plastike što čini Katanu Katanom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2315 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Otprilike.

 Kod nas u oglasima ima 4-5 komada u delovima, ali su bez papira.

Bio jedan crni 600 evra, jako loše stanje. Loše izgleda na slikama. Nisam ni hteo da idem da ga gledam. Cena bila fiksna pa nisam ni zvao.

Žao mi što propustih onaj iz Zemuna pre 5-6 godina na kojem je klipnjaca probila blok. Sve ostalo odlično- gume,prva boja,kompletan za 300 evra. 

I sad je bio pre dve nedelje jedan ,ali stranac i ukršen totalno...

Ne žurim. Imam moju politru.neka bude Kawa za sledeću sezonu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2315 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre 4 sati, SpaleKG je napisao:

0652424505

Martin

 

rece mi da ima ram sa papirima i mozda jos nesto. Pozovi ga pa vidi. 

Hvala. 

Zvao sam. 

Videćemo za koji dan kakvo je stanje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: KV
On 18.5.2020. at 16:58, stari roker je napisao:

Ne žurim. Imam moju politru.neka bude Kawa za sledeću sezonu...

Ipak ti pozuri;).Bacim pogled na oglase jer i sam imam i volim te stare(prave) motore.900r u nekom iole pristojnom stanju tesko je naci,sve je unisteno.Katanu,cbx,z gotovo nemoguce,pa i ako se nesto pojavi cena je svetska.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2315 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ja znam za tri 900r u Srbiji da su u top stanju. Ajde nek ima jos tri da ja ne znam. I ima par komada koji su u katastrofalnom stanju. Katane ima jedna u oglasima koja stoji godinama. Čovek ceni mislim 5000. Ja znam za dve "naše domaće " koje su prodate jedna u Bosnu a druga u Hrvatsku. Boldorke još i ima po koja. Z ne možeš naći ni svećom. 

Meni je u projektu prednost jer  ne jurim da bude original i 90 % mehanike ću odraditi sam.Želim preradu koja će biti po izgledu verna fabrici,ali sa novim komponentama. Znači nije bitno od čega je,bitno je da je 17 cola tocak,disk 320,sestoklipne čeljusti,4 u 1,...

I najvažnije- sedište za suvozacicu mora biti nešto najudobnije na svetu!  Nešto od delova već kupi prasinu i čeka na ugradnju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: KV

Poenta je da se ne moze naci u dobrom stanju i kupiti za male pare ili dobiti na poklon,osim ako ne stoji u nekoj supi i covek ne zna sta prodaje.900r kod nas ljudi jos uvek ne cene kao neki klasik,bilo ih je dosta na drumovima pa se mozda i moze neki naci,ali nece jos dugo biti tako.Ta tri sto su u top stanju verovatno imaju i top cenu.Na brzinu se setih 10-ak kawa Z900-1000 u Srb,razlicitih godista(serija),naravno ni jedan nije na prodaju,a i ako se pojavi u oglasima bice papren.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2315 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Baš tako.

Ne može da bude ekstra ,a jeftino. Ti motori sto su dobri ni nisu na prodaju.

 Nisam ja ni mislio da mi neko pokloni zato što sam lep. 900 r jeste kultni motor i legenda. Preko drži cenu u oglasima,ali samo ako je kao nov ili preradjen. Daleko je od z serije....

Za 400- 500 evra kupiš R sa polupanim oklopima. Koliko bi mogao da vredi motor iz osamdesetih koji nije u voznom stanju?

Realno,ako je kompletan i ne u voznom stanju ne vredi više od par stotina evra. Ni ovde ni u Nemackama. 

Z u svakom stanju košta od par hiljada evra pa na gore...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2315 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Juče sam ušao u trag i jednom suzukiju 750 sa početka osamdesetih. Moram ići da ga pogledam uživo, jer na slikama nije nešto.  

Kawa naravno i dalje ima prednost. 

Jeste da ću ja gledati da sve bude tip-top i da se sve pretrese. Svaki ležaj,mašina,svaki semering,šraf,creva... ,ali opet gledam da nije baš zapušteno totalno. Onda to već znam kako su se vlasnici ponašali prema datom primerku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2315 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ova ponuda iz KG je za sada jedina bila konkretna i korektna, ali na žalost meni neodgovarajuća. 

Sad je već počelo da se cirkuliše preko grane i da radi uvoz,pa je moguća opcija i da odem preko da dovezem sebi jednog Ninju.

Ako se u oglasima ne pojavi nešto što me bude inspirisalo na kupovinu,tako će i biti.

Za sada ću zaključati temu. Hvala svima koji su učestvovali. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2315 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

  Ovo definitivno nije opcija za kupovinu motora.

  BJB zajednica je ok,kao i uvek. Tu zamerke nemam.

 :BJBmoto:

  Jedino sto sam uspeo da saznam iz ove moje potrage je to da u Srbiji ipak ima još po koji 900r koji se vozi.

  Iskustvo svakako vredi,ali ljudi su stvarno neverovatni ,valjda u pokušaju da se uzme neki Euro više.

  Mogu da razumem da neko kaže-" to je ninja top gan, legenda, tražim 3500 €". Ok. Svako ima pravo da ceni svoj motor koliko mu volja. 

  Mogu da razumem i da mi neko kaže da zna gde ima,ali to košta 50-100 € da mi kaze gde je. Mislim,šta je 50-100 € iz tuđeg novčanika?!?!? Al''ajde!

Ili neko ko pre godinu dana nije imao ni jedan poziv na oglas od 500 evra, sad kaže da ispod 1000 ne da. Ok i to.

  Ali da mi neko nudi motor i pošalje slike tuđeg motora,e to stvarno nema smisla. Uz to ni ne poznaje ovog čije mi je slike poslao. Mislim,šta da sam rekao da hoću da vidim motor uživo?

 Batalicu ovu potragu. Čekam da se na oglasima pojavi dobar primerak po ok ceni ili ću uraditi uvoz.

Da se jedim ne mogu....

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: KV

To je bilo i za ocekivati,mi smo na sve spremni,samo da se uzme neki evric.Opciju kupujem,trazim i sl. maksimalno izbegavati,ljudi tu vide sansu za lakom zaradom.Ostavi otkljucanu temu da se okaci link ako se pojavi nesto u oglasima.To sa uvozom ima smisla ako je veca cifra u pitanju,ne znam koliko je isplativo sa motorom male vrednosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja