Jump to content

Moto Zajednica

Zaovine (Tara) ili selo moje...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Bg

:D :D :D dobro, na odzak bas i nisi mogao da naletis, jer te kuce ili su srusene ili su se same do sad raspale. Jezero cesto dosta ispuste, ali daleko od toga da govorimo o dnu. Ostaci pojedinih kuca se mogu videti, jer video si kako su u planini kuce razbacane po brdima, odnosno nisu koncentrisane na jednom mestu tj. sve na dnu kako si zamislio ;D. Dakle, kad je jezero praznije vide se te neke gradjevine sto su bile "vislje". Naravno, na samom dnu je pretpostavljam dosta kuca, jer je tu negde ranije bio centar sela, ali nikad nisam videla toliko ispusteno jezero. Trenutno nemam bolju fotku na kojoj se vide ti ostaci, al posluzice i ova:

 

Tpfbt_hpim1819tz1.jpg

 

Mislim bas da je ova fotka isti kadar kao pozadina tvog avatara, pa ti vidi da li nesvesno privlacis te duhove sa dna jezera sto nocu pale svetla.501d5f190b7c2c661fe228da26687c62.gif

 

Nadoknade ze zemljiste i kuce seljaci su dobili i ne sumnjam da su bile adekvatne, jer opasni su oni likovi. Postoji jedna izreka za mestane-Zaovljance "Ko je s' njima oro dupetom je drljo" a4dff7b71a4820a18f6269d0ddf230f5.gif

 

Posto te zanima, obecavam da cu cim budem u prilici skenirati fotke iz knjige o samoj gradnji jezera, odnosno brane, gde se vidi kako je sve izgledalo pre jezera.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

uu super...bas ti hvala...mene priroda, stare gradjevine i sl. uvek fasciniraju, kao i vecinu, pa su mi price iz davnih dana uvek privlacne :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja