Jump to content

Moto Zajednica

Poginuo Dalibor Andonov Gru

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 22 minuta, Jovan Ristic je napisao:

@N.F.S. je u pravu, ukoliko je pištolj uperen blizu tebe i ukoliko poznaješ oružje i umeš da prepoznaš situaciju da reaguješ, pištolj je lakše onesposobiti nego nož. Hvatanjem navlake pištolja i guranjem od sebe smanjuje se mogućnost da ćeš biti pogođen,a čak i ukoliko dođe do opaljenja budući da držiš navlaku čaura zaglavljuje i potrebno je opet repetirati pištolj da bi bio funkcionalan. Za to vreme imaš mogućnost nešto da uradiš. Na nož se ide samo ukoliko smatraš da si fizički nadmoćniji od protivnika.

 

Samo će potpuni debil da ti priđe sa pištoljem toliko blizu da možeš da mu uhvatiš pištolj (i eventualno mu otneš pištolj ili ga barem sprečiš da te pogodi). A čak i u slučaju da uspeš da mu uhvatiš pištolj velika je verovatnoća da ćeš da dobiješ metak.

Što se noža tiče, šanse da se izvučeš (i da razoružaš napadača) su neuporedivo veće.

U svakom slučaju nož je pre svega oruđe (alat), a ne oružje i nije pogodan ni kao sredstvo za napad, niti za samoodbranu, (osim ukoliko se ne radi o nekom sečivu od barem pola metra dužine). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 1 minut, zika56 je napisao:

Samo će potpuni debil da ti priđe sa pištoljem toliko blizu da možeš da mu uhvatiš pištolj (i eventualno mu otneš pištolj ili ga barem sprečiš da te pogodi). A čak i u slučaju da uspeš da mu uhvatiš pištolj velika je verovatnoća da ćeš da dobiješ metak.

Što se noža tiče, šanse da se izvučeš (i da razoružaš napadača) su neuporedivo veće.

U svakom slučaju nož je pre svega oruđe (alat), a ne oružje i nije pogodan ni kao sredstvo za napad, niti za samoodbranu, (osim ukoliko se ne radi o nekom sečivu od barem pola metra dužine). 

Izlagali smo teoriju. Niko pametan ne bi prišao pištoljem na dohvat ruke. A postoji sitaucija u kojim onaj koji koristi oružje nije baš najvičniji istom, pa ne drži prst na obaraču, ili je pištolj zakočen, ili po indikatoru metka u cevi može da se uoči da je cev prazna itd. Na nekoj obuci koju sam imao prošli smo sve situacije.

 

Naravno, savet je uvek da problem pokuša da se savlada bez uplitanja u konflikt. Ako te neko presetne na ulici da te opljačka i izvadi bilo koje oružje, daj mu šta traži. Nekad je skuplje jeftinije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2824 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Nemoj o tome ni da razmisljate, pistolj nije pravljen za borbu prsa u prsa i te fore koje vas kao uce prilikom obuke su smijesne. Ko je pa jos lud da nekom pridje sa pistoljem da ga upuca i time rizikuje da mi neko otme pistolj. Znaci nema kurcenja! Noz takodje vrlo opasan, i ako ste prosli nekakvu obuku trba se cuvati i ne nalinetati. Drugim rijecima strafta, pa mu vrati kad budes u prednosti.
Mada nekada ima i ono "boj ne bine svijetlo oruzje no srce u junaka"

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

A inače i sam već godinama unazad sa sobom uvek nosim (i preporučujem svima da to čine) mali preklopni perorez (koji nikako ne može da bude oružje), ali koji bar deset puta dnevno za nešto upotrebim i bez njega bih se osećao kao da sam go. Za istu svrhu može da se koristi i neki multitol.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 15 minuta, zika56 je napisao:

A inače i sam već godinama unazad sa sobom uvek nosim (i preporučujem svima da to čine) mali preklopni perorez (koji nikako ne može da bude oružje), ali koji bar deset puta dnevno za nešto upotrebim i bez njega bih se osećao kao da sam go. Za istu svrhu može da se koristi i neki multitol.

Takođe, uvek je uz mene :) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8416 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kao i u svemu 100 ljudi 200 mudi... Ja govorih o situaciji iz zivota...
Znaci, kafana.
Prvo se "koskate", pa malo masnih uvreda , ako se protivnik za pojas dohvati i izvuce vatreno oruzje, nikakooooo se ne bezi, vec skaces i hvatas cev!
Ako izvadi secivo begaaaaj dok ne nadjes nesto cime ces se braniti.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8416 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kao mladji sam bio "na vratima" kluba poznatom po problemima, ovo sto kucnuh me je spasilo X puta...

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8416 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Jaaao, tek videh u kojoj temi kucam, iskreno se izvinjavam! Ubedjen sam bio da smo u temi o nozicima...

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
9 hours ago, sashac said:

Brate aj nemoj da pricas svasta keve ti,i da pametujes sa nekakvim nozevima.Dakiju je od udarca u vodu sa visine od 30tak metara pukla kicma,i bio je paralizovan od vrata na dole.ZATO SE UDAVIO.

 

Kao prvo, nemoj da mi govoriš s visine nisam ja dijete. Nisam se tebi ni obratio nit' s tobom ovce čuvao zato budi pristojan.

Kao drugo, ništa ja tu ne pametujem nego citiram nešto što je drugi rekao. Možda bi bilo bolje da čitaš malo pažljivije prije nego što počneš drugima da "pametuješ". Ako je slomio kičmu od pada, to je onda potpuno druga priča. Možeš lijepo da ispraviš onog ko je pogriješio a ne da se ku*čiš tu na forumu.

I treće, sve što sam rekao za nož stoji. Meni služi kao alatka prvenstveno i prevashodno, ali kad je moj život u pitanju radije ću ga imati a ne trebati, nego trebati a nemati. Dalje s tobom nemam šta da diskutujem, pročitao sam dosta tvojih komentara na drugim temama da saznam kako ti je često "jezik brži od pameti".

 

9 hours ago, Bigor said:

I da si imao noz i izbo ga dobio bi 3 godine zatvora i platio mu jedno 5k € odstete,pa vidi gdje ti je racunica!

 

Rekao sam u slučaju da mi je život i fizički integritet ugrožen. U tom slučaju nije bio, ali da jeste radije bih ležao pola godine uz dobro vladanje (a ne 3) nego ostao unakažen za čitav život. Ti ako više voliš da te neko bije do smrti, šta da ti kažem... A što se tiče odštete, sve je to relativno. I ja bih imao za šta da je tražim u slučaju da sam napadnut.

 

9 hours ago, milos-v said:

Za koliko valjas ove nozeve? Jel ima popust na kolicinu ako "pukne" prodaja na forumu?:ups:

Ne valjam i ne prodajem ništa. Svako ko ima potrebu za ovakvom (i sličnom) alatkom može je naći na eBay-u.

 

Da ne idem dalje u off-topic, već sam ionako previše rekao. Ali kad sam potegnut za jezik, imam pravo da odgovorim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
pre 4 minuta, popovich je napisao:
 

Kao prvo, nemoj da mi govoriš s visine nisam ja dijete. Nisam se tebi ni obratio nit' s tobom ovce čuvao zato budi pristojan.

Kao drugo, ništa ja tu ne pametujem nego citiram nešto što je drugi rekao. Možda bi bilo bolje da čitaš malo pažljivije prije nego što počneš drugima da "pametuješ". Ako je slomio kičmu od pada, to je onda potpuno druga priča. Možeš lijepo da ispraviš onog ko je pogriješio a ne da se ku*čiš tu na forumu.

I treće, sve što sam rekao za nož stoji. Meni služi kao alatka prvenstveno i prevashodno, ali kad je moj život u pitanju radije ću ga imati a ne trebati, nego trebati a nemati. Dalje s tobom nemam šta da diskutujem, pročitao sam dosta tvojih komentara na drugim temama da saznam kako ti je često "jezik brži od pameti".

 

Rekao sam u slučaju da mi je život i fizički integritet ugrožen. U tom slučaju nije bio, ali da jeste radije bih ležao pola godine uz dobro vladanje (a ne 3) nego ostao unakažen za čitav život. Ti ako više voliš da te neko bije do smrti, šta da ti kažem... A što se tiče odštete, sve je to relativno. I ja bih imao za šta da je tražim u slučaju da sam napadnut.

 

Ne valjam i ne prodajem ništa. Svako ko ima potrebu za ovakvom (i sličnom) alatkom može je naći na eBay-u.

 

Da ne idem dalje u off-topic, već sam ionako previše rekao. Ali kad sam potegnut za jezik, imam pravo da odgovorim.

Oprosti ako sam zustrije reagovao,Dalibor mi je bio drug iz kraja,pa vise odlepim od svakakvih prica.Nije tema da se reklamiraju nozevi,tu si ti pogresio,ali nov si na forumu,pa si jos iz Banja Luke gde sam sluzio vojsku,a inace su moji Prijedorcani.Tako da oprosti jos jednom,i da batalimo vise rasprave u ovoj temi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2824 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

@popovich Ja ti rekoh i to ne zlonamjerno i ne napamet, nazalost. Sam si sebi najpreci, pa radi kako mislis da je najbolje po tebe.
Iskljucujem se jer ima druga tema, ovo bi valjalo brisati ili prebaciti tamo.

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Posteno bi bilo da Administratori obrisu ove poruke.

I ajde kolege da bežimo iz crne hronike. Cim vidim da ima novih poruka u toj temu prodje me jeza.

Ajde da pricamo o pečenju sa raznja,gumama,uljima...

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja