Jump to content

Moto Zajednica

GSX R600 K2 Menjanje lanca i lančanika

Recommended Posts

  • U prolazu, 16 postova
  • Motocikl: GSX-R

Imam motor iz naslova i došao je red za zamenu lanca. Rešio da menjam i lančanike jer zadnji nije idealan.
Kod mene je standard 16-45.
Da li mogu staviti 15-47...ili je dovoljno samo napred staviti 15 a zadnji ostati na 45?
Meni on sada ide odlično ali kada vozim nekoga oseća se malo više gubitak snage (znam nisu oni za dvoje jer je to 600ccm svestan sam svega).
Ja nisam nešto više za brzinu posle 13 godina vožnje na njemu.
Samo radi poređenja kada sam sam na motoru ide 265km/h i to nabije na baš kratkom putu (pravcu) ali sam izgubio volju za nekom maksimalnom brzinom, više mi znači da imam snage malo više u krivinama pogotovu ako nekog povezem sa sobom.
Inače nisam težak imam 75kg tako da mi treba samo malo više snage ne nešto drastično.
Najviše mi je potreban odgovor da bih znao da li lanac od 110 pinova stize na kombinaciju 15-47 ?
Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova

Sa 16/47 nije dobio nista. Najlakse za objasniti odnos je 45:16=2,81 sto znaci da je jedan zub napred ekvivalent skoro tri zuba nazad. Hoces bolje ubrzanje skidas napred i povecavas nazad. 

 

Ako doda 1 napred kako si predlozio i doda 2 nazad jos vise ga je umrtvio jer je produzio za 2,81 a skratio za 2 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja