Jump to content

Moto Zajednica

Sifra: Jadranka

Recommended Posts

• Никад не једи жути снег!, 318 postova
  • Motocikl: Jadranka (ФЈР 1300)

Odlomak iz "Zahtev za pokretanje prekrsajnog postupka"...za vase i nase zadovoljstvo :staa2:

"Do saobracajne nezgode je doslo na taj nacin sto se vozac (ja) navedenim Motociklom kretao navedenim putem od pravca Valjeva ka Sapcu i dolaskom u mesto Slatina u neposrednoj blizini skretanja za zaseok Ornice isti je zapoceo radnju preticanja navedenog traktora kojim je upravljao vozac (on) i koji se kretao u istom smeri, a koji je vec zapoceo radnju skretanja ulevo sa glavnog puta u put koji vodi za zaseok Ornice nakon cega se vozac (ja) nije uverio da pomenutu ranju moze izvrsiti bezbedno po ostale ucesnike u saobracaju pa je prednjim desnim delom Motocikla udario u zadnji levi tocak traktora nakon cega se odbio u kanal sa leve strane puta gledano u pravcu kretanja gde se i zaustavio. Time je vozac (ja) pocinio prekrsaj iz cl.333st2t9 ZOBS-a na putevima."

Kazu ja jedini krivac... sad advokat radi svoje, vestak radi svoje pa cu da vas obavestavam kako se ova prica nastavlja... a ja cu i dalje sebi da nastavim da objasnjavam da je on zapoceo skretanje a da sam ja taj koji je to ignorisao i namerno zeleo da bas taj izvrsim preticanje te sam opleo po gasu i izazvao nesrecu... bas sam...som!

• Tužan 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• U prolazu, 90 postova
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V

Ja sam imao sličan slučaj, samo ne sa traktorom nego sa automobilom, i dobio sam deljenu krivicu. Za udes je kriv vozač automobila, jer nije sačekao da ja završim preticanje, isto kao i tvoj traktorista. Meni zu zakačili krivicu da sam preticao na mestu gde je zabranjeno znakom... Koji ne postoji, ni dan danas. Ali eto deluje mi da smo imali slične slučajeve a različite presude.

• Zainteresovan, 886 postova
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Kod tebe on nije sačekao da ti završiš već započeto preticanje, a kod njega tvrde da je on započeo preticanje kad je traktor već bio započeo skretanje. Različiti trenuci su u pitanju.

• Podržavam 1

• Svrati ponekad, 426 postova
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Želim brz psiho-fizički oporavak, i povratak na stare staze.

Uz to, da malo popravimo raspoloženje ako je moguće:

babaavion.jpg

• Haha 2

• Svrati ponekad, 189 postova
  • Motocikl: BMW F650GS

Odavno po gradu kruzi prica za uvidjajce da su podlozni stimulacijama misljenja sto mi je ranije delovalo neverovatno a sada kako vreme prolazi i sve vise neverovatnih zapisnika vidis ili cujes pocinje da se javlja neki crv. 

Nadji nekog dobrog advokata koji zna nekog dobrog vestaka da izguraju pricu sa traktorom,registracijom,tehnickom ispravnoscu i plus svedoka kog imas. Malo mesto,nije iskljucena opcija poznanstava na zalost

• U prolazu, 87 postova

Javna je tajna da se traktoristi u vreme sezone ne diraju, odnosno tolerisu im se mnoge stvari. Neretko neosvetljena signalizacija. Kad vec svetla na prikolicama ne rade barem da imaju katadioptere. Ali ni to kod mnogih. Opasno po zivot. 

• Drug član, 1645 postova
  • Motocikl: Trenutno ponosno vozim T15SL
Pre 1 sat, vlad77 je napisao:

Javna je tajna da se traktoristi u vreme sezone ne diraju, odnosno tolerisu im se mnoge stvari. Neretko neosvetljena signalizacija. Kad vec svetla na prikolicama ne rade barem da imaju katadioptere. Ali ni to kod mnogih. Opasno po zivot. 

Ja ne znam gde svi vi vozite te traktore, znam da dok se moj deda bavio poljoprivredom (do pre par godina) nismo smeli da vozimo traktor ako nije 100% ispravan jer su nas drndali za svaku  sitnicu! Sećam se da su nas jednom oterali na vanredni tehnički da jer su im vazdušne kočnice na prikolici bile malo sumnjive. Srećom, sve je bilo 100% ispravno inače bi nam odvalili kaznu samo takvu.

izvinjavam se na offu

• Svrati ponekad, 104 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLX650
1 hour ago, vlad77 said:

Kako gde, kod mene cim krene prolece odmah berba, dva policajca na motorima jure i zaustavljaju. Samo sto preteruju, zaustavljaju i tamo gde ne bi trebalo. 

• Никад не једи жути снег!, 318 postova
  • Motocikl: Jadranka (ФЈР 1300)

Stigao nalaz od vestaka... Taj nalaz, to je 9 stranica slika i proracuna i formula i matematike (za one koji se nisu susretali sa istim - a nadam se i da nece)... jebemmti kakve su tu sve racunice... koliko sam ja isao, koliko on, koliki je trag kocenja, vreme reakcije... pa slike mog paralelnog traga kocenja u levoj traci... ma sve zivo... elem, prenosim vam neke zanimljive delove (za one koje zanima kako ce se ovo klupko odmrsiti)  :zbunjen:

"Vozac traktora IMT, taj i taj, nije se pre otpocinjanja skretanja levo
uverio da to moze uraditi bez opasnosti po druge ucesnike u saobracaju (vozaca
motocikla YAMAHA koji je bio u fazi preticanja traktora), pa je otpocinjanjem
skretanja levo, u momentu kada je motocikl YAMAHA bio na levoj kolovoznoj
traci u fazi preticanja traktora IMT, napravio propust uzrocno vezan za stvaranje
opasne situacije i nastanak ove nezgode, po mom misljenju."

"Na strani vozaca motocikla YAMAHA, tog i tog, nema propusta
vezanih za nastanak ove nezgode, po mom misljenju."

stay tuned... ;) 

• Sviđa mi se 9
  • Podržavam 1

• U prolazu, 42 postova
  • Motocikl: u potrazi

Samo da i traktorista sada ne uzme vešta koji će veštačiti u njegovu korist. Ako dođe do toga, sudija vam daje da izabereteno jednog od tri ponuđena, taj treći veštak pa, kod njega je i nož i pogača.

• Zainteresovan, 641 postova
  • Motocikl: Piaggio X9

Ју хууууу!!! :)

Одлично!

Хвала Богу да је све (за сада) добро!

• Sviđa mi se 1

• Svrati ponekad, 308 postova
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 2003

Dobro zvuci!
Samo jos da uspes da naplatis stetu.
Ne znam kako sada ide sa registracijom i osiguranjem traktora.
Da li je bio registrovan.
U svakom slucaju UOS bi trebalo da isplati stete neregistrovanih vozila, ali ne znam slucaj za traktor.
Mogu da ti proverim u ponedeljak.
Cim u PM ako treba.

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Sviđa mi se 1

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja