Jump to content

Moto Zajednica

Dodatne boce(rezervari)za gorivo

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Strizivojna (HR)/Stuttgart (DE)
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650 Custom(2001)

Ja imam dva ovakva metalna,po 2L su...piše na njima da su za ulje...na oglasima navode uvijek za Wartburga,Trabanta i sličnu ekipu iz DDR-a.

Kupljeni na eBay-u...22€ za oba.

Mogu se naći i nosači za njih pa ih pričvrstiti gdje želiš.f8d9ad2b08fa33e565f7d4c07cd7d92d.jpg



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Srbobran
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV

Imam ja Givi kantice za gorivo i za njih nosač, takođe. 

Evo link ispod a na KP imam mali broj oglasa opreme. 

M.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Praktično sve... Kupi i prodaj u najvećoj online zajednici u Srbiji. Probaj na kp!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
On 2/16/2019 at 12:12 PM, igor r6 said:

Planiram put za Francusku 

2400km ima do grada gde stanuje moja rodbina ali ne bi išao auto putom nego sve lokalnim pa koliko god dana to bilo i za svaki slučaj bi da dodam pozadi da imam goriva za svaki slučaj 

...gde god da kreneš po Evropi ima pumpi. Ne voziš kroz Mongoliju. Samo MasterCard u džepu i ničeg se neboj. U Francuskoj su mnoge pumpe samousluga, kao one kase kod nas. Nema radnika. Zato kažem - MasterCard, mnogo bitnije od flaše s benzinom. Nositi benzin po Evropi je paranoja.

Promenio član Andrej_Hotstepper
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Vrnjacka banja
  • Motocikl: Yamaha Super tenere 1200
On 13.11.2022. at 16:59, Andrej_Hotstepper je napisao:

...gde god da kreneš po Evropi ima pumpi. Ne voziš kroz Mongoliju. Samo MasterCard u džepu i ničeg se neboj. U Francuskoj su mnoge pumpe samousluga, kao one kase kod nas. Nema radnika. Zato kažem - MasterCard, mnogo bitnije od flaše s benzinom. Nositi benzin po Evropi je paranoja.

Druze kada budes isao 

Pa budes krenuo kroz Alpe ,šume,sporednim putevima veruj mi da tih 2-3litara mnogo znaci da imas kao rezervu

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc
On 13.11.2022. at 13:23, Tarmi636 je napisao:

Naleteh na ovo danas, nek ostane ovde. Mozda nekom zatreba. Kao kesa za gorivo, samo ovo izgleda ozbiljnije dosta. 

 

https://desertfox.eu/products/overland-6l-fuel-cell

Ovo je mnogo dobra stvar, nosio sam par puta, ima na njemu gurtnice i mozes da ga vezes gde hocesScreenshot_2022-11-27-22-21-15-483_com_miui.gallery.thumb.jpg.d9cda18400f6c43f056e10a56e3c0520.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc

Ovu sto sam ja nosio je 5 ili 6 litara. Kod mene je nezgodno sto nemam kazaljku za gorivo, a kad vozam teren potrosnja zna da se razlikuje i par puta sam ostajao bez goriva po nedodjijama.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Да та од 5-6 литара је скроз ок за твој мотор. Ова мала Бета је цвајка и баш прави ендуро за риљање по теренима који су макс 30-40 километара далеко, да укупно одрадим 70-80 тамо овамо. Не може баш да се товари и нема где, а сваки килограм више је битан када се ваљам по блату у шуми.  Три литре ми таман ради посао за злу не требало. Троши као змај у блату.. за сад сам на 10 литара. Видећемо како ће да то еволуира.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
On 11/27/2022 at 10:08 PM, Andrej_Hotstepper said:

Ma da, skoro ko u Mongoliji ..

To je nama na GS-u najbitnija stvar! Posto se vecina vozimo po Evropi retko ko i silazi sa asfalta i 30l rezervoar nam nije dovoljan, kacimo one touratech kantice od 2l, mnogo znaci!

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
7 minutes ago, gavrela said:

To je nama na GS-u najbitnija stvar! Posto se vecina vozimo po Evropi retko ko i silazi sa asfalta i 30l rezervoar nam nije dovoljan, kacimo one touratech kantice od 2l, mnogo znaci!

 

... realno, nikad nisam brinuo o gorivu ko sad kad sam kupio CRF. 170km i pali rezervu. Od čepa do rezerve je nekih ni 5L goriva..

a BMW sa tom potrošnjom (nisam verovao koliko zapravo malo troši) pređe kolko? 600-700km? Pa ti vidi ko je u problemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
10 minutes ago, Andrej_Hotstepper said:

... realno, nikad nisam brinuo o gorivu ko sad kad sam kupio CRF. 170km i pali rezervu. Od čepa do rezerve je nekih ni 5L goriva..

a BMW sa tom potrošnjom (nisam verovao koliko zapravo malo troši) pređe kolko? 600-700km? Pa ti vidi ko je u problemu.

Ne moze bas toliko, oko 500 km moze, moze i vise malo, zavisi sve koliko ko tesku ruku ima, da li vozis autoput sa koferima itd, razume se.
Ja se pocepam kad vidim na GSu kanticu za gorivo, mozda nose za ove sto ne voze GSA default_coolface-1.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
5 minutes ago, gavrela said:

Ne moze bas toliko, oko 500 km moze, moze i vise malo, zavisi sve koliko ko tesku ruku ima, da li vozis autoput sa koferima itd, razume se.
Ja se pocepam kad vidim na GSu kanticu za gorivo, mozda nose za ove sto ne voze GSA default_coolface-1.png

...ko od vozača GSa dobije turu pića u kafani - da slavi dan, a o litri goriva da ne pričam :jee::lol3:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
27 minutes ago, Andrej_Hotstepper said:

...ko od vozača GSa dobije turu pića u kafani - da slavi dan, a o litri goriva da ne pričam :jee::lol3:

Pa mi se ne javljamo random motoristima na putu, zasto bi placali onda pice default_coolface-1.pngdefault_coolface-1.png aaaaa

Ma ima raznih stvarno, takve i ja izbegavam i samo za to i jesu.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
On 11/13/2022 at 1:23 PM, Tarmi636 said:

Naleteh na ovo danas, nek ostane ovde. Mozda nekom zatreba. Kao kesa za gorivo, samo ovo izgleda ozbiljnije dosta. 

 

https://desertfox.eu/products/overland-6l-fuel-cell

ubi se da nađem ovo danas, znam da je neko okačio ali ne mogu da se setim gde! Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • .., 1740 postova

Ја сам купио 3 литре, али још нисам користио нити качио на мотор, чекам пролеће.

Тек кад сам купио видео неке клипове да стара верзија цури кад точиш .

Сад не знам да ли сам купио нову побољшану верзију или ону стару што цури.

Погледаћу код куће.

 

 

 

Promenio član СајберГастарбајтер

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Zemun, Serbia, Yugoslavia
  • Motocikl: LoreNCo - Honda NC750XD

Meni stigao sa Alija pre par dana ovaj kanister od 5L pa i jedva cekam da dodje prolece. Na prvi pogled i dodir deluje sasvim zadovoljavajuce.

kanister.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
1 hour ago, СајберГастарбајтер said:

Ја сам купио 3 литре, али још нисам користио нити качио на мотор, чекам пролеће.

Тек кад сам купио видео неке клипове да стара верзија цури кад точиш .

Сад не знам да ли сам купио нову побољшану верзију или ону стару што цури.

Погледаћу код куће.

 

 

 

Pa vidi samo kakav ti je taj pipak za sipanje, samo to su promenuli...
GiantLoop ima istu stvar samo se ceo čep zavrće, ali mi se ne sviđa što je dugačka vreća, nije ovako kvadrat...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Сад сам проверио, имам ову нову верзију, али поштено речено ми тај пластични пипак за навијање не улива поверење за неку редовну употребу.

 

Могли су то можда боље да реше са неким ”закључавањем” и можда неком гумицом. Овако и поклопац и тај пипак су пластика на пластику, тако да је по мени само питање времена када ће да ”процури”.

 

Овај пипак је у свом џепу и онај навој је био овалан, ваљда од транспорта. Мало сам рукама га стискао да постане поново округао део за навијање.

 

Што се тиче самог навијања ако држиш пипак као шрафцигер навија се на суво без проблема ако другом руком држиш за онај прстен доле што су додали.

 

Видећемо када га први пут напуним горивом, да ли ће да буде поливања на све стране или не.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja