Jump to content

Moto Zajednica

Izbor Antifriza (premixed ili mesati, gde kupiti)

Recommended Posts

  • Integrisan, 8416 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nema potrebe da ti ego ne dozvoli napredovanje, jasno je i ako me nisi pomenuo da moje kucanje demantujes, istrazio si malo po internetu i procitao o materijalima, hem. sastavu...
Ja opet kazem da do -15 kako ga ti stelujes nije optimalna razmera za odrzavanje cistoce rashladnog sistema.
Do skoro si pisao kako se u akumulator koji "ispari" elektrolit doliva kiselina sto je katastrofalna greska, tu sam ti takodje skrenuo paznju pa si mi svakakva objasnjenja trazio.
Obrati paznju sta pises, ljudi ti veruju (ja sam medju njima) i cesto si koristan.
Postoji i razlika medju nama, ja sam entuzijasta a ti majstor/komercijala, moji saveti ne mogu stetu naneti posto iste na svojim motociklima primenjujem.
Ponavljam, servisni uputi vecine proizvodjaca kazu koji tip antifriza koristiti i u kojoj razmeri, a ja sem 50:50 drugaciju preporuku video nisam.

Zasto izmisljati svoje procedure samo zato sto se alat za merenje tacke mrznjenja ima i predpostavke koja ce minimalna temperatura tokom zime u nasem podneblju biti. Taj alat sluzi da se meri degradacija, opadanje svojstva tokom upotrebe tecnosti u sistemu, da se istom odredi hitnost zamene npr. 

Sada se logicno namece pitanje sta ako se u startu sipa mali procenat antifriza (za -15 cca 20ak %)? Time se drasticno skracuje period zamene zbog male koncentracije aditiva koja pritom radom degradira svojstva. Vrlo brzo se gubi zastita koja je inicijalno bila postavljena na -15c, spusta se tacka kljucanja, podize tacka smrzavanja a inhibitora korozije nema dovoljno zbog jel"te blagog rastvora.


Nije takodje tacno da jaca koncentracija steti zaptivkama i gumi, naprotiv.
Sastav je takav da sprecava isusivanje iste i pucanje.
Necu pojasnjavati dalje, ogradicu se istim stilom, misljenje je moje i kao takvo se moze prihvatiti/odbaciti.

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk
 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ja kupim vec izmesan 50/50 i prosto zamenim. Menjam ga otprilike na 2 godine i nikakvih problema nema. Ne znam sto bi se maltretirali da kupujete cist antiftifriz, mesate ga sa destilovanom vodom i posle proveravate tacku mrznjenja, bespotrebna komplikacija. Zamena antifriza je jedna od najprostijih operacija odrzavanja motora, a strucnjaci ga zakomplikovase kao da je generalka motora. 

Ko redovno menja antifriz nikad ne mora da ispira sistem, nema potrebe.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8416 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
G12+, 50/50 razmera... Proizvodjaca sam izaberi :takoje:
Krace nije moglo, dubimo pricu kao i sve ostalo. Pravi se "bauk" od proste stvari verovatno kako bi se ljudi naplasili i platili zamenu...

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 10 sati, N.F.S. je napisao:

Nema potrebe da ti ego ne dozvoli napredovanje, jasno je i ako me nisi pomenuo da moje kucanje demantujes, istrazio si malo po internetu i procitao o materijalima, hem. sastavu...

Ego, istrazio malo po internetu....dal si lud sta pises?

Kakav crni ego, pa ja svoje znanje delim sakom i kapom sa sve slikama i procedurom kako se moze odraditi a da se ne plati taj isiti majstor kojeg pominjes ili da se plati jer nemaju svi alata nit mogucnosti da odrade ili ne zele da odrade.

 

Malo istrazio po internetu pa dosao da pametujem ili sam sasvim slucajno u toj materiji od 17-te godine a pravo ucenje dobio u ovlascenom servisu gde imas pregrst raznih informacija, zbivanja, servisiranja, stanja i sranja za videti.

 

Pre 10 sati, N.F.S. je napisao:

Ja opet kazem da do -15 kako ga ti stelujes nije optimalna razmera za odrzavanje cistoce rashladnog sistema.

Hoces li mi reci gde sam napisao da stelujem do -15'C ili sam napisao -15 do -20'C?

 

Satelis mi je stigao sa jacinom antifriza od -45 ili -50'C (nisam siguran) za tu prvu sezonu sam presao jako malo jer sam kasno poceo da vozim ili ti svega 2.500-2.800km. Motor je tako prezimio, nisam proverio jacinu, sledece sezone mi je propisao semering antifriza na pumpi za vodu.

To se isto desilo na jos jednom ili dva bajka kao moja.

 

Tada sam sve zamenio, antifriz namestio bas kako sam gore napisao i nikad vise nisam imao curenje tj probijanje semeringa antifriza, motor sam prodao sa 52.5K na satu.

AA500 ili ti Master agregati takodje znaju imati boljku curkanja pumpe....smanjis jacinu antifriza i dosta duze traje.

Hoces li mi sad reci da jak antifriz nije stetan, ja se ne bi kladio jer sam misljenja da ce ti pre jak antifriz napraviti sranje no slabiji, pricam na duze staze koriscenja motocikla il drugog prevoznog sredstva.

 

Pre 10 sati, N.F.S. je napisao:

Do skoro si pisao kako se u akumulator koji "ispari" elektrolit doliva kiselina sto je katastrofalna greska, tu sam ti takodje skrenuo paznju pa si mi svakakva objasnjenja trazio.
Obrati paznju sta pises, ljudi ti veruju (ja sam medju njima) i cesto si koristan.

I to nije napisano bez razloga, slazem da se navodi da u aku treba doliti samo demi vodu. Dolio demi vodu i aku moze u kantu, ispraznio demi vodu pa usuo kiselinu i aku se oziveo..... kako pojma nemam, ne bi trebalo ali eto, sve je moguce. 

Pitao sam za pojasnjenje kako je to moguce al na tome se zavrsilo.

 

Pre 10 sati, N.F.S. je napisao:

Postoji i razlika medju nama, ja sam entuzijasta a ti majstor/komercijala, moji saveti ne mogu stetu naneti posto iste na svojim motociklima primenjujem.

Posto se spustamo na licni nivo, zaboravio si kad si kacio potrosnju struje USB uticnice uz reci da nema nikakve potrosnje i da se moze vezati na stalni +12V.

U tom postu si sliku okacio gde sam spazio da ti merenje unimera stoji na A (ampere) i tad sam ti skrenuo paznju da ne meris dobro i da imas neku potrosnju struje sigurno.

Demantovao si me, pa kad sam ti rekao da unimer prebacis na mA (miliampere) izmeris potrosnju i okacis sliku..... tad si i sam shvatio da ipak imas potrosnju.

 

Ako sam ja majstor, sta mu onda ti dodjes? Rekao bi preprodavac pre entuzijazista.... a zasto bi to rekao (?), zato sto cesto kupujes, picanis pa onda trazis neki izgovor za prodaju.

Motore dovodis do zaista dobrog stanja ali ima nesto sto mi je upalo u oko a to je sto si hteo da precutis da ti je zamenjena inst. tabla na Satelisu kog sada prodajes.

 

Znaci, prvo si meni poslao upit na pp, pa kad smo utvrdili da tabla nije od tog motora e tek tad si poceo da pises u temi sa radovima do sitnih detalja ali ne i detalj vezan za tablu...tu ni jedno slovo nisi pomenuo sto mi je bas bilo cudno s'obzirom da pises u sitna crevca.

Cega se plasis, da ce motor da ostane zbog druge table?

 

Sad ti men reci sta si ti, preprodavac ili entuzijazista il od oba po malo (?) posto sam ja ocigledno majstor sa egom.

 

Pre 10 sati, N.F.S. je napisao:

Zasto izmisljati svoje procedure samo zato sto se alat za merenje tacke mrznjenja ima i predpostavke koja ce minimalna temperatura tokom zime u nasem podneblju biti. Taj alat sluzi da se meri degradacija, opadanje svojstva tokom upotrebe tecnosti u sistemu, da se istom odredi hitnost zamene npr. 

Sada se logicno namece pitanje sta ako se u startu sipa mali procenat antifriza (za -15 cca 20ak %)? Time se drasticno skracuje period zamene zbog male koncentracije aditiva koja pritom radom degradira svojstva. Vrlo brzo se gubi zastita koja je inicijalno bila postavljena na -15c, spusta se tacka kljucanja, podize tacka smrzavanja a inhibitora korozije nema dovoljno zbog jel"te blagog rastvora.

Izmisljam procedure samo zato sto se alat ima.... ej covece dal si realan, pa nije to alat od vise stotina evra pa sad kao to je wauuuu. Taj alat kosta od par stotina do par hiljada dinara i misljenja sam da bi bilo zgodno da ga svako ima pri ruci i proveri sa vremena na vreme, kao sto je zgodno imati probnu lampu, unimer, set za reparaciju gume jer su to stvari koje dosta znace a nisu skupe za nabaviti.

 

Kao sto sam rekao, ja svoje procedure ne izmisljam vec radim onako kako mislim da treba sto i drugima savetujem, nikom ne solim pamet... hoces tako - radi tako i kraj.

 

Pre 10 sati, N.F.S. je napisao:

Nije takodje tacno da jaca koncentracija steti zaptivkama i gumi, naprotiv.
Sastav je takav da sprecava isusivanje iste i pucanje.

Ja ti pak recem da jeste tacno a ti Nenade kako god os.....

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8416 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Sve postujem sto si napisao i cim si to uradio racunam na smatras tacnim. Ja ne trazim potvrdu nikakvu, iznosim misljenje koje se sa tvojim ne slaze.

Tebi su tvoji postovi sa sve slikama reklama i mene si time "kupio". Deljenjem slika i uputa stvaras klijentelu, to razumem. Ja iz drugih pobuda kucam.

Nije mi namera da ti poslu stetim ali na neke greske odgovorim a na neke odcutim.

Sto se mojih prodaja tice, zvao me je pre dva dana jedan od funkcionera iz Kladova kao kupac, stariji covek, cudno prezime (Arezina) zato zapamtih. Nije naravno clan foruma niti je svestan pisanja po istom.

Prva informacija koju je od mene dobio je o zamenjenoj tabli i kilometrazi koju sam istrazio. Napisah prezimenom ko me je i odakle zvao a svedok razgovora je clan foruma koji se kod mene zatekao.

Da ne idem sa teme, ostajem pri svojoj tvrdnji a sto se antifriza tice i razmere koja se trazi.

 

Pozdrav Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8416 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ne poznajem doticnog, zvao je da pazari, uputih ga u stanje detaljno bez skrivanja icega. Takav sam ali na zalost cesto sebi na stetu!

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8416 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ne bih da offujem dalje. ..

 

....ali naj bolje prolaze oni koji se vode geslom " use i u svoje kljuse" niko mi nije kriv sto infirmacije o svojim motorima prosledjujem. Naroka se masina stop smoke, stop leak, oktan boost aditivama i u prodaju! Pises u superlativu pa se posle sa kupcem i sam kao iznenadjujes

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4401 postova

Ja ne poznajem niti jednog coveka da mu je zamrzao antifriz u vozilu pa makar ga nikad nije promenio u zivotu...

 

Koliko nauke ni oko cega, gde temperatura ne pada ispod -20 zadnjih godina...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre sat vremena, N.F.S. je napisao:

Sve postujem sto si napisao i cim si to uradio racunam na smatras tacnim. Ja ne trazim potvrdu nikakvu, iznosim misljenje koje se sa tvojim ne slaze.

 

Pre 1 sat, N.F.S. je napisao:

Nije mi namera da ti poslu stetim ali na neke greske odgovorim a na neke odcutim.

I ne treba da nam se slaze misljenje, radi kako mislis da treba, ti i svako drugi, nemam nista protiv, nit pa meni steti poslu a za odcutanje.... ihhhh koliko sam samo puta gore desno u cosku lupio X, bas iz razloga da ne bi skroz bespotrebno usao u raspravu sa nekim...neka ga nek je njemu lepo pa dokle traje.

 

Pre 1 sat, N.F.S. je napisao:

Tebi su tvoji postovi sa sve slikama reklama i mene si time "kupio". Deljenjem slika i uputa stvaras klijentelu, to razumem. Ja iz drugih pobuda kucam.

Vidis, grdno gresis da je to meni reklama, stvaranje klijantele...... da ti pojasnim.

 

Nemam pravi servis vec sam napravio za svoje potrebe, nemam reklamu nigde na internetu il nekim drugim sajtovima/oglasima, nemam vizit kartu, ne presrecem ljude na pp kad neko trazi pomoc (ne mislim na tebe) i td.

 

Majstora ima mnogo.... Kiza, Vranes, Zlaja, Marko, Bugarski, Rade kocka, Ivan, Bucko, Kale, Spale, Nace, Zare, Srdjan, Bokilic, Stankara, Fica i da ne nabrajam vise, tu su i ovlascene kuce....... malo je onih za koje bi rekao da su Ok u svom poslu.

 

Moji postovi sa slikama su tu da ukazem kako Majstori (ne)odrzavaju musterijine motocikle i kakvih sve tu prevara ima.

Slusao sam price ljudi, sta su kad menjali i kod koga, zapisivao, pa nakon otvaranja, slika bude skroz dugacija, naopako iskrivljena.

 

Ljudi imaju puno opcija gde ce odrzavati svog ljubimca, sami il kod nekog, tako da meni reklama u opste ne treba. 

Meni samo treba da Majstori promene svest, pristup svom poslu koji rade jer ovo sto vidjam kroz svoje ruke, nikako nije dobro a to se moglo do sada videti xxx puta sa sve slikama dokumentovanim.

 

Iz kojih pobuda ti pises osim ako nisi preprodavac?

U ostalom i da jesi, to se mene ne tice, bitno je da krajnji rezultat bude dobar a to je zadovoljna musterija/kupac u sta ne sumnjam da ce biti jer pretreses svaki motor pre prodaje i dobro ga sredis.

Deluje mi kao da nisi svoj na svome vec sve nesto iz okolisa, onako sa strane, moze i ne mora..... cudno za shvatiti.

 

pitam se gde nestade tvoj post, sto ga izmeni?

2118904537_viberimage2019-04-3011_14_37.jpg.2b05113892be8aa2757a4e5379e305b4.jpg

 

Nemoj da kacim javno prepisku, uglibices se jos vise a i vec si se uglibio brisanjem napisanog sa tvoje strane il je neko drugi to uradio...ne znam, trag je tu da si pisao u ovoj temi.

 

Tablu i sumnju oko iste potencirao i ustanovio al nige nisi napisao, vec vesto cutao.

Ovamo, sa druge strane pises o svim mogucim i nemogucim detaljima..... sta to govori, pitam se ja i zasto bi se bunio o necemu sto je zaista onako kako jeste?

 

Taj detalj mi je zapao za oko i to bas zapao jer nesto prezentujes a nesto ne, nesto zelis da se vidi kako bi lakse/brze prodao a nesto i ne zelis da se vidi ili sam ja to pogresno protumacio/shvatio?

Sredjujes do perfekcije, cak u nekim momentima znas preterati al nema veze, drago mi je kad vidim tako sredjen motor da ce neko kupiti a ne lominu il polu-lominu.

 

Kod mene Nenade nema lazi nit bilo kakve prevare, skrivanja il prikrivanja bilo cega, takav sam i sa tim ne mogu ziveti, nepravdu nepodnosim u bilo kom obliku.

 

Nastavi sa svojim po svom a ja cu sa mojim po mom i mirna Backa, postovanja sam imao al sad vise ne, jer se isto gubi spustanjem na licni nivo..... svako dobro ti zelim.

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8416 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Mnogo je dugacko, nisam sve procitao, post sam obrisao da se ne bi nastavljali. Slobodno iznesi celu komunikaciju. Preprodavci ne registruju i prevode na svoje ime. Poslah ti i win broj da i sam istrazis skuter.
Sto se mene tice stavljam tacku, ti kucaj sta ti je volja.
Ja rekoh sta sam imao, tajni nemam i previse pricam pa sam sebe ukopam. Karte uvek otvorene...

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja