Jump to content

Moto Zajednica

Razradjivanje skutera

Recommended Posts

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Surdulica
  • Motocikl: Gilera Runner 180 SP

Drugari zamenio sam klip i karike na skuteru, sutra palim motor ali interesuje me kako ide ta razrada masine da bi sve lepo naleglo?

2T masina je u pitanju.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp
Drugari zamenio sam klip i karike na skuteru, sutra palim motor ali interesuje me kako ide ta razrada masine da bi sve lepo naleglo?
2T masina je u pitanju.
 
Naspi malo jacu mesavinu, kad ga upalis neka radi na leru jedno sat ipo do dva, posle toga laganija voznja jedno 100 km, do tad ce da se nalegne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Pod uslovom da je ispravna pumpa za ulje (za mešavinu), dodaj ga ipak još malo u rezervoar i pusti ga da radi.

Stavi ga na centralni štender, da zadnji točak bude od zemlje i dodaj mu gas šrafom za ler. Znači da ne bude na prostom leru, već malo da bude ubrzan. Nekoliko puta da upali ventilator, pa ga onda ugasi i sačekaj da se potpuno ohladi.

Nakon toga možeš i u vožnju ali neka motor ponovo dostigne radnu temperaturu. Nemoj da ga zavrćeš i nikoga da voziš za prvo vreme.

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Surdulica
  • Motocikl: Gilera Runner 180 SP
14 hours ago, pronto said:

Pod uslovom da je ispravna pumpa za ulje (za mešavinu), dodaj ga ipak još malo u rezervoar i pusti ga da radi.

Stavi ga na centralni štender, da zadnji točak bude od zemlje i dodaj mu gas šrafom za ler. Znači da ne bude na prostom leru, već malo da bude ubrzan. Nekoliko puta da upali ventilator, pa ga onda ugasi i sačekaj da se potpuno ohladi.

Nakon toga možeš i u vožnju ali neka motor ponovo dostigne radnu temperaturu. Nemoj da ga zavrćeš i nikoga da voziš za prvo vreme.

 

Tako sam uradio. Mozda sam malo preterao sa ulje, sipao sam 150ml na 4l

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja