Jump to content

Moto Zajednica

alex007

Tehnicki za motore i skutere

Recommended Posts

• Svrati ponekad, 114 postova
  • Motocikl: Aprilia Leonardo 125SP, Piaggio X9 500

Баш су постаили ригорозни због једне мале напрслине на фару нису хтели да ме пусте као види се на слици.... Међутим није код сваког отишо на друго место без проблема прошао. 

On 7.7.2019. at 1:19, brisel je napisao:

Planiram da kupim motor 49cc koji ima samo bele opštinske table i saobraćajnu, kinez star oko 10-11 godina. Račun izgubljen, ne postoji podatak za 45km/h.

Kako da radim, da li može samo sa starom saobraćajnom da se prebaci na mene i da ja prođem tehnički nakon toga?

Ili tehnički da radim pre vraćanja tabli, pa u poresko sa kupoprodajnim overenim kod notara pa u policiju za vraćanje tabli? Da li mora kod notara da se overava kupoprodajni ugovor?

Ili stari vlasnik mora da ga prebaci na nove table pa posle prenos na mene?

Уколико још увек постоји фирма која увози те скутере код нас можеш да извадиш документ да скутер не прелази 45км/х, ако не постоји фирма тј овлашћени дилер онда ће ти регистровати мотор на беле таблице и мораћеш да имаш а1 категорију да би га возио. 

Што се тиче таблица, власник одјављује таблице без обзира биле оне трајне или не, саобраћајна се пробуши и теби је враћа ти са овереним купопродајним уговором идеш да региструјеш скутер. Купопродајни уговор мора бити оверен код нотара. Реци нам о ком скутеру је реч?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Zlo i naopako, 531 postova
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250. Honda ST 1100 Pan-European
23 minutes ago, root012 said:

Уколико још увек постоји фирма која увози те скутере код нас можеш да извадиш документ да скутер не прелази 45км/х, ако не постоји фирма тј овлашћени дилер онда ће ти регистровати мотор на беле таблице и мораћеш да имаш а1 категорију да би га возио. 

Што се тиче таблица, власник одјављује таблице без обзира биле оне трајне или не, саобраћајна се пробуши и теби је враћа ти са овереним купопродајним уговором идеш да региструјеш скутер. Купопродајни уговор мора бити оверен код нотара. Реци нам о ком скутеру је реч?

Potvrda o brzini NE TREBA.

Stav MUPa je da sve sto ima saobracajnu (novu ili staru) i u njoj pise moped ili biciklo sa motorom to OSTAJE moped bez potrebe trazenja potvrde o brzini.

Razlika je sto 2021 krece provera brzine na teh pregledu i tu ako ustanove da ide preko 45 na sat ide na bele table..do tada na zute.

Svi tehnicki su dobili dopis koji objasnjava ovo manje vise ovim recima..

• U prolazu, 10 postova

Sprint.

Evo bio danas u policiji, pitam kako da pređem sa belih na žute tablice za moped, da li mi treba potvrda za 45km/h. Kaže: Nama ne treba, ali možda će ti tražiti na tehničkom. Mi uzimamo samo papir sa tehničko i to je to. Ako imaš staru saobraćajnu za opštinske table onda ideš u policijsku na toj opštini gde je registrovan (bio) i onda traže u arhivi papir kako je prvi put zaveden, koji su papiri prvi put predavani i sl. Platiš oko 600rsd i dobiješ papir sa kojim odeš na tehnički da ga pregledaju da bi dobio novu saobraćajnu...

• duledjo, 414 postova
  • Motocikl: bmw r1150 rtp, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

Ko bi poverovao informeru a bilo bi lepo. Registrovao sam skuter kymco 50 uplatnice i polisa 2100din a tehnički 3000din pa da li je to normalno

• Podržavam 1

• U prolazu, 62 postova
  • Motocikl: Kymco Agility City
On 7/11/2019 at 10:01 AM, duledjo said:

Ko bi poverovao informeru a bilo bi lepo. Registrovao sam skuter kymco 50 uplatnice i polisa 2100din a tehnički 3000din pa da li je to normalno

Da, frapirao  sam se prošle god za tehnički - 3000. U GSP-u  (NBG) 1800. Sad sam zvao - ne proveravaju brzinu, dovoljna je potvrda.

• Podržavam 1

• duledjo, 414 postova
5 hours ago, zippaya said:

Da, frapirao  sam se prošle god za tehnički - 3000. U GSP-u  (NBG) 1800. Sad sam zvao - ne proveravaju brzinu, dovoljna je potvrda.

meni su trazili potvrdu ali me je neko naucio da kazem da ima u sistemu navedeno koji modeli zadovoljavaju i da sam vec bio u vazecoj registraciji dosao sam da produzim vazenje.Znaci vec su bile zute tablice na njemu,i nije skupo ovo sa uplatnicama i polisom ali cena tehnickog je nenormalna,jer sam malo pre toga uradio tehnicki na bmw od 1150 kubika za 2000din ali na tom tehnickom ne rade mopede,cudno zar ne.

• Sviđa mi se 1

• Zainteresovan, 592 postova
  • Motocikl: TDM 4tx

Pre 20tak dana registrovao skuter,49ccm.Morao da pribavim COC sertifikat koji kosta 2400din gde su napisane precizne teh. karakteristike,tezina,max brzina(45km),itd,kao i da ima dva mesta za sedenje posto je veliko sediste i ima fuzastere(nogostupe)za suvozaca.

Bio na belim tablama.Cela zahebancija suma sumarum 8400din za reg i tehnicki sa novom tablicom i saobracajnom +2400 sertifikat.

10800din,sto je mnogo,mnogo:maloljut:

• Zainteresovan, 592 postova
  • Motocikl: TDM 4tx

Inace sam na motoru u maju morao da skidam crah barove,produzeni vizir i xenon sijalicu iz fara.Za nosace kofera nisu pravili problem kao ni za grejace rucki.Izduvi nisu original ali su NO NAME neki carboni,prosli,ali...ponovo uveden termin visebojno vozilo pa je morala i nova saobracajna.Cifra 26000din za TDMa starog 20 god

• Svrati ponekad, 365 postova
  • Motocikl: GSF 1200 S

@bocca_bastard

WWW.AGENCIJASUNCE.COM

Osnovna delatnost tehničkih pregleda i Agencije Sunce je registracija vozila, osiguranje vozila kao i vršenje tehničkog...

p.s. Na Ledinama znam da rade tehn.pregled za motore, samo treba da se pozove i proveri u kojoj smeni radi radnik sa A kategorijom.

Inace ne treba da se zakazuje.

• duledjo, 414 postova

platio sam 2000din u MOSCOW tehn . pregled kod LJermontove,za veliki motor a za moped sam isao u MML kod pijace pa levo uzbrdo malo uvuceno od Bulevara

• Sviđa mi se 1

• Svrati ponekad, 365 postova
  • Motocikl: GSF 1200 S

Ja se izvinjavam, ali sam bio ubedjen da sam platio 2000, čak sam ih zvao da proverim da li su poskupljivali i rekoše da sam i ja plaćao po toj ceni :stabre:

• Svrati ponekad, 184 postova
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Pre par dana odem na tehnicki, motor sve ok, i kaze bucko meni, kao sve je ok ali moras da imas nazad rukohvat za suvozaca. Rekoh, prijatelju to ti je dodatna oprema, ne fabricka. Ja u soku. Nema veze, skupim se, krenem kuci razmisljajuci da to napravim od sipke neke polukruzno i usrafim. Na netu 3crvene. I prolazeci pored drugog tehnickog, zastanem, radnik ispred, ne gasim motor i pitam ga da li moze ovo da prodje tehnicki? Covek pogleda, kaze naravno, sacekaj da zavrsimo auto i ti si na redu. Ja mu ispricam sta mi rekli ovamo, on se zasmeja i rece da sam imao to, on bi me vratio da skinem.
Ovamo kazu moras da imas.
Ovamo ne smes da imas.
Bitno da sam registrovao vespu, ali luda kuca, ljudi.

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

• Svrati ponekad, 225 postova
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250 S

Gsp garaža iza Belvila, 1800 dinara. Nema zakazivanja nego dodjes i čekaš. Subotom rade od 7 do 15 i nema guzve,završava se za 15 min. Ali subotom ne radi šalter za izdavanje nalepnica pa ili sa potvrdom sa tehničkog ideš u drugu agenciju ili u mup ili dodjes radnim danom da platiš osiguranje i uzmeš nalepnicu,na tom šalteru nema gužve.

• Sviđa mi se 1
  • Hvala 1