Jump to content

Moto Zajednica

Nova pravila prilikom vrsenja Tehnickih pregleda od 5.7.2018.

Recommended Posts

• REWadventure.com, 6809 postova

Bravo za Teksas!

(bar po pitanju kaciga)

Tema nam je odavno već postala ona rupa protivU cara Trajana, izvičemo se, pa je valjda lakše... al' od šuma korisne informacije teško dolaze do izražaja. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Misbehave Responsibly, 1283 postova
  • Motocikl: FZ6S

Lako je Teksasu. Oni i Pariz imaju  ;).

Doduše, imaju i Beograd (Belgrade, Texas), nego nema stanovnika tamo još od kraja američkog građanskog rata. Grad duhova.

A kakve to veze ima sa tehničkim pregledom. J'bemliga. Ovo oko tih duhova me nešto z'nemiri.    :dilema:

• Sviđa mi se 1

• Duh Bez Sekire, 1002 postova
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Pa evo da rezimiramo...

- Aftermarket auspusi - na dva ne prođu na trećem prođu...

- Nosači kofera i kreš barovi - negde traže da skineš radi slikanja, negde opet prođu najnormalnije...

- Sve ostalo, koliko kapiram, niko i ne gleda ukoliko ne deluje baš kao čir na dupetu (tipa kineski ksenoni/ledovi u H4 faru koji kad se upale, odmah uginu bar dve pande u Kini :D)...

Važno je, dakle, da se znaju jasna pravila, što je i bio osnovni razlog uvođenja celog cirkusa! ;)

Mada, sada će MIla da nam objasni da smo u stvari besni i da bolje da se priviknemo, tako treba... 

• Haha 1

• Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 2196 postova
  • Motocikl: BMW R1100GS (1997.)
pre 18 minuta, ser je napisao:

Led migavci ne mogu, al mogu obicni sa led sijalicama :stabre:

Na kućištu originalnih migavaca ima oznaka homologacije, a toga nema na ovim LED migavcima i tu je kraj priče. A isto važi i za retrovizore, farove, ..

• :-D, 610 postova
  • Motocikl: /

Tacno tako! Al originalni migavac je predvidjen za odredjenu sijalicu, al nema veze ako je unutra led od 0.1w ili 10w...

Ako se vec jebemo, daj da se jebemo do kraja, a ne tu da se pipkamo i trljamo...

Inace, moji zadnji led migavci imaju na njima homologaciju (a verujem i da ostala vecina ima) E8 i tamo neki jos broj, kupljeni su ovde u prodavnici, a stop (isto led) ima E11, kupljen preko ali-a.

Pokusavam da uslikam, al drljava ves masina (LG) ne moze da izbistri sliku

pre 9 minuta, ser je napisao:

Tacno tako! Al originalni migavac je predvidjen za odredjenu sijalicu, al nema veze ako je unutra led od 0.1w ili 10w...

Ako se vec jebemo, daj da se jebemo do kraja, a ne tu da se pipkamo i trljamo...

Inace, moji zadnji led migavci imaju na njima homologaciju (a verujem i da ostala vecina ima) E8 i tamo neki jos broj, kupljeni su ovde u prodavnici, a stop (isto led) ima E11, kupljen preko ali-a.

Pokusavam da uslikam, al drljava ves masina (LG) ne moze da izbistri sliku

Pa mrzi ih da razvaljuju migavce, štopke, pozicije, .. i da gledaju šta smo tu upakovali, ali ti ih obavesti slobodno šta si ubudžio unutra, pa će i to da ti provere (pošto bi da se jebeš do kraja).

A inače po tehničkim propisima ima tačno predviđeno koliko treba da budu veliki migavci, koliko puta treba da trepere u minutu, koliki osvetljaj treba da daju, pod kojim uglm moraju da budu vidljivi, koliko treba da budu široki, ..... .

Ukoliko imaju oznaku homologacije i ukoliko ispunjavaju propisane uslove smatram da moraju da prođu tehnički.

• Drug član, 4806 postova
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
47 minutes ago, zika56 said:

Pa mrzi ih da razvaljuju migavce, štopke, pozicije, .. i da gledaju šta smo tu upakovali, ali ti ih obavesti slobodno šta si ubudžio unutra, pa će i to da ti provere (pošto bi da se jebeš do kraja).

A inače po tehničkim propisima ima tačno predviđeno koliko treba da budu veliki migavci, koliko puta treba da trepere u minutu, koliki osvetljaj treba da daju, pod kojim uglm moraju da budu vidljivi, koliko treba da budu široki, ..... .

Ukoliko imaju oznaku homologacije i ukoliko ispunjavaju propisane uslove smatram da moraju da prođu tehnički.

Žiko, zanimaju me ti tehnički propisi i da li su novijeg datuma?

Razlog malo izlazi iz okvira teme, ali je na neki način i povezano...

Pre neku godinu zamalo nisam imao udes jer nisam video uključen migavac na autu koji je skretao...razlog je bio onaj prastari izbledeli migavac koj sam video tek kada sam bio previse blizu. Tada sam se raspitivao kod čoveka koji je bio instruktor i u tom trenutku radio u AMSS na pregledu...postojali su veoma skromni propisi u vezi sa tim...čini mi se da je bilo regulisano samo brzina treptaja, ali ne i intenzitet...pa me zanima kako je sada.

• nekrunisani kralj moto cigana, 2822 postova
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 600 Rat look
On ‎16‎.‎8‎.‎2018‎. at 10:33, mrle je napisao:

ostavio auto ortaku koji ima agenciju da mi završi tehnički i registraciju... juče ga oprao u perionici (bio ekstremno prljav posle puta od preko 2000km sa decom) i počeo potop, ono nevreme.

Sedim na poslu i čekam poziv.

prošla Multipla tehnički.

Trudim se da mi auto bude ispravan, ali pribojavao sam se možda nekih nebuloza, ali prošlo je sve ok i korektno.

samo u odnosu na prošlu godinu, tehnički 3.000din.

• Svrati ponekad, 108 postova
  • Motocikl: Honda CN250 Helix

Pre 10 dana sam registovao auto. Skinuo sam kuku i odem informativno do tehnickog gde registrujem vec 6, 7 godina auto i kaze mi lik ok je kuku si skinuo ali farovi ne valjaju mora da stavis druge. Vozim golf 4 i imam farove od r32 s tim sto su ovi moji i ofarbani iznutra u crno. Ok i pocnem da trazim farove da kupim. U medjuvremenu zove me drug i kaze imam ja drugara drzi tehnicki ajd da odemo do njega da vidimo sta ce da kaze. Odemo do njega, decko lepo slika far sa upaljenim i ugasenim svetlom i posalje upit agenciji za bezbednost saobracaja i posle 15 min dobije odgovor da su farovi ok i da mogu da prodju tehnicki. Tako radi neko ko je pismen i ko hoce da se potrudi ali nazalost takvih ljudi je malo. 

• Podržavam 2

• 8-bit, 1172 postova
  • Motocikl: KLX300, R1100GS
13 minutes ago, nemanja2468 said:

Pre 10 dana sam registovao auto. Skinuo sam kuku i odem informativno do tehnickog gde registrujem vec 6, 7 godina auto i kaze mi lik ok je kuku si skinuo ali farovi ne valjaju mora da stavis druge. Vozim golf 4 i imam farove od r32 s tim sto su ovi moji i ofarbani iznutra u crno. Ok i pocnem da trazim farove da kupim. U medjuvremenu zove me drug i kaze imam ja drugara drzi tehnicki ajd da odemo do njega da vidimo sta ce da kaze. Odemo do njega, decko lepo slika far sa upaljenim i ugasenim svetlom i posalje upit agenciji za bezbednost saobracaja i posle 15 min dobije odgovor da su farovi ok i da mogu da prodju tehnicki. Tako radi neko ko je pismen i ko hoce da se potrudi ali nazalost takvih ljudi je malo. 

Da li je ovo standardna procedura?

• moto merkat °°, 2993 postova
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Dobio odgovor od ABS , izvini ali ne verujem, ja cekam odgovor na mail poslat 2013 god. mozda NATEP ali ja im se vise ne obracam (naplacuju 20€ mesecno) na pitanje u vezi motocikala dobijem odgovor "ma nema veze auspuh taman da ga nema,sve kao do sad samo skinite onu kornjacu nazad" mislio na kofer, veoma strucno, hvala na odgovoru i nikad vise, kao da te navlace da pogresis.

Sto se tice farova gleda se homologacija, intezitet i usmerenost a to sto je ofarban OKO sociva nema veze.

Migavci treba da daju jasnu svetlost zute boje i 90 +-30 otkucaja u minuti, s'ti sto to jasno moze biti i nejasno, zavisi od dioptrije :)

Pre 8 sati, doktor je napisao:

Žiko, zanimaju me ti tehnički propisi i da li su novijeg datuma?

Razlog malo izlazi iz okvira teme, ali je na neki način i povezano...

Pre neku godinu zamalo nisam imao udes jer nisam video uključen migavac na autu koji je skretao...razlog je bio onaj prastari izbledeli migavac koj sam video tek kada sam bio previse blizu. Tada sam se raspitivao kod čoveka koji je bio instruktor i u tom trenutku radio u AMSS na pregledu...postojali su veoma skromni propisi u vezi sa tim...čini mi se da je bilo regulisano samo brzina treptaja, ali ne i intenzitet...pa me zanima kako je sada.

Nisam nešto skoro gledao sve tehničke propise, ali sam nedavno slučajno naišao baš na podatke za migavce i bilo je sve vrlo detaljno navedeno (sa brojkama i crtežima).

• Drug član, 1959 postova
  • Motocikl: Yamaha fz 1 fazer.
On 16.8.2018. at 18:50, Astral je napisao:

Ovo nije resenje. 

Zasto?

Pa zato sto kod nas policija ima akcije.

Pri odredjenoj akciji, zaustavljaju samo ciljana vozila.  

Ti ces pri akciji kontrole tehnicke ispravnosti biti zaustavljen i oteran na vanredni tehnicki. Tamo ce biti dokazano da si tehnicki neispravan ,bices iskljucen iz saobracaja i kaznjen.

Nije problem taj jedan dan kada moras na tehnicki. Problem je stav po pitanju tehnicke ispravnosti. 

Kolega dvlns je potpuno u pravu. 

Njegov motocikl je ispravan, ima bolje rezultate na kocenju nego fabricki motocikl. Zasto ga proglasiti neispravnim??

dvins nije u pravu a tebi Astral pokušati cu objasniti još jednom.

ako za svoj motor kupiš renomirane radijalne pumpe za prenje kocnicefirme tipa Brembo ili Nissin za njih dobiješ i tvornicko ujerenje o kontroli ispravnosti i kvalitete koja ti pomaže na teh. pregledu kao naknadno ugrađeni neorginalni djelovi koji pored tog tvornickog atesta moraju proci i vašu kontrolu kvalitete i ako prođu to platiš i ugradiš i sa potvrdom vašeg  atesta moci cete ih upisati u saobracajnu dozvolu kao naknadno ugrađeni komad, tako za auspuhe i ostalu opremu koji zadovoljavaju vaše državne norme koje vidim usklađujete sa EU normama.

znaci nitko ti ne brani djelove od konkurencije ALI neki nebi na naknadni atest jer treba se zajebavati i platiti pa udri po nekome. 

zamisli one jeftine kineske radijalne pumpe ( https://www.aliexpress.com/item/1-Pair-of-22mm-Universal-Adjustable-Motorcycle-Brake-Clutch-Levers-Master-Cylinder-Reservoir-Set-For-Honda/32888419349.html?spm=2114.search0104.3.3.172d576c9mhJD5&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2_10152_10151_10065_10344_10068_10342_10343_10340_10341_10696_5013115_10084_10083_10618_10307_10820_10821_10301_10303_10059_5013415_100031_5013215_10103_5013315_10624_10623_10622_10621_10620,searchweb201603_16,ppcSwitch_5&algo_expid=530ac592-2859-48ba-840e-3fefb8bf3e38-0&algo_pvid=530ac592-2859-48ba-840e-3fefb8bf3e38&transAbTest=ae803_1&priceBeautifyAB=0 )

koja rade odlicno samo nezna se kad ceš ostati bez kocnica u vožnjizbog slabe kvalitete materjala i izrade. pazi cjenu niti 30 eura. da ih rade od govana trebale bi biti skuplje pa sad zamisli kvalitetu, trajnost i pouzdanost prije svega.

e sad ljepe su i malo koštaju za razliku od 300 eura pocetno od brembovih ili nissinovih sa atestom. voziš i hoce stat na pješackom a ona ne koci jer je izletio O-ring u cilindru. jebeš klinca ili ženu koje si srušio jer motor ti ljepo izgleda s tim ili slicnim sranjem od kocnica.

hoceš biti baja da ti ljepo izgleda motor onda plati atestiranu robu pa plati još vašu potvrdu atesta pa budi baja do jaja. e to ne biste i zato šutite i radite šta vam se kaže i ne pametujte jer samo gubite energiju i pokazujete vlastitu licemjernost.

ajde bog ovoj temi i svim licemjerima koji su se javili i tražili razlog zašto nebi prošli a nisu se zabavili nacinom da prođu jedan glupi tehnicki pregled. Srbijo još strože i deri dok se svi krševi ne sklone s cesta i prerade ne ATESTIRAJU. naknadna ugrađivanja bi još i dodatno oporezivao.

onaj iz drugog klipa što je zapalio onaj krš a trebao je i onaj naranđasti o isti trošak je iz južne Srbije i to oko Leskovca.

• Podržavam 2

• Drug član, 3798 postova
  • Motocikl: Deutschland ūber alles

@mile fazer sada si poprlicno bezobrazno izneo stav o svima nama kao da smo ne znam kakvi slepci i kukavci. Da li u HR moras da atestiras Brembo ili Accossato ili ne?

Nikakve kineske delove ne stavljam na motor i nikakvog baju ne izigravam vec radim ono sto radi veoma mnogo ljudi svuda u svetu.

Da li ti ovo lici na kineski racun (licno moj racun od predhodne kupovine)?

IMG_20180419_143826983.jpg

Da li ovo izgleda kao kineski disk

IMG_20180421_124712894.jpg

Jesu ovo lose gume

IMG_20180525_163901873_HDR.jpg

IMG_20180525_163843688_HDR.jpg

Isprovocirao si me jer si negde zakljucio da sam slepac koji kupuje kineske delove i kuka a ovo je sve uradjeno pred sezonu plus Gubelini zadnji amortizer i nov lanac i lancanici pa saberi molim te koliko je to para ulozeno u CBR600RR iz 2005 

U pravu si samo u jednom treba da odes iz ove teme jer te se ne tice a nacin na koji si se sad obratio je kod mene potpuno promenio sliku o tebi na zalost

• Sviđa mi se 1
  • Podržavam 7

Au mile, sa kakvog ti Olimpa moralnosti delis ovde lekcije, doduše kao i inače, mora da si bezgrešan...

PS. Dovla, džabe se trudiš, zna mile bolje šta si ugradio, a i kakav si čovek... :)

• Podržavam 3

• са вером у Бога слобода или смрт, 3299 postova
pre 1 minut, bdada je napisao:

Nego Mile, ja cuo svi kinezi izgibose a u EU niTi jednog udesa :stabre:

И НИКАД нема проблема са  оригиналном кочницом,на БМВ-у нпр....:D

• Haha 1

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja