Jump to content

Moto Zajednica

Francuz u telu japanca Honda Deauville 700 NT

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
Cekam Marka da zavrsi namotaje od Kawe.....
Mnogi ga hvalili, nije poso ako ce toliko trajati.
 
NFS raspitaj se da li je radio on (Marko), kad, od kog motora i ko mu je odeno jer cu mu svakako skrenuti paznju..... jos bolje ako ima neka slika, cim ih vidi setice se.
 
PS.
Stef takodje i ti sve slikaj, pusti slike ovde i meni na viber.
Jbg bolje pricati o propustu ne bi li bilo bolje sutra, nego gurnuti pod tepih.
 
 
Nemam Dare, ostala Honda u Zvorniku kod majstora koji je odmah rasturio i isti dan poslao namotaje kod čoveka u Modriču... Ima ovde u temi Niko kada je radio namotaje, ti ubacivao ...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8945 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Jbg bas bezveze. Imam ja te slike od pre al mi trebaju sad kakvog su stanja da pokazem Marku.

Premalo je to km da se javi problem, propust svakako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8945 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
On 7.6.2021. at 11:49, Štef je napisao:

Mali update... Javljeno mi, nisu spojevi urađeni kako valja na namotajima, otkačili se i napravili haos. Sređuje se i to. Na žalost, slike nemam, jbg...

Bio do Marka, rekao mu sta se zbilo..... 10K predjeno od remonta, motor stao u BiH jer je izgubio punjenje. Majstor otvorio deklo i nasao da nisu dobri spojevi na anmotaju.

 

Rekao mi je sledece, citiram "Zbog povecane temperature moguce da je kalaj popustio, stetu nema sem gubitka punjenja, zalemiti spojeve i bice sve Ok, nesto je dovelo do povecane temperature".

 

gledam sliku od ranije i razmisljam kako su se otkacili da naprave haos

IMG-20190406-155026.jpg

 

Kud Stef ne rece majstoru da sve slika i da ti posalje na viber, zivo me zanima sta se zbilo jer lem trpi temp. do 150C,vec preko toga je znak pitanja dal ce pustiti.

E sad, pitanje je sta je dovelo do povecane temperature i popustanja lema.... dal je los spoj (slike bi bas znacile), dal ima negde neku muku :stabre:

 

ovo su namotaji od kawe

IMG-20210515-174032.jpg

 

nije dobro, nema punjenja

IMG-20210515-174052.jpg

 

pre par sati preuzeo od Marka

IMG-20210608-200535.jpg

 

IMG-20210608-200549.jpg

 

Da neko ne pomisli da branim Marka, ne nikako.

Zivo me zanima sta se zbilo kod Stefa a ja od sutra palim stopericu za ove namotaje sa slike.... km ce pokazati.

Bude li bilo nekih problema sa namotajima, pricacemo na drugaciji nacin jer ja nemam problem da kazem, iznesem u brk bilo kome kad nesto ne valja..... fus ne dopustam nikako.

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8945 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Jasno mi je da kvalitetan kalaj dosta kumuje, odnos kalaj-olovo bese 60-40% ili 65-35% nisam siguran, znam samo da ne bi trebalo biti problema do 150-160C, mozda cak i 170C, na 180 se vec topi (ispravi me stampar ako gresim, ovo je tebi sve u mali prs).

Kombinacijom kalaja sa drugim plemenitim materijalom moze se podici tacka topljenja i preko 200C.

Valjda je sve ovo jasno i majstoru koji se time bavi.

 

Sta sve moze dovesti do povecane temperature namotaja:

- los spoj same zice sa instalacijom (3 zute ili bele)

- nizi nivo ulja u motoru

- visesatna voznja u visljim obrtajima

- neispravan regler, los akumulator, losa instalacija

- vece opterecenje tj ukljucenje vise potrosaca 

 

Namotaj kod bajka je slican namotaju alternatora kod automobila.

Ranije, vozila nisu imala toliko elektornike, mnogobrojne potrosace.... spoj namotaja za diodnu plocu lemio se klasicnim putem.

Kako je elektronika/potrosaci rasla, tako su alternatori morali biti jaci, akumulatori veci pa je i sam spoj namotaja za diodnu plocu pretrpeo promene.

Nema vise lemljenja vec se spoj punktuje (vari) sto je ujedno dosta bolje resenje, namotaj se moze raspasti ali ne i spoj. On je gotovo trajan i tesko ga je razdvojiti.

 

Voleo bi da se kod Stefa ne ponovi problem nakon sredjivanja jer verujem da planira duze ostati na crnoj gospodji. Treba sagledati porblem iz svih pravaca pa doneti sud.

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8426 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kao i uvek sve ok sto Darko kaze, dodao bih samo da ulje (nivo) nema bas toliko efekta sto se hladjenja namotaja tice.
Cim se motor startuje, pumpa pogura ulje u cirkulaciju, slivanje i skupljanje istog je samo u prihvatu kartera gde je sito pumpe, sve iznad je "suvo" dok motor radi.
Kolena radilice, magnet i korpa ne udaraju u ulje, tako bi penilo dosta.

Sent from my LLD-L31 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8426 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
pre 55 minuta, Satelis je napisao:

- neispravan regler, los akumulator, losa instalacija

- vece opterecenje tj ukljucenje vise potrosaca 

 

I ovde postoji paradoks..

Ne imanje opterecenja a sve u vrhunskom stanju takodje "ubije " regler pa za njim i namotaj.

 

Situacija, motor automatski pali svetla i jos kojesta, neki medju nama panicno tu stavljaju prekidace, ne vidim razlog ali ima ih. Akumulator nov u zamisljenoj situaciji, kapacitet povrati veoma brzo (sto mu startovanje oduzme).

 

Ti vozis, magnet se okrece u namotajima se indukuje struja a nema se gde potrositi! Deo koji malo rastereti je sam rad motora ali struje opet ima vise nego sto treba.

Regler "vidi" da je akumulator odbija, potrosaci koji su u konstrukciju uracunati neko je prekidacem iskljucio, (ili stavio one manje potrosnje),  i on sta ce :neznam: baci sav taj visak na "toplotu"... Trudi se da utrosi nekako.

Magnet se i dalje vrti, struja se "pravi" a nema gde :aha:

 

E tu krece zagrevanje namotaja, gorenje laka, topljenje spojeva...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Da li ima uopšte neko ko radi ovo u Srbiji ali da kaže, to ti košta 100 200 eur ali da posle toga to radi narednih 100 000km? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8945 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 2 sati, N.F.S. je napisao:

Kao i uvek sve ok sto Darko kaze, dodao bih samo da ulje (nivo) nema bas toliko efekta sto se hladjenja namotaja tice.

Kako koji model Sone, recimo na SW i te kako znaci, namotaj se posteno kupa u ulju :aha:

 

pre 18 minuta, Alekre je napisao:

Da li ima uopšte neko ko radi ovo u Srbiji ali da kaže, to ti košta 100 200 eur ali da posle toga to radi narednih 100 000km? 

Kad bi motocikli imali (neki imaju) isti princip kao na automobilu.... alternator-kais-spaner.... trajalo bi ohooo :jee:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8426 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Vrlo moguce, ovi "veci" motori skoro svo ulje podignu pa tako u radu uvek oko cetvrtina ima u separateru kod pumpe, resto je u stalnoj cirkulaciji.

Oni koji se podmazuju (agregati) forsirano a ne buckanjem nivo ulja u radu uvek bude ispod kolena klipnjace. (Zato i ulje "ode" sa prozorceta kada se motor na cent. stenderu startuje).

 

Nisam rasturao puno skutera (za razliku od tebe) pa se vodim logikom a koja vazi za ove vece motore. Ulje ne sme da se "pljuska" i udara pokretnim delovima, onda peni i sa sobom kroz magistrale nosi vazduh koji prekida uljni film.

 

Svakako, ako je stator u mogucnosti da proizvede 350w ne valja prekoraciti ali ni ostaviti bez potrosaca. Tu veci problem imaju regleri cija oznaka pocinje na "SH" (shunt tip).

Voltmetar na guvernal, oni koji voze po gradu da dopunjavaju cesce punjacem akumulator i odrzavanje higijene kontakata predupredi probleme!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Problem može da nastane i kod nas koji ne dodajemo potrošače, a smanjujemo fabrički predvidjenu potrošnju ugradnjom LED sijalica u far (iz razloga pregrevanja), tu će verovatno biti preopterećen regler i namotaji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
18 minutes ago, N.F.S. said:

Vrlo moguce, ovi "veci" motori skoro svo ulje podignu pa tako u radu uvek oko cetvrtina ima u separateru kod pumpe, resto je u stalnoj cirkulaciji.

Oni koji se podmazuju (agregati) forsirano a ne buckanjem nivo ulja u radu uvek bude ispod kolena klipnjace. (Zato i ulje "ode" sa prozorceta kada se motor na cent. stenderu startuje).

 

Nisam rasturao puno skutera (za razliku od tebe) pa se vodim logikom a koja vazi za ove vece motore. Ulje ne sme da se "pljuska" i udara pokretnim delovima, onda peni i sa sobom kroz magistrale nosi vazduh koji prekida uljni film.

 

Svakako, ako je stator u mogucnosti da proizvede 350w ne valja prekoraciti ali ni ostaviti bez potrosaca. Tu veci problem imaju regleri cija oznaka pocinje na "SH" (shunt tip).

Voltmetar na guvernal, oni koji voze po gradu da dopunjavaju cesce punjacem akumulator i odrzavanje higijene kontakata predupredi probleme!!!

Tako je. Mada moderna ulja imaju aditive za smanjivanje penušavosti samo ne znam u kojoj meri je to suzbijeno na uljima tipa 7100, Silkone PRO4, itd. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Ovako dečaci

Namotaji su gotovi, u subotu idem preuzeti mašinu. Sve namontirano, radi. Sem... Akomulatora... Jbg...

U prilogu ubacujem i kako su namotaji izgledali kada su prvi put riknuli, kada je urađen, kako kada su meni riknuli... Poslednja slika je kada su završeni. Radim preko telefona, ne umem da razdvojim tekst pa ću samo ubaciti sliku za slikom...

Da, i nov aku se formira a spremam za Jošku i jedno duvalo, za svaki slučaj... 78d10f121dd32f663d9b24d84651618f.jpgd619883e47c13a9849271550ba82b566.jpg6e0607828f3456420cd48ef3173a69cf.jpg3ca5a2f8592fdd222f3f8ace690b47db.jpgde1b3b350483343ea3d172b2d9588560.jpgf805897497ff9269f2bccb284cc3627e.jpgf1f2036313bcf915c5637838f2149ff6.jpg692af7ac5490477f7c918559de3e9412.jpg

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk



  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8426 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Mala pomoc drustvo!
Covek kome prodadoh Hondu je ostao bez pogona na zadnjem tocku, i to naravno kada se naj manje nadao i sto dalje od kuce. (U Bosni negde)
Doslepao motor kuci, obrijao ricne u glavcini nazad!
Ima li se negde kupiti ovaj sklop? Znate li nekoga ko ima rasturenu? Moze i iz okruzenja.
Hvala Nenad.

Postavicu slike cim za komp sednem, poslao mi je covek.

Sent from my SM-A202F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8426 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Citam po forumima stranim, vrrrrlo cesta boljka!!!

Proverite svoje ricne.

 

Nadjoh ovo coveku, ima li ko kontakt onog Milosa sto donosi usluzno sa ebay?

s-l400.jpg
WWW.EBAY.IE

Final Drive Honda NT700VA Deauville (RC52) | Vehicle Parts & Accessories, Motorcycle Parts, Other Motorcycle Parts | eBay!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8426 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Gledam ponovo ove slike, motor je trenutno u Bg kod nekog majstora...

Ricne uopste nisu nalegale do kraja jedna na drugu, kao da su uzubljene samo vrhovima bile.

Hmmm...

Mora se to pri vracanju tocka lepo namestiti, podmazati mos2 mascu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1552 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer
pre 27 minuta, N.F.S. je napisao:

Citam po forumima stranim, vrrrrlo cesta boljka!!!

Proverite svoje ricne.

 

Nadjoh ovo coveku, ima li ko kontakt onog Milosa sto donosi usluzno sa ebay?

s-l400.jpg
WWW.EBAY.IE

Final Drive Honda NT700VA Deauville (RC52) | Vehicle Parts & Accessories, Motorcycle Parts, Other Motorcycle Parts | eBay!

 

Evo Nešo:

WWW.E-NARUCIVANJE.COM

Online naručivanje

 

Promenio član DraganNS
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8426 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Prosledjujem coveku :takoje:

 

Ovaj Svabo iznad salje za Srbiju ali covek ipak hoce nekog posrednika, nekoga ko je kupovao tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

061 6270 678
Evo broja od Miloša, ja sam preko njega narucivao pre neku godinu. Vrlo korektan je bio. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8426 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Poslato vec, hvala!

To je Zlatko za ovog tvog sugradjanina sto je od mene Hondu kupio...

Jbg, bas maler, u Bosni ga je snaslo.

Zamenio gumu nazad pred put, po slikama mala povrsina nalegala jedna na drugu

viber_image_2021-06-24_14-16-05.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
Gledam ponovo ove slike, motor je trenutno u Bg kod nekog majstora...
Ricne uopste nisu nalegale do kraja jedna na drugu, kao da su uzubljene samo vrhovima bile.
Hmmm...
Mora se to pri vracanju tocka lepo namestiti, podmazati mos2 mascu.
Kako bre da ne nalegnu kako treba pri vraćanju točka ? Kako je zategnut onda točak uopšte

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Za Bojana. 99% je nastalo nakon vracanja točka po ovome sto se vidi. 
Sto kaže kolega nelogično je da točak ne nalegne lepo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8426 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ne mogu odavde da argumentovano kazem, mogu samo da nagadjam...

Zvezda koja upada u felnu nekako stoji dublje nego sto treba, ili u finalnom prenosu ricne dublje "sede"...

Jedna podloska sa pogresne strane i eto problema (npr.)

Sigurno nije konstruisano da "gazi" cetvrtinom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja