Jump to content

Moto Zajednica

Prvi motor :)

Recommended Posts

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Ivanjica

Caos svima... Novi sam u ovom svetu motora i vec sam primetio da ima dosta postova o ovome ali vecina njih polaze za vece kubikaze i ima dovoljno para da uloze u taj prvi motor... Ja sam pre svega klinac i imam budzet od nekih 700-800e jer nazalost nemam roditelje koji ce da mi iskesiraju sve hah :) Sad, znam da ovde ima starijih, dosta iskusnijih bajkera i vi ste odrasli pod drugacijim okolnostima i imali ste jos manje para da ulozite nego ja... Zanima me kada bi ste se vratili u moje godine i da trebate da polozite za a1 kategoriju, sta bi ste gledali, koji tip motora bi ste izabrali, sta kupili, sta izbegavali, kakav bi vas pogled na sve to bio?  :D Hvala unapred 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Pa zavisi sta volis?Kroserice-sport-naked-skuter-coper-cruser-odltimer-custom....Za sta ti prvenstveno treba?Ja licno ne volim brze sportske motore niti me privlace ma koliko su oni mocni.Dakle prvo napisi sta ti se svidja pa onda ti iskusniji mogu reci sta za taj novac mozes da kupis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Ivanjica

Iskreno u tome je problem haha... Nisam seo ni na jedno od toga (osim na skuter)... Zivim u brdovitom predelu tako da kontam da je npr enduro previse zabavno voziti, a opet sa druge strane i sportaci mi deluju fun kao i svakom klincu :D zato sam hteo da cujem nekog starijeg i njihov pogled na sve to... i ne samo motor, vec i nemam pojma ni ja, savet ili kako god da nazovem to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Pa ako je brdovito ili jos bolje offroad onda je enduro pun pogodak :).Jer kada vozis po sumi gde imas puno prepreka tu je po meni mnogo vece uzivanje nego da vozis neki sport motor po asvaltu a pritom nemas iskustvo,to ume da bude jako rizicno jer mozes da ugrozis i tudje zivote a ne samo svoj.Mada za taj novac koji si naveo mislim da mozes da kupis neki solidan kros a vec sportski od 125cc je po meni smesno voziti osim ako zelis da se pravis vazan ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Ivanjica

A ono, koliko je, lupam, Honda Nsr kao prvi motor smesna... I isto tako, koliko je npr Sprint Pulser pametan kao kompromis izmedju asfalta i sume? Izvinjavam se na previse pitanja ali... Ima previse stvari na koje nemam odg i oko kojih ne zelim da se sjebem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Pa za to ces morati da sacekas ljude koji voze te motore ako zele da odgovore :stabre:Napisao sam da je po meni smesno voziti sport motor od 125cc ali to je moje misljenje.Oni stvarno izgledaju mocno ali meni se ne svidjaju ni oni od 1000 kubika tako da mozda moj komentar nije primeren.Sve zavisi po kakvom ces terenu da vozis pa po tome i vidi sta ti je najbolje.Ja kada vidim kako voze kvadove po asvaltu ja se cudim sta im je tu zanimljivo jer je on namenjen najvise za offroad isto tako i za kros.Jeste da se i jedno i drugo kotrlja po asvaltu ali nije to taj dozivljaj kada ga vozis po zemlji i po asvaltu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Lukavac, Be i Ha.
  • Motocikl: Suzuki GS 450 L

Eh taj prvi motor...:moto2:

Iz mog licnog iskustva Yamaha DT kao kroser opcija nije los. Prihvatljiva cijena (ono sto me prije svega "natjeralo" na taj motor), upravljivost na nivou, ponasa se prijateljski prema vozacu, polozaj, komande... a umije i da izvuce lijepo sa svojih 125 kubika. Po cesti se ponasa sasvim solidno i s obzirom da sam ja veliki ljubitelj kruzera kod mene je bilo 80% vremena po cesti provedenog. Sad koliko to moze izgledati nekima neukusno meni nije bas izgledalo da previse odudara jer je bio stariji model u pitanju pa je u genetici imao malo gena Suzukija GSa, ali u tom trenutku to je ono sto sam imao a znamo koliko para toliko i taktova. Para za Rebela nisam imao a uz par prepravki po svom ukusu ne mora bas ni da izgleda kao uljez na asfaltu. 

E sad da su 2T motori - jesu, da su mozda malo starije ali i to se preboli vremenom.

To je moje misljenje koje mogu dati. Da pricam o sportskim motorima, nit sam dovoljno dugo vozio nit mi se svidjaju ali to je opet licno i nemam prava da govorim o njima dalje.
U svakom slucaju, sretno, znam koje su muke da se dva dobra sastave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Decko, pametan si ti momak. To se odmah vidi zato cu ti iskreno reci. 

Prvi motor koj god da kupis,kasnije ce se ispostaviti da je bio potpuno pogresan. Voleces ga kao da si ga od koze i kostiju svojih napravio,ma koliko te on zezao i nervirao kvrovima (koje si vecinom sam napravio) pojesce para i para. A ti ces ga i dalje voleti.

Ja cu ti predloziti 3 opcije.

1. Kategorija Spirin Pulsera , odlicni motorcici, stavis terenske Mitas gume i polako malo asfalt,malo livada.

2. Keeway Speed ako si gradsko dete, zivis u urbanoj sredini. On je super ulazak u Naked kategoriju.

3. Ako imas curu neku pametnu koja voli da se vozite i da zoru docekujete sami u satoru negde u 3 lepe, onda uzmes Touring modele za pocetnike. 

To su ti Yamaha TDR i Honda Varadero 125.

 

Sportski motor od 125ccm ima svoju ulogu u svetu motocikala.

On mlade vozace uvodi u svet sportske voznje, ako imas afiniteta,mozes Sport kategoriju. 

Ako ces samo do kafica,batali rabotu. 

Kupi bolje nesto sto mozes realno i da vozis i da uzivas u prirodi,putujes.. 

 

Bitno je da znas da niko od nas ne vozi svoj prvi motor, svi smo kasnije promenili i menjali redom dok nismo ostali na nekom koj nam ispunjava sve zahteve ili bar vecinu... a para nikada nema dovoljno. 

Ziv bio i vidimo se na drumu ili u sumi! :takoje:

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

 

1 hour ago, Mindžake Merava said:

Sprint Pulser je (kao) SuperMoto i sa 17" napred je 100% asfaltno orjentisan.Nemojte mu to preporučivati kao Enduro.

U pravu si 100% 

Jedino sto on kupuje prvi motor. Mislis da ce primetiti razliku u ponasanju izmedju 17 i 21 :) a jos je i 4t 125ccm, nejak je on za ozbiljan off a livadom ce i sa 17 proci. Uklapa mu se u budzet. To je ono sto je njemu sada najbitnije.

Mada jesi u pravu realno.

Drz400 i sl. motori su mnogo bolji izbor ali i kostaju.. sta da se radi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Dorcol
  • Motocikl: zx12r
On 5/9/2018 at 6:49, Astral je napisao:

Decko, pametan si ti momak. To se odmah vidi zato cu ti iskreno reci. 

Prvi motor koj god da kupis,kasnije ce se ispostaviti da je bio potpuno pogresan. Voleces ga kao da si ga od koze i kostiju svojih napravio,ma koliko te on zezao i nervirao kvrovima (koje si vecinom sam napravio) pojesce para i para. A ti ces ga i dalje voleti.

Ja cu ti predloziti 3 opcije.

1. Kategorija Spirin Pulsera , odlicni motorcici, stavis terenske Mitas gume i polako malo asfalt,malo livada.

2. Keeway Speed ako si gradsko dete, zivis u urbanoj sredini. On je super ulazak u Naked kategoriju.

3. Ako imas curu neku pametnu koja voli da se vozite i da zoru docekujete sami u satoru negde u 3 lepe, onda uzmes Touring modele za pocetnike. 

To su ti Yamaha TDR i Honda Varadero 125.

 

Sportski motor od 125ccm ima svoju ulogu u svetu motocikala.

On mlade vozace uvodi u svet sportske voznje, ako imas afiniteta,mozes Sport kategoriju. 

Ako ces samo do kafica,batali rabotu. 

Kupi bolje nesto sto mozes realno i da vozis i da uzivas u prirodi,putujes.. 

 

Bitno je da znas da niko od nas ne vozi svoj prvi motor, svi smo kasnije promenili i menjali redom dok nismo ostali na nekom koj nam ispunjava sve zahteve ili bar vecinu... a para nikada nema dovoljno. 

Ziv bio i vidimo se na drumu ili u sumi! :takoje:

Ja vozim svoj prvi motor :Sloper:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
On 09/05/2018 at 2:09 PM, LudjiOdSveDece said:

Koliko sam razumeo, Pulser nije lose resenje za prvi motor? 

Nije los. 

Evo ima puno ljudi koji ga voze.

Njihova tema je ovde:

Pa im se obrati za konkretna pitanja u vezi tog modela.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja