Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Da li ste culi kad za Komove i da li ste ih posjetili? :D(Vasojevićki 2461 m, Kučki 2487 m)

Komovi se nalaze oko 35 km od Kolašina. Od Beograda do Kolašina stiže se ibarskom magistralom, rastojanje iznosi oko 400 km. Od Kolašina se prati putokaz za Mateševo, koje je udaljeno oko 10 km. Na raskrsnici u Mateševu skreće se levo ka Kraljskim Barama, odakle vodi put do prevoja Trešnjevik (1570 m). Na prevoju se skreće desno i nakon 5-6 km dolazi se do visoravni Štavna (1787 m). Štavna je polazna tačka za uspon na Komove. Dok se penjete ka Štavni, pruža se lep pogled na Komove.

IMG_6346.JPG

IMG_6347.JPG

IMG_6352.JPG

IMG_6359.JPG

IMG_6363.JPG

IMG_6372.JPG

IMG_6375.JPG

IMG_6401.JPG

IMG_6403.JPG

IMG_6426.JPG

IMG_6445.JPG

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Ne bih ja fotografisao most iz zablje perspektive, u periodu dok ga kinezi budu obnavljali ;)

 

Slike su odlicne, moracu da obidjem Komove, zatim deo od Berana ka Andrijevici, nikad bio nisam. 

Ostale delove CG sam prosao vise-manje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2060 postova

Nikola, hvala Ti na predivnim fotografijama.

Iza ovakvog kvaliteta, očigledno stoji mnogo ljubavi, rada i posvećenosti, uloženog vremena i novca.

Hvala Ti i na ljudskoj širini koju nesebično nudiš ljudima koje, uglavnom, lično i ne poznaješ.

 

Kapa dole, Ljudino!

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
3 hours ago, slave74 said:

Ne bih ja fotografisao most iz zablje perspektive, u periodu dok ga kinezi budu obnavljali ;)

 

Slike su odlicne, moracu da obidjem Komove, zatim deo od Berana ka Andrijevici, nikad bio nisam. 

Ostale delove CG sam prosao vise-manje.

Hvala,pa eto da vidite kako je i ispod mosta posto malo ko ce od vas se spustiti ispod njega lijep je i odozdo :D a lijep je i taj dio puta tamo ima i crkvi i manastira mnogo lijep osjecaj na to dijelu puta gdje pominjes! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
4 minutes ago, Libero said:

Nikola, hvala Ti na predivnim fotografijama.

Iza ovakvog kvaliteta, očigledno stoji mnogo ljubavi, rada i posvećenosti, uloženog vremena i novca.

Hvala Ti i na ljudskoj širini koju nesebično nudiš ljudima koje, uglavnom, lično i ne poznaješ.

 

Kapa dole, Ljudino!

Hvala puno!!! Cijenim to!!! I nema na cemu zadovoljstvo mi je bas ljude koje ne poznajem zelim pomoci i informisati,pozitivna energija je broj 1!

Svako dobro zivio!!!!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Ursulovačko jezero se nalazi ispod same Crne glave, koja je ujedno i najveći planinski vrh sa nadmorskom visinom od 2.138 metara, a plijeni skrivenom ljepotom i prelijepom prirodom, koja bez daha ostavlja sve turiste, koji su spremni na ovu avanturu da dođu do jednog od najnepristupačnijih jezera u Crnoj Gori, što ga čini dodatno privlačnim. Jezero je dobilo ime po delu Bjelasice koji se naziva Ursulac, jezero je blizi sela Kurikućama pa nazivaju i Karikućko jezero. Presečna dubina jezera je oko 3 m.Na nadmorskoj visini od 1.900 metara najlakše mu je prići sa najvišeg bjelasičkog vrha Crne glave.

 

 

Mislim da vrijedi posjetiti,put do njega je fenomenalan pogotov za motore! :D Pitajte sve sto vas zanima :D 

IMG_7037.JPG

IMG_7045.JPG

IMG_7047.JPG

IMG_7058.JPG

IMG_7059.JPG

IMG_7063.JPG

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2060 postova

Nikola, može li se do Ursulovačkog jezera doći sa strane Bendovca i Svatovskog groblja (Biogradskog jezera) ili mora da se ide do Kolašina pa gore?

Peo sam motorom sa Biogradskog jezera, ali nisam mogao proći od snega do Zekove glave, pa sam se spustio (sa Svatovskog groblja, nema puta a ni staze...) na Šiško jezero, pa dalje u Berane i do Štavne na Komovima. 

 

E65 - Biogradsko jezero - Bjelasica(Bendovac) - Svatovsko groblje - Šiško jezero

* Link ne pokriva spust sa Svatovskog groblja na Šiško jezero (1663mnv), ne postoji put... :hej:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
7 minutes ago, bocca_bastard said:

nece skotina. BAci samo tekstualni link iz address bar-a

Pa to sam i uradio,link iz address bar-a i opet pise ,,invalid parameter :/ to me nervira,vec sam trebao rute da pravim za ovo sto objavljujem i nikao da uspijem u tome :/

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
6 minutes ago, Libero said:

Nikola, može li se do Ursulovačkog jezera doći sa strane Bendovca i Svatovskog groblja (Biogradskog jezera) ili mora da se ide do Kolašina pa gore?

Peo sam motorom sa Biogradskog jezera, ali nisam mogao proći od snega do Zekove glave, pa sam se spustio na Šiško jezero, pa dalje u Berane i do Štavne na Komovima.

Naravno da moze,tu je i najblizi put do njega kad dodjes do Biogradskog Jezera i onda se penjes tim putem gdje si ti isao do Bendovca (vidikovca) Svatovsko i naravno tamo je snijeg veliki,al tamo imas jos 3 jezera i malo ursulovacko jezero,i Pesica Jezero i eto Sisko si vec prosao,Zekova i Crna Glava,dalje tamo katun Vranjak i ski centar Kolasin to je tamo posle...a ti si otisao tamo da da...razumijem te snijeg te je zeznuo...al si bio blizu Ursulovackog jer moras da se popenjes na jedan vrh sa lijeve strane kad se ide od Bendovca da bi vidio ovo jezero :) Samo mi reci kako si podijelio ovu rutu,meni nece nesto sa google maps-a?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2060 postova
pre 14 minuta, montenegrovision365.com je napisao:

Pa to sam i uradio,link iz address bar-a i opet pise ,,invalid parameter :/ to me nervira,vec sam trebao rute da pravim za ovo sto objavljujem i nikao da uspijem u tome :/

 Kad pišeš novi odgovor, klikni na oznaku za ubacivanje linka (5. polje sa leve strane u obliku lanca), otvoriće se prozor u koji ubacuješ link iz adress bar-a. Označeno je sa ''URL''  Sačuvaj, i to je to... :takoje:

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2060 postova
pre 7 minuta, montenegrovision365.com je napisao:

Naravno da moze,tu je i najblizi put do njega kad dodjes do Biogradskog Jezera i onda se penjes tim putem gdje si ti isao do Bendovca (vidikovca) Svatovsko i naravno tamo je snijeg veliki,al tamo imas jos 3 jezera i malo ursulovacko jezero,i Pesica Jezero i eto Sisko si vec prosao,Zekova i Crna Glava,dalje tamo katun Vranjak i ski centar Kolasin to je tamo posle...a ti si otisao tamo da da...razumijem te snijeg te je zeznuo...al si bio blizu Ursulovackog jer moras da se popenjes na jedan vrh sa lijeve strane kad se ide od Bendovca da bi vidio ovo jezero :)

Volim kad imam dobar razlog da ponovo vozim putevima kojim sam već vozio. Utvrdi čovek gradivo... :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
4 minutes ago, Libero said:

U telu posta koji pišeš, klikni na oznaku za ubacivanje linka (5. polje sa leve strane u obliku lanca), otvoriće se prozor u koji ubacuješ link iz adress bar-a. Sačuvaj, i to je to... :takoje:

 

Dako se snadjem,jes da mi je ovo sve nepoznato sto mi kazes al evo dako nadjem to :D Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
Just now, Libero said:

Ja sam Ti ovo pokazao zbog sebe... :jee:

Šala, živ bio Nikola! :takoje: 

Neka si vala ja se ne ljutim :D:D A i zbog svih nas :D Takodje brate imas pozdrav veliki! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Evo jedno predivno selo i katun u Mojkovackoj opstini,ako ikad budete htjeli da odsjedite malo u Mojkovcu i imali malo vremena treba posjetiti ovo predivno selo koje je predivno,ono se nalazi nekih 15-tak km od Mojkovca evo jedan dio i mape gdje se ide do sela Stevanovac i onda se ide ovim puticima kad se dodje do raskrsnice za Jakovice i Mramor,vi skrenete na mramor i ide se do cesama izvora gdje se iznad njega skrece desnim putem i ide se u Buren...tesko ga je opisati al eto bar ovako da pogledate preko fotografijama...uzivajte! :D al pitajte sve sta vas zanima idemo redom :D 

https://goo.gl/maps/aLHgGiTCS2m

a (1).JPG

a (3).JPG

a (4).JPG

a (5).JPG

a (6).JPG

a (8).JPG

a (9).JPG

a (10).JPG

IMG_1942.JPG

IMG_1944.JPG

IMG_1946.JPG

IMG_1951.JPG

IMG_1952.JPG

IMG_1960.JPG

IMG_1970.JPG

IMG_1971.JPG

IMG_1977.JPG

IMG_1980.JPG

IMG_1990.JPG

IMG_1992.JPG

IMG_2019.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2060 postova

Bravo Nikola!

Trebao bi da se obratiš administratorima, sa zahtevom da Ti otključaju  postove, i omoguće da središ linkove koji nedostaju.

Mislim da to nije problem, sećam se da je čika Rajko Arakis spominjao takvu mogućnost, kada su se izgubile fotografije u pojedinim temama prilikom ''seobe'' foruma. (Il' se kaže : ''selidbe''? :stabre:

Tako će ova tema biti kompletna, a upotrebna vrednost za forum i čitaoce daleko veća. 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Nikola bi triba otvorit svoju adventure firmu iponuditi tržištu adventure ture tijekom sva 4 godišnja doba, koje bi pratili vodiči.


Vozim motor a nisam bajker.....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
2 hours ago, Libero said:

Bravo Nikola!

Trebao bi da se obratiš administratorima, sa zahtevom da Ti otključaju  postove, i omoguće da središ linkove koji nedostaju.

Mislim da to nije problem, sećam se da je čika Rajko Arakis spominjao takvu mogućnost, kada su se izgubile fotografije u pojedinim temama prilikom ''seobe'' foruma. (Il' se kaže : ''selidbe''? :stabre:

Tako će ova tema biti kompletna, a upotrebna vrednost za forum i čitaoce daleko veća. 

 

Uuuu to bi bilo super,probacu da se obratim administratorima da li bi mi izasli u susret i pomogli mi bar kad je u pitanju ova tema hvala puno na savjetu odlicnu si mi ideju dao! Nekako bih osmislio jos sa rutama i fotografijama nesto dodatno da bude jos bolje i ljepse..:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
2 hours ago, bocca_bastard said:

Hvala na mapi, Nikola!

Nema na cemu,sad sam saznao od kolege Libero kako postaviti i podijeliti rutu tako da sad za svaki post novi koji postavim imace i ruta i naravno ubacicu i objasniti kakav je put i sve kroz sta se prolazi koliko toliko da olaksam ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
38 minutes ago, el classico said:

Nikola bi triba otvorit svoju adventure firmu iponuditi tržištu adventure ture tijekom sva 4 godišnja doba, koje bi pratili vodiči.


Vozim motor a nisam bajker.....

E kamo srece da je tako,da iole ili imalo pomognu u toj ideji bilo bi prava stvar,a imam mnogo ideja koje bi pomogle svima nama...:D Hvala ti puno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Dragi Bajkeri i Motoristi,evo i jednog iznenadjenja! :D Mozda je od vas i nekoliko culo al ovo je kod nas novi Hotel Serdar koji je otvoren prosle godine krajem ljeta,on se nalazi u Mojkovcu u naselju Polja ili na glavnoj magistrali za Zabljak i Pljevlja sa desne strane,necu puno pricati o njemu jer je bozanstven,hranu sam probao i preukusna je,nije ni skupo ni hrana ni pice a ni nocenja ,tako ko god bude prolazio za Zabljak ovdje moze da svrati i odmori se pa cak i prespava,prostran je i cist kao i osoblje koje radi su profesionalci! :D Pitajte sta god vas zanima! :D 

 

Evo i mape:https://goo.gl/maps/GsqNuRHh8fn

12.jpg

123.jpg

edd.jpg

edfwd.jpg

IMG_0794.jpg

IMG_0820.jpg

IMG_0830.jpg

IMG_0835.jpg

IMG_0851.jpg

IMG_1012.jpg

  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Biogradsko jezero je najveće planinsko jezero u Crnoj Gori. Nalazi se na planini Bjelasici, 16 km severoistočno od Kolašina. Udaljeno je 4 km od magistralnog puta Kolašin—Mojkovac.

U vreme najvećeg vodostaja dugo je 875 m, široko 410 m, duboko 12 m, a površina mu je 270.000 m² U doba suše nivo se spušta i do 6 m.

Jerezo puni vodom Bilogorska reka (duga 8 km) i potok Bendovac, a otoka jezera je Jezerštica, desna pritoka Tare. Usecanje otoke i pojava ponora na dnu jezera ugrožavaju njegov opstanak. Za vreme hladnih zima voda se ledi (30—60 dana). Pored jezera su podignuti turistički objekti i mrestilište, a kraj je poznat po pogodnim uslovima za odmor i rekreaciju.

 

Mislim ko god prodje iz pravca Podgorice ili iz pravca Beograda za Pg mora svratiti na ovo predivno jezero,a ne sumnjam da je vas dosta posjetilo ga,na samom ulazu ima naplatna rampa mislim da je 3e po osobi,a godisnja je 5e,cak je podignut novi restoran evo par fotografija pa detalje cu naknadno :D 

 

Ruta do jezera:https://goo.gl/maps/6MvrQ9y97ns

IMG_1220And2more_fused.jpg

IMG_1222And2more_fused.jpg

IMG_1231And2more_fused.jpg

IMG_1261.jpg

IMG_1263And2more_fused.jpg

ghgh (37).jpg

ghgh (41).jpg

ghgh (52).jpg

ghgh (72).jpg

ghgh (83).jpg

IMG_3886.jpg

IMG_3894.jpg

IMG_3957.jpg

IMG_3958.jpg

IMG_3968.jpg

IMG_6404.jpg

IMG_6415.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja