Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Prelijepa Crkva Sv.Ilije na Bjelasici na katunu Omar ! :)  Katun Omar se nalazi na nadmorskoj visini od 1692m, a u njegovoj blizini su brojni drugi katuni poput katuna Gudžaljine i Rakitskog katuna.

 

Ruta:https://goo.gl/maps/kmPPDCE9fpQ2

a (2).jpg

a (4).jpg

IMG_7798.jpg

IMG_9626.jpg

IMG_9627.jpg

IMG_9630.jpg

IMG_9634.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Put prema Komovima,ili preko Andrijevice za Berane i Plav,ovdje mi se motor pokvario i dosao mu kraj na zalost...2 godine prije kvara mi se 2 x motor kvario isto na ovom mjestu kao da je ukleto al treci put je mrtav bio nacisto...:D Moj savjet ovdje itekako pazite ako idete ovim putem jer je uklet :D 

 

Evo rute:https://goo.gl/maps/TNtSbpo6AXs

Untitled_Panorama1And2more_fused.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XL 650

Браво Ниџо змаје! Фотке су ти врхунске... Због њих сам био љетос по Жабљаку и до Букумирског језера. Их какво је купање било... да се смрзнеш! ;)

И ове године ћу неђе горе, само чекам да избачиш све слике и руте па да фино одаберем...

Свака ти част још једном на огромном труду око представљања овијех љепота..! :sampion::jee1::takoje:

И немој да стајеш док све не обрадиш. Ово је јединствен подухват...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
3 hours ago, Lepi Dzov said:

Браво Ниџо змаје! Фотке су ти врхунске... Због њих сам био љетос по Жабљаку и до Букумирског језера. Их какво је купање било... да се смрзнеш! ;)

И ове године ћу неђе горе, само чекам да избачиш све слике и руте па да фино одаберем...

Свака ти част још једном на огромном труду око представљања овијех љепота..! :sampion::jee1::takoje:

И немој да стајеш док све не обрадиш. Ово је јединствен подухват...

Hvala puno brate,a bas mi je drago sto je tako i sto su moje fotografije bar imalo pomogle u necemu ;) Vazi bice fotografija bar koliko mi tema bude dozvolila jer imam jos nekih 200mb :/ I hvala ti jos jednom zivio!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Predivne Prokletije,moje predivno iskustvo ovom planinom :) 

Prokletije su planinski venac u istočnoj Crnoj Gori, Srbiji i severnoj Bosni.Prokletije su planinski venac u istočnoj Crnoj Gori, južnom delu Srbije (Kosovo i Metohija) i severnoj Albaniji.[1] Prokletije su visok planinski venac na jugoistočnom rubu Dinarskog planinskog sistema. Najviši vrh Prokletija Jezerski vrh visok 2.694 m je istovremeno i najviši vrh Dinarskih planina. Drugi po redu je Đeravica na Kosovu i Metohiji sa 2.656 m. Đeravica je ujedno i najviši vrh Srbije. Najveći deo planine sa severne strane je prirodni park koji zauzima oko 1.000 km

Na ovoj planini se nalazi i tromedje i predivno po meni najljepse jezero u Crnoj Gori Hridsko jezero,kako kaze legenda ko se u njega okupa ili pa cak umije dolazi mu sreca i pare...ja sam uspio samo da se umijem sto i nije bila laz :D Fotografije jezera cu naknadno objaviti :D

 

Evo rute:https://goo.gl/maps/GLdHNcEmKdx

IMG_1416.jpg

IMG_1442.jpg

IMG_1443.jpg

IMG_1447.jpg

IMG_1450.jpg

IMG_1452.jpg

IMG_1454.jpg

IMG_1459.jpg

IMG_1520.jpg

IMG_1526.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Odlične fotke, već standard od tebe.

Proveri samo te visine, nešto si tu pobrk'o. Midžor je na 2.169, a Đeravica mora da je kud i kamo veća.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

"Najviši vrh Prokletija Kolat visok 2069 m je istovremeno i najviši vrh Dinarskih planina. Drugi po redu je Đeravica na Kosovu sa 1849 m. Đeravica je ujedno i najviši vrh Srbije.Najveći deo planine sa severne strane je prirodni park koji zauzima oko 1700 km²."

 

Ne smanjuj bre Nikola! >:(

I zla i dobra Kolata su preko 2.500 metara (da nisam bio poverovao bih ti..), odmah iznad Vusanja na ulazu u dolinu Ropojane.

Djerovica je 2.656 metara, jedne zime pre 25 godina me tu nosila lavina par stotina metara.

Odlična tema, teraj :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XL 650

Izvini Nidzo, ali ne mogu da odolim... Kad si vec pomenuo Kucki kom, moram i ja da ubacim koju sliku od ljetos... neka ovo bude mala najava pa ces ti to, kad ti dodje na red, da detaljnije i ljepsim slikama opises. Inace, gore po putu ima svega, krava i konja i ovaca masu. Uletosmo u stado Kum i ja i bese bas zeznuto. Desno zid od planine, lijevo litica a ovce nemaju dje stotinama metara naprijed, pa moramo kroz njih. Nekoliko puta su mi stale na nogu i zamalo se ne isprevrtasmo...  :moto2: 

20170625_100345cr.jpg

20170625_0950161cr.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XL 650

Na drugoj slici se vide konjovi, od kojih je jedan bio zaigran i nije nas cuo na vreme, a onda pokusao da se okrene i za koji santimetar nas omasio glavom. Za dlaku nas nije oborio...  :staa2:

Sreli smo i krave, ali one su bile fine... :lol3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Mala ispravka, ovaj zadnji niz nije sa Komova već Žijevo (Bukumirsko jezero i Štitan u pozadini).

Jako lepo i atraktivno, samo je greota što se lako do njega stiže (asfalt iz dva pravca), pa ima opasnosti da se brzo zaprlja.

Srećom ima još dosta prelepih "vokojebina" po C gori za koje se treba pomučiti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Srecom smo lijeni pa nam je sve mucenje  pa i asfalt do Bukumirskog jezera, tako da nemas razloga da brines . Nidzo samo gruvaj , volim vidjet lijepu fotografiju ali mrzim da fotografisem a i kako sam po planinama cesto koristim sve tudje fotke da pokazem dje sam bio  (:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
17 hours ago, Singularitet said:

Odlične fotke, već standard od tebe.

Proveri samo te visine, nešto si tu pobrk'o. Midžor je na 2.169, a Đeravica mora da je kud i kamo veća.

Hvala,a pobrko sam vjerovatno provjericu i da ispravim,vise ne mogu sve da popamtim hvala ti na ispravci !!! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
17 hours ago, Alp said:

"Najviši vrh Prokletija Kolat visok 2069 m je istovremeno i najviši vrh Dinarskih planina. Drugi po redu je Đeravica na Kosovu sa 1849 m. Đeravica je ujedno i najviši vrh Srbije.Najveći deo planine sa severne strane je prirodni park koji zauzima oko 1700 km²."

 

Ne smanjuj bre Nikola! >:(

I zla i dobra Kolata su preko 2.500 metara (da nisam bio poverovao bih ti..), odmah iznad Vusanja na ulazu u dolinu Ropojane.

Djerovica je 2.656 metara, jedne zime pre 25 godina me tu nosila lavina par stotina metara.

Odlična tema, teraj :takoje:

Joooj veliko izvinjenje svima,ne mogu sve da popamtim moracu da ispravim to za Prokletije veliko hvala! A stvarno :O aooooo svaka cast na hrabrosti iz te lavine sigurno je bilo pretesko dobro si i izbjegao sve .....:/ Hvala puno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
4 hours ago, Lepi Dzov said:

Evo jos par slicki i necu vise... ;)

Ali cu na ljeto opet gore. Kupanje u jezeru nema cjijenu!

20170625_095345cr.jpg

IMG_3140cr.jpg

IMG_5836.JPG

IMG_5857.JPG

IMG_5876.JPG

Wooooow!!! Hvala na ovim predivnim slikama,ja sam i na pocetku napisao da mozete svi da dijelite fotografije iz Crne Gore u ovoj temi i da svi zajedno komentarisemo i razmenjujemo iskustva.....Da da ima mnogo ovaca i konja i bas jesu te litice kao sto kazes i mogu ti reci da je to bas pravi adrenalin tako se naci u krdo gdje moras kroz njih....:D Naravno ako bog da i ove godine ce se putovati i kupati u jezerima i slicno...hvala jos jednom na slikama prelijepe su!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
2 hours ago, JankoR said:

Srecom smo lijeni pa nam je sve mucenje  pa i asfalt do Bukumirskog jezera, tako da nemas razloga da brines . Nidzo samo gruvaj , volim vidjet lijepu fotografiju ali mrzim da fotografisem a i kako sam po planinama cesto koristim sve tudje fotke da pokazem dje sam bio  (:

To se slazem sa tobom,treba stajat svaki sekund gasit motor i slikat a da ne bude brzo slikanje....Hvala ti i potpuno te razumijem! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Hridsko ili kako se još zove Ridsko jezero se nalazi na sjeveroistočnoj strani Prokletija u samoj blizini albanske granice. Smješteno je između vrhova Mali i Veliki Rid, a ispod vrha Ridski krš (2.358mnv), po čemu se smatra da je i dobilo ime.Do jezera se može doći iz pravca Plava, od kojeg je udaljeno oko 18 km.

Za ljetnjih dana kada je niži vodostaj jezero je dugačko oko 290 m, a maksimalna širina mu je oko 175 m. Ukoliko se odlučite za šetnju duž obale čeka vas oko kilometar puta.Od brojnih crnogorskih planinskih jezera ovo je smješteno na najvećoj nadmorskoj visini od 1.970 m. Okruženo je četinarima, zbog čega je jezero obojeno lijepim nijansama zelene boje. Voda je izuzetno bistra, što se objašnjava njenom izuzetnom čistoćom.

 

Evo ruta:https://goo.gl/maps/vwjV6e1JbAL2

IMG_1456.jpg

IMG_1476.jpg

IMG_1478.jpg

IMG_1483.jpg

IMG_1484.jpg

IMG_1495.jpg

IMG_1501.jpg

IMG_1502.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Stožer je naselje u opštini Bijelo Polje u Crnoj Gori.U naselju Stožer živi 214 punoletnih stanovnika.Danas u Stožeru pretežno žive staračka domaćinstva a škola ne radi."Škola koja je, ne tako davno bila puna đaka, danas ne radi i predstavlja spomenik svjedočanstva da se nekad na ovom prostoru itekako živjelo i školovaloŽ" ;) Jedna predivna priroda ako vas ikad nanese put ovamo....;)

 

Evo ruta:https://goo.gl/maps/wVdrkm3L1SL2

IMG_0998.JPG

IMG_0999.JPG

IMG_1001.JPG

IMG_1004.JPG

IMG_1006.JPG

IMG_1009.JPG

IMG_1014.JPG

IMG_1019.JPG

IMG_1020.JPG

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..
Pre 3 sati, montenegrovision365.com je napisao:

Joooj veliko izvinjenje svima,ne mogu sve da popamtim moracu da ispravim to za Prokletije veliko hvala! A stvarno :O aooooo svaka cast na hrabrosti iz te lavine sigurno je bilo pretesko dobro si i izbjegao sve .....:/ Hvala puno!

Nema to veze sa hrabrošću, već sa glupošću..

Čekam i uživam u tvojim opisima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3970 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Kad gledam ove lipe slije o prirodi i jezerima pade mi na pamet kako to sve me podsjeća na kanadska planinska jezera.

Velika prednost je kod vas štoje sve tako kompaktno, sve pod nosom i nadohvat ruke....

 

Nikola, nabavi haskije i sanke....

 

 

Vozim motor a nisam bajker.....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
10 minutes ago, el classico said:

Kad gledam ove lipe slije o prirodi i jezerima pade mi na pamet kako to sve me podsjeća na kanadska planinska jezera.

Velika prednost je kod vas štoje sve tako kompaktno, sve pod nosom i nadohvat ruke....

 

Nikola, nabavi haskije i sanke....

 

 

Vozim motor a nisam bajker.....

 

Eeeee kamo srece da je tako,tesko se mozemo porediti sa Kanadskim jezerima i Americkim,al opet lijepo je i kod nas...a to bi bilo idealno za Sinjajevinu haskije i sanke...:D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Pešića jezero se nalazi na obodu NP Biogradska gora i nakon Biogradskog jezera drugo je po površini jezero planine Bjelasica.

Jezero je smješteno u jednom od najvećih cirkova Bjelasice, u prostoru između njenih najviših vrhova: Crne glave (2.137mnv), Zekove Glave (2.116mnv) i Belila (2.059mnv).

Ukoliko do jezera dolazite iz doline Tare, onda staza ka jezeru vodi dolinom Mušovića rijeke, preko katuna Vranjak i vrha Zekova glava.

Pešića jezero je dugačko 290m, a maksimalna širina je oko 165m. Ukoliko se odlučite za šetnju duž jezera, imajte u vidu da je dužina obale ljeti do 800m, a u proljeće zbog većeg vodostaja do 1.200m. Prosječna dubina u jezeru je oko 3m, a smatra se da je maksimalna dubina oko 8m.

Za ovo jezero je vezana legenda o  krilatom konju. Prema legendi, iz voda ovog jezera noću je izlazio bijeli krilati konj, čijoj su se ljepoti potajno divile vile.

 

 

Evo rute:https://goo.gl/maps/A1XgpcV7pdz

IMG_7065.JPG

IMG_7084.JPG

IMG_7089.JPG

IMG_7094.JPG

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..
Pre 23 sati, montenegrovision365.com je napisao:

Eeeee kamo srece da je tako,tesko se mozemo porediti sa Kanadskim jezerima i Americkim,al opet lijepo je i kod nas...a to bi bilo idealno za Sinjajevinu haskije i sanke...:D 

Sinjajevina je neverovatan potencijal za tu vrstu adrenalinskih aktivnosti.

Evo kako je izgledao prelazak preko Sinjajevine turno skijama iz marta 2017, u 3 dana od Njegovuđa do Donjeg Lipova, malo više od 50 km.

Videćemo kako će to izgledati ovog marta :)

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
1 hour ago, Alp said:

Sinjajevina je neverovatan potencijal za tu vrstu adrenalinskih aktivnosti.

Evo kako je izgledao prelazak preko Sinjajevine turno skijama iz marta 2017, u 3 dana od Njegovuđa do Donjeg Lipova, malo više od 50 km.

Videćemo kako će to izgledati ovog marta :)

 

 

Woow,svaka cast i prelijepo je odgledao sam cio video i vidim bio je dosta sijerac snijeg sto je bilo i lakse da se ne propada toliko....hvala sto si podijelio ovaj predivni video,sa srecom i druga tura ove godine,prelijep je put do Lipova preko Njegovudja...;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja