Jump to content

Moto Zajednica

Kosovska Mitrovica-Mirovna misija II deo

Recommended Posts

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: BEOGRAD

Moram da priznam da sam zapanjen ovolikim negativnim komentarima u vezi ove akcije. Ne shvatam. Ne znam šta više da kažem.

 

niko tebe ne želi da uvredi, ali shvati da smo mi ovde svakodnevno suočeni sa slučajevima da su veće "patriote" i "srbi" oni koji žive u dijaspori od nas koji smo ovde..

a nisu!!

mi smo ti koji svaki dan nemaju da kupe ono što žele i ne mogu da otputuju tamo gde žele..

zato nije u redu da npr. ti ili neko ko ne živi ovde drži ljudima lekcije ili savete iz "patriotizma" i predlaže ili komentariše šta bi neko trebao ili ne bi trebao da "uradi za svoju zemlju i svoj narod"..

pretpostavljam da pratiš političku situaciju u zemji, i onda sigurno znaš da je srbija sad u jako teškom položaju jer je celokupna populacija podeljena otprilike 50:50 na "ove" i "one". ta podela se jako lepo može videti i u ovoj temi jer se odmah povela rasprava oko "ovih" i "onih"..

uz sve dužno poštovanje, pusti one koji ne žele da idu iz svojih razloga i ubeđenja da ne idu, kao i one koji žele da idu iz svojih razloga i ubeđenja da idu, jer nije na mestu da se iz 9 časovnih zona udaljenog LA mešaš u nešto što možeš samo da pročitaš na netu ili vidiš na tv-u a ne možeš da iskusiš na svojoj koži.

 

verujem da sve radiš iz najbolje i najiskrenije namere, ali jednostavno ni malo nisi upućen u stvarnu situaciju, i dovodiš sebe u situaciju da se konfrontiraš i raspravljaš sa nekim, jer smo mi svi ovde jako naelektrisani "ovim" ili "onim" elektricitetom i sve ovo što nam se u poslednje vreme događa jako utiče na svakog od nas na "ovaj" ili "onaj" način.

stvar je veoma pipava..

 

molim te nemoj pogrešno da protumačiš ovo što sam ti napisao i da se uvrediš, jer mi to nije bila namera!

Pozdrav za Motoholica.Cenim tvoj gest dolazenja u zemlju ali je Bojan.P 100% u pravu!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3129 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

@motoholic

pokusao sam da posaljen pp ali nesto ne radi

ako imas vremena javi se da te vodimo u neke od drumskih kafana, da brate pojedes nesto masno i sa holesterolom bez cole light i sl.  +381(0)641243329

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1100GS, BMW R1100RT, HONDA CBX 1000

Ma ljudi bitno je da se ide da dokazemo svetu ko smo i sta smo da smo SRBI a ne POLITICARI

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

 

Možda si u pravu. Probaću da se lično uverim. Rezervisao sam kartu za Beograd, i moj avion poleće iz Los Anđelesa za 4 ipo sata. Ako Bog da, biću na Surčinskom aerodromu sutra oko podne, i krenuću sam motorom za Kosovsku Mitrovicu direktno sa aerodroma. Ne verujem da ću stići kolonu pre administrativne linije sa Kosovom, tako ako neko ide, uz Božju pomoć vidimo se u Kosovskoj Mitrovici. Voziću sivi BMW F650ST (hvala Markone), i imaću na sebi sivo-crnu putnu opremu i crnu Shoei kacigu. Ako me neko prepozna, javite se, platiću piće svakom sa BJB-a.

 

Pozdrav svima, i živela Srbija.

 

Bane sine, ljubi te tvoj Dejo tako pametnog i patriotskog.  Svaka ti cast.

 

Aj' sto nerece juce kad smo se culi da ides u K.M?  Izgleda da je odluka bila spontana, svaka ti cast i nemoj da zaboravis da glasas kad si vec tamo!

 

Zivela Srbija!

 

P.S.

 

Nemoj da mi neko dira Motoholica imace posla samnom, jel jasno bre! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Možda si u pravu. Probaću da se lično uverim. Rezervisao sam kartu za Beograd, i moj avion poleće iz Los Anđelesa za 4 ipo sata. Ako Bog da, biću na Surčinskom aerodromu sutra oko podne, i krenuću sam motorom za Kosovsku Mitrovicu direktno sa aerodroma. Ne verujem da ću stići kolonu pre administrativne linije sa Kosovom, tako ako neko ide, uz Božju pomoć vidimo se u Kosovskoj Mitrovici. Voziću sivi BMW F650ST (hvala Markone), i imaću na sebi sivo-crnu putnu opremu i crnu Shoei kacigu. Ako me neko prepozna, javite se, platiću piće svakom sa BJB-a.

 

Pozdrav svima, i živela Srbija.

 

PP ne fercera nešto...

Za podmazivanje lanca sponzor je Dejvid i Scottoiler ;)

Ulje se redovno kontroliše i nemaš frke. Mašina je spremna za prodaju, tako da je namunjena skroz :)

Poneću za svaki slučaj i kofere iz stana ako ti zatrebaju, a ti mi na vreme javi dali da ih kačimo na motor ili ne, da ti ne prave otpor vazduha kada budeš jurio za kolonom...  ;D

 

A za ono hvala, moraćeš to Dragici da kažeš (ako smeš  ;D ) jer si je isekao u pola jedan noću sa svojom idejom ;D ;D ;D

Ako preživiš, idemo na ručak ili večeru (zavisi kada dođeš), pa posle mogu da te dohvate i ostali BJB-ovci :)

 

I da se razumemo... ja se skroz slažem sa RoadGunner-om i bojan.p-om, ali me je jedan poštovani član foruma zamolio za uslugu i to je to... čast mi je da mogu da pomognem.

Da sam u prilici (a zbog posla nisam), ja bih išao jer bih zanemario onaj deo o politici. Daleko od toga da nisam svestan šta je u pitanju :)

 

Pozdrav svima. I onim "izmanipulisanima" i onim drugima  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

PP ne fercera nešto...

Za podmazivanje lanca sponzor je Dejvid i Scottoiler ;)

Ulje se redovno kontroliše i nemaš frke. Mašina je spremna za prodaju, tako da je namunjena skroz :)

Poneću za svaki slučaj i kofere iz stana ako ti zatrebaju, a ti mi na vreme javi dali da ih kačimo na motor ili ne, da ti ne prave otpor vazduha kada budeš jurio za kolonom...  ;D

 

A za ono hvala, moraćeš to Dragici da kažeš (ako smeš  ;D ) jer si je isekao u pola jedan noću sa svojom idejom ;D ;D ;D

Ako preživiš, idemo na ručak ili večeru (zavisi kada dođeš), pa posle mogu da te dohvate i ostali BJB-ovci :)

 

I da se razumemo... ja se skroz slažem sa RoadGunner-om i bojan.p-om, ali me je jedan poštovani član foruma zamolio za uslugu i to je to... čast mi je da mogu da pomognem.

Da sam u prilici (a zbog posla nisam), ja bih išao jer bih zanemario onaj deo o politici. Daleko od toga da nisam svestan šta je u pitanju :)

 

Pozdrav svima. I onim "izmanipulisanima" i onim drugima  ;D

 

Markone,

 

samo ti njemu akaci kofere jer on pravo s aerodroma ide na jug a on incae bez kofera neide nigde.  Ako se bude bunio reci mu da sam ja to tako "naredio" ;D i nemoj mnogo da ga "maltretirate" dobar je k'o panja!  Moz' da ga ozenite, sto da njemu bude bolje nego meni! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 528 postova
  • Lokacija: Novi Sad

I da se razumemo... ja se skroz slažem sa RoadGunner-om i bojan.p-om, ali me je jedan poštovani član foruma zamolio za uslugu i to je to... čast mi je da mogu da pomognem.

 

Markone svaka cast za ovaj gest!!! Posle motoholica prosledi meni da mu damo malo i suzuki pa da prestane da hvali BMW :D

 

Moz' da ga ozenite, sto da njemu bude bolje nego meni! :D

 

A pa nismo bas toliko zli pa da ga zenimo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: Africa Twin

Posto se na neki nacin osecam prozvan :  Licno me uopste ne zanima da li je , i ako jeste ko od politicara ukljucen u ovu akciju . Ja sam odlucio da ne idem iskljucivo zbog toga sto mislim da ova akcija ( bez obzira na naziv - mirovna misija )  ima negativan  predznak , te prema tome ljudima zbog kojih je i organizovana moze da donese vise stete nego koristi .

 Da probam to da pojasnim svojom prosto-seljacko-taksistickom logikom .  Prvo da probamo da pogledamo na tu stvar iz drugog ugla : Pretpostavimo da se u juznom delu Kosovske Mitrovice desava bajkerska mirovna misija na koju dolaze iskljucivo bajkeri Albanci iz Albanije i sa Kosova u drustvu ili bez fudbalskih navijaca . Da li bi Srbi iz Mitrovice to doziveli kao mirovnu misiju il kao pretnju ? Hocu da kazem da je jako bitno da akcije ovog tipa i Albanci i Srbi dozive kao misiju mira i prijateljstva , a ne jedni kao podrsku a drugi kao pretnju .

I sa druge strane treba da se zapitamo : Ako Albanci u nasoj akciji vide nemir i pretnju da li mi time cinimo uslugu ili pravimo stetu Srpskom narodu ? Mi mozemo narednih 100 godina za svaki Djurdjevdan da idemo na Kosovo i pruzamo podrsku Srbima i u isto vreme pretnju Albancima . Problem je u tome sto Djurdjevdan traje samo jedan dan , a oni do sledeceg Djurdjevdana  treba da zive jedni sa drugima narednih 364 dana u zaristu na koje smo mi  dolili jos malo ulja .

 Zar ne bi onda bilo logicno , ako stvarno zelimo da ucinimo nesto za te ljude , da probamo da organizujemo istinsku misiju mira , prijateljstva i tolerancije i na taj nacin im olaksamo zivot tokom cele godine ?

I na kraju ponovo da se vratim na omrazenu nam politiku . Ukoliko bi bila organizovana takva akcija sa iskrenim pozitivnim humanim ciljem , ja bi se prikljucio pa taman da su organizatori politicari za koje inace ni u ludilu ne bi glasao .

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

BMW predat u ruke majstora Dextera i Pabla koji će ga sutra na aerodromu predati Motoholic-u. Kofere nisam stavio :( Nisam im se nadao večeras, pa sam totalno zaboravio da ih ponesem kada su me zvali da stižu...

 

Čekam izveštaj da su stigli u BG... i dalje utiske Motoholic-a sa puta po majci Srbiji.

Ponavljam - politiku ostavljam po strani, pomažem prijatelju i to je sve.

Voleo bih da mogu da odvojim vreme za tu vožnju iako sam nedavno bio nadomak K... (mal ne reče Kumrovca ;) ) Kosovske Mitrovice, tj u Brzeću na Kopaoniku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Posle motoholica prosledi meni da mu damo malo i suzuki pa da prestane da hvali BMW :D

 

xe, xe, xe  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

Ljudi, jalova je ova rasprava. Necu reci da li sam na strani "ovih" ili "onih" jer je totalno nebitno. Niti ce moje misljenje nekoga naterati da ide, niti ce neko zbog mog stava odustati od odlaska u Kosovsku Mitrovicu. Sto rece Pablo, svi su oni odrasli ljudi i razmisljaju svojom glavom. Ko je resio da ide, njemu ni okean nece predstavljati prepreku, a ko je resio da ne ide, on nece ni otici. Ostaje nam samo da onima koji idu pozelimo srecan put. Ajd' u zdravlje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 528 postova
  • Lokacija: Novi Sad

BMW predat u ruke majstora Dextera i Pabla koji će ga sutra na aerodromu predati Motoholic-u. Kofere nisam stavio :( Nisam im se nadao večeras, pa sam totalno zaboravio da ih ponesem kada su me zvali da stižu...

 

Kasno sam saznao za ceo tok desavanja, ja bih mu ga isto sutra rado oterao! al vec je u BG-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Braće Babin 6, Stara Pazova

Bio sam prosle godine na Kosovu i upoznao sam toliko ljudi koji su sa kosova i voleo bih da vidite koliko sam poziva primio od tih ljudi sa istim pitanjem "DA LI DOLAZIM? I OBEZBEDJEN TI JE SMESTAJ!" I sta ja njima da kazem, da necu doci zbog politickih razloga ili narusavam vasu bezbednost narednih godinu dana pa da je narusavam valjda bi mi rekli da ne dolazim, ma poserem se ja i na Tadica i Nikolica idem medju svoj narod!!! A vi patrijote i moralisti gledajte mirovnu misiju i na siroko i daleko, dosao sam od preko drine, otac mi se nije boja olova a ja da se bojim gumenjaka!!! 

 

Obelixe imas ladno pivo za tekst!!! Dusa me je zabolela kad sam video onaj narod!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS

Posto se na neki nacin osecam prozvan :  Licno me uopste ne zanima da li je , i ako jeste ko od politicara ukljucen u ovu akciju . Ja sam odlucio da ne idem iskljucivo zbog toga sto mislim da ova akcija ( bez obzira na naziv - mirovna misija )  ima negativan  predznak , te prema tome ljudima zbog kojih je i organizovana moze da donese vise stete nego koristi .

 Da probam to da pojasnim svojom prosto-seljacko-taksistickom logikom .  Prvo da probamo da pogledamo na tu stvar iz drugog ugla : Pretpostavimo da se u juznom delu Kosovske Mitrovice desava bajkerska mirovna misija na koju dolaze iskljucivo bajkeri Albanci iz Albanije i sa Kosova u drustvu ili bez fudbalskih navijaca . Da li bi Srbi iz Mitrovice to doziveli kao mirovnu misiju il kao pretnju ? Hocu da kazem da je jako bitno da akcije ovog tipa i Albanci i Srbi dozive kao misiju mira i prijateljstva , a ne jedni kao podrsku a drugi kao pretnju .

I sa druge strane treba da se zapitamo : Ako Albanci u nasoj akciji vide nemir i pretnju da li mi time cinimo uslugu ili pravimo stetu Srpskom narodu ? Mi mozemo narednih 100 godina za svaki Djurdjevdan da idemo na Kosovo i pruzamo podrsku Srbima i u isto vreme pretnju Albancima . Problem je u tome sto Djurdjevdan traje samo jedan dan , a oni do sledeceg Djurdjevdana  treba da zive jedni sa drugima narednih 364 dana u zaristu na koje smo mi  dolili jos malo ulja .

 Zar ne bi onda bilo logicno , ako stvarno zelimo da ucinimo nesto za te ljude , da probamo da organizujemo istinsku misiju mira , prijateljstva i tolerancije i na taj nacin im olaksamo zivot tokom cele godine ?

I na kraju ponovo da se vratim na omrazenu nam politiku . Ukoliko bi bila organizovana takva akcija sa iskrenim pozitivnim humanim ciljem , ja bi se prikljucio pa taman da su organizatori politicari za koje inace ni u ludilu ne bi glasao .

 

 

Ja sam rekao svoj stav i stojim iza njega. Postujem svacije misljenje i u krajnjem slucaju svako ima pravo na izbor i na posledice izbora. Takodje se slazem sa citiranim stavom.

 

Sto se tice naroda koji je ostao dole zelim im sve najbolje i morali bi da im pomognemo. E sada pitanje je sta je pomoc? Mi mozemo da nosimo majice i bedzeve i da se vozimo o svom ili drzavnom trosku ali je mislim da je to ona vrsta pomoci koju su imali do sada. Ta pomoc nema efekta i u krajnjoj instanci oni su ti koji ostaju tamo posle naseg odlaska. Do sada oni su bili rezervoar glasova, sredstvo za sticanje poena, njihove glavesine obrcu velike pare - svi mi smo svojim necinjenjem ili cinjenjem omogucili to. Zato ako bih i isao tamo kao sto necu isao bih da im se izvinim za sve sto smo im ucinili bez obzira sto se ne osecam krivim. Od njih bih ocekivao da to shvate kao i da shvate vreme u kome zive, koje nije lako i izgleda bez izlaza. Ali na njima je da odluce kojim ce putem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3129 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Bio sam malo pre ispred skupstine, dosta ljudi, dosta motora, svi spremni i veseli...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Pratio sam diskusiju po ovoj temi.

Ucesnici ove "Mirovne misije" su vec uveliku na putu prema Kos.Mitrovici.

Ova poruka ce da ih saceka kada se vrate kuci.

Zelja mi je da kazem svoje misljenje, kao covek koji je rodjen u ovom gradu i u njemu zivi i zivece ceo svoj zivot.

Obe grupe su u pravu.

I ja imam saznanja da neke politicke grupe koriste i da ce da iskoriste ovu "Mirovnu misiju" za svoju promociju. Ali to nije prvi, a nece biti ni zadnji put da srpska politika koristi nevolju dela svog naroda za svoje promocije.

Sa druge strane ovaj narod koji se grcevito bori za goli opstanak, je zeljan dogadjaja kao sto je bila prosla "Mirovna misija", a i kao sto ce biti ova. Prosecan srpski gradjanin Kosova vidi da ga ljudi iz "uze Srbije", a i drugih krajeva nisu zaboravili, da hoce da se solidarisu sa njegovom mukom bar za vreme te posete, da razbiju njegovu svakodnevnicu...

Nemojte da mislite da ovaj gostoljubiv narod ne vidi da politicari pokusavaju da preko njegovih, vec u velikoj meri polomljenih, ledja dodju do nekih dodatnih poena, ali protiv toga vec malo moze da se ucini. Zbog cega-duga prica.

 

Ali sa vama, ucesnicima "Mirovne misije" bar na kratko nece da razmisljaju o puno svakodnevnih stvari koji ih opterecuju, o svakodnevnim realnim strahovima, problemima, providnim manipulacijama.... Sta ce "sutra" da bude- o tome ce da se razmislja "sutra".

 

Zbog toga, a videcete to i sami, dozivljaj i docek ce biti dobri, Mitrovcani ce da se svojski potrude za to, jer im je to tradicija i mentalitet.

 

Dobro dosli i lep provod

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

Moram da priznam da sam zapanjen ovolikim negativnim komentarima u vezi ove akcije. Ne shvatam. Ne znam šta više da kažem.

 

@motoholic: verujem da sve pricas iz najbolje namere ali ti sa te daljine ne mozes realno sagledati kakve se svinjarije desavaju u ovoj zemlji

 

Možda si u pravu. Probaću da se lično uverim. Rezervisao sam kartu za Beograd, i moj avion poleće iz Los Anđelesa za 4 ipo sata. Ako Bog da, biću na Surčinskom aerodromu sutra oko podne, i krenuću sam motorom za Kosovsku Mitrovicu direktno sa aerodroma. Ne verujem da ću stići kolonu pre administrativne linije sa Kosovom, tako ako neko ide, uz Božju pomoć vidimo se u Kosovskoj Mitrovici. Voziću sivi BMW F650ST (hvala Markone), i imaću na sebi sivo-crnu putnu opremu i crnu Shoei kacigu. Ako me neko prepozna, javite se, platiću piće svakom sa BJB-a.

 

Pozdrav svima, i živela Srbija.

 

BRAVO Moto !!! Bane, nadam se da cu te videti u BGD !

 

tek sad videh da dolazis !!! ja nisam uspeo da se resim obaveza, tako da cu duhom biti sa vama a kasnije uzivati u fotkama sa akcije !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

Kako sam "srećan"  ;D  kada znam da ima drugova koji misle umjesto mene,koji sve znaju ...

 

Oni znaju da sam izmanipulisan prošle godine i da ću biti i ove...

 

Mislio sam da poznajem Boru Čorbu,da sam ga ,kroz ovih nekoliko godina druženja "pročitao"...ali na sreću,tu su drugovi koji su mi otvorili oči i pokazali i "dokazali" da je on ... znate već. Vidi ti bestidnika,pa on je mene za sve ove godine lagao...pretvarao se.

I još mu se pridružili i onaj Vlado,Žiko,Pero,Dragi...Đorđe,Najda...sve neki manipulanti.Ali...dobro su se maskirali...oni iz YU grupe su išli u KM nekoliko puta... i to prije naše mirovne misije...izgleda da nas navuku...

 

Sada kada su mi "drugovi" otvorili oči,nisam siguran šta se  to stvarno dogodilo,ili sam sanjao da je cjelokupno stanovništvo Leposavića izašlo da nas,sa suzama u očima,pozdravi i da su mi tekle suze,od uzbuđenja i neopisive radosti, što sam među njima...ili...

Da li sam se,stvarno,fotorgrafisao sa stotinjak mališana,koji su se kačili na motore...koliko je samo bilo suza i zahvalnosti u očima njihovih roditelja,zbog toga šteo je neko,iz bilo kog razloga ...došao da ih vidi,bar vidi...

Koliko je samo ispruženih ručica tražilo da im se potpišem na podlakticu ( i ne samo ja,kaži BajaSW,ti si te večeri podijelio toliko autograma kao da si Ronaldinjo  :D )

Šta bi onim Hrvatima...kako su njih uspjeli da "navuku"...onoga ljudinu,sada pokojnog Želju iz Mostara i njegovu ekipu...

Meni će neko ( naravno pametniji od mene ) sada da kaže ko je Čorba...meni kome je on ( iz nama znanih razloga ) pri svakom susretu,iz onoga njegovog  pohabanog rokovnika,čitao isključivo ljubavne pjesme...mnoge od njih prije nego što su  objavljene i mnoge neobjavljnje...

Za mene je on genijalni pjesnik koji stvara divne ljubavne pjesme ,pjesme koje su me počesto "otkinule" i ja ga drugačije ne gledam...samo tako... 

Alo dušebrižnici,izbor je jednostavan,mada za neke nije lagan...možete da idete ili da ne idete...

Vjerujte da je plima uzbuđenja,oduševljenja,ushićenja,sreće... bila više nego dovoljna da odnese sve ružne misli,kalkulacije ,zagonetke,razmišljanj o tome zašto i ko iza toga odlaska stoji...

Ja znam,sigurno znam da je prošlogodišnji odlazak mnogo značio ljudima koji tamo žive,znam jer su mi to rekli i jer se to vidjelo na njimai...a vi možete samo da nagađate...sa 500 kilometara razdaljine...ali ko zna ,možda ste vi  bolje "obavješteni" i možda ste mogli bolje da osjetite...

 

 

BRAVO !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Inzuma 250

Pratio sam diskusiju po ovoj temi.

Ucesnici ove "Mirovne misije" su vec uveliku na putu prema Kos.Mitrovici.

Ova poruka ce da ih saceka kada se vrate kuci.

Zelja mi je da kazem svoje misljenje, kao covek koji je rodjen u ovom gradu i u njemu zivi i zivece ceo svoj zivot.

Obe grupe su u pravu.

I ja imam saznanja da neke politicke grupe koriste i da ce da iskoriste ovu "Mirovnu misiju" za svoju promociju. Ali to nije prvi, a nece biti ni zadnji put da srpska politika koristi nevolju dela svog naroda za svoje promocije.

Sa druge strane ovaj narod koji se grcevito bori za goli opstanak, je zeljan dogadjaja kao sto je bila prosla "Mirovna misija", a i kao sto ce biti ova. Prosecan srpski gradjanin Kosova vidi da ga ljudi iz "uze Srbije", a i drugih krajeva nisu zaboravili, da hoce da se solidarisu sa njegovom mukom bar za vreme te posete, da razbiju njegovu svakodnevnicu...

Nemojte da mislite da ovaj gostoljubiv narod ne vidi da politicari pokusavaju da preko njegovih, vec u velikoj meri polomljenih, ledja dodju do nekih dodatnih poena, ali protiv toga vec malo moze da se ucini. Zbog cega-duga prica.

 

Ali sa vama, ucesnicima "Mirovne misije" bar na kratko nece da razmisljaju o puno svakodnevnih stvari koji ih opterecuju, o svakodnevnim realnim strahovima, problemima, providnim manipulacijama.... Sta ce "sutra" da bude- o tome ce da se razmislja "sutra".

 

Zbog toga, a videcete to i sami, dozivljaj i docek ce biti dobri, Mitrovcani ce da se svojski potrude za to, jer im je to tradicija i mentalitet.

 

Dobro dosli i lep provod

U potpunosti se slažem sa tobom i žao mi je što ovog puta neću doći u Mitrovicu, ali nisam želeo da putujem u pratnji kontraverzne Familije srpskih navijača i u organizaciji

lažnih patriota i nedovršenih političara.

Nadam se da ćemo se videti 28.06. na Vidovdan, bez ovolike pompe, kamera, cirkuzanata, novinara i ostalih fela, kada planiram sa prijateljima da posetim Kosovo i Metohiju, ali bez da mi neko plati gorivo i sendvič. Današnji skup je trebao da bude na Vidovdan, kao što je ranije i predloženo, ali to je posle izbora, pa bi zainteresovane strane imale mnogo manje koristi.

Bilo kako bilo svim bajkerima koji su pošli ka vama želim srećan put, a vama lep provod.Veliki pozdrav za celu južnu pokrajinu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Vozio Švaba, slikao Cope (i molio se za život na zadnjem sedištu GS-a)  :o :o :o :o ;D ;D ;D ;D

 

post-94-12878996871978_thumb.jpg

post-94-12878996872453_thumb.jpg

post-94-1287899687291_thumb.jpg

post-94-12878996873341_thumb.jpg

post-94-12878996873795_thumb.jpg

post-94-12878996874244_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

ps. Niko ne vozi disciplinovanije i lepše za slikanje od ekipe BJB - pozeri nijedni  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Pozdrav,

 

Ma dajte ljudi, organizujte se i idite, manite to koji će političar pokušati da ućari poene. Valjda se ova akcija organizuje u znak podrške onom napaćenom narodu na Kosovu. Setite se bar jednom, i primenite, naš nacionalni moto – eno je skraćenica i na zastavi. Dajte malo sloge, a ne stalno ja neću ako je u pitanju ovo ili ono. Pa političari su takva sorta da će uvek pokušati da neku korist izvuku za sebe kad neko nešto organizuje, stvarno je žalosno da onda zbog toga odbijate da učestvujete.

 

Pa znate li vi koliko onim ljudima na Kosovu znači bilo kakav tračak nade da nisu zaboravljeni od strane ostatka Srbije? Koliko im je značio ona prva akcija, i koliko ih je obradovala? Pružite *njima* podršku, donesite *njima* malo radosti u njihove živote.

 

I budite jednom "za" nešto a ne samo "protiv" nečega.

 

bravo, nema sta da se doda....osim da neko tamo dozivi podrsku finansiranu od strane drzave tako da se golim rukama zaleti na UNMIK-ov transporter i ostane bez oka dozivotno od samo gumenog metka!

 

Hvala, ja sam sposoban da raspoznam sta znaci podrska a sta sve ostalo provuceno pod takvim parolama. Nije svejedno sedeti daleko od zbivanja i pozivati na podrsku, i biti u sredistu desavanja prilicno opasnih po zivot. Kada zaprasti, nece tamo biti motorista, niti ce motoristima biti uopste mesto tamo a jednog dana ce shvatiti svi u cemu su ucestvovali.

 

Znas, nisu samo politicki poeni u pitanju, ima i ovaj deo koji je mnogo vazniji.

 

Vlada Georgijev se vozi mahom sa nekoliko harlijevaca na sve vece voznje. Tih nekoliko harlijevaca i organizuju ovo a B.Djordjevic je kum predsednika HD kluba koji sve i organizuje i pokrece. Ima tu kojekakvih veza i vezica, da ne otkrivam sad i vise nego sto je neophodno. Ovo je cista manipulacija, apsolutno svesna iako je mozda izmanipulisan i pozivar na ovu voznju. Moguce je da organizator ima sasvim dobre motive ali kazu da je put do pakla posut upravo dobrim namerama.

 

 

I....odakle Ti ideja da smo jednom bili "za"? Pratis li uopste akcije ove ovde zajednice kad ih vec meces na naslovne strane?

Mozda i uocis poneko "za" u celoj toj prici, ko zna.....

 

Nisam do sada citao ovu temu al sad sam poceo. I sam sam planirao da idem ali sam nesto prehladio a i nisam uspeo da se dogovorim sa caletom oko kola jer trenutno nemam motor a da imam 1000% bi isao, i ne samo u Mitrovicu vec bi verovatno nastavio do Lipljana 15km udaljenog od Pristine gde sam i ziveo do 99te. Ne znam o kakvoj ti opasnosti pricas, ja sam sa caletom i kevom isao kolima sa BG tablama kroz centar Pristine kad je bila guzva kao preko gazele kreni-stani. Nikakvu, ama bas nikakvu neprijatnu situaciju nisam imao, i resio sam da ove godine ako da bog odem do mog mesta i Sar planine i Brezovice. A ako budem isao postavicu temu na forumu pa ako neko bude zeleo da se pridruzi(ako budem isao naravno). Cak bi za 10tak ljudi mogo da obezbedim prenociste... A da vam ne pricam o disciplini u saobracaju, ogranicenja se vrlo striktno pridrzavaju jer je kazna cini mi se 200e. To su kolone automobila i svi voze 60 do 80kmh(u zavisnosti od znaka) i niko ne sme da pretice... Sat vremena sam putovao od Mitrovice do Pristine udaljenosti oko 50km... Toliko o tome, ako jos nekog nesto interesuje neka pita ;)

PS. Moja rodjena sestra ide u srednju farmaceutsku u Mitrovici i zivi u domu vec 4 godine, samo dodje za raspust i jednom u dve tri nedelje preko vikenda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 528 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Vozio Švaba, slikao Cope (i molio se za život na zadnjem sedištu GS-a)  :o :o :o :o ;D ;D ;D ;D

Cope svaka cast na slikama ovaj lik na cetvrtoj slici me ne cudi sto je na zadnjem on prosto ne ume da vozi na 2 il je na prednjem il je na zadnjem a na misluku non stop daje domaci svima  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja