Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem prvi motor - help :-)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 111 postova

Pozdrav svim clanovima,

 

Planiram kupovinu svog prvog motora koji nije skuter i veoma bi mi znacili saveti iskusnijih bajkera, kako ne bih pogresio u izboru.

Dugo vozim maxi skuter i nemam iskustva sa izbiljnim motorima. Uzeo sam dodatno casove kako bih se u medjuvremenu navikavao na manuelni menjac i pripremio za voznju.

Posto cu biti pocetnik na ozbiljnom motoru koji se dosta razlikuje od skutera, postoji dilema koji je motor najbolji za pocetnike.

Imam 3 favorita za kupovinu. Hondu hornet 600, Yamaha fazer 600 i bmw f650.

Hondim sam zaljubljenik jer dugo vozim i hondine automobile i nakon svih tih godina, honda je za menene kvalitet bez presedana. Dilema kod honde hornet mi je moja visina i tezina (187cm;110kg), zbog cega mi taj motor ostavlja utisak da mi je malo knap.

Yamaha fazer i bmw su mi komotniji, no sam pokupio usput negde komentare i savete da bmw i nije bas za pocetnike. Ne znam kakva su vasa misljenja za fazer?

Da napomenem da imam 36 godina i da mi nije na prvom mestu snaga i brzina motora vec komfor voznje i moja bezbednost kao pocetnika.

Naravno, finansijskih ogranicenja pri izboru imam i ono se krece do 2600 eur, sto znaci da dolaze u obzir nesto stariji motori(naked/enduro).Svaki savet bi mi bio veoma dragocen, posebno i oni koji se ticu na sta moram obratiti paznju prilikom kupovine, dobar serviser gde bih mogao proveriti motor i sl.

Hvala puno na savetima unapred i pozdrav!

 

 

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Poz druze. Pa vidi, ni maxi skuter nije za zezanje :)

Sto se tice horneta i fazera, ok su to masine al bas da su nesto na glasu i nisu. Pri tom mislim na modele od 600cc. Hornet 900 i Fazer litra su vec posebna kategorija i extra su, po meni, sto ne znaci da za tebe ove od 600cc nece biti kako treba. 

 

Bitno je da za tebe ima dovoljno snage, da ti je udoban i da se na kraju krajeva uklopi u budzet. Vidim da volis tu opustenu varijantu, sedenje uspravno, tako da ako planiras da stavis par kofera na motor i pravis neke ture, i to ce ti dodatno uticati na izbor. U tu stariju naked varijantu bi ti mozda usao u izbor i Suzuki Bandit 600.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
pre 20 minuta, Momentum je napisao:

:)

Sto se tice horneta i fazera, ok su to masine al bas da su nesto na glasu i nisu. Pri tom mislim na modele od 600cc. Hornet 900 i Fazer litra su vec posebna kategorija i extra su,

Obrazloži ovo ,molim te... Ako si vec napisao da nesto ne valja,kazi i zasto je to tako.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

 

pre 36 minuta, stari roker je napisao:

Obrazloži ovo ,molim te... Ako si vec napisao da nesto ne valja,kazi i zasto je to tako.

Gde sam ja to napisao da nesto ne valja? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1576 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Momentum je mislio na to da se čuju kao fen; što je živa istina. U tom smislu, nisu na nekom glasu. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

I Honda i Yamaha su super.  Savršeni za početnike, a odlični za svakog vozača.

 

Ako ti Yamaha više odgovara, uzmi taj motor. Povozan, lepo ide, nije "nervozan" na manjem gasu, a vuče ozbiljno kada se potera u obrtaje...

 

Pomenuti BMW ni po cigare ne može da  ide gore navedenim Japancima - 4 cilindara u redu su daleko superiorniji, u svakom pogledu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
I Honda i Yamaha su super.  Savršeni za početnike, a odlični za svakog vozača.
 
Ako ti Yamaha više odgovara, uzmi taj motor. Povozan, lepo ide, nije "nervozan" na manjem gasu, a vuče ozbiljno kada se potera u obrtaje...
 
Pomenuti BMW ni po cigare ne može da  ide gore navedenim Japancima - 4 cilindara u redu su daleko superiorniji, u svakom pogledu.

Hvala na savetima. Sutra bas idem kod majstora da pogledamo neku yamahu...i ako je u ok stanju...pasce izbor na fazera.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Hornet 600 '02

Hornet 600 ti je dobar motor za pocetak. Mozes da ga vozis polako, iako agregat nije ljubitelj niskih obrtaja, a bogami moze i da se potera malo brze. Jedina mana je vetar na otvorenim putevima, al to ti je lepota posedovanja nakeda. Ja isti koristim i za voznju po gradu do posla i za voznje van grada. Inace, visok sam 190 i nekih 90+ kg....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Svi koje si pomenuo su dobri motori,samo nadji ispravan i nemas problem. Pogledaj i Transalpa,bolji ti je od ovog Bmw-a ako naginjes ka enduro fazonu a ne iskljucuj i Freewind. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 163 postova
  • Motocikl: Yamaha xj 900 S

Posto imas godina toliko koliko imas tesko ce ti pasti borba sa vetrom na naked motorima.Ja sam posle transalpa uzeo nakeda i ubrzo ga prodao jer do brzine 100 km/h moze da se vozi ali posle je mucenje.Kao sto neko rece uzmi transalpa 650 i vozices se kao car.  

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4690 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Fazer ili Hornet sve jedno , bitno je stanje. F650 će ti dosaditi za jednu sezonu. Jedan cilindar ima smisla samo za off road, ostalo je živi smor. Naravno f650 je odličan motocikl ali samo za ljude koji to mogu podnositi.

Znači Yamaha Rossi :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 374 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Ja sam kao prvi motor izabrao Fazera. Na mojih 185/95 mi savrseno lezi i bez umaranja vozam duze ture.
Meni komforniji od Horneta. Po gradu trazi saltanje, ali kad je kruz voznja, mogu da podignem do 6-e i vozim 50km/h.
Povlaci odlicno i nikada ga nisam poterao u maksimum. Jedino u krivini uzbrdo sa saputnikom, a nekad i bez trazi malo veci broj obrtaja ili nizu brzinu, pa verujem da je tu hiljadarkina najveca prednost.
 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
Svi koje si pomenuo su dobri motori,samo nadji ispravan i nemas problem. Pogledaj i Transalpa,bolji ti je od ovog Bmw-a ako naginjes ka enduro fazonu a ne iskljucuj i Freewind. 

Gledao sam malo i transalpa, svidja mi se motor....vidim se na njemu :-), ali nisam uspeo da ga uklopim u moj budzet...gledam da motor bude bar 2001-02...po mogucstvu mladji...a u okviru budzeta mogu naci samo starijeg transalpa. Mozda sto nemam iskustva sa motorima, a skuter mi je bio 2011g...plasi me da gledam motore starije od 2000g.....kao i cinjenica da je vecina iz uvoza...sa pitanjem ko zna koliko su presli i sta im je radjeno. Znam da je ista stvar i sa 2000 na dalje...ali mi bar nekako savest mirnija. Verujem da mozda i gresim...ali mi se takva nekakva filozofija mota po glavi. Ima nekolicina fezera na oglasima tu cca 2002g koje uklapam u budzet...pa polazim od njih...a video sam korektne komentare u ovoj temi na temu fezera...pa se nadam da je dobar izbor. Danas idem kod majstora da pregledamo jednog....pa ako se pokaze korektnim...dilema resena. Pozz

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja