Jump to content

Moto Zajednica

Maroko za početnike

Recommended Posts

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

Nocne snimke si predpostavljam napravio sa stativa, dugom ekspozicijom, min 100 - 300 sekundi? jesam li u pravu? ako nije profi tajna!

 

;o)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Nocne snimke si predpostavljam napravio sa stativa, dugom ekspozicijom, min 100 - 300 sekundi? jesam li u pravu? ako nije profi tajna!

 

;o)

Zorane, nije tajna: 

Kao što sam napisao, poneo sam stativ smo zbog takvih situacija.

Ekspozicija 10-15 minuta, ISO 100-300, f-stop  iznad 8, manual fokus, kamera Canon D7, kit objektiv 17-85 mm. Uradio sam nekoliko slika, na onima sa dužom ekspozicijom vidi se trag zvezda. 

Pozdrav!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

 

Nocne snimke si predpostavljam napravio sa stativa, dugom ekspozicijom, min 100 - 300 sekundi? jesam li u pravu? ako nije profi tajna!

 

;o)

Zorane, nije tajna: 

Kao što sam napisao, poneo sam stativ smo zbog takvih situacija.

Ekspozicija 10-15 minuta, ISO 100-300, f-stop  iznad 8, manual fokus, kamera Canon D7, kit objektiv 17-85 mm. Uradio sam nekoliko slika, na onima sa dužom ekspozicijom vidi se trag zvezda. 

Pozdrav!

 

hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Noć je bila mirna, vedra. Svako tolko, otvorio sam oći upola i divio se vedrom nebu i tišini. Samo se povremeno čuo hrzaj kamila. Bilo je par zvezda padalica, želje još ćekam da se ostvare…

 

Buđenje je bilo pre izlazak sunca. Hasan je uz našu malu pomoć pospremio krevete, ćebad… i otišao do kamila da jih pripremi za povratak. Mi smo za to vreme spremili kamere da snimimo izlazak sunca. Mirjam se čak popela na brdo da bi doživljaj bio još lepši.

 

Nismo se dosta dužili, brzo uzjahali i pravac hotel.

 

Ev9qy0.jpg

 

xkSxmH.jpg

 

UUr22R.jpg

 

FUQUNW.jpg

 

Jože se zabrinuo za Mirjam, hoće li da se vrati...

 

i2jwvJ.jpg

 

mJJCtc.jpg

 

xyRmgF.jpg

 

2Z4QKp.jpg

 

7X4RW1.jpg

 

emhSP0.jpg

 

zX42hV.jpg

 

pv0s2s.jpg

 

PY7yyq.jpg

 

YmOEUO.jpg

 

Hasan je poćupao malo trave, da smo mogli da se branimo od invazije muva. Pojavile su se odjednom i posle nekih 45 minuta nestale.

 

a8XQ9G.jpg

 

wFASuv.jpg

 

MBHqBg.jpg

 

cTNcE3.jpg

 

W6G6Yd.jpg

 

eGfaPj.jpg

  • Hvala 1
  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: nova gorica
  • Motocikl: bmw r 1200 gs

Jadni Marjane uvek mu kamila išla nekim svojim putem. Celi put se brinuo, da s njom nešto nije u redu, ali ipak sretno stigao na cilj.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Pročitao u dahu. Fenomenalne fotografije, ali baš.

 

Pogrejalo me sve ovo u to hladno januarsko jutro. Svaka ti čast komšo.

 

Čekamo nastavak ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1146 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Jadni Marjane uvek mu kamila išla nekim svojim putem. Celi put se brinuo, da s njom nešto nije u redu, ali ipak sretno stigao na cilj.

Hahaha nije kamila balansirana,prelepo,cekamo nastavak.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

I neke 3 u kupacim topless. Sve je pod kontrolom :)

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Posle dolazka u hotel trebalo je što pre spakovati i krenuti. Cilj je bilo selo Agoudal, u Visokom Atlasu.

 

Prvi deo puta vozili smo po ravnici na visini oko 1000 metara, prema Tineghiru. Počeo je da duva dosta jak vetar sa boka, na put je nosio pesak. Vozili smo dosta brzo što je smanjivalo bočne udare ali je povećavalo opasnost od nanosa peska. No, sve se završilo dobro. Čim smo poćeli da se penjemo na Vsoki Atlas, vetar je prestao i mi smo opet bezbrižno uživali. 

 

vaEf2E.jpg

 

LAB5fQ.jpg

 

o5xUnM.jpg

 

6dauBV.jpg

 

juH6wx.jpg

 

0r4tYt.jpg

 

qKsRJw.jpg

 

Vetar ne popušta...

 

KWBou8.jpg

 

78VFAF.jpg

 

2kWl8v.jpg

 

QGZXE6.jpg

 

uWKzkY.jpg

 

Veoma brzo posle Thinghira ušli smo u kanjon Todra i tu smo se zaustavili. Kanjon nije dugaćak, ali je viiiisok. U kanjonu osim kanjona nema ništa interesantno. Prodavaći nude marame i slićne souvenir stvari, deca traže bakšiš i mole za exchange. Ono što dobiju od stranaca »u stranoj valuti«, hoće da promene u dirhame, domaću valutu. Deca nisu dosadna, pristojna su.

 

roMsRw.jpg

 

c0c3Nt.jpg

 

8QhKZw.jpg

 

tI85uI.jpg

 

mS8zMf.jpg

 

K5wPjq.jpg

 

Nakon izlaska iz kanjona put se proširi kao i pokrajina. Poćinje lagano, neosetno penjanje. Da nisam imao GPS, ne bi znao na kojoj visini smo vozili. Odjednom smo se našli na visini 2650 metara. Put se nakon toga strmo spustio na 1400 metara a nakon toga opet penjao do krajnijeg cilja, Agoudala na visini od 2400 metara.

 

FPJfL9.jpg

 

kfpOHJ.jpg

 

X86KAG.jpg

 

M0rkos.jpg

 

74CnWB.jpg

 

Serija javljanja...

 

uY8Miq.jpg

 

f7KX80.jpg

 

d4yL8B.jpg

 

Vtp6lw.jpg

 

ESVe7Z.jpg

 

nNQwkm.jpg

 

PUMiSM.jpg

 

ITDica.jpg

 

Suvišno je naglašavanje, kako je put savršen. Ali ipak na određenim mestima ima kamenje na putu ili čak fali deo puta. Sve to je posledica nabujalih reka posle kiše. Posle kiše ove planinske reke presuše.

 

97JE1N.jpg

 

wfsZYH.jpg

 

Stižemo u Agoudal

 

WovN8U.jpg

 

IQBDMS.jpg

 

0km9ok.jpg

 

BJIGQg.jpg

 

J66a8n.jpg

 

jjnuWO.jpg

 

59Kdbl.jpg

 

QNNa7I.jpg

 

fELc7S.jpg

 

Konsultacija sa španjolskim bajkerom

 

XSH32U.jpg

 

U Agoudalu smestili smo se kod Ibrahima. Jednostavan hotelčić, malo primitivno opremljeno kupatilo i WC, ali čisto. Motore smo smestili u dvorištu hotelčića

 

RCHfMD.jpg

 

1j0Gyj.jpg

 

HUDdTG.jpg

 

2futhY.jpg

 

MwoD4m.jpg

Kasnije smo se okupili na većeri. Zna se što je bio meni: tadžin (opet)… šta se može, u Maroku smo.

 

Tu su bili još dva para turista iz Njemačke, putovali su u kombijima, prerađenim za putovanje.

 

uCflLh.jpg

 

teaTEF.jpg

 

HVUJ2J.jpg

 

 

Vani je temperatura pala ispod 10 stepeni, gazda je upalio peć. Ispod debele ćebadi bilo mi je toplo.

 

IMEZ3p.jpg

 

Taj dan prešli smo 289 kilometara, vozili na visini između 700 i 2650 metara.

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Probudili smo se u divno jutro. I noć je bila dobra, hladna, ali ispod više slojeva ćebadi ipak topla.

 

Taj dan u Agoudalu bio je neki praznik. Glavnom ulicom išlo je nekoliko momaka. Bacali su datule a mala deca (ne samo oni) se borila međusobno ko će više da ih ulovi. Bila je to ozbiljna borba to smo videli, pošto smo se prikljućili onim momcima samo što smo mi bacali bonbone. Mirjam jedva da je preživela invaziju…

 

3DqMj1.jpg

 

A8orSy.jpg

 

7Bd76f.jpg

 

VuVsTK.jpg

 

rl67i0.jpg

 

Posle dorućka pakovanje, slikanje sa gazdom Ibrahimom i pokret. Ispred nas bio je prvi ozbiljniji »Maroko van asfalta«, čekao nas je uspon preko Velikog Atlasa.

 

Na zidu u restoranu bila je, pored one obavezne sa kraljevskom familijom, i poznata fotografija devojčice iz Afganistana. Baš smo dan pre čitali u vestima, kako je bila uhapštena u Pakistanu pošto se krila sa lažnim dokumentima. Jadna, mući se ceo život.

 

SwPorV.jpg

 

bT5m2o.jpg

 

xUjR5H.jpg

 

0nm0z5.jpg

 

0uwGBC.jpg

 

Pokret uz malo nervoze. Vozićemo se ispod vrhova od preko 3000 metara. Put je lep, makadamski, pokrajina je u glavnom pusta a ujedno veličanstvena. Svako tolko naišli smo na ćobane sa ovcama i kozama, jednom na tri devojke. Na magarcima tovarile su žbunje.

 

n6vqhq.jpg

 

jE5Bzu.jpg

 

CSTYjv.jpg

 

kW1GJG.jpg

 

lxNiBz.jpg

 

7EOKMj.jpg

 

Najviša tačka bila je na 2911 metara, jas sam uslikao GPS i na visini Triglava.

 

X9e0OR.jpg

 

fAlZon.jpg

 

G781LE.jpg

 

uRec03.jpg

 

0sxUk5.jpg

 

U40TPz.jpg

 

Na putu smo sreli tri bajkere iz Španije i jedan marokanski auto. To je bilo sve.

 

Wo6tYG.jpg

 

e0HQzE.jpg

 

OvvXgc.jpg

 

w6Pdv2.jpg

 

v1kdCG.jpg

 

rXHWhH.jpg

 

GDUAce.jpg

 

wHMlpT.jpg

 

Rečica u kanjonu navodnjava... zelena boja u kontrastu sa pešćanom pokrajinom

 

RzewiC.jpg

 

XFosj3.jpg

 

Um2HjZ.jpg

 

PHSzNF.jpg

 

tsKIGx.jpg

 

Spust sa Atlasa završio se u kanjonu Dades. 

 

uNfKpj.jpg

 

MKKmed.jpg

 

PpVyMg.jpg

 

8FbCRL.jpg

 

O4091w.jpg

 

A5GEUd.jpg

 

i4sWmG.jpg

 

9nilcw.jpg

 

QOZcih.jpg

 

lBEM7x.jpg

 

Fs60Xe.jpg

 

wqLDl2.jpg

 

OLPFKA.jpg

 

c7HWAu.jpg

 

iJWdiF.jpg

 

sG2MXp.jpg

 

buyOd9.jpg

 

Nakon kanjona vozili smo po poznatim serpentinama. One na fotografiji izgledaju baš fenomenalno, u stvarnosti mnogo manje. Ili pak smo mi tada već navikli na lepote Maroka.

 

P8PXAf.jpg

 

E6evA8.jpg

 

0ILvTp.jpg

 

Vetar je ćupao kosu...

 

zHHBsz.jpg

 

fkw3m2.jpg

 

xtrWNK.jpg

 

zscNJL.jpg

 

126VAf.jpg

 

pRiHW0.jpg

 

iaLi6x.jpg

 

LkwsEo.jpg

 

Eca14v.jpg

 

Clcd7R.jpg

 

AJPDj1.jpg

 

9cJX1Y.jpg

 

H8exg7.jpg

 

sdgW8g.jpg

 

Cl89Ml.jpg

 

yszDNd.jpg

 

8luMn6.jpg

 

Preostatak ture prema Zagori vozili smo asfaltnim putem. Popeli se na prevoj Tizi n Tinififft. Sunce se polako spustilo ka horizontu, a u nas se spustio umor...

 

iqwmCm.jpg

 

dw6icd.jpg

 

i930g3.jpg

 

5qZSgr.jpg

 

Čelićna Mirjam morala je da ispravi leđa.

 

kUiFnY.jpg

 

LrykFu.jpg

 

V4s9p7.jpg

 

QVIIxS.jpg

 

Na otprilike 50 kilometara ispred Zagore put je bio u rekonstrukciji, čas asfalt, čas makadam, čas neutabani šljunak. Spustio se mrak, prašina velika, saobraćaj gust. Pogotovo na onim delovima od šljunka vladao je haos. Automobili vozili su slalom tražeči »idealnu liniju«. Tako se odjednom iz prašine pojavio auto na našoj polovini puta. Zamalo, da nije bio sudar. Odlučili smo, da napravimo kraj tom hazardu i potražili noćenje malo ispred Zagore. Nije bilo baš nešto ali sklonili smo se od noći i opasnog saobraćaja.  

 

Tura bila je dugaćka 344 km.

 

n6EeMe.png

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Sobe gde smo noćili, ubedljivo su bile najlošije od svih u Maroku. Uzeli smo ih iz nužde da se sklonimo sa opasnog puta noću. Jedina dobra stavr je bila što su motori bilu u dvorištu izza dvoje zaključanih vrata. Namučili smo se dok smo ih izvadili na ulicu. Ne znam kako smo ih uvukli unutra sinoć?

 

Jedva smo ćekali da napustimo to odvratno mesto. Otkazali smo dorućak.

 

bjW2YE.jpg

 

bPB0ur.jpg

 

kEueNc.jpg

 

gJx17G.jpg

 

z9MxVH.jpg

 

gEBsYM.jpg

 

Prošli smo Zagoru i pićili dalje. Na nekoj benzinskoj stanici sreli smo vatrene Francuze u prerađenim melenim Peugeotima. Krenuli su u ozbiljan reli uzduž i popreko po Maroku. Vozili su prema putnoj knjizi, preradili su aute u stilu Rally Dakar, čak su mogli da menjaju pritisak u točkovima tokom vožnje i na taj naćin prilagođavati treking u pesku ili na asfaltu. Sreli smo ih još jednom, na ukrcavanju na trajekt. Jedan od Peugeota, umoran od relija, crko je na rampi pa su ga morali neslavno gurati u trajekt.

 

EPXiil.jpg

 

Sy6BMZ.jpg

 

kDMDFj.jpg

 

TdHD6W.jpg

 

S1inKo.jpg

 

bJSLM3.jpg

 

RmbuaV.jpg

 

RWCX8M.jpg

 

Bez dorućka ogladneli smo brzo. Stali smo u gradiću uz put i seli u »kafanu« sa roštiljem u nadi da nešto pojedemo. Bila je posebna kafana, nudila je sve i bila bez zaliha. Zero stock, moderna ekonomija. Mi smo hteli meso na žaru pa nas je gazda odveo preko puta u mesnicu. Za to vreme njegov pomoćnik otišao je u trgovinu da kupi koka-kolu i ćumur. Za masline ne znam odakle su došle. Mi u nadi da ćemo rućati jagnjetinu sa roštilja, dobili smo neke ćevape na štapiću. Ispalo je, da gazda u nadi, da nas što pre posluži, ispeko meso samo izvana, unutra ostalo je živo. Vratili smo jadne ćevape da ih doradi a naše raspoloženje padalo je… Ćevape nismo dokrajćili mi nego je to uradilo milion muha, one su taj dan obezbedile svoju egzistenciju najmanje za mesec dana. A mi sebi obezbedili trovanje za sledeća dva dana. A to u tom momentu nismo znali…

 

jlEyse.jpg

 

RhyluW.jpg

 

Couvert bio je obećavajući...

 

FVCGbo.jpg

 

d7QRj7.jpg

 

9AzDf1.jpg

 

bzEcv4.jpg

 

Krenuli smo gladni i ljuti na sebe što smo dozvolili da tako promašimo u izboru kafane.

Put dalje ništa posebno osim pokrajina sa brdima kao od keksa ili eurokrema. 

 

V5UAPv.jpg

 

Kiša na horizontu, dok smo stigli tamo, prestala je.

 

eFWOci.jpg

 

3o9qCF.jpg

 

Rfh0rQ.jpg

 

2zmmBK.jpg

 

aeVBN6.jpg

 

Gfu8Wa.jpg

 

 

T1F5Qz.jpg

 

UdDP9z.jpg

 

 

1q97Ns.jpg

 

pGBLMQ.jpg

 

lMBiry.jpg

 

3tuiNV.jpg

 

kTJFA9.jpg

 

okDD2A.jpg

 

dcRxOb.jpg

 

Taj dan stigli smo do Tafrouta i smestili se u pristojnu privatnu kuću. Pošto smo se postili ceo dan, gazda nas je uputio u restoran u lizini. Uz tadžin (jedino jelo na jelovniku) porućili smo pivo i vino. Raritet u tom delu Maroka. Mirjam je ostala u sobi. Prva se razbolela.

 

fKpW89.jpg

 

ehIxiK.jpg

 

c36LNa.jpg

 

Taj dan prešli smo 531 kilometara, vozili skoro 7 sati, odmarali 3. Visina između 481 i 1831 metar

 

InuBPO.png

 

 

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Ujutru probudio sam se izgnjećen kao spužva. »Ćevapi« uradili su svoje. Marjan je bio OK, Jožeta je poćeo da boli zub. Samo Marjan je bio fit. Taj dan napravio sam samo nekoliko slika pa će putopis biti kratak. 

 

Motori su noćili u gazdinoj garaži, njegov auto ustupio nam je mesto.

 

sXikvW.jpg

 

dFabD3.jpg

 

5fcDw7.jpg

 

Krenuli smo da vozimo krug oko Tafrouta i da vidimo poznate okrugle litice. Neke od njih ofarbane su plavo, pink… bojom. Meni je to delovalo malo glupo.

 

rgmysi.jpg

 

phd1dD.jpg

 

cAHlYC.jpg

 

jj2ppd.jpg

 

REgQQl.jpg

 

6NSHCR.jpg

 

Bio je tmuran dan. Vozili smo prema Agadiru. Na 10 kilometara do Agadira poćelo je predgrađe velegrada. Sve prljavo, ludnica od skuteraša i onih teretnih na tri točka, đubre na ulici… negde u blizini bio je ograđen teren, tamo su palili đubre, dim se je vukao naokolo i sa sobom nosio žestok neprijatan miris – smrad. Pomislio sam, sreća, da je Agadir jedini od velikih gradova na našem putu. 

 

ABTuV4.jpg

 

fvFU5j.jpg

 

Onako lošeg razpoloženja, stali smo u nekom parku uz plažu, Atlantik je stvarao valove i iznad vode bila je sumaglica. Napravili nekoliko slika i otišli za Marrakech. Ja sam predložio da idemo autoputem, svi su se složili. Meni je ta vožnja bila velika muka, vozio sam nekako u polu snu i jedina mi je bila želja da što pre legnem u krevet.

Odlućili smo, da idemo u Ibis, da ne eksperimentišemo i da sam što pre u krevetu.

 

BvcB3w.jpg

 

7fMavz.jpg

 

F2XklF.jpg

 

Z87Yyp.jpg

 

PRHhH4.jpg

 

W5nCwr.jpg

 

jGavPp.jpg

 

bjSAIs.jpg

 

DdmLXf.jpg

 

Prešli smo 436 km, vozili 6 i po sati, odmarali dva.

 

AZrPQM.png

 

PxCz7G.png

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Topao krevet, rakija i spavanjac izlećili su me preko noći. Preskoćio sam dorućak za svaki slućaj, Marjan je uzeo duplu porciju. Neka. Mirjam je isto bila bolja, samo Jože je trpeo muke žive. Napravio je veliku grešku: u Žurbi pakovanja pre odlazak za Maroko, »zaboravio je na zub i krenuo na put sa otvorenim zubom. To smo saznali tek u Marrakechu. 

 

SrWf9S.jpg

 

YqBjGb.jpg

 

nBti3b.jpg

 

 

Z6Xdy8.jpg

 

kp5Mzv.jpg

 

Planirali smo, da idemo u razgledanje Marrakech tek posle podne i da vidimo kako izgleda noću. 

 

Usput smo pogledali na booking za neki jeftiniji smeštaj. Pronašli smo izuzetno prijatan guest house u novom delu Marrakecha, 3 kilometara od centra. Spakovali smo i napustili skupi Ibis i premestili se u Soir de Marrakech. Preporućujem!

 

 

https://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g293734-d8039188-Reviews-Guest_House_Soir_De_Marrakech-Marrakech_Marrakech_Tensift_El_Haouz_Region.html

 

z37Drx.jpg

 

dyESwl.jpg

 

1yJirD.jpg

 

qcXrKp.jpg

 

1JN3ke.jpg

 

1JN3ke.jpg

 

fdZi0k.jpg

 

 

Posle podne uzeli smo taksi i uputili se u centar drevnog grada. Uzeli smo taxi collectif, jeftina varijanta. To su nešto veću automobili sa 6 do 8 sedišta i voze kao autobuska linija. 

 

hNz7IH.jpg

 

ZQBv2H.jpg

 

tfGXtr.jpg

 

pRYifH.jpg

 

Marrakech: sve što smo videli u Fesu tu je sve višestruko veće. Glavni trg je ogroman, 200 metara dalje je  Koutoubia Mosque (https://en.wikipedia.org/wiki/Koutoubia_Mosque).

 

Na glavnom trgu ima svega, od prodavaća voćnih sokova od friškog voća, preprodavaća cigareta, satova… do krotilaca zmija, majmuna…

 

Pokriveni deo medine pun je zanatlija, trgovaca…

 

yQHKGs.jpg

 

Marjan ne voli zmije...

 

zavQ71.jpg

 

tM8zR5.jpg

 

LZ0wUc.jpg

 

zznysR.jpg

 

1CH5I3.jpg

 

7Ol0sT.jpg

 

sx2JFh.jpg

 

nYZBdS.jpg

 

šećer, šećer, samo šećer...

 

1EpdLp.jpg

 

3nb5DY.jpg

 

Mi smo se zaustavili kod momka, imao je čajeve, sapune različitih mirisa, začine, ulja za ovo, ulja protiv… Vešto nas je ubedio  da svako nešto kupi

 

TGdExJ.jpg

 

wPqUsA.jpg

 

6mKvX2.jpg

 

TzBYKL.jpg

 

Od zanatlija privukao je našu pažnju strugar. Od komadića drveta pravio je figure i ornamente. Desnom rukom terao je luk i time okretao komadić drveta. Desnom nogom držao je nož, koji je upravljao levom rukom. Levom nogom zatezao je model. Za minut – dva napravio je figuru za šah ili neki slićan predmet.

 

lh9f4q.jpg

 

yUW69l.jpg

 

juNxQU.jpg

 

JsRlbi.jpg

 

juNxQU.jpg

 

e6DGRq.jpg

 

64AwfO.jpg

 

oNpJNI.jpg

 

RMyxKj.jpg

 

IAZfJt.jpg

 

c4yUWe.jpg

 

1kl8Oz.jpg

 

DMwtad.jpg

 

cTPcvK.jpg

 

zuhfLW.jpg

 

Su1seB.jpg

 

3uE2Hy.jpg

 

6YVQlU.jpg

 

4bLHhq.jpg

 

ET081e.jpg

 

Glavni trg je postao sve bučniji. Poćeo je da pada mrak a trg je bio sve više živ. Počelo je loženje roštilja, širio se miris pećenog mesa. Pojavile su se žene koje rade tradicionalnu ukrasnu tetovažu od različitih prirodnih boja, najčešće od hene. http://www.travel-exploration.com/tour.cfm/The_Tradition_of_Henna .

 

qxyY9k.jpg

 

xLBWAS.jpg

 

wc0FMf.jpg

 

Bilo je raznih performansa sa zmijama, majmunima… uz glasne bubnjeve i berberske flaute. »Umetnici« su bili nametljivi, bez bakšiša ne dozvole slikanje.

 

W7em84.jpg

 

Baka sa čudesnim lekom

 

S52iSV.jpg

 

jMQNcT.jpg

 

omCX37.jpg

 

Ista baka sa čudesnim dodirom... 

 

MNBbII.jpg

 

W7em84.jpg

 

vzBjfz.jpg

 

yxZErf.jpg

 

Aks05c.jpg

 

4TP9EQ.jpg

 

Penzionisani bokser, prodaje rukavice

 

P0CXEs.jpg

 

lZQ5zh.jpg

 

3whZIr.jpg

 

u2zfOw.jpg

 

Kriza u Siriji dotakla je Maroko

 

x2RARp.jpg

 

Umorni od lutanja po medini polako smo krenuli prema Soir de Marrakech. Usput smo preko puta hotela svratili u Carrefour, većerali tamo i išli u nabavku piva i vina.

 

YmbM9W.jpg

 

72p6fz.jpg

 

Tk3nIs.jpg

 

dWRCKz.jpg

 

uDowIi.jpg

 

sfkjRo.jpg

 

r5FDJW.jpg

 

5mOdtB.jpg

 

Samo da nije tadžin... meso, meso, ispećeno

 

Wbpmtl.jpg

 

Vratili smo se kasno, gazdarica nas je čekala i ponudila da sklonimo motore u recepciju. Motori su bili na bezbednom mestu, mi smo još dugo u noć pričali. Oko pola noći došla je gazdarica, mi se uplašili da smo suviše glasni. Ne, donela nam je supu, tek kuvanu. Lep gest.

 

HxKUun.jpg

 

L89oiJ.jpg

 

liiMYJ.jpg

 

0rTePa.jpg

 

 

  • Podržavam 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja