Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Burgman 650

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Drugar ima Burgmana 650, izbacuje gresku C58 i salje slabu voltazu CVT motoru. Zamenjen PPS senzor. Jel ima neko iskustva sa ovom greskom ili se neko bavio ovom problematikom? Hvala.

[/quot

 

Izgleda da niko nije imao slican problem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • West Balkan Rider's, 303 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: V-Strom 650

Drugari, kupio bih 650-tku, sta gledati/slusati pri kupovini, da li je uopste bitno juriti ABS ima li ko iskustva sa oba, sa i bez ABS. Vozio sam 3-4 sezone Atlantic 500 njemu recimo ABS i nije neophodan...

Daje li neki znak/zvuk kad je kais ili menjc los....

Svaka pricica bi mi znzcila!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 323 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: burgman 650, honda silver wing 400, burgman 400, t max 500

pozz @dexter ako se nevaram upoznali smo se jedne godine na moto zurci u golubincima

 

- bugi 650 dobro koci i bez abs , opcija sa abs od 2004+

- neznam na koju godinu ciljas 2002-2004 ima problem sa lupkanjem u cvt menjacu to su kasnije promenili na novijim modelima mada moze da se rexi i na starim postavkom druge osovine ja sam menjao ( 200e ) tada nestaje lupkanje ili takozvani dizel rad.

- u cvt-u hoce da odu klizaci na glavnoj osovini ( nema kao rezervni deo....mora da se pravi ) i onda nastaje pucanje kaisa mada ne uvek moze da predje puno

- preko i dalje ima dobru cenu kod nas jako puno lupanih i uglavnom velikih km .....

srecno....dobro gledaj.....ako treba savet tu sam 0takoje.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd

Pozdrav svima ja sam novi clan i zovem se Zoran.

Hteo bih da se posavetujem sa vama oko burgmana 650..sta se najcesce kvari, gde nabavljati delove, gde ga servisirati.

Kakav je za voznju i sve ostalo sto je interesantno za ovaj model. Nisam ga os kupio ali imam u planu tako da bi mi svaki savet oko ovog modela dobro dosao.

Unapred hvala svima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Novi Becej
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650

Na Suzuki Burgman 400 03-06  u originalu gume zadnje idu  130/70-13. Da li je neko probao da li mogu da stanu 150/70-13 koje i inace idu na Burgmana 400 07-13 . Mislim da bi u svakom slucaju bio malo stabilniji u krivinama sto sa ovim uzim gumama nije bas slucaj.

Tipujem na DUNLOP 150/70-13 ScootSmart 64S Rear TL.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6818 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Na Suzuki Burgman 400 03-06  u originalu gume zadnje idu  130/70-13. Da li je neko probao da li mogu da stanu 150/70-13 koje i inace idu na Burgmana 400 07-13 . Mislim da bi u svakom slucaju bio malo stabilniji u krivinama sto sa ovim uzim gumama nije bas slucaj.

Tipujem na DUNLOP 150/70-13 ScootSmart 64S Rear TL.

Sirina guma nema veze sa stabilnoscu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Zephyr 750

Kratko pitanje..mozda je vec i bilo..cena kaisa za Burgman 650 i gde se moze naci? U fazi sam kupovine Bugija pa bih da znam neke od cena..Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1577 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Uf ... ako se dobro secam iz razgovora sa nekim kolegama,preko 150e. Zoki Barac i Deki ga imaju,nadam se da ce se vec javiti. Ako se ne javi,pusti mi pp pa ti saljem broj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Uf ... ako se dobro secam iz razgovora sa nekim kolegama,preko 150e. Zoki Barac i Deki ga imaju,nadam se da ce se vec javiti. Ako se ne javi,pusti mi pp pa ti saljem broj.

 

Ako se dobro sećam nekih prepiski ovde na forumu, 150e je otprilike 1/3 cene kaiša.. :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Novi Becej
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650

Ako neko ima gumu na svom skuteru 150/70-13, pa jos da ima volje da mi tacno izmeri koliko je siroka guma od krajnje leve do krajnje desne tacke, da vidim da li prolazi, posto je kod mene dosta tesno. Sada ima sa jedne strane oko 15 mm a sa druge oko 13 mm, Unapred se zahvaljujem.   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sirina guma nema veze sa stabilnoscu.

 

Msm da gresis, nisam strucnjak za gume ali moje misljenje je da ima veze sirina gume sa stabilnoscu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Novi Becej
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650

Evo, da prenesem neko iskustvo posle montaze nove gume. Kao sto se sa slike vidi guma 2 santimetra sira je stala. Sto se tice stabilnosti situacija je ne uporediva. Ova 150/70-13 Dunlop je i na oko vidljivo sira u odnosu na staru Michelin 130/70-13. Mogu da legnem u krivinu kao nikada do sada. Fantazija. Odusevljen sam. 

Gospodin Alekre, koji  tvrdi da "Sirina guma nema veze sa stabilnoscu" debelo se vara u svojoj izjavi. Ovo je ljudi drugi motor sada. Mnogo sam sigurniji i poceo sam da zuljam nozice u krivinama, dok bi ranije u toj situaciji poljubio asfalt. Znaci preporucujem siru gumu ali samo u granicama koliko sira i veca moze da stane.

Planiram dogodine da i prednju stavim Dunlop nesto siru. Mozda cu malo da povecam potrosnju, ali jbg sad.

post-9985-0-03952300-1440268804.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

Sa tom starom gumom cudi me kako nisi pao i kad i isao pravo a ne obarao po krivinama, nemoj da lupas gluposto molim te. Fabrika ne bi stavljala gumu koja ne zadovoljava potrebe motora, ja sam sa fabrickom gumom drao sve sto se moglo drati. Jel si ti siguran da ti guma ne kaci kuciste cvt-a jer je fabricka dimenzija knap?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Novi Becej
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650

Bugiman, 

ja sam ovde izneo svoj utisak o gumi koji sa ovom tanjom nisam imao ni kada je bila nova. Znaci mnogo veca stabilnost. Sem toga sinko vidim da imas 25 godina i zelen si ko pacije govno. Promenio sam sijaset kojekakvih motora u mom vozackom stazu motora, koji fala bogu traje vec oko 36 godina. Ono za lupanje gluposti sinko nije lepo receno a ni gramaticki napisano. Ako ne zelis da cujes dobar savet, koji je na konkretnom primeru proveren, u redu, ali ne treba bas da se vredjamo. Treba ti da odvozas jos jedno 1.000.000 kilometara da bi ja i ti mogli na tom nivou da pricamo.

Sto se tice kacenja , ne kaci nigde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja