Jump to content

Moto Zajednica

BMW R 1100 GS 1998. Šta mislite?!

Recommended Posts

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Nešto me Dejvid pali da uvozimo motore iz Britanije pa sam tako lutao netom i zakačio se za ovu bembaru:

 

R1100GS199877000km.jpg

 

Šta mislite o motoru?

Prešao je 48.000 milja (oko 77.000 km), vlasnik kaže da je dobro održavan...

 

Sledeće što me interesuje je koliki bi mogli da budu troškovi carine i poreza?

 

Koliko bi trebalo da me košta ukupno da bi se reklo da je dobar pazar?

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

evo ako mogu da budem iskren - vozio sam Pablov 1100GS, isti kao ovaj sa slike, pre neke 2 godine, oko 40ak km po ibarskoj magistrali. Nije mi se dopao...jebiga, ima neku rupu izmedju...ne secam se vise kojih obrtaja (npr. 4 i 5K) i to jako izrazenu...prvi put kad mi se desilo, mislio sam da mi se ugasio motor. Takodje, falilo mi je snage. Ne znam koliko ima KS, a nemam vremena sada da trazim. Sto se tice ostalih stvari, vozljivosti, ciklistike, kocenja....sve je kako treba.

 

Ne znam koja je razlika u cenu, ali ako mozes da se napnes do 1150GS, savetujem ti.

 

Mozda Pablo moze vise da kaze, ako vidi temu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Da se izjasnim dali je dobar ili los nisam adekvatan, ali znam da mi se mnogo svidja.

 

Kada sam kupovao 1100, naravno da sam razmisljao i za 1150, ali cena je bila problem.

Razlika u ceni izmedju jednog i drugog modela je velika.

U tom momentu nisam imao opremu za motor pa sam se odlucio za 1100 i dobru opremu, a ne za 1150 i go ko pistolj.

Nisam nikad vozio 1150, ali po prici drugih razlike su minimalne. Uostalom ima dobar clanak bas ovde na sajtu.

 

Ako sve bude kako treba, planiram da preskocim 1150. ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Ima nešto preko 80 konjića i fali mu tih 10-15 na njegovu težinu, da bude savršen. Iovako je jako blizu savršenstva, uzimajući u obzir njegovu pravu namenu. Što se ciklistike tiče, možda je i par kila teži nego što treba, ali to je to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Ima nešto preko 80 konjića i fali mu tih 10-15 na njegovu težinu, da bude savršen. Iovako je jako blizu savršenstva, uzimajući u obzir njegovu pravu namenu. Što se ciklistike tiče, možda je i par kila teži nego što treba, ali to je to...

 

Hvala svima na informacijama. Ima li neko odgovor na sekundarna pitanja? :)

 

Dexterru, znači, drugim rečima, da smršam kojih 10-20 kila i da mu sipam nitro pa mi R 1200 GS neće ni trebati?  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 416 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Što se carine i poreza tiče, mislim da je carina 8% (pošto je preko 800cm3) ili tako nešto a porez je standardan 18%.

Pa plus špediter, pa ležarina, pa... Nadam se da ćeš naći svoju računicu jer je svaki BMW uloženih para  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Samo da dodam da R1100GS ima 80 ks a R1150GS ima 85ks, ali neko mi rece da je 20-tak kg tezi i da se ta razlika ne oseca. Drugo, mnogo znacajnije: R1150GS prelazi magicnu cifru 1100 ccm za registraciju, koja time postaje astronomska (za nas smrtnike).

 

Ja se takodje interesujem za R1100GS i poslednjih dana sam pokupio more podataka sa neta o njemu. Paralever, monoloever, ABS (svaki ga ima)... itd. I razumna registracija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 416 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Mislim da nije nista cudno da neko toliko gotivi BMW.

 

Kad jednom sednes na BMW sa boxer agregatom zapamtis to.

 

I inace mislim da je BMWova GS serija jaaaako promisljeno odradjena (kao i uostalom sve druge) :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Mislim da nije nista cudno da neko toliko gotivi BMW.

 

Kad jednom sednes na BMW sa boxer agregatom zapamtis to.

 

I inace mislim da je BMWova GS serija jaaaako promisljeno odradjena (kao i uostalom sve druge) :D

 

Ajaaaaooo! Samo to nemoj da napišeš u ovoj temi!  :o

Sad će ekipa da krene sa manama boxer agregata!  ;D ;D ;D

Molim urednike da budno prate temu i da reaguju na off-ove! ;)

 

Za carinu porez i ostalo sam pričao sa nekim ljudima koji inače uvoze motore i cifra je po njima manje više oko 35% na cenu i kataloga. Što mi i jeste problem. Koja je cena iz kataloga na koju se računaju dažbine?

Ako se računa recimo da je 3.500€ onda to sve (bez registracije) izađe 4725€ što mi je još uvek prihvatljiva cifra. (Oće neko da kupi BMW F 650 ST 1999. za 4.225€?  ;D ;D ;D )

 

Juče smo bili kod Dače u Bijeljini i jedan momak je došao sa 1100-kom, ali pošto je parkirao na kraju dvorišta (oko 20-ak motora na malom prostoru) nisam obratio pažnju obuzet svim onim đakonijama... shvatio sam da je neko upalio BMW samo po tihom zujanju kad je momak odlazio, a onda mi je bilo glupo da ga zaustavljam i izbombardujem svakojakim pitanjima... biće prilike, rekoh u sebi ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

Ajaaaaooo! Samo to nemoj da napišeš u ovoj temi!  :o

Sad će ekipa da krene sa manama boxer agregata!  ;D ;D ;D

Molim urednike da budno prate temu i da reaguju na off-ove! ;)

 

u onoj temi su samo urednici off-ovali.  ;)    99% njihovih komentara nije bilo vezano za temu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Dakle, neću pogrešiti ako uzmem 1100 GS-a za neke pristojne novce?

Dejvid mi je našao još nekoliko komada koji su zanimljivi... Sve više razmišljam na tu temu... Samo da se sve kockice poklope...

;D

Pare su spremne. Čak nije neophodno da prvo prodam moj F 650 ST. Njega sam doterao za ovu sezonu, pa će mi biti rezervna varijanta ako ne nađem odgovarajući 1100 GS (što mi u ovom trenutku izgleda nemoguće - treba samo da odaberem najpovoljniji).

Onda ćemo mikka, još neki i ja da pravimo klub BMW x2 i više  ;D 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Probao sam oba motora i meni su teški za vožnju kao slon u odnosu na Africu bez obzira što su 20ak i više konja jači... :(

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Нови Сад

Onda ćemo mikka, još neki i ja da pravimo klub BMW x2 i više  ;D 8)

 

Па име, ваљда BMW x2 + Garmin Zumo;)

Него под хитно се мора набављати маска BMW за Zumа 8)

 

Иначе јел цена задња, ил иде и дукат преко???

 

Позз и са срећом

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Probao sam oba motora i meni su teški za vožnju kao slon u odnosu na Africu bez obzira što su 20ak i više konja jači... :(

 

 

možda te smaram... jer ja nisam vozio Aricu... Jesi li vozio F 650 GS-a? Kakav je R 1100 u odnosu na njega?  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Onda ćemo mikka, još neki i ja da pravimo klub BMW x2 i više  ;D 8)

 

Па име, ваљда BMW x2 + Garmin Zumo;)

Него под хитно се мора набављати маска BMW за Zumа 8)

 

Иначе јел цена задња, ил иде и дукат преко???

 

Позз и са срећом

 

 

Za sada je dovoljno i BMW x2 ;)

Ne da ima maska BMW već ima i ceo uređaj koji se zove BMW zumo ;)

 

Za šta zadnja cena? Za moj F 650 ST?! Pa može popust za članove BJB u iznosu od 226€, tj 3999€  ;) zezam se... još nije na prodaju! Kad bude, ako bude, oglasiću ga u za to namenjenoj temi ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Нови Сад

Да да за F 650 ST пре неки дан си тражио и дукат преко :)

Мораш га још мало средити за удају ако о њој размишљаш, нпр. грејање ручки, седишта, додатна светла... е да и crash bar кад си већ кренуо са коферима (може и алу кофери) ;)

Добро де, ако има BMW zumo :o, онда Garmin иде упола цене.

 

Ма шалим се, ипак имаш добру макину, пробај негде прво како ти лежи потенцијална замена!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Probao sam oba motora i meni su teški za vožnju kao slon u odnosu na Africu bez obzira što su 20ak i više konja jači... :(

 

 

 

Drago mi je sto je neko neutralan ovo prevalio preko tastature, ali nebih da sam u tvojoj kozi sada. Ako krene hajka,ako ti je za utehu,  imas utociste na bliskom istoku bjb-a

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Ti motori koje Cope uporedjuje uopste nemaju istu namenu, niti su u istoj kategoriji. Jedino sto im je slicno to je rec 'enduro', gde svaki motor ima neki svoj prefiks.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Moj bivsi R1100GS me i dalje privlaci i za dlaku sam ove godine odustao da ga kupim nazad. Rupa na 4-5k rpm je resena menjanjem filtera za gorivo u ovlascenom servisu u Atini, tako da to nije problem vise.

 

Namena tog GS-a je iskljucivo putovanje asfaltnim putevima, nikako off road. Afrika je za off road koliko toliko spremna, a GS nije ni pravljen za to. Fabricki dolazi sa dva bocna kofera i sa grejacima rucica. Udobnost sedista je bez premca, kao i polozaj sedenja. Jako mi se svidja sirok i ravan volan, bas onako daje odlican osecaj moci kad se uhvati rukama... Vizir bi mogao da je veci, ali nije strasno. To je prvi motor na kome mi je pri 150 km/h na autoputu bilo dosadno jer je sve glatko, udobno, fino... Toliko dosadno da ne mozes a da ne okrenes glavu levo-desno da vidis sta se desava oko tebe jer sve funkcionise savrseno. Pravi motor za put. Ima relativno malo konja (80ks), ali zato ima obrtnog momenta vise nego sto treba za tu namenu.

 

Osecaj u krivini, kada vozite boxera, mozete znati samo ako ste vozili boxera. Nisam neki preterano skolovani R trkac, ali mi je taj motor jedini ulivao vise poverenja u krivini od R motora koji je pravljen za krivinu, pa vi vidite...

 

Dakle, Markone, ako budes kupio takav motor, neces se pokajati. Garant. ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Moj bivsi R1100GS me i dalje privlaci i za dlaku sam ove godine odustao da ga kupim nazad. Rupa na 4-5k rpm je resena menjanjem filtera za gorivo u ovlascenom servisu u Atini, tako da to nije problem vise.

 

Namena tog GS-a je iskljucivo putovanje asfaltnim putevima, nikako off road. Afrika je za off road koliko toliko spremna, a GS nije ni pravljen za to. Fabricki dolazi sa dva bocna kofera i sa grejacima rucica. Udobnost sedista je bez premca, kao i polozaj sedenja. Jako mi se svidja sirok i ravan volan, bas onako daje odlican osecaj moci kad se uhvati rukama... Vizir bi mogao da je veci, ali nije strasno. To je prvi motor na kome mi je pri 150 km/h na autoputu bilo dosadno jer je sve glatko, udobno, fino... Toliko dosadno da ne mozes a da ne okrenes glavu levo-desno da vidis sta se desava oko tebe jer sve funkcionise savrseno. Pravi motor za put. Ima relativno malo konja (80ks), ali zato ima obrtnog momenta vise nego sto treba za tu namenu.

 

Osecaj u krivini, kada vozite boxera, mozete znati samo ako ste vozili boxera. Nisam neki preterano skolovani R trkac, ali mi je taj motor jedini ulivao vise poverenja u krivini od R motora koji je pravljen za krivinu, pa vi vidite...

 

Dakle, Markone, ako budes kupio takav motor, neces se pokajati. Garant. ;)

 

 

Pa to mi kaži!!!

;D ;D ;D

 

Nek crknu dušmani, ima da ga imam!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Pablo ako je namena tog GS a iskljucivo putovanje asfaltnim putevima, zar nije bolje resenje K1100 LT ili RT?

Kakav je to onda enduro? Ja sam mislio da se enduro za asvalt zove supermoto.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja