Jump to content

Moto Zajednica

Ukljucivanje ventilatora na prekidac

Recommended Posts

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Glupi japanski inzenjeri..takve motore prave a ne znaju napraviti kada da se upali ventilator :na_glavi:

Ako vozilo koristis za put i uslove koje je namenjen nema problema, ali nije uvek tako, bar u mom slucaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CN250 Helix, Kawasaki Versys 650

covek je pitao da li je neko napravio prekidac a da termoprekidac i dalje ima funkciju a ne da mu pricate sta sve moze da otkaze i dal treba da vuce prikolicu sa delovima. nov motor iz salona mozes da isteras i da termoprekidac zakuca posle 20 km jer su takve konstrukcije i nikad ne znas kad moze da otkaze dok za sve ostalo postoji neki period eksploatacije da ne mora da brines (sajle, plocice, creva, gume)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Kakva pitanja takvi odgovori... ;)  Jednostavno odveze motor bilo kojem auto elektricaru i napravice mu ukljucivanje ventilatora hladnjaka na prekigac, a da ostane u funkciju ventilator preko termodavaca i kraj price, a ne zamajavanje ljudi ovdje na forumu bez potrebe. :kafa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1428 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Da putujes na malo duze ture od po par hiljada kilometara, veruj mi da bi itekako razmisljao sta moze da ti pokvari put i da ostanes bez prilicne svote novca ukoliko ti se nesto pokvari.

Moj motor je ispravan pa je imao prekidac, i garantujem da je bolje da radi na 80 stepeni nego na 105 iako su ga inzenjeri projektovali da se tad ukljucuje ventilator.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

 

Glupi japanski inzenjeri..takve motore prave a ne znaju napraviti kada da se upali ventilator :na_glavi:

Ako vozilo koristis za put i uslove koje je namenjen nema problema, ali nije uvek tako, bar u mom slucaju.

 

A ako drugacije postavis stvari videces da nisu predvideli uticnicu za upaljac, podmazivac lanca i mnoge druge stvari koje ugradjujemo da bi olaksali zivot sebi a i motoru. Znaci mogli ti Japanci ponesto i da nas pitaju :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice

Tema zvana "ŠTA JE STARIJE KOKOŠKA ILI JAJE". Pošto sam ja inače poznat kao vrlo "aljkav i da ne održavam moje motore", a to se dešava samo takvim motorima, ja ću nastaviti da ugrađujem to dokle god vozim vodeno hlađenje. ;) To preporučujem svima koji "ne održavaju" svoje motore. Ne može da škodi, a čim ne škodi, znači da koristi. :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

I ja moram priznat da mi je sve malo zapostavljeno, mada sumnjam nešto da ovi što to paze i maze mjenjaju termoprekidač i termostat na svakom servisu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

ko nije vozio stojadina, taj ne zna šta znači dodatni prekidač za ventilator.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1576 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Jer neko probao(sigurno jeste) da stavi da mu se ventilator na hladnjaku ukljuci na dugmence? a pritom da ako se ne ukljuci na dugme da se on sam ukljuci kad dostigne temperaturu za to?

 

Guzva velika toplo jbg greje se motor kad se ide kreni stani.?

 

 

 

Koje godište je R1 ? Dva ventilatora ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1576 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

ko nije vozio stojadina, taj ne zna šta znači dodatni prekidač za ventilator.

 

Ni šta znači kada u Julu u Kneza Miloša na ~40°C pustiš grejanje kabine da ne prokuvaš  :bacikosku:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Yamaha R1

Jednostavno prekidac bi stavljao kako bi meni bilo lakse jer sam picajzla sto se tice motora. Cim bi krenila neka guzva odma bum ventilator... Jednostavno sto vise u koliko je moguce da se masina sacuva jer se za novu para nema.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1576 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Jednostavno prekidac bi stavljao kako bi meni bilo lakse jer sam picajzla sto se tice motora. Cim bi krenila neka guzva odma bum ventilator... Jednostavno sto vise u koliko je moguce da se masina sacuva jer se za novu para nema.

 

 

 

Suviše "predostrožnosti" je pogrešno i šteti motoru. Agregatu manje smeta rad na nešto višoj temperaturi od optimalne nego na nižoj temperaturi od optimalne !!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Yamaha R1

pa ja sigurno necu upaliti ventilator na 50 c.. nego cim krene da prelazi 90 a guzva zlo upalim ga odma a ne da cekam 100+

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Ja ipak gledam na to ovako, nisam inzenjer pa moje razmisljanje spada u "Razmisljanje jednog obicnog srpskog vola", nije problem da li ce se ukljuciti na 105 vec da li ce mu spoljasnji uslovi dozvoliti da kada se ukljuci na 105 (a ti se nalazis izmedju 5 usijanih motora od toga neciji auspuh duva u tvoj hladnjak) uspeti da odrzi tih 105 ili smanji ili ce otici na 120 jer ventilator sada nema vremena da ohladi a da si ga ukljucio ranije ostao bi na 100. Ovu guzvu od 5 motora sam bezveze naveo, moze da bude uzbrdica makadam natovaren, odlazak na pecanje sa R motorom i voznja 10 km niz branu :lol3:  itd . Mozda i nema svrhe ne kazem, ali opet mislim da mi nekada motore koristimo u uslovima koje onaj Japanac sa cvikerima nije predvideo, mislis da je on R motor predvideo za defile u prvoj brzini u guzvi i za odlazak u ribolov :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Možda i nisam u pravu ,ali sam mišljenja da svi uslovi u saobracaju kao sto su guzva u Kneza Miloša, voznja u defileu,voznja na uzbrdici u julu ili u avgustu mnogo manje muce motor od uslova koji su na trkackoj stazi. Ako moze da izdrzi 30 krugova gasom do daske,voznja kroz gradsku guzvu je decija igra za svaki ispravan motor. Bilo da je on 2016. godiste bilo da je gpz900r iz '84.-te.

I pored toga mislim da je prekidac dobra stvar. Kao i elektricni ventil za benzin. Za ne daj Boze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Možda i nisam u pravu ,ali sam mišljenja da svi uslovi u saobracaju kao sto su guzva u Kneza Miloša, voznja u defileu,voznja na uzbrdici u julu ili u avgustu mnogo manje muce motor od uslova koji su na trkackoj stazi. Ako moze da izdrzi 30 krugova gasom do daske,voznja kroz gradsku guzvu je decija igra za svaki ispravan motor. Bilo da je on 2016. godiste bilo da je gpz900r iz '84.-te.

I pored toga mislim da je prekidac dobra stvar. Kao i elektricni ventil za benzin. Za ne daj Boze.

Nadam se da ovo ne cita Tom Kruz... :staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

zašto na 105, a ne na 90. Pa da bi siromašnom narodu uzimali pare. Zamisli, malo ti troškari rashladnu tečnost, uvek moraš da dosipaš novu tečnost, jer ona ne ključa na 100 stepeni, a voda da.

Ovako suneš vodu sa slavine i pališ na 80-90 i voziš se celo leto.

A koj će ti antifriz, ne voziš po minusu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

 

Možda i nisam u pravu ,ali sam mišljenja da svi uslovi u saobracaju kao sto su guzva u Kneza Miloša, voznja u defileu,voznja na uzbrdici u julu ili u avgustu mnogo manje muce motor od uslova koji su na trkackoj stazi. Ako moze da izdrzi 30 krugova gasom do daske,voznja kroz gradsku guzvu je decija igra za svaki ispravan motor. Bilo da je on 2016. godiste bilo da je gpz900r iz '84.-te.

I pored toga mislim da je prekidac dobra stvar. Kao i elektricni ventil za benzin. Za ne daj Boze.

Nadam se da ovo ne cita Tom Kruz... :staa2:

 

He,he,he...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja