Jump to content

Moto Zajednica

Obrazovanje vozača automobila?(Prevencija nezgoda)

Recommended Posts

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Zakon se odnosi na nivo buke u naseljenim mestima recimo. Koliko ja vidim, najveca dozvoljena buka je 60db. A sta mislis koliko db proizvodi recimo bilo koji Akrapovicev izduv na zujalici? Ili koliko buke pravi bilo koji izduv ili agregat?

 

Znaci svi motocikli su u prekrsaju? ne bi trebali ni izlaziti na ulicu, odmah kazna

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4793 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Zakon se odnosi na nivo buke u naseljenim mestima recimo. Koliko ja vidim, najveca dozvoljena buka je 60db. A sta mislis koliko db proizvodi recimo bilo koji Akrapovicev izduv na zujalici? Ili koliko buke pravi bilo koji izduv ili agregat?

 

Znaci svi motocikli su u prekrsaju? ne bi trebali ni izlaziti na ulicu, odmah kazna

Dozvoljen nivo buke na motociklu preko 500 ccm je 89 dB,dok stojis na ulici bez saobracaja fonometar pokazuje oko 60-65 dB.

Ne bi verovao da original Akrapovici ne prelaze tu granicu (pod uslovom da su za taj model) nisu slucajno homologovani.

Da se vratimo na temu,moze policajac da te cima za turiranje,odvede na vanredni teh. i ukoliko prelazi dozvoljen nivo buke iskljuci iz saobracaja (skine tablice) ali to je cimanje za njih,lakse je u hladovini sacekati kamion uzeti harac i uzivati.

Samo kada bi radili po zakonu i ne bili lenji bezbednost u saobracaju bi se povecala za bar 30%,ali ko,mahom kursisti,priuceni mesari i bravari a oni "skolovaniji" zavrsili visu vaspitacku.

Tako da drage kolege mozemo se zastititi iskljucivo oslanjajuci se sami na sebe,svoju koncentraciju,iskustvo i u nemiloj situaciji u opremu koju nosimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Citam danas na nekom forumu (mrzi me da vijam ponovo gde sam citao), standardan nivo buke na recimo par Akrapovic ili Scorpion izduva sa spiska je od 100-110db... Zato sam rekao da je to problem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

juce pricam sa drugarom kome je sin od skora na motoru,pa i on kako kaze ukrade po neki krug,nikad ranije nije vozio motor,kaze od kad je vozio par puta motor poceo je da pazi na motoriste,a ranije ih nije primecivao u saobracaju

eto lepo ja kazem,svakom po motor pa da vidis kako ce da paze na bajkere

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

Drugari,prosetajte Knez Mihajlovom ulicom i obratite paznju na ljude...baka prica sama sa sobom...gomila na telefonu....Pixi svira frulu...stariji ljudi koji jedva idu...turisiti....jedni puse....drugi puse nesto drugo...tamo se tetura neki koji je izasao iz Gradske kafane a na drugoj strani dvoje koji se tuku....malo dalje,valjaju se plagijati(znaci varalica,kako tu,tako i u saobracaju kod znakova stop,ukljucenja itd...).....e svi oni imaju dozovole i svi ti su u saobracaju.

Saobracaj je skupina svih tih gore nabrojanih a ne bi da karakterisem likove,

U istom tom saobracaju svi sede za potencijalnim oruzjem i ako hocete da ostane glava gde jeste,naoruzajte se strpljenjem,paznjom,bistrom glavom jer motor je igrica sa jednim zivotom.Svi oni su prepreke.

Od pune ulice svakojakog sveta,kad sedne za volan,svescu je u nekom svom svetu a to znaci,opterecen problemima,zlostavljan ili ne,pun para ili siroma,srecan ili nesrecan.

Da nemamo kulture nemamo,ali tesko je to iskoreniti.Treba poci od svih mogucih sfera....od doktora koji daje lekarski,auto skola,policije,osnovne skole i edukacije i i-ha-haj jos da ne nabrajam....

 

Treba nesto uraditi ali kakav smo narod,mi bi sve odmah i tako se i ponasamo  u svemu.Ako ne moze odmah i sad...pitaj svakog naseg coveka hoce li odmah 100 eur ili 1000 za godinu dana,,,,svi znate odgovor,.

Za edukaciju i rezultate treba da prodje gomila vremena a za to nema "love ili ti interesa i nikog i ne zanima.Nacionalni interes je ovde na poslednjem mestu.

I ti sto bi bilo sta organizovali,mislili bi o tome kako da uzmu sto vise para za reklamu i od sponzora dok bi tema bila u senci.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ovdje kod mene je zabranjeno turiranje bez potrebe bez obzira na db, znaci i sa original besshumnim auspuhom.

Ima eksplicitno navedeno u zakonu. Tu je odmah pored i sirena bez potrebe i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ma kakvi, samo mi dobro uvezani. :D

 

Eto, kad mi vec kolega nabi na nos (a i onako je bilo samo pitanje vremena :D), cak i ja, haha, prodjoh kroz crveno, u sred NL, evo kolege za svjedoka.

Prodjose neki zeleni zmaovi i meni se ucini zeleno. A ja jelte ne spadam u bahate... :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drumski ratnik, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Africa Twin DCT 2020

 

 

Situacija od pre dva sata.Skupila se deca u dvoristu osnovne skole da proslave maturu,na ulici deset metara dalje pred glavnim ulazom u skolsko dvoriste u laganom prolazu  neko brutalno turira nekog R-a.Dva policajca izlaze iz restorana preko puta skole na dva metra od pomenutog motocikliste i reakcije NEMA.Da su mu bar zviznuli,viknuli,stavili do znanja da nije ni mesto ni vreme jer je velika guzva,ne apsolutno nista.Na pocetku teme sam stao iza stava da je policija kriva za ovakvo stanje u saobracaju,pa da je i ponekom evropljaninu naplatila neku kaznu ne bi se tako ponasali pa bi i "svest"(citaj slobodno strah od visokih kazni)bila na visem nivou.

Izvini, a što nisi ti viknuo liku da nije ni vreme ni mesto za takve radnje?Kriviš policiju koja mora da radi po zakonu (usput, koliko je meni poznato ne postoji zakon koji bi zabranjivao turiranje...), a sam ne reaguješ.....i onda je policija kriva za stanje u zemlji. Kod nas bi mu več prišao neki čika (a to nije isti čiko kao kod Mileta), koji bi mu rekao svoje, jer se takvo ponašanje smatra nenormalnim....u slučaju pičkaranja dolazi policija i onda idu kazne za remečenje JRM (javnog reda i mira).

 

Turiranje se smatra nasilnickom voznjom,kao i preglasna muzika iz vozila,a policija MORA da radi po zakonu a ne ja.I ko sam ja da upozoravam nekog vozaca?Da ne mislis mozda da ce da mi kaze izvini necu vise?Ili ce da me posalje u p.m.?E upravo to i jeste problem,bahatost i nekultura je toliko uzela maha da upozoravanje obicnih ljudi nema bas nikakvog efekta.Zato smatram da samo policija sa kaznjavanjem moze da dovede stvari u red,a kad se jednom uspostavi red onda mozemo da pricamo o kulturi

 

Turiranje se ne smatra nasilničkom vožnjom. Ako mi nađeš gde piše da se smatra, častim te pivom. ;)

 

A druga stvar, kolega @bmw je u pravu, trebao si TI da reaguješ. TI imaš ista prava kao ON (taj što ga turira), imaš prava da mu kažeš NEMOJ, ako te UGROŽAVA, ili ako smatraš da UGROŽAVA DRUGOGA.

 

Parafraziraću jednu izreku: "Da zli preovladaju, dovoljno je da dobri ne rade ništa".

 

Znači... da, iz Zemuna sam  :P ... Znači, pohvalite dobre, ukorite loše. 

 

Kad vam naprave prostora, zahvalite se, mahnite rukom, pokažite da cenite njihov gest. Kad vas iseku, izguraju, preseku, itd., recite im da su vas ugrozili, da ste mogli da ne stignete kući deci, ženi, roditeljima...

 

Nećete uvek naići na odobravanje i prihvatanje, ali to ne znači da treba da odustanete.

 

Ja to radim svaki dan i broj ljudi koje sam uspešno "edukovao" je poražavajuće mali, ali neću da odustanem, iz inata.  :P

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Ok,mozda nisam dobro objasnio,mozda me nisi dobro razumeo sto se tice konkretne situacije,cak i da sam hteo da reagujem nisam bio u mogucnosti jer sam bio suvise daleko,ali je poenta da nisu reagovali policajci koji su bili maltene pored njega.A ja od samog pocetka teme branim stav da policija ne radi svoj posao

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

U nekoj normalnoj državi bi mogao da pitas policajce zašto tolerisu i ne intervenisu. Naravno na pristojan način.

Ne sugerisem da si to ti trebao da uradiš jer pretpostavljam da bi ih i ja samo pogledao.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Leoben, Styria

 

Мој предлог је да се направи спот за кампању по шаблону овог спота. О средствима, глумцима и пратећој опреми нема ни говора јер причамо у ''празно''. Зато је нека алтернатива овог предлога да се овај спот само преведе на српски и приказује нон стоп од 00 до 24 на дигиталним билбордима које хвала Богу имамо у Београду (Ушће, Трг Републике, Панчевачки мост, Мостарска петља, Бранков мост, Нови Београд, Ауто команда итд) а који служе за неку рекламу некој компанији која дебело плаћа за 1 минут приказа на истим, приказ тренутне температуре, приказ часовника итд. Тај исти 1 минут рекламе може да се замени за 1 минут овог спота који ће, ако не да промени, да бар ''отвори очи'' и свим учесницима у саобраћају ставе до знања да смо присутни сваког дана. Исти тај спот може да се уз иницијативу Секретаријата за безбедност у саобраћају убаци пре дневника у сва три термина сваки дан. Госн Алвировић као водитељ емисије САТ пропагира безбедну вожњу, могао би да се ''отвори'' за 1 минут од своје емисије и пусти спот. Ја сам клинац имам 5000км иза себе, али све технике које користе колеге са острава и преко баре користим да смањим ризик. Једноставно мораш да мислиш и за себе и за оног испред тебе и оног иза тебе и за оног који хоће да претрчи улицу ван пешачког и за оног који иде у контра смеру једносмерне и хоће да се прикључи преко дупле... 

 

Жандара боли уво да санкционише оног што ме је исекао, што није дао показивач правца и ''изгурао ме'' из траке итд... А боле уво и овог што ме је исекао за мене... 

 

Сви знамо шта је ''слатка бајкерска освета''... Ми смо Срби стока и док нас не удариш по џепу нећемо се никад научити... 

 

ПС: Извињавам се свима на офу, ако треба ја ћу одрадити превод за снимак а у наставку постављам још интресантних снимака. 

 

   

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 336 postova
  • Lokacija: Čačak

Znači, emisija SAT je ključna, sad kako kontaktirati g. Alvirovića?

O njemu imam pozitivno mišljenje, a mislim da će se i njemu svideti ideja, kao i Saobraćajnoj policiji, jer svima je bolje da bude manje gluposti na putu.

Kako kontaktirati Alvirovića?

Da li Uredništvo BJB može da pomogne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4793 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Nemoj da se sekiras,samo pokretanje teme je za pozdraviti i svaka ti cast ali druze ovo je ipak Srbija gde se "elita" koja vodi ovo drustvo izopacila i stremi ka samo jednom cilju "NAPACENOM NARODU IZBITI ZADNJI DINAR IZ DzEPA POD BILO KOJIM IZGOVOROM (ZA BEZBEDNOST,ZA VASE BOLJE SUTRA,ZA EKOLOGIJU)"

Dokazano da ni MUP ni ABS ne cine nista po pitanju bezbednosti u saobracaju a svaku "uslugu" debelo naplate,izmisljaju kojekavke reateste,saobraznosti,traze potvrde proizvodjaca (a saradjuju sa uvoznicima) radari podeseni da snimaju 1 km/h iznad ogranicenja (sto nije ni u EU) ne sankcionisu prekrsaje,luksuzna vozila se ne diraju a bahate se na veliko...

Skoro svugde izvan grada mozete preci punu liniju i jedino ce vas bog videti,a nekada i djavo pa se "nasaliti" policija nece sigurno.

Ministar licno pokusava da zloupotrebi moto-populaciju da traze nesto od nekog a on prvi covek.

Trud BJB-a oko kurseva bezbedne voznje diskredituju kojekakve agencije i komiteti,pljuju na bukvalno stotine hiljada predjenih kilometara i decenije za volanom ljudi koji bi da podele svoje iskustvo sa nama a cifra obuke jedva pokriva troskove dabi komitet iznjedrio "sertifikovane" instruktore za mnogo vecu cifru a u startu samo ti kaciga treba,oprema,ostavi za publiku.. njihova je politika.

O Mirku je kolega iznad pokacio linkove.

Nemamo se mi kome obratiti no sami sebi!

Vozi i pazi sta drugi rade,nema mesta opustanju,mozemo se osloniti samo na svoju procenu i osecaj kada su drugi ucesnici u pitanju.

 

Čuvajmo se sami,prvo od sebe pa onda od drugih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

kako se to radi u japanu:
 

free conversation: traffic laws

san: I was speeding today to get home in time for class! But I slowed down when I saw a police car!
sensei: are penalties severe for speeding?
san: yes. my husband paid $500 penalty for 30km/h over the speed limit and 2 weeks ban from driving!!!
sensei: GREAT!!! how about drunk driving?
san: NO! NO! NO! NO! very severe!!!! If I drink and drive I will get fired from work and my husband too! If a policeman catches me during drunk driving I'm not allowed to say the name of the company I work for because my name and the name of the company will be in the newspapers the next day!!!! If there is a passenger with me when I'm caught drunk driving he will pay a penalty too!!!
sensei: YEEEES!!!!!! I love that!!!!! I wish Japanese traffic police would come to Serbia!!!!

 

 

13445824_1637074676618631_70728675173873

 

i nema problema. a kod mene dođe policijski inspektor u goste, popije 6 rakiica i sedne za volan opušteno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4793 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Stigao bih ga i svu mu glavu izlupao pa predao policiji sa sve snimkom,puna,crveno,pesacki,dete (ako dobro vidim i ne reg.) ...  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja