Jump to content

Moto Zajednica

Moja grcka tura od bg preko cg, albanije pa gde se zavrsi

Recommended Posts

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Ma ducin jebucka pomalo pa mu odgovorio. A bruno ulete u kadar pa je ispalo da sam njemu napisao

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ako ne boli moze I da prodje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: PN
  • Motocikl: suzuki strom 1000, Bmw R1200RT

Ma ducin jebucka pomalo pa mu odgovorio. A bruno ulete u kadar pa je ispalo da sam njemu napisao

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mala šala!!!

Samo napred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Znam bre, vidis valjda da se i ja zezam

Nisam od onih sa plitkom matericom ne brini

Samo trazim razlog da bude sve dobro zezanje

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Aj malo o danasnjem danu da ispisem.

Krenem danas iz Fiskarda i taman zamaknem kroz ona sela uzbrdo kad setim se da nisam sipao gorivo. A na jednu crtu vozim od juce popodne, to mi se nije desilo do sada, molim Boga samo da mi jos i ne stane motor pa da se roknem. Ulazim iz sela u selo a pumpe ni za leka. Pratim saobracaj, ima taksista, ako nista drugo poslacu nekog od njih da mi donese par "kila" do prve pumpe. Udjoh u neko selo i naidjem na nekog coveka, stanem pored njega da pitam za pumpu a on samo grcki zna. Nekako se sporazumesmo i kaze za 4km. Zahvalim se i kazem aj pomozi Boze da stignem do tamo. Sva sreca od fiskarda se bukvalno ulazi iz sela u selo pa i ako zapne naci ce se neko da pomogne... Intreresantno da sam uz put sreo veoma malo domacih i uglavnom su stranci sa iznajmljenim autima iz rent a cara.

Nadjoh i tu famoznu pumpu i tankam pun do vrha. Jes da nema stotka al jbg, moze jedan tank da ide i na 95.

Taman sipam gorivo i odmaknem od pumpe mozda dva tri km, zvoni tel ko lud. Cujem al ne mogu da stanem na sred puta, krivina za krivinom a ovi manijaci grci voze ko da su u englesku a ne grcku. Ne secam se da li sam to pisao pre. Ali debilcinama prazna njihova traka i on vidi da mu idem u susret i vozi u moju. Sta cu, bezi desno do kraja. Isto i u krivinu, to seku od 100- 99 njih.

Nadjem mali pravac i stanem, vidim pozivni grcki i 210. Gledam da nije bugarka, nije. Proradi mi kliker da je to ambasada.

Vratim poziv i stvarno oni. Stupim u kontakt sa onom zenom od juce. Mozda je ona i konzul, ne znam sta je. Sve u svemu zvala da pita sta sam uradio i da li su mi dali zapisnik.

Oni su juce zvali stanicu policije i rekli im da me ne maltretiraju vec da mi daju sta treba da bih mogao da nastavim put. U tome i jeste caka i jedan od razloga zasylto je onaj bio tako fin

Ispricasmo se mi dobrih 15min. Njima stvarno svaka cast. Nas konzulat u nemackoj je totalno druga prica od ovog u grckoj. Znam da mi je kum morao da zove i da urgira da bi mi zavrsili neke gluposti, a do tada su me stalno odjebavali da oni nemaju nista sa tim... Nastavim put a ono stvarno milina za voznju, krivine sve jedna za drugom, ne zurim nigde rekoh ima samo 50 km do cilja pa cu polako. Vozio sam 50-60 kao da vozim skuter. Gde god vidim nesto stanem da opalim sliku. Za razliku od lefkade totalno druga prica

Samo da i ovde nadjem neku snajku i bice jos bolje. Ima da je opalim na motor da rasteram dusmane .. Prosao pored plaze Mirtos, slikao odozgo sa puta, tu bio i neki smotani poljak sa gospodjom pa me vise slikao sa kadrom u brdu nego sa plazom. Onda za njim stade i neka tura, mini bus sa tajlandjanima. E oni kosooki kad izvadise njihove masine, tu je glupo bilo sta pricati. Ne zna se ko oma bolji aparat i objektiv. Nadjem nekog ludaka od njih i on konacno slika kako treba

Pratio sam putokaze prema Argostoli a ono me navede preko Agia Effimia a ono ima kraci put. No ne zalim se, i ovamo mi je bilo ok.

U Agio Effimia bukvalno se spusta sa vrha na dno, puno lakat krivina.

Sve u svemu od fiskarda do argostolija sam putovao najmanje 3h. 50km

Stignem napokon u Argostoli i mislim da je bilo krajnje vreme za kafu. Igrom slucaja zavrsim putem koji prolazi pored luke ali mi se nista nije svidelo na oko da stanem. U koji god kafic sam pogledao- pederbal

Aj jos malo pa jos malo i tako ja dodjoh do aerodroma.

Dva kafica jedan pored drugog a ja ti izaberem onaj u hladovini. Iako je onaj na suncu bio puniji i dolji izbor za oci.

Al rekoh dosta me peklo sunce pa nije daleko i iz ovog da virim u onaj drugi. Deli nas samo dve trake

Udjem u kafic, porucim kafu a tamo sve rumunke rade.

Jedna na tel prica i place, druga prilazi pa joj ova prva objasnjava, pitaj boga sta je. Galama na sve strane. Cigan mala. Pokusavam da ne obracam paznju na idiote i gledam sta ima na bookingu od ponude. Da vidim koje su cene u blizini

Situacija srednje zalosna.. Resim da idem od vrata do vrata ko jehovini svedoci i pregovaram ko oni iz marinkove bare

Pitam par njih, svi drze 30, spustim na 25 ali sobe blagi uzas. Nije vetreno od prosle sezone.

Resim da odem i pogledam jedam koji mi je Dejan nasao , stanem na jedno mesto , pojedem neki hamburger od 8.5e , popijem sok i teraj dalje.

Nisam namerno hteo da pravim rezervaciju preko bookinga vec licno da vidim ocima. Imao sam jedan solidan u rezervi pa rekoh ako ovde ne prodje vracam se tamo

Nadjoh smestaj, prelep pogled, dolazi zena, ne zna dobro engleski ali mozemo da se sporazumemo.

Pitam za cenu, kaze 28 po danu. Ja na to odgovaram punoooo

Toliko i na bookingu, a gde je popust za dolazak licno, nema placanja njima procenta, nema ovo, nema ono...

Zena mi otvara apartman da vidim, sasvim solidno, ima kupatilo sto mi treba, krevet, internet. Sve ostalo sto dobijem to mu dodje super

Vodi me do bazena i kaze da sutra ako zelim mogu da se kupam

Zena je stvarno super, mnogo drugacija od svih onih koje sam danas pitao

Pitam za cenu opet, gleda me i kaze 25.

Razmisljam, ok je skroz, nije od onih prevaranata sto pokusavaju da ucare vise, krenu od neke nerealne pagde se zavrsi i ako se som upeca, upecao se.

Kazem ok, ostajem. Dva dana a mozda i vise.

Izgleda da me nije razumela da hocu pa me gleda bledo.

Kad sam rekao ponovo da uzimam zena sva radosna a posle sam i skontao zasto. Nema puno ljudi u ovom vremenu a u velikim je kreditima i treba joj svaki evro.

Donese mi extra cebe ako mi bude hladno, daje vizit kartu i kaze da je zovem sve sto mi bude potrebno, ne zivi ovde ali moze brzo da stigne,

Kaze da joj dam samo pasos da upise podatke i to je to. Ja hocu i da joj platim za dva dana a ona nece. Kaze na kraju. Ipak necu da razmisljam, ako sam mogao onim baksuzima da placam unapred mogu i njoj. Platim joj a ona opet ponavlja da je zovem sve sto treba.

Stvarno sam bez reci bio tog trenutka.

Raspakujem stvari , malo slikam iako je vec poceo da pada mrak, usput pomalo razgovaram sa njom dok zaliva cvece , donosi mi mapu kefalonije posle toga i govori gde sve da idem ako zelim. Odlazi a ja odmaram ispred. I tako moj dan. Nisam isao nigde ali cu zato sutra ranije ako se probudim na vreme....

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Znaš šta, bugarku smo videli pre i posle "udaranja", ;) a Yamahu sa ožiljcima nismo. Ipak je ovo forum sa težištem teme na motore, pa daj neku sliku, možda neko pomogne u vezi lupkanja u mašini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Slikacu i kacim. Nisam sad pod wifi a i malo me klepio zivac.

Jutros se probudim, zapalim jednu drugu trecu i razmisljam sta cu.

Rekoh aj da pozovem Nidzu mehanicara i da mu kazem sta se desilo iako znam da mi sex u glavu ne gine zbog toga

Okrenem ga na FaceTime i pricamo kad on kaze eto mene sad krecem za grcku. U aspravalti voze stazu. Od mene jedno 600km. Rekoh dolazim.

Spakujem stvari na brzaka iako se nisam puno ni raspakovao, pozovem zenu od apartmana da dodje da joj dam kljuc i objasnim o cemu se radi

Dolazi ona i vraca mi 25e jer sam platio i za veceras

Ovo je prvi put da sam u grckoj naisao na takvog gazdu, neverovatno koliko dobri i posteni ljudi. Tacno se oseca kad je neko iskren a kada glumi

Sednem na motor i pravac luka. Pitam kad ima skela za patru, kaze svako jutro u 8 ujutru. Au tri lepe. Ujeo bih sam se sebe za dupe. Pitam ja za druge varijante, kaze ima poros a ne zna kada i sta i da pitam u agenciji preko puta.

Odoh do tamo kaze jedan je u 12.45 a sledeci u 2.45. Gledam na sat ono 12.05

Pitam koja kilometraza do tamo, kaze 45km ali je put sav u krivinama i treba oko sat vremena peglanja do tamo. Ko bre da ceka 2.45... Imam posle od kilinija do aspravalte vise od 600km. Sigurno.

Sednem na motor i gas. Kafu nisam popio, nisam jeo, nista...

Gledam na sat, 12.10. Rekoh idem pa sta bude ako stignem stigao sam. Put katastrofa, zajebane krivine, ludaka na putu milion, najgori oni englezi sa rent a car. Voze sporo i samo skrene ili ukoci. Vozim bez mape i navigacije, pratim samo putokaze.

12.43 stizem u poros i pratim znak za luku. Za minut to nadjem i dodjem do ferija. Pitam one gde da kupim kartu i zamolim da sacekaju.

U porosu za kilini je po kubikazi motora. Pita me kakav je, preko 250cc ili manji.

Platim 23e za mene i motor i pravac ferry

Ferry stvarno izgleda vrh, malo je bolji od svih onih kojima sam do sad putovao.

Cuh se sa Dejanom i kazem mu sta mi je za ciniti.

Kad stignem u luku sledi dobrih 600km autoputem ali sta je tu je. Bolje mi je da budem siguran nego da me snadje nesto negde in middle of no where.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Jbt, de si iskopao ovaj klip..... vristim....

Definitivno bih voleo da vidim ovog brata na tv - nesto tipa micic iz kontikija ili alvirovic tura do grcke ili tako nesto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova

Jbt, de si iskopao ovaj klip..... vristim....

Definitivno bih voleo da vidim ovog brata na tv - nesto tipa micic iz kontikija ili alvirovic tura do grcke ili tako nesto...

 

"Opšte mesto" na YT

 

12 kratkih epizoda gde opisuje Srpski mentalitet u raznim situacijama.Ovo "U Grčku" mi je i najbolja  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

Brate ti si ladno zapucao na sever, a plan ti je bio da ides u Atinu? Kraljevski :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Evo me pre soluna manje od 100km. Dolaze iz srbije drugari da voze stazu u aspravalti pa da mi provere motor. Ako nesto nije sigurno krecem u petak za bg, sredim sve i vracam se opet. J... Mu mater al ima celu da je obidjem

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

Budes li slucajno u subotu na severu Grcke, eto mene za Bgd iz Turske, pijemo pivo negde!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Dobro sta je ovo, nikog nigde nema?? Vidim neke postove na fejsu, kisa u srbiji. E bas sam zbog toga pobegao u grcku... Doduse ovde neki vetar.

Evo me u Serres, negde blizu bugarske granice, jos malo pa cu i u tazbinu da zavrsim kako je krenulo...

Juce preko patre pa nekih sela do janine i od janine solun pa Serres. Sve u svemu nije lose.. Put mi se malo oduzio, od patre do serres nekih 650km u cugu. Sa pauzama... Autoput u izgradnji posle patre pa me sve vodilo nekim starim putem. Los put ma mnogim delovima a i vetar je bas zezao da nije moglo na vecini dela puta preko 80...

Od janine do soluna , posebno kod metsova i grevane jak vetar, a malo stigao i umor,malo nervoza. Sve u svemu stigoh dobro bez sranja ovde gde jesam.

Nesto pre mene stigli i drugari, smestili se u hotel Acropol.

Extra hotel za male pare, nas troje u sobi 60e sa doruckom.

Sinoc bi malo zezanja i mars na spavanje. Jutros standardno budjenje, dorucak i ajmo na stazu. Tako da ja od jedne voznje zavrsih na sasvim drugu...

Sto se tice motora , izgleda da je od udarca pokrivio zadnju viljusku, jos ne znam nista, ali ima logike, i da mi zbog toga drlja pomalo lanac.

Definitivno razmisljam sa njima sutra kuci da sredimo sve i put pod noge. Tako da se ova prica ne zavrsava vec samo mala pauza.

Nervira me da idem na blef ako prodje prodje. Nisam od takvih. Na kraju uvek izadje skuplja dara nego mera tako da mi je bolja matematika da odem do bg, uradim servis jer do sada imam 4600km od bg, stavim novu viljusku ili polovnu ako nadjem dobru, zamenim lanac iako sam pred put stavio sve novo, mozda uzmem i nove gume a ove ostavim po gradu i onda zurka se nastavlja.

Danas cu malo da vezbam po stazi, cisto da mi prodje dan. Nemam puno vremena da pisem o detaljima jer sam dosao do hotela da uzmem odelo i gopro a onda seo da popijem kafu. A oni cekaju.. Kod mene ti je ponekad pravilo posalji ludog u vojsku pa uzmi i placi...

Evo i par slika staze a kasnije cu videti i nesto vise da bacim

b15ba93f472f83a6a81f1bd8404ec8bb.jpg3b65dc801cda2430b436b2181d7b3242.jpg7f20dd59267d9e39d58235e08bf942bf.jpgdb2cebfcbb12e43c1512a86421b0aa99.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Malopre stigao kuci. Sve je proslo ok osim one kise i jos nekih cuda. No sa motorom ve bilo ok

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: PN
  • Motocikl: suzuki strom 1000, Bmw R1200RT

Odlično, isuviše je bilo rizika da dalje voziš posle onoga.

Ali, bio si izvanredan, čestitam.

Ujutru krećem u Grčku (porodično) a razmišljao sam kako da negde popijemo kafu, bilo bi super.

Ostaje onda Ušće!!!

 

Prijatno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Ducin naravno, ne znam koliko ostajes tamo , ali da znas da kafa i druzenje uvek.

Razmisljao sam dosta, sto rece Nikola mehanicar popio je udarac u viljusku, i sta da ti puko lanac , sredjuj to i onda.

Jeftinije mi je ovako nego nesto mnogo gore

Hvala na podrsci

Evo upravo sad gledam gde sta i kako, cim sredim motor. Ja bih samo da prespavam kuci i opet pravac grcka ili bilo gde ali ne moze

I Bruno mi prolazi kroz glavu, krecu prekosutra , eh da mogu sa njima da izvozim deo pa onda opet moja prica. Ali ne moze glavom kroz zid

Grcku sam krenuo samo zbog vremena, zelja mi je Rusija, i to sam , iako kazu da nije pametna ideja.

Ma i nije al ruskinjeee joooj, vec imam dosta tamo, e to bi bila tura do iznemoglosti. Tu bih mogao da pisem o svemu i svacemu, mislim da bi me neko prijavio i popio bih ban na sajtu...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja