Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc FZ6, 2009 gubi gas

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Futog-Ns
  • Motocikl: Yamaha fz6n 2005

Aj preciziraj to malo "gubi gas".

Jel se ugasi skroz?

Jel ima knedlu?

Na kom broju obrtaja se desava?

 

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 07

Jesnostavno ne prima gas uopste, stoji u mestu. Ne ugasi se. Nekako sam dosao do kuce. Preko 4.000 obrtaja ne prima gas, kao da se gusi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750S

Jel izbacuje neku gresku? Ako izbacuje, skini service manual i dijagnostikuj sta je u pitanju. Pretpostavljam da je tu problem neki od senzora, verovatno tps.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Ja ne znam kako sve moze da se manifestuje nepravilan rad TPS-a ali kod mene je bilo potpuno drugacije. Nije bilo ovakvog "neprimanja" gasa. Motor je na gasu radio apsolutno normalno. Problem je bio na leru i kvacilu bez gasa. Procitao sam da je i jedan TDM imao identicne simptome kao i ja i da je on takodje resio svoj problem zamenom TPS-a.

Po mom iskustvu, ovo mi ne lici na TPS.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 07

Za juce sam opisao problem nije mi izbacio nikakvu gresku. Od jutros radi sasvim normalno. Vredi li da idem kod nekog majstora sada kada sve radi, da li ce moci da otkrije sta je bilo u pitanju?

Moze li neko da mi da kontakt nekog dobrog majstora za Yamahu u Beogradu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Teško majstor može uraditi dijagnostiku i utvrditi šta je problem ako u tom momentu problema nema. Osim ako na osnovu tvoje priče i iz iskustva zna odmah u čemu je stvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750S

Ja ne znam kako sve moze da se manifestuje nepravilan rad TPS-a ali kod mene je bilo potpuno drugacije. Nije bilo ovakvog "neprimanja" gasa. Motor je na gasu radio apsolutno normalno. Problem je bio na leru i kvacilu bez gasa. Procitao sam da je i jedan TDM imao identicne simptome kao i ja i da je on takodje resio svoj problem zamenom TPS-a.

Po mom iskustvu, ovo mi ne lici na TPS.

U pravu si, nisam lepo shvatio sta je problem.

 

U service manualu za fz6 s2  u odeljku za nalazenje kvarova pise da uzrocnici za lose performanse na srednjim i velikim brzinama (obrtajima)  mogu biti pumpa za gorivo i filter za vazduh. Moguce da se nakupilo kojekakve stroke u pumpi pa nije mogla da nabije dobar pritisak i povuce benzin. U tom slucaju mislim da ni ne bi mogao da izbaci gresku. Filter vazduha je relativno lako proveriti a i izvaditi pumpu i ocistiti onaj mali ulozak koji sluzi kao filter. To mozes i sam  da uradis, nemas sta da sjebes a i to svakako treba ocistiti povremeno.

 

Inace, ukoliko si raspolozen za majstoriju, imam istampan service i user manual za fz6 s2 koji mi ne treba, mogu ti ga dati.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 07

Hvala Peconi, takodje mislim da ima veze sa filterom goriva. Motor sam skoro kupio i mislim da se jedno vreme nije vozio. U tanku sam video da je kao rđav,  verovatno bih trebao da isperem tank. Nikad ga nisam skidao, ali za sve postoji prvi put. Nadam se da nije komplikovano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750S

Imas tri srafa koji drze rezervoar, kad ih odvrnes podignes ga i skines creva (stavis neku krpu ispod da ne curi gorivo  po motoru). Crevo za gorivo ima neki sistem za skidanje jer je pod pritiskom, tako da nemoj da silis. Glava na vrhu creva ima deo koji mora da se stisne sa obe strane da bi crevo popustilo.

Kad skines rezervoar  odvrnes srafove koji drze pumpu i polako izvadis pumpu, pazis da neki plasticni deo ne pukne prilikom vadjenja. Ne znam tacnoo kako je napravljena pumpa, ali taj integrisani filter bi trebao da je unutar pumpe (na dnu), tako da ces verovatno morati da je rastavis. Taman usput isperes i rezervoar.

 

Kad je rastavis i ocistis, prilikom vracanja gledaj da lepo legne na gumu i nemoj mnogo da pretezes srafove. A ne bi bilo lose da stavis i neki namenski lepak na srafove, zbog vibracija. 

Pre vracanja rezervoara proveri i filter za vazduh koji se nalazi ispod njega. BIlo bi dobro i kad bi taj filter zamenio i ocistio air box od prljavstine. To bi u sustini bio ceo proces. :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 07

Hvala svima , Peconi poslusao sam te i danas sam sve odradio po tvom upustvu. Nije bilo uopste komplikovano. Izvadio sam pumpu, ocistio sve sto sam mogao. Onaj filter na samoj pumpi nisam mogao nesto specijalno da ocistim ali to mu je sto mu je.Bio je jako zaprljan muljom. Da li taj filter moze da se kupi? Mislim da je to bio problem jer je bilo jako prljavo.

Evo par slika:

 

 

post-37781-0-25162700-1462918486.jpg

post-37781-0-66066200-1462918487.jpg

post-37781-0-98648700-1462918488.jpg

post-37781-0-27428300-1462918490.jpg

post-37781-0-00054800-1462918492.jpg

post-37781-0-18477100-1462918493.jpg

post-37781-0-76669200-1462918494.jpg

post-37781-0-63934800-1462918495.jpg

post-37781-0-11323500-1462918497.jpg

post-37781-0-37941100-1462918498.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750S

Au covece, kao da je blato sipano a ne benzin.

Probaj kod ovlascenog dilera da trazis, mada mislim da se kompletna pumpa vodi kao jedan deo. Veca verovatnoca je da nadjes kineski zamenski od neke pumpe koji pase, na aliexpress ili ebay-u. Fuel pump strainer mislim da se zove.

A ako ne nadjes, izduvaj dobro taj sa unutrasnje strane brake ili carb cleanerom i onda vazduhom preko kompresora, trebalo bi da istera dobar deo prljavstine iz njega. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Au.....sta nama prodaju na pumpama....cccc

A sto se filtera vazduha tice.....dugo nije ociscen ili zamenjen...mozda nikada..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

Pa ovaj filter vazduha kao da nije menjan vekovima... filter goriva je nazalost objedinjen sa pumpom. Svakako je dobro da si je ocistio, jer je katastrofa prljava. Ja bih na tom motoru obavezno zamenio antifriz i proverio kociono ulje. Mislim da je predhodni vlasnik bio malo aljkav  :ups: Na srecu to je odlican motor, uz malo paznje bude on odlicna, pouzdana sprava!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Prečešljaj druže taj motor. Aljkavo održavan do kraja. Kao iz Italije da je uvežen. Promeni filtere, sva ulja ( mašina, kočnice, kvačilo ( ako je hidrauličko ), štapovi ). Vidi da rezervoar nije oljuskan unutra. Ovoliko prljavštine .... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja