Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Sad si me malo ohrabrio. Idem sutra da pogledam jedan ovde u komsiluku ako ne padne neki sneg nocas. Kako mislis preradim sediste, posto ovaj ima fabricko? Stanjim ga da bude nize ili sta? Znam da ih radi Boban, ali ne znam kakav se efekat postize.

Pobaj prvo sa originalnim sedistem pa iznesi utiske ovde i sve cemo ti pojasniti,da Boban ih preradjuje i posle su mnogo udobnija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Možeš I varijantu skraćivanja "dog bones"-a, time spuštaš zadnji kraj. Prednji se može spustiti skraćivanjem opruga u vilama. Ipak, pre bilo kakve intervencije, vozaj malo, možda ti i nije toliko visok, navikne se čovek na svašta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Videh danas dva komada, ni jedan mi nije po volji, prvi ima pristojnu cenu ali je prilicno zapusten, a drugi je u ok stanju sa nerealno visokom cenom. U svakom slucaju, provozao sam ih malo, i prilicno sam zadovoljan kako mi leze, tako da se potraga nastavlja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Možeš I varijantu skraćivanja "dog bones"-a, time spuštaš zadnji kraj. Prednji se može spustiti skraćivanjem opruga u vilama. Ipak, pre bilo kakve intervencije, vozaj malo, možda ti i nije toliko visok, navikne se čovek na svašta.

 

Samo sitna ispravka: skraćivanjem "dog bones" se podiže zadnji kraj a produživanjem bi se spustio.

 

Ja lično bih izbegavao bilo kakvu vrstu spuštanja. KLE svakako ima malo rastojanje od asfalta (da ne kažem klirens) pa ga ne bi valjalo još smanjivati. Meni se i na fabričkoj visini često dešavalo da u krivinama centralne nogare kače asfalt (sa suvozačem i stvarima).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Slazem se sa Gligom. Kada se covek malo bolje uvoza sa KLEpetalom i uz malo bolje gume vrlo brzo ce doci do momenta da kaci obucom i fuzasterom tlo u krivinama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

 

Možeš I varijantu skraćivanja "dog bones"-a, time spuštaš zadnji kraj. Prednji se može spustiti skraćivanjem opruga u vilama. Ipak, pre bilo kakve intervencije, vozaj malo, možda ti i nije toliko visok, navikne se čovek na svašta.

 

Samo sitna ispravka: skraćivanjem "dog bones" se podiže zadnji kraj a produživanjem bi se spustio.

 

Ja lično bih izbegavao bilo kakvu vrstu spuštanja. KLE svakako ima malo rastojanje od asfalta (da ne kažem klirens) pa ga ne bi valjalo još smanjivati. Meni se i na fabričkoj visini često dešavalo da u krivinama centralne nogare kače asfalt (sa suvozačem i stvarima).

 

 

Greška, priznajem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Kupio sam danas motor, hvala Sadanu sto mi je skrenuo paznju na njega, meni se nije svideo na slikama, ali sam na njegov predlog otisao da ga pogledam i nisam pogresio. Odlican motor, vlasnik jos bolji covek, sve smo se dogovorili u par recenica, a onda smo proveli zajedno skoro ceo dan dok smo zavrsili papirologiju i druzili se kao da se znamo sto godina. Bajk je 1999. godiste sa pravih 28 i kusur hiljada km predjenih, Ivan vizir, Bobon sediste, Givi kofer, gume odlicne, lepo radi, lepo ide, sve u svemu - pun pogodak! Konacno sam smirio crva koji mi je dosadjivao poslednjih meseci, sad mogu natenane da se spremam za pocetak sezone.

 

 

Jutros u 6:30, Golf 2 spreman za polazak:

post-141-0-43649600-1483569880.jpg

 

Sve zavrseno, krecemo kuci:

post-141-0-32723800-1483569994.jpg

 

Konacno smo stigli, posle 500 i kusur predjenih kilometara, negde oko 10 uvece:

post-141-0-05610800-1483570081.jpg

 

Toliko za sada, kad malo izlepsa vreme bice i boljih fotografija i nekih ozbiljnijih utisaka sa moje strane...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd-Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: Kawasaki Versus 650

Drugari zasto mi vlazi na svecicama,vise na levoj nego na desnoj ? Spolja naravno. Odakle tu masnoca i ulje. Jes da je rupa golema :)

Ngk potrajala celih 5000km i crkla. Prosle jeseni kad sam menjao nije mi bilo toliko masno oko otvora...

 

Sent from my GT-I9060 using Tapatalk

Curi ti voda sa cevi koja ide odmah pored svecice tako curilo meni ja zamenio gumicu kosta 15 din i sad sve ok.
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Hvala na lepim zeljama! Da nema neko manual za stari tip KLEa, guglam ceo dan danas i samo sam nasao za model od 2004. pa na ovamo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Hvala na trudu, ali ovo je manual za noviji model, od 2004. pa na ovamo. Jel moguce da niko nema nesto za stari tip KLEa? Mada s obzirom da ni na internetu nisam uspeo nista da pronadjem, mozda to sto trazim i ne postoji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja