Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650

Da ne zna neko majstora koji vrši lasersko ispravljanje rama, čuo sam za nekog u Gruži ali je skuuuuuup nevjerovatno?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Pancevo, Srbija
  • Motocikl: trenutno bez, bio KLE `04

Dragi moji KLE-ovci, nerado se rastajem od svog dvanaestogodisnjeg saputnika sa kojim sam uzivao 8 predivnih sezona. Ukoliko neko zna nekog zainteresovanog evo oglasa:

 

http://www.polovniautomobili.com/motori/8008261/kawasaki-kle-500

 

Jedini razlog prodaje je taj sto se selim u beli svet do avgusta a na zalost necu moci sebi da priustim da ga carinim i prevodim ponovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: Yamaha XT500

Retko normalne slike na oglasu i kratak i jasan opis, pohvala!

Cini se dobar primerak, trebalo bi to da ode. A gde se nalazi u Pa i Bgd-u?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Nakon dugo, dugo vremena KLE se danas kotrljao. Prva ozbiljnija proba nakon udesa  (5km po gradu, u decembru, da bi se produžila registracija ne računam). Pali iz prve (9 godina star fabrički akumulator), radi, ide. E da, posle vožnje sam ga konačno i oprao :)

 

tbL9RAy.jpg

 

kiKEg9v.jpg

 

nUH3K2R.jpg

 

 

Morate priznati da je ovo ubedljivo najpedantnije krpljenje plastika koje ste ikada videli. Tada mi bilo bitno da stignem do tehničkog pregleda sa farom i svim žmigavcima. Što se mene tiče i selotejp je bio u igri :)  Kompletna prednja maska sa farom se drži samo na šrafovima sa desne strane pa je to sve vrlo nestabilno. OK za probu po asfaltu ali ne i za bilo šta drugo. Krajnje je vreme za kompletno sređivanje i farbanje svih plastika.

 

 

h0sEqNR.jpg

 

EvGoYMW.jpg

 

 

Novi oblik hladnjaka. Precizno podešen tako da zahvata što veću količinu vazduha  :Joska:  Prosto mi je neverovatno da hladnjak nije pukao i da ventilator uspešno radi, i pored ovolike deformisanosti... VIdi se da je i skid plate prošao isti tretman. Sve je to zasluga prednjeg točka i pokrivljene/polomljene viljuške.

 

 

E sad. Novi far mi je nedavno stigao, to će se lako i brzo zameniti.

 

6tKsjH0.jpg

 

 

 

Ostaje svašta nešto još da se nabavi i zameni:

-Kompletan prednji točak, sa pinjonom i osovinom (felna mi je odavno udarena, pinjon od prošle godine ne radi a osovina je iskrivljena u udesu). Pravo je vreme da se to sve zameni.

-Hladnjak (odgovara i od ER5 i GPZ500, nisam siguran za VN500).

-Skid plate.

-Desni retrovizor. Motor je nakon udara u kola napravio salto i dočekao se na retrovizor i vizir. Prosto mi je neverovatno da ništa od toga nije puklo (doduše, zato je nosač fara, instrument table i zapravo celog tog prednjeg dela iskrivljen...) već je samo iskrivljeno.

 

U suštini mislim da je to to. Ako neko zna nekoga ko nudi bilo šta od nabrojanog neću se ljutiti ako mi dojavite :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Ја могу да ти поклоним оригинална два КЛЕ-ова мигавца. То ми је остало.

 

Имам и Хусаберг лонац, који сам скинуо с мотора, јер сам хтео нешто гласније, али он је на продају.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Pancevo, Srbija
  • Motocikl: trenutno bez, bio KLE `04

@ACA018: Hvala ;). U Bgu se nalazi u garazi parking servisa vec skoro godinu dana jer vise vremena provodim u Beogradu zbog zavrsetka studija, staziranja i poslova. U Pa se nalazi povremeno kod roditelja u garazi kada ga ostavim zbog vremenskih (nevremenskih :)) uslova kao i kada se nalazim sa drustvom. Pa je ionako vise Bg geografski gledano od recimo Mladenovca (nemam nista protiv istog, dobar deo detinjstva sam proveo tamo zbog sporta i razonode :)). Nisam menjao prebivaliste da ne bih morao sve dokumente za sebe i motor da menjam, kao i zdravstveno i ostale zezancije, a sve za ovih poslednjih par meseci koje provodim u Srbiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Kawasaki KLE

Drugari trebala bi mi vasa pomoc i to od sto vise vas.

Sutra idem na komisiji za proveru broja motora jer su mi pogresili . Ako mozete da pogledate sta vam je upisano u saobracajnoj koja mora da se ocita da bi se video broj. Radi se o onoj debljoj uspravnoj crti pre brojeva a posle slova. Kod mene je upisana jedinica a na tehnickom kazu da je veliko i ( I ). I sada moram na komisiju za proveru brojeva. Tablice sam odjavio , a polisa mi jos vazi,tako da su mi ukrali desetinu dana :)

Znaci zanima me osmi znak na bloku.

 

 

Sent from my GT-I9060 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Upravo pogledao: osmi znak je broj, iza njega još 5 cifara u nizu. Dakle, ipak ti je dobro upisano "1".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Kawasaki KLE

Kod mene i kod mog shuraka je uspravna crta osmi znak pa pet cifara, kao da predvaja slova i brojeve na bloku. Je l nije problem da slikas ?

 

Sent from my GT-I9060 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Slikaću sutra, ako ti nešto znači, kod mene je konkretno na osmom mestu 3 pa posle još 5 cifara u nizu, nikakva crta ili sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Šta da ne bude "ovo ono", pa neću ti slikati ličnu kartu pa da otvoriš firmu na moje ime kao što su neki neke zahebali, hehe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

Probrljao sam malo po netu i nasao sliku.... i ovde je osmi broj u stvari veliko I ili rimsko jedan...e sad sta stoji u saobracajnoj ne znam,posto sam taj broj motora nasao sa e-bay-a gde prodaju blokove motora...

 

post-18209-0-49453400-1460503459.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Kawasaki KLE

Tako je i kod mene, kao sto je i na slici. A neki strucnjak je video ili upisao broj 1. Moja klementina je 95god pa mozda i otud razlike. Surakova je 97god i isto je . Zato sam i pitao kako je kod ostalih da eliminisem da je nesto na mom motoru drugacije.

 

Sent from my GT-I9060 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Kawasaki KLE

Hvala vam. Bio danas i zavrsio uz obavezno placanje pregleda i naravno taksi. Samo sam cekao 7 ( sedam ) sati na pregled. I to na ulici. Bio u 8h kao sto mi je receno a stigao na pregled u 15h. E moja uredjena drzavo...

 

Sent from my GT-I9060 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650

I šta je na kraju upisano, slovo ili broj?

Kod mena na uvjerenju iz MUP-a Srbije kad sam ga carinio pisalo je ovo:

 

cec784c43261bf4d2aa17e587fdab09e.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja