Jump to content

Moto Zajednica

ZRENJANINSKI put

Recommended Posts

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Da li neko zna kolegu, i kako je proslo na kraju....


 



 


Diskusije tu po meni nema, vrlo nepromisljeno sa njegove strane... veliki danak NEiskustvu!!!


  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Jednostavan dokaz da na raskrsnicama nema obilazenja, a sa desne strane nigde... sve su to pravila koja svi znamo, a nazalost po neki put se prevarimo.... nadam se da je kolega dobro prosao, ozbiljan udarac i brzina (pomogao je mali ugao auta) a i odleteo je dole na beton, stub je tu.... nadam se da ce biti DOBRO!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Ovde je suvisan svaki komentar...Neoprezno,i veoma nezgodno mesto za dodavanje gasa...Nadam se da nije stradao daleko bilo,mada pri ovoj brzini ozbiljne povrede su neminovne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Neki ljudi smatraju da kad oni voze svi ostali treba da vode računa o njima (ili da u tom periodu ne izlaze na ulicu).

Nije mi ponekad jasno kako uopšte uspevaju da prežive sezonu (pa čak i jedan dan) sa takvim "stilom" vožnje.

U svakom slučaju se nadam da kolega nije ozbiljno povređen i želim mu brz oporavak. A nadam se i da iz ovoga izvuče i neko iskustvo i pouku (mada uglavnom kod većine ovakvi događaji ne promeni ništa u načinu razmišljanja i postupanja).

Da ne budem pogrešno shvaćen: Ne presuđujem ja ko je osnovni krivac za udes, već samo komentarišem potpuno neshvatljiv postupak kolege.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Beverly 250, Honda NC750X RH09

Na ovoj raskrsnici je dozvoljeno skretanje levo, sto pokazuju oznake na kolovozu! Dve pre skretsanja i treca pred skretanje, stim što se poslednja oznaka slabo vidi.

Trebao bi malo bolje da pogledaš.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Super 9

Meni se cini da je strelici za levo dotrajala boja ali je vidljiv trag jer postoje jos dve strelice sa spojenim levo i pravo pre one krajnje gde je bio sudar.. svakako steta...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Нажалост, много пута виђен сценарио. 

 

Једноставно, на таквим местима се не обилази.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

AUTO JE MORAO DA NASTAVI PRAVO LEPO POKAZUJE STRELICA  NA RASKRSNICI. 

Drugo nije trebao da obilazi.

Koliko se ja razumem, ovde je dozvoljeno skretanje ulevo. Sve oznake neposredno pre raskrsnice pokazuju tako (kao i isprekidane linije u samoj raskrsnici. Poslednja strelica na kolovozu pre same raskrsnice je malo "zamrljana" i teško da samo na osnovu nje može da se zaključi da je skretanje zabranjeno. A uostalom nezavisno od toga, čovek je skrenuo ulevo a kolega nikako u tom momentu (a i neposredno pre toga) nije smeo da bude tu gde je bio, jer je na taj naćin doveo sebe u poziciju da nastrada.
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Nije opravdanje, i dalje je NEpromišljeno.... ALi je ZABRANJENO skretanje tu!

 

Verovatno je nekad bilo dozvoljeno pa su horizontalnu signalizaciju samo malo prepravili, i dodali vertikalnu....

a ljudima ostala navika, a ovde vise od pola ljudi vozi kako su navikli, nažalost....

post-132-0-98495100-1446471864.png

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Ovde je ocigledna obostrana krivica, auto je skrenuo gde ne sme, a motor obilazio preko duple linije....

A motorom se uvek izvuce deblji kraj nažalost.... Neko saznao ko je kolega i kako je???

post-132-0-29550500-1446471906.png

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

I na videu se vidi desno znak za obavezno pravo, levo znak za kontra smer, na semaforu nema uslovnog za levo, dupla puna je skroz do zaustavne i horizontalna signalizacija kaže da se ide samo pravo, nema levo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova

Bilo bi lepo da ovi koji su tvrdili da je dozvoljeno skretanje bar napisu da su pogresili. Ne menja da nije trebao da obilazi preko duple pune ali isto tako nije ni ocekivao da ce neko da skrene. To je dosta cest scenario zajeba, ocigledno je decko na motoru iz tog kraja pa zna da ne sme da se skrene levo a ovaj u kolima mozda nije odatle pa nije skontao da je promenjena raskrsnica ili ga jednostavno boli patka sto skrece u jednosmernu.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

Na ovoj raskrsnici više NIJE dozvoljeno skretanje u levo jer je ulica u tom delu od oko 100m jednosmerna ka ZR putu, prolazim tuda često. Mada ni to nije opravdanje za onakvu vožnju. Ljudi su tu kod Bitolja navikli da skreću i to je to. Čuvajte se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Na ovoj raskrsnici je dozvoljeno skretanje levo, sto pokazuju oznake na kolovozu! Dve pre skretsanja i treca pred skretanje, stim što se poslednja oznaka slabo vidi.

Trebao bi malo bolje da pogledaš.

 

Na toj raskrsnici je NEKADA bilo dozvoljeno skretanje levo... Ukinuto je zbog stvaranja gužvi... Samo što su putari delimično odradili posao (što je posebna priča)... Činjenica je da tu i dalje mnogi skreću iako je zabranjeno iz čiste, proste i jednostavne kurcobolje... A i kolega je demonstrirao istu tu kurcobolju, doduše za sopstveni život...

 

udes_borca1.jpg

 

udes_borca2.jpg

 

Faktički su krivi obojica ali mislim da će da najebe vozač automobila...

 

P.S. Dok sam ja spremao ilustraciju sa Street View vas milion je napisalo ovo isto :D :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Zivim tu,nisam cuo za ovo a ovde je ZABRANJENO LEVO u jednosmernu e sad zabranjeno je i preko duple pune u raskrsnici obilazenje,jbg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Beverly 250, Honda NC750X RH09

 

Na ovoj raskrsnici je dozvoljeno skretanje levo, sto pokazuju oznake na kolovozu! Dve pre skretsanja i treca pred skretanje, stim što se poslednja oznaka slabo vidi.

Trebao bi malo bolje da pogledaš.

 

Na toj raskrsnici je NEKADA bilo dozvoljeno skretanje levo... Ukinuto je zbog stvaranja gužvi... Samo što su putari delimično odradili posao (što je posebna priča)... Činjenica je da tu i dalje mnogi skreću iako je zabranjeno iz čiste, proste i jednostavne kurcobolje... A i kolega je demonstrirao istu tu kurcobolju, doduše za sopstveni život...

 

udes_borca1.jpg

 

udes_borca2.jpg

 

Faktički su krivi obojica ali mislim da će da najebe vozač automobila...

 

P.S. Dok sam ja spremao ilustraciju sa Street View vas milion je napisalo ovo isto :D :D

 

Onda su putari definitivno uzasno odradili posao, sto nimalo nije čudno!!!

Generalno više nije bitno ko je kriv, šta je dozvoljeno, a šta ne. Svi smo bar jednom napravili ogroman prekršaj i imali sreće!!

Bitno je da iz ovakvih situacija svi naučimo nešto!!! Mesta za greske nema, pogotovo na motoru!!!

 

Brz oporavak kolegi!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Da stavimo zakonske regulative na stranu, da je kolega vozio kuda treba da se kreće ili bar sporije ili pak da je vozač automobila proverio ogledalo pre nego je smotao volan svega ovog ne bi bilo.

 

Nadam se da je ok?

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Da stavimo zakonske regulative na stranu, da je kolega vozio kuda treba da se kreće ili bar sporije ili pak da je vozač automobila proverio ogledalo pre nego je smotao volan svega ovog ne bi bilo.

 

Nadam se da je ok?

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

Ne shvatam zasto bi vozac u ovom konkretnom slucaju morao da proverava ogledalo. Nalazi se u krajnjoj levoj, iza njega je dupla puna i svi bi trebali da sacekaju da se on skloni a njegovo je da osmatra obe trake iz suprotnog smera i da se skloni sto pre a ne da gubi jos dodatno vreme na osmatranje retrovizora. Ljudi koji zive u Beogradu znaju koliko je ova ulica prometna i da retko ko po njoj vozi po ogranicenju tako da je vreme za manevre ovog tipa, cak i na mestima gde je dozvoljeno a nema semafora izuzetno ograniceno.

 

Da me ne shvatite pogresno vozac automobila je definitivno kriv zato sto je skretao tamo gde ne sme, ali motorciklista (koji pritom sa punim gasom pretice kolonu koja se krece preko duple pune u raskrsnici) stvarno nije ima sta tamo da trazi. Iskreno se nadam da ce se momak brzo oporaviti i izvuci nesto pametno iz celog ovog dogadjaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Bilo bi lepo da ovi koji su tvrdili da je dozvoljeno skretanje bar napisu da su pogresili. Ne menja da nije trebao da obilazi preko duple pune ali isto tako nije ni ocekivao da ce neko da skrene. To je dosta cest scenario zajeba, ocigledno je decko na motoru iz tog kraja pa zna da ne sme da se skrene levo a ovaj u kolima mozda nije odatle pa nije skontao da je promenjena raskrsnica ili ga jednostavno boli patka sto skrece u jednosmernu.

Evo japriznajem da sam pogrešio (mada sam i u samom komentaru naglasio da ne presuđujem ko je kriv za udes). Međutim, da budem iskren, (gledajući samo video snimak) verovatno bih i ja skrenuo jer je sve prethodno ukazivalo da je to dozvoljeno. Sam znak da je skretanje zabranjeno je postavljen na mestu na kojem onaj iz leve trake vrlo teško može da ga uoči (a ukoliko u desnoj traci ima kombi, autobus ili kamion uopšte i nema sanse za to). Na snimku nije moguće videti da li je na semaforu strelica za pravo ili samo zeleno.svetlo.

Putari su ovde užasno odradili posao i u realnim uslovim (kada je gužva) gotovo je nemoguće utvrditi da je skretanje zabranjeno.

 

p.s.

A što je ulica sa leve strane jednosmerna ne igra nikakvu ulogu jer je čovek možda hteo polukružno da se okrene.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova

 

Bilo bi lepo da ovi koji su tvrdili da je dozvoljeno skretanje bar napisu da su pogresili. Ne menja da nije trebao da obilazi preko duple pune ali isto tako nije ni ocekivao da ce neko da skrene. To je dosta cest scenario zajeba, ocigledno je decko na motoru iz tog kraja pa zna da ne sme da se skrene levo a ovaj u kolima mozda nije odatle pa nije skontao da je promenjena raskrsnica ili ga jednostavno boli patka sto skrece u jednosmernu.

Evo japriznajem da sam pogrešio (mada sam i u samom komentaru naglasio da ne presuđujem ko je kriv za udes). Međutim, da budem iskren, (gledajući samo video snimak) verovatno bih i ja skrenuo jer je sve prethodno ukazivalo da je to dozvoljeno. Sam znak da je skretanje zabranjeno je postavljen na mestu na kojem onaj iz leve trake vrlo teško može da ga uoči (a ukoliko u desnoj traci ima kombi, autobus ili kamion uopšte i nema sanse za to). Na snimku nije moguće videti da li je na semaforu strelica za pravo ili samo zeleno.svetlo.

Putari su ovde užasno odradili posao i u realnim uslovim (kada je gužva) gotovo je nemoguće utvrditi da je skretanje zabranjeno.

 

p.s.

A što je ulica sa leve strane jednosmerna ne igra nikakvu ulogu jer je čovek možda hteo polukružno da se okrene.

Iskreno ne znam za slucaj da je dozvoljeno polukruzno ako je levo jednosmerna ulica ali moguce. Slazem se sa tobom da putari nose ogromnu odgovornost jer svi mi koji nismo iz tog kraja da prilazimo toj raskrsnici bi mislili prema ranijim strelicama da je dozvoljeno skretanje u levo pa bi bilo dovoljno i da usporimo a da nas neko od lokalaca kolima pokupi od nazad jer oni ne ocekuju da neko koci

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

 

Bilo bi lepo da ovi koji su tvrdili da je dozvoljeno skretanje bar napisu da su pogresili. Ne menja da nije trebao da obilazi preko duple pune ali isto tako nije ni ocekivao da ce neko da skrene. To je dosta cest scenario zajeba, ocigledno je decko na motoru iz tog kraja pa zna da ne sme da se skrene levo a ovaj u kolima mozda nije odatle pa nije skontao da je promenjena raskrsnica ili ga jednostavno boli patka sto skrece u jednosmernu.

Evo japriznajem da sam pogrešio (mada sam i u samom komentaru naglasio da ne presuđujem ko je kriv za udes). Međutim, da budem iskren, (gledajući samo video snimak) verovatno bih i ja skrenuo jer je sve prethodno ukazivalo da je to dozvoljeno. Sam znak da je skretanje zabranjeno je postavljen na mestu na kojem onaj iz leve trake vrlo teško može da ga uoči (a ukoliko u desnoj traci ima kombi, autobus ili kamion uopšte i nema sanse za to). Na snimku nije moguće videti da li je na semaforu strelica za pravo ili samo zeleno.svetlo.

Putari su ovde užasno odradili posao i u realnim uslovim (kada je gužva) gotovo je nemoguće utvrditi da je skretanje zabranjeno.

 

p.s.

A što je ulica sa leve strane jednosmerna ne igra nikakvu ulogu jer je čovek možda hteo polukružno da se okrene.

 

Žiko, da se krećeš zrenjaninskim putem, znao bi da su u poslednjih godinu dana sva skretanja u levo urađena kao izdvojene trake. I nije potrebno uopšte da gledaš u vertikalnu signalizaciju. Ovim ne nameravam da opravdam čoveka na motoru koji je preticao ali ga ni ne osuđujem jer "ko nije grešan neka prvi baci kamen". A putanja automibila pri udarcu uopšte nije odavala nameru za polukružno okretanje već za skretanje u ulicu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Ne znam o cemu raspravljate. :neznam:  Kolega je napravio tri prekrsaja i doveo svoj zivot u opasnost, a mozda i nekog drugog. :staa2:  Prvo je preticao dva vozila, zatim vrsio preticanje na duploj punoj liniji i trece u raskrscu. :dil:   U svakom slucaju mu zelim brz oporavak i da iz ovog udesa izvuce neku pouku za ubuduce. :popovanje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja