Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki GPZ 750

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: KV

Ne znam dal ti ove rucke za suvozaca odgovaraju...ako da,svrati po njih...vidi tu na slikama sta ti jos odgovara..rezervoar i neke sitnice sam poklonio..

Ovo je 750r,tesko da nesto odgovara

 

Sredjena i prednja kocnica.Ispustao sam vazduh ne znam ni sam koliko puta ali je po mom misljenju maslo meksa.Navikao sam na Mz-a i njegovu kocnicu koja koci odlicno i malo je tvrdja nego na Kawi.

Tek posto sam motor isterao i probao kako koci uverio sam se da je sve u redu.Sasvim dobro koci i kada se stisne skoro do kraja,prednji tocak blokira.

Nalepnice cu nabaviti pre registracije tj. pre proleca.Nije mi hitno toliko ali se slazem da je bez nalepnica kao pivo bez pene  :D

Idemo dalje. :)

Meka kocnica ti je i zbog starih creva,stavi pancirna,velika je razlika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Definitivno ona zadnja viljuska i nosac nogostupa sto su ufarbani u crveno izgledaju bzvz, to treba da se vrati u fabricku boju, ili jos bolje posto je nosac nogostupa od aluminijuma da ga ispoliras da se sjaji, bilo bi extra 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

+1 za vraćanje pojedinih elemenata u fabričku boju :)
Inače, sve ostalo je sjajno, samo si trebao nitne na čepovima auspuha da postaviš simetrično.

 

Jedva čekam da vidim gotov motor :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Nitne cu ispraviti jer sam morao na levom topu druge rupe da busim pa zato nije simetricno.U svakom slucaju ce biti na kraju. :)

Sa Gpz-a 750r nadam se bar da mi odgovaraju nogostupi jer su na mom 3 njegova fabricka a jedan sa nekog drugog.Ako nista bar da su 2 ista pa da ih stavim za suvozaca.Stitnik lanca mi treba pa cak i ako ne odgovara probacu da ga prepravim i uklopim.Hvala u svakom slucaju. :)

Zadnji nosac definitivno treba da se sredi kao i viljuska.Viljuski cu ofarbati u crveno a nosac nogostupa cu probati da ispoliram.Duga je zima pa polako. :)

Za pancitna creva znam da su bolja od ovih starih ali dobro koci.Videcu na kraju mozda i njih budem zamenio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1960 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Definitivno ona zadnja viljuska i nosac nogostupa sto su ufarbani u crveno izgledaju bzvz, to treba da se vrati u fabricku boju, ili jos bolje posto je nosac nogostupa od aluminijuma da ga ispoliras da se sjaji, bilo bi extra 

Slažem se, ako već radiš restauraciju drži se fabričkog izgleda. Verovatno zahteva više rada ali se na kraju isplati. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

I tada se može zvati restauracija.

Značenje te riječi je održavanje originalnog stanja ili vraćanje u isto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Nitne cu ispraviti jer sam morao na levom topu druge rupe da busim pa zato nije simetricno.U svakom slucaju ce biti na kraju. :)

Sa Gpz-a 750r nadam se bar da mi odgovaraju nogostupi jer su na mom 3 njegova fabricka a jedan sa nekog drugog.Ako nista bar da su 2 ista pa da ih stavim za suvozaca.Stitnik lanca mi treba pa cak i ako ne odgovara probacu da ga prepravim i uklopim.Hvala u svakom slucaju. :)

Zadnji nosac definitivno treba da se sredi kao i viljuska.Viljuski cu ofarbati u crveno a nosac nogostupa cu probati da ispoliram.Duga je zima pa polako. :)

Za pancitna creva znam da su bolja od ovih starih ali dobro koci.Videcu na kraju mozda i njih budem zamenio.

 

Brzi,suvozacevi fuzasteri su dobri,stitnik lanca je ok,tvoje je..pustam ti slike ova 2 poklopca dekla sto imam pa ako ti odgovaraju tvoje je..pustam i bolju sliku repa za suvozaceve rucke....javi se pa doleti u skladu sa imenom,xexe...

post-27463-0-26083000-1479246058.jpg

post-27463-0-92915300-1479246120.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Nisam jos uvek.Pre neki dan sam nabavio zadnja dva migavca i levi retrovizor.Ostaje mi jos da nadjem desni i da da kupim deklu paljenja.

Imao sam manjih problema sa rezervoarom pa sam ponovo morao da radim popravke ali dobro..Pravim nocase za prednju masku pa se malo oko toga zezam a iskreno i ne stizem nesto. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Malo da osvezim temu.Nije se radilo oko motora zbog zime ali sam danas i pre neki dan uspeo da zavrsim neke sitnice.Gornji deo rezervoara ofarban u crno.Sad ostaje susenje pa matiranje vodenom smirglom,lakiranje pa poliranje.. :Bandolero:

 

post-31409-0-34786700-1487188167.jpg

post-31409-0-28848400-1487188188.jpg

post-31409-0-07153800-1487188208.jpg

post-31409-0-69451600-1487188241.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Migavci su dosli na red i jos malcice i gotovo.Najbitnije da sam ih nasao i da su njegovi ali ih treba malo srediti.Zice zamenjene,stavljene buksne,izlovoane i sve kako bi trebalo.

I kod predjih i zadnjih migavaca bilo je dosta isecenih zica,nastavljanih,neke sam jedva i nasao ali sad je sve dobro. 

 

post-31409-0-84853400-1487518433.jpg

post-31409-0-09618500-1487518389.jpg

post-31409-0-08726600-1487518453.jpg

post-31409-0-57893800-1487518412.jpg

post-31409-0-36173500-1487518469.jpg

post-31409-0-21378800-1487518485.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Ostaju sitnice da se urade i to cu u narednih mesec dana i taman registracija.Sledece za zamenu su poluga kvacila i poluga prednje kocnice,da nabavim desni retrovizor,dekla paljenja,da ofarbam nosac nogostupa i bice jos po nesto sitno.Moram i zadnji blatobran da zamenim jer na ovom ne mogu deni migavac da stavim,polomljen je bas na to mesto..  

Morao sam da upalim cudo,nisam mogao da ne cujem ono njegovo brundanje.Malo je falilo da uzmem kacigu i napraviom krug ali je pao sneg i mokro je..Samo da sine sunce  :aha:

 

post-31409-0-11457300-1487519371.jpg

post-31409-0-66383400-1487519398.jpg

post-31409-0-15007800-1487519437.jpg

post-31409-0-20412400-1487519470.jpg

post-31409-0-18420200-1487519502.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Meni je lepsi sad rezervoar nego pre kad je bio ceo crven.Gore je bio nekako prazan prostor pa sam odlucio da bude crn.E sad na bocnim plastikama su nalepnice i po meni  je to to.Ne znam kako bi izgledalo da dodam crnu boju jer su vec stavljene nalepnice i prelakirane su.Prednju masku mogu da prepravim jer jos nije gotova i da uzvucem nesto sa crnom a za ostale tesko...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Sad izgleda kao da ima rezervoar sa Turbo modela, a plastike sa standardnog, ali u sustini plastike nemoras farbati, mozes ih uraditi folijom, jer nisu preterano komplikovane,
mada ni ova tvoja kombinacija nije losa, ja bi samo dodao preko repa jednu crnu liniju da prati onu crnu liniju koja krece sa rezeervoara pa ide sediste i onda preko repa.
ovako nekako:

post-4596-0-14767100-1487528916.jpg
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Svaka cast majstore. Pricao si mi da nesto sredjujes ali nisam mogao ni da naslutim da je ovoliko posla uradjeno. Sad tek vidim temu i sve mi je jasno. Samo napred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Turbo model nema belo-plave nalepnice.Ima samo gore crno i dole crveno.Moze da se doda preko repa crna linija i lepo bi izgledalo u svakom slucaju.Za sad ne mogu dok malo ne otopli nista oko toga a nije ni toliko hitno.

 

malitomic

 

Bilo je posla ali opet nije strasno.Da sam imao vise slobodnog vremena bio bi odavno gotov i to mi je smetalo sto nemam kad da ga zavrsim iskreno a sam posao oko motora me je opustao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja