Jump to content

Moto Zajednica

S01 E12 - Ulazak u svet motociklizma

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

U ovoj epizodi smo Severian i ja razgovarali o raznim temama vezanim za početnike u ovom našem hobiju. Pričali smo o tome kako smo i zašto nas dvojica ušli u svet motociklizma, a dali smo i svoje savete o tome koji motor početnici treba da odaberu za svoj prvi motor.

 

Pozivam vas da podelite sa nama svoje razmišljanje na ovu temu, kao i da date svoje savete početnicima u vezi odabira motora za sebe i naravno kupovine moto opreme! Siguran sam da će to puno značiti ljudima koji tek počinju da se bavi ovim našim hobijem.  :takoje:

 

 

Uživajte!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Majdanpek
  • Motocikl: Jawa 350 TS

Ja i dalje vozim Jawu ts350 i po meni za neke bi preporucio da je dobar motor za pocetnike iz vise razloga.

Jeftin za kupovinu i niste puno para ulozili ako vam na brzinu dosadi pa morate kupiti bolji i veci.

Dovoljno jak da osetite to njegovo cimanje- vucu ako je lepo nastelovano sve.

Dovoljno tezak oko 150 kg,da se razvije taj dobar balans u sporoj voznji isto tako i u brzoj i to sa lakocom i preko 100km/h.

4 dugacke brzine koje se saltaju postepenim povecanjem- smanjenjem gasa i osecaja u voznji dal treba niza ili visa brzina,mislim kad se gusi ili ide previse brzo.

Dovoljno slabe kocnice da treba uvek,skoro uvek na vreme razmislis koliko da usporis ili zastanes na vreme da savladas prepreku i prodjes bez problema.

Dovoljno ces oko njega upoznati mehaniku i ostalo odrzavanje( znam to jako dobro iz licnog iskustva) koja ce ti i kasnije u zivotu koristiti dal u garazi ili kad ostanes na putu daleko od kuce pa se moras snaci da bi ga osposobio da se vratis kuci na njemu a ne gurajuci njega do kuce.

Dovoljno pregledan i jako lep osecaj sedenja,po meni ne zamara puno u voznji.

I konacno sve u svemu ima svoje prednosti i mane kao i svaki drugi motor,otom potom necemo sad o tome,vec Vam zelim svima srecan u ugodan put ma gde god vozili,da se srecni i zdravi vratite kuci. pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Ja bih samo dodao da oni koji pitaju za savet pri kupovini SLUSAJU sta im se govori.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000

Vrlo prosto. čovek mora biti zreo, da bi se odlučio za ulazak u svet motora. Nekome to dođe sa 16 godina, nekome sa 40, a nekome nikada...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Moj prvi motor je bio YBR 125. Iskreno hteo sam Varadero 125 ali nisam imao dovoljno para pa je onda izbor pao na YBR. Naravno pricamo o polovnjacima. Namerno sam hteo da prvi motor bude 125cc i namerno sam hteo da bude brendiran da bih lakse posle mogao da ga prodam. Bio je u mom vlasnistvu 2 sezone i na kraju sam ga prodao za isto onoliko para za koliko sam ga ja kupio. Lepo smo se druzili te dve sezone. Nisam imao nikakvih problema sa njim i ostao mi je u lepom secanju. Inace jako fin motor za grad... lagan, upravljiv i jako malo trosi. Svaka preporuka za prvi motor.

 

Pozz!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6 2004

Uh prava tema i nadam se da će biti dosta korisnih komentara.

 

Prepoznao sam se u delu vaše priče. Želja postoji oduvek, sa 16 sam vozio APN 6 i to je bilo prvo i uspešno upoznavanje sa brzinama. Onda u kasnim dvadesetim kupio skuter 50ccm i vozio ga 3 sezone sa pravim uživanjem. Pred kraj prošle godine sam položio za A kategoriju i pre 2 nedelje konačno prodao skuter. Trenutno skupljam pare i razgledam oglase dok se ne pojavi zanimvljiv Suzuki Bandit 600.

 

Skuter sam kupio nov, jer sam hteo da bude nešto pouzdano, što od starta održavam kako treba i da sam miran. Sada za prvi motor gledam nešto polovno. Primetio sam da su mi očuvani primerci oko 2000tog godišta sasvim ok. Ako ga je neko čuvao, taj će terati još toliko.

 

Plan mi je da vozim Bandita par sezona, pečem zanat po gradu i na regionalnim izletima, pa da kasnije pređem na v-stroma kako bih mogao udobnije na duže ture. Da li 650 ili 1000 videćemo tada :)

 

Uglavnom dosta sam čitao/gledao/pričao o prvom motoru i šta bi on trebao da bude. Uvek su se nekako provlačili SV 650, Bandit 600, Fazer 600 i Hornet 600 svi slični a opet i različiti. Odluka mi je pala na inline 4 jer mi se čini da ima taj mirniji rad na nižim obrtajima i da je i pored češće potrebe za menjanjem brzina lakši za početak. Naravno ima gomila različitih mišljenja oko V2 i I4 ali probao sam Bandita na nekih 15 minuta od kolege sa foruma (tomaesp) i mogu vam reći da mi se baš dopao osećaj.

 

Naravno, pošto još nisam kupio motor i dalje pratim i čitam komentare, tako da se nadam da će i u ovoj temi biti dosta mišljenja i predloga za prvi motor.

 

PozZ

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Paraćin
  • Motocikl: Hyosung GV 650 EFI 2010

Ja i dalje vozim Jawu ts350 i po meni za neke bi preporucio da je dobar motor za pocetnike iz vise razloga.

Jeftin za kupovinu i niste puno para ulozili ako vam na brzinu dosadi pa morate kupiti bolji i veci.

Dovoljno jak da osetite to njegovo cimanje- vucu ako je lepo nastelovano sve.

Dovoljno tezak oko 150 kg,da se razvije taj dobar balans u sporoj voznji isto tako i u brzoj i to sa lakocom i preko 100km/h.

4 dugacke brzine koje se saltaju postepenim povecanjem- smanjenjem gasa i osecaja u voznji dal treba niza ili visa brzina,mislim kad se gusi ili ide previse brzo.

Dovoljno slabe kocnice da treba uvek,skoro uvek na vreme razmislis koliko da usporis ili zastanes na vreme da savladas prepreku i prodjes bez problema.

Dovoljno ces oko njega upoznati mehaniku i ostalo odrzavanje( znam to jako dobro iz licnog iskustva) koja ce ti i kasnije u zivotu koristiti dal u garazi ili kad ostanes na putu daleko od kuce pa se moras snaci da bi ga osposobio da se vratis kuci na njemu a ne gurajuci njega do kuce.

Dovoljno pregledan i jako lep osecaj sedenja,po meni ne zamara puno u voznji.

I konacno sve u svemu ima svoje prednosti i mane kao i svaki drugi motor,otom potom necemo sad o tome,vec Vam zelim svima srecan u ugodan put ma gde god vozili,da se srecni i zdravi vratite kuci. pozz

 

Potpuno se slažem. Moj prvi motor je Jawa350 ČZ. Stoji u garaži, ne registrujem ga, ali ga nisam otuđio. Odličan motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Kao neko kome je upućena ova tema veliko hvala i jedva čekam nastavak priče.

 

Dobro dosao ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja