Jump to content

Moto Zajednica

Leto 2015 Grčka - tura do Lefkade

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Forza 250x

Pozdrav Bajkeri,

 

išao bi na letovanje do Lefkade - da li ima još interesenata (parova) koji bi se uputili svojim maxi skuterom ili motorom na tako jednu avanturu u trajanju od oko 10 do 15 dana?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

fina destinacija, 1000km, ostrvo prosto trazi da budete motorom tamo... mada je tamo lepse sto kasnije otici, krajem avgusta ili septembar jer je jonsko more toplo... za sad pratim temu, mozda se odlucim na taj put motorom

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Lepa je Lefkada, rado je se secam, jedno od boljih letovanja koje sam imao doduse nisam isao motorom. Jedno upozorenje: Ostrvo je puno mesta gde ima slatke vode i to uzrokuje ogroman broj gladnih komaraca nocu. Pazite na prozore i zavese na balkonskim vratima da je s e dobro namesteno.

 

Jedino sto nisam nasao giros po meri, sve nesto sitno. Ali sam se najeo dobre ribe i morskih dzidzabidza i napio dobrog vina kao nikad.

 

Bio sa zenom, iznajmili bicikle da se vozamo malo i odemo u Lefkas, dusu sam ostavio na uzbrdicama. Motorom je sigurno uzivanje samo paziti jer putevi znaju biti vrlo uski i gladak asfalt.

 

Sretab put junaci, ove godine nikako ne mogu, jednog dana sigurno idem ponovo na Lefkadu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Shone se ne javlja... Da ne otvaram novu temu, zadnje dve nedelje juna 2015 išao bih za Grčku, može Lefkada ali još bolje Sitonija ( jedan dan bih izdvojio za posetu Svete Gore ). Ima dobrih kampova. Imam šator. Potrebni kompanjoni, jedan ili više još bolje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Forza 250x

Tu sam junaci, zaglibio kod majstora, odoše mi ležajevi na klipu, pa sam se smorio, od tuge nisam smeo da otvaram komentare :) al biće valjda sve ok. Moja ideja je da idem krajem juna - što zbog ne tako vrelog vremena, što zbog manje ljudi u sezoni što zbog jeftinijeg smeštaja - nije da sam štedljiv, ali nekako sve činjenice idu na ruku da to ne bude u full sezoni. U suštini nije poenta ni mesto ni vreme, bitna je avantura i jedan pravi lagani odmor gde se sve može i de smo svi jedna neobavezna družina. Šta vi mislite?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mistik, 297 postova
  • Lokacija: Beograd-Konjarnik
  • Motocikl: Honda CBF1000A 2007

Bio sam prošle godine na turi po Grčkoj sa devojkom prva polovina septembra (meni lično najlepši termin, nema gužve, cene niže, vreme toplo ali ne i prevruće, more sjajno).

Izbegavati avgust, ne može da se živi od Italijana, najlepše je do 15 jula i prva polovina septembra.

Elem, tura je bila Sitonija 3 dana, zatim sjajnim Egnatia autoputem na zapad do Parge 4 dana i na kraju Lefkada 7 dana. U povratku smo prespavali na Ohridu, treba i njega ubaciti u raspored ako je moguće na par dana.Što se tiče Lefkade sjajno ostrvo, najlepše plaže i more na kojima sam bio u Grčkoj a obišao sam dosta ostrva. Ima peščanih, ima kamenih plaža, more od zelene do tirkiz plave boje, nikad lepše kupanje i uživanje. Hrana sjajna (najbolji Giros je u Lefkasu u samoj luci maltene), ima izleta brodićima oko ostrva i do Fiskarda na Kefaloniji, ma milina. Preporučujem paraglajding panoramsko obilaženje ostrva sa Kathisma plaže, neverovatan osećaj dok se iz vazduha posmatra Lefkada. Ove godine opet isti termin od 1 do 15 septembra, plan je 7 dana Lefkada i 7 dana Kefalonija do koje se stiže trajektom iz Vasilikija na Lefkadi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Forza 250x

Ohrid je u planu - mada sad ova situacija mi ne miriše na dobro - treba videti i Sv. Naum i proveriti da li ste grešni ili ne :) jer ko nije grešan, može da čuje Naumovo srce kako kuca u sanduku ( verovali ili ne )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Forza 250x

Rano mi je to,a kasnije kasno. Jako lose iskustvo sa septembrom. Prosle godine sam isao do CG i sve vreme je padala kisa. Mada ovo je otvorena tema i poziv na organizovanje ozbiljnih tura, pa kome koja odgovara :) bitno je da se ide :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Prosle godine je maltene cele sezone padala kisa na Jadranu( i u CG i u HR). Ovo znam jer sam planirao turu po HR i CG ali smo zbog konstantne kise bukvalno na dan polaska umesto motora napakovali kola i otisli na Krf. I tako dok je na Jadranu lilo, nama je na Krfu pala kisa dva dana po pola sata, tako da ne uzimaj CG kao reper za Grcku.

Ja bih se rado pridruzio nekoj od grupa ali jos uvek ne znamo da li ce devojka dobiti odmor, a kako stoje stvari verovatno nece.

 

@Bruno

Plasim se da ti more ne bude previse hladno u tom terminu. Mi smo na Tasosu  pre par godina bili sredinom juna i voda je bila onako, meni ok ali je meni i 15 stepeni za sorc i majicu, dok je devojci bilo hladnjikavo. Inace vreme je bilo odlicno, voda kristalno cista(ako volis da ronis obavezno ponesi masku) i obavezno planiraj da imas motorce dole(tvoj ili rentiran).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Forza 250x

Pa ti nadji zamenu, kao kontrateg :) ja ti nesto pricam - idem i ja sa devojkom :) dobro je to sto nisi isao, mene je kod sutomora smocilo i ako sam imao opremu, da su mi gace bile mokre.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Forza 250x

Pa ti nadji zamenu, kao kontrateg :) ja ti nesto pricam - idem i ja sa devojkom :) dobro je to sto nisi isao, mene je kod sutomora smocilo i ako sam imao opremu, da su mi gace bile mokre.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

Ja sam išao pre nekoliko godina, isto polovina septembra...

Vreme idealno, nema gužve..

Al kad naleti oluja kao da je tajfun prošao...pazite gde parkirate jer kad naleti voda sa brda svašta bude.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2071 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Prosle godine je maltene cele sezone padala kisa na Jadranu( i u CG i u HR). Ovo znam jer sam planirao turu po HR i CG ali smo zbog konstantne kise bukvalno na dan polaska umesto motora napakovali kola i otisli na Krf. I tako dok je na Jadranu lilo, nama je na Krfu pala kisa dva dana po pola sata, tako da ne uzimaj CG kao reper za Grcku.

Ja bih se rado pridruzio nekoj od grupa ali jos uvek ne znamo da li ce devojka dobiti odmor, a kako stoje stvari verovatno nece.

 

@Bruno

Plasim se da ti more ne bude previse hladno u tom terminu. Mi smo na Tasosu  pre par godina bili sredinom juna i voda je bila onako, meni ok ali je meni i 15 stepeni za sorc i majicu, dok je devojci bilo hladnjikavo. Inace vreme je bilo odlicno, voda kristalno cista(ako volis da ronis obavezno ponesi masku) i obavezno planiraj da imas motorce dole(tvoj ili rentiran).

Ubo sam ludi arazman 9 noci za samo 49 e. Pa da ga iskombinujem sa voznjom preko Sofije, Blagojevgrada I Drame. Nadam se da vrucine nece biti kako bi se sit naspavao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

U centru Tasosa su planine tako da kad padne noc svez vazduh se spusti sa planina i bude jako prijatno, bez klasicnih vrucincina i sparine koje su uglavnom vezane za more. Sve zavisi gde si smesten ali mi smo npr. bili u Limenasu i ova pojava se bas lepo osetu posto je bukvalno u podnozju planina, dok ne znam kako je na jugu u Potosu i Limenariji, ali cisto sumnjam da ces imati tih problema.

 

Srecan put! 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Ko ide na Lefkadu, najtoplije preporucujem obilazak kanjona Vikos i okruzenja, zaivsno od vremena i kolicine velicanstvene prirode koju mozete da podnesete!

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova

Shone se ne javlja... Da ne otvaram novu temu, zadnje dve nedelje juna 2015 išao bih za Grčku, može Lefkada ali još bolje Sitonija ( jedan dan bih izdvojio za posetu Svete Gore ). Ima dobrih kampova. Imam šator. Potrebni kompanjoni, jedan ili više još bolje :)

ja sam zainteresovan....takodje vozim slican motor afriku..gox, jel jos uvek aktuleno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja