Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Posle prosle godine i tako nekih voznjica video sam da nema bas nekog mesta gde da se stave stvari. Kacigu sam uvek nosio u ruci ili ostavljao kod nekog, kad treba negde da se ide obavezno sam nosio torbu na ledjima i na kraju odlucim da kupim neki kofer. E sad motor je Sprint pulser 125 (supermoto) i na njemu je malo neobicno videti kofer i dodje mu nekako velik u odnosu na motor, al sta mu fali, koristice mi za nesto, a i uvek se moze skinuti. Gledao sam svasta po netu i trazio sam nesto da moze da stane kaciga i jos par sitnica (sa strane, odgore i naravno u kacigu) i nadjem u moto landu Kappa K30. S'obzirom na cenu od 4400 din odlucim se za taj jer je malo skuplji u odnosu na kofere od 25l, a mnogo jeftiniji u onosu na vece kofere (koji po meni uopste ne bi lepo izgledali na ovom motoru). Kofer stigao i ja nagovorim caleta da pocnemo da pravimo neki nosac....
 
Kupili smo flah debeo 5mm i zamislili smo da od njega napravimo celu konstrukciju. Prvo smo napravili od lima neku "beta" verziju cisto da vidimo kako ce izgledati, ali kad je flah dosao na red moralo je da se sece i vari, jer od savijanja nema nista :D

DSC_0005_zpsbitiyjev.jpg

 

Prvo sto je moralo da se uradi jeste da se skinu rucke za suvozaca...

DSC_0008_zpseskz24gj.jpg

 

Pa posle toga smo na mesta na kojima su bili srafovi zavrnuli prvi deo nosaca koji ce drzati sve ostalo

 

DSC_0011_zpswbvrwigh.jpg

 

Posle smo jedno pola sata razmisljali na koje odstojanje od plastike da se podgine kofer, jel bolje vise, jel bolje nize i na kraju odlucim da ga podignem ipak da ne bude naslonjen na plocu i da ga izmaknem malo od sedista.

 

DSC_0012_zpsxt7ebzxg.jpg

 

E sad zamisljeno je da se naprave 2 ovakva drzava pa da se spoje sa jos 2 flaha po duzini.

 

DSC_0013_zpsup0wybzc.jpg

 

Naravno nista ne moze da prodje bez Bobija koji zabada nos gde stigne (dobro je pa vise ne uzima alat da nosi kod njega u kucu)

DSC_0010_zpsjhtivicx.jpg

 

Kad smo zavrsili ovaj prvi deo izgledalo je dosta cvrsto pa sto ne bi stavili kofer da vidimo kako ce to izgledati. Zavrnuo sam samo 2 srafa i stavio plocu.

DSC_0019_zpswfldvtqk.jpg

DSC_0018_zpseyjotybs.jpg

 

Evo i par slicica sa koferom.

 

DSC_0016_zpsdcgdpppc.jpg

 

DSC_0014_zpsroaegbz1.jpg

 

Evo i mene (mali mi motor al jbg sta cu)

DSC_0022_zpsylovpsqn.jpg

 

Na kraju nesto iskrsne i prekinemo ovako na pola...Sad ostaje da se poskida sve i da se zavari jos jedna ista ovakva konstrukcija iza i da se spoji sa jos 2 flaha...Naravno farbanje i kasnije ubacivanje led trake u katadiopter (kad bude malo vise vremena)...Sutra ili ovih dana ide nastavak radova oko nosaca  :moto3:

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Bane ako si citao videces da decko jos uvek nije zavrsio nosac.Ide jos jedan po jedan flah pozadi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2834 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

To to ...... jbg preletiš tekst, uplaših se da mu ne počne da vibrira, Ja sam pravio pa znam kako trese. Lepo izgleda ima dugačak rep pa mu baš čučnuo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Jos uvek nije ni pricvrsceno najbolje, ovo je bilo cisto da se baci koja fotka, da ubijem vreme dok ne zavrsimo. Javljam utiske posle prve voznje  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Kofer ce lepo da mu legne nego mi nesto drugo zapalo za oko .. kako uspes da kontrolises kvacilo i kocnicu kad su onako podignuti ili to slika laze ?

 

treba rucica da bude gde je zuta tacka ..

 

dsc0022zpsylovpsqn.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2834 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Pa vidiš kako "mrko" gleda sumnjam da motor sme da ga zeza :stabre2:  :stabre2:  :stabre2:  :stabre2: ................................... :lol:  :lol:  :lol: :lol:  :lol:  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Hahaha al je ispalo...ne znam stvarno, inace je sve u redu sa kvacilom i kocnicom (slika laze, drugar slikao iz zaebanog ugla), a i pogled je bio "Sta upires taj telefon u mene!"

Inace podesavao sam i kvacilo i kocnicu malo za moju ruku, ali nije bas tako kako izgleda, iskreno i ja sam se zapitao sta ja u stvari drzim na ovoj slici...(izgleda kao zadnja kocnica na stant motorima koja stoji tu kod kvacila)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

E bas to izgleda kao da ima dve rucice , reko da nema kao neki motori onu rucicu za dekompresor .... bas mi cudno bese , gledam liniju tvoje ruke pa rekoh bas bi bilo tesko tako stiskati kvacilo ...

 

dsc0022zpsylovpsqn.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

E bas to izgleda kao da ima dve rucice , reko da nema kao neki motori onu rucicu za dekompresor .... bas mi cudno bese , gledam liniju tvoje ruke pa rekoh bas bi bilo tesko tako stiskati kvacilo ...

 

dsc0022zpsylovpsqn.jpg

 

Ne znam kako da obeležim na slici, ali jasno se vidi kuglica završetka ručice kvačila, neposredno iznad migavca (levo od leve zelene tačke). Marko drži rukohvat samo prstima, nije prislonio dlan.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Napravili smo jos jedan drzac i zavarili iza.

DSC_0029_zpspypubcuu.jpg

 

Posle toga spojili poprecno.

 

DSC_0030_zpsg266xcg9.jpg

 

Onda je sve lepo obruseno i postavljene su gumice da ne vibrira.

DSC_0034_zpsf43zlkcf.jpg

 

Kasnije je montirana ploca.

 

20150305_195159_zps64frcpxn.jpg

 

 

Pa onda i kofer.

 

20150305_195016_zpsmanjwo3k.jpg

 

20150305_195428_zpss1uas2zt.jpg

 

20150305_194958_zpsobtrbtbz.jpg

 

 

I eto sve je uradjeno, i za kraj evo jedna slika da vidite da je sve u redu sa kvacilom :D

 

DSC_0032_zps5skwj2or.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2834 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Sad ispod staviš jednu strob štopaljku da popuni malo tu prazninu , mislim kao ideja ......

Možda jedan naslon za sosu kako reče već kolega

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Da finisiramo ovu temu....

Nosac prefarban u crno, al nekako mi lepsi ovako sa karbonom.

 

DSC_000912_zpsi9fukqq9.jpg

 

Pozicija i stop svetlo takodje ugradjeni u kofer. Led trake sam sekao po zeljenoj duzini (najmanje 3 komada) i upario sta ce biti stop, sta pozicija i sve mase sam isto spojio u jednu zicu. Onda te 3 zice ubacio u luster kleme i do njih doveo struju iz motora. Ubacio sam i konektor ispod nosaca pa mogu da iskopcavam struju kad skidam kofer.

 

20150312_124012_zpsodpcrbgr.jpg

 

20150311_181837_zpsccf17hkq.jpg

 

20150311_181231_zpswzwwy8l2.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Jao i ja moram ovako nesto... a mrsko mi.

LM, nije lose ispalo. Malo konstruktivne kritike za sledeci put:

- razmak izmedju blatobrana i kofera treba da bude minimalan.. odnosno sto je kofer blizi zemlji to bolje.

- cini mi se da si malo pretjerao sa "kvalitetom". Mozda je mogao isti takav lim od recimo 2mm ili 3 mm.

 

Suma sumarum 4+. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

GhostMile, taj razmak sam namerno hteo da bude tako malo veci, jer kad se skine ploca ostaje mesta za nogu kad se vozi zadnjak, bez rizika da se polomi plastika (blatobran)  ;)

A inace mogu da ga spustim na srafove i da podbacim platnu pod zadnji kraj da ne bude ukrivo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja