Jump to content

Moto Zajednica

Metzeler K1

Recommended Posts

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Pozz,trenutno imam Metzeler K1,poluslik...osecam da klizi na hladnom asfaltu..da li da je cuvam za stazu?

Koja je preporuka za ulicnu gumu koja bi radila na Navaku..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Imam nedoumicu na koliko da pumpam ovu gumu napred/nazad,u nedelju ce biti max 25 sa vetrom koji hladi stazu..koliko razumem engleski ova guma trazi jaci pritisak?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ajde i o onim štapovima ovde da nastavimo da ne zatrpavamo temu tamo. Meni štapovi na slici deluju original. Imao sam taj motor, rastavljao sam štapve redovno... sad - sećanje je varljivo.

Ulje si omašio drastično, pogotovu za hladno vreme. Mislim da ti je najbolje da ga izbaciš, kolko izađe bez rasklapanja štapova. Izvadiš štap, odvrneš kapu i istankaš u menzuru. Onda izvadiš drugi i istankaš istu količinu. Ovo zbog toga što neće sve da izađe bez rasklapanja a i ne mora pošto je čisto. Zatim uspeš novog, 10-ke, onoliko koliko si izvadio.

 

 

 

 

 

.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Danas sam se razvalio od posla,sad ga ne vadim pa taman crko,inace ja sam svaki motor zavrtao na najtvrdje pogotovo zadnji kraj jer imam osecaj da mi bezi u krivini i na dodavanju gasa da glisira,,sad to po Beogradu je propast,rupa do rupe,krivi felne..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Probaj sa 1.9 pozadi i 2.1 napred. Posle podešavaj ako nešto ne bude odgovaralo, mada mislim da će taj pritisak biti ok.

 

Tako sam i pumpao,odlicna guma,steta je voziti na ulici pa cu videti da je skidam i koristim samo za stazu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Braćala, nije šteta nego nemoj da je voziš po ulici! Ona traži da bude zagrejana da bi dala sve šta može. U stani-kreni režimu teško ju je zagrejati kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW S1000 rr

Evo mog iskustva sa k serijom metcelera.Gume su ekstra ali ja sam primetio da kod metcelera ipak nije kao kod pirelija da je npr.sc 1 isto kao i k1.Ipak po meni k serija je malo meksa znam jer sam nasao k0 gumu bila je visina kroz 60 koju sam navikao da vozim i uzeo sam je jer je bilo leto i temperatura podloge visoka i odlucio sam da je namestim.Radila je super nije klizala ali brzo pocinje da pusta tj.zvacka ali cudo i tada drzi lepo nisam je forsirao mnogo posle toga ali i trosila se bas brzo.Mislim da je to bukvalno super soft guma.Verujem da zbog toga postoji i k3 guma koju pireli nema.Ali svaka pohvala za tu gumu ali mislim da ipak za ulicu ili npr.Navak najbolja bi bila k2 guma koja bi bila srednje tvrda kao npr.Pireli sc1.Drugar je prosli td na Jamahi r1 em serija koristio cak k3 pozadi imao solidno vreme na merenju 1.36 motor mu bukvalno nije mrdnuo pozadi.Pitanje kako bi bilo da je jurio neko bolje vreme ali svaka pohvala za k seriju metcelera.Mozda ti ovo moje iskustvo pomogne a duvaj to na hladno 1.8 ili 1.9 tu nema omaske po meni.Poz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW S1000 rr

Pa tako nekako samo iz iskustva znam da k0 ima mnogo meksu komponentu od pirelija sc0 jer sam sc0 vozio ove god.i mala je razlika od sc1 nije bas toliko premekana, ali opet kazem moja iskustva sa metzelerom iz k serije su super i gume su bas dobre.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

da ali ako je 160 onda gde da je stavis,jbg,,dal neko ima iskustva sa tim,al odgovara na felnu gde je 180 standard??

post-27463-0-52660800-1459631112.jpg

post-27463-0-49512700-1459631129.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Spajk bre, jesi li pio nešto?

 

Supermoto guma za supermoto motore, npr KTM LC4 ili nešto slično. Ne ide to na R motore, naravno da ne može na 180 felnu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Bila je povoljno a nova,da je 180 ugurao bi je ja na r6...slik je slik,makar ja to mislim,bolje nego neka putna...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja