Jump to content

Moto Zajednica

Potrebne dve devojke sa sopstvenim motorciklom za promociju proizvoda

Recommended Posts

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Hejt za marketing agencije. Taj klijent, svi znamo o kome se radi - to je ona tvrtka što meša kancerogene hemikalije sa česmovačom i valja je kao "energetsko piće" - ima godišnji budžet od nekoliko stotina hiljada evra. Marketing agencije nisu ništa drugo nego mašine za pranje para, tako da će 80% tog budžete završiti u vladajućoj stranci, ostatak ide kod vlasnika agencije i vlasnika medija (vlasnika, ne i zaposlenih). Ništa novo - tako su do pre dve godine svi budžeti završavali u džepovima tadašnje vlasti. E sad, od sve te love "agencija" je spremna da odvoji 0,0001% za posao koji je veoma rizičan, ponižavajuć, na samoj ivici prostitucije, koji promoviše nalivanje hemikalijama i blejanje do ujutru na splavovima? Po meni, svako ko ima mrvicu društvene odgovornosti će taj posao sa prezirom odbaciti, ili će za to uzeti ozbiljne pare. I to unapred, keš, da ne bude posle "potpiši ugovor, jbg mora preko računa, porez, doprinosi, provizija, klijent još nije uplatio, platiće krajem godine sto posto, javićemo se".

 

Mojih dva dinara :)

 

 

Domaća firma je u pitanju, a kancerogenih materija ima i u mleku za bebe... Procenat svake agencije je oko 20% po projektu koji uspešno sprovede, i tu nema neke mistifikacije. Ja za svoje pare mogu da zakupim bilbord i da napišem da sam lep i visok, a nisam, i šta sad? To što je cena rada očajna ja najbolje znam, pre nekiliko godina snimanje sam naplaćivao od 500-1000€, sad pošaljem ponudu na 300€ a posao uradi neki amater za 150€. Naravno kriterijumi su pali, u velikim agencijama sve više rade nestručni ljudi, pa loš kvalitet niko i ne konstatuje.

Da ne ispadne da branim vladajuće garniture - gosn. bivši žuti gradonačelnik je firmi za koju sam radio skinuo sve poslove sa tadašnjim klijentom jer im je obećao kašnjenje sa donošenjem zakona o zabrani reklamiranja, a ovamo tobož brine i zabranjuje pivo posle 22h. Korupcija je veći problem...

 

Na kraju, meni prija konzerva guarane i sl. kada treba negde dugo da vozim... ;)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

Hejt za marketing agencije. Taj klijent, svi znamo o kome se radi - to je ona tvrtka što meša kancerogene hemikalije sa česmovačom i valja je kao "energetsko piće" - samo u Srbiji ima godišnji budžet od nekoliko stotina hiljada evra. Marketing agencije nisu ništa drugo nego mašine za pranje para, tako da će 80% tog budžete završiti u vladajućoj stranci, ostatak ide kod vlasnika agencije i vlasnika medija (vlasnika, ne i zaposlenih). Ništa novo - tako su do pre dve godine svi budžeti završavali u džepovima tadašnje vlasti. E sad, od sve te love "agencija" je spremna da odvoji 0,0001% za posao koji je veoma rizičan, ponižavajuć, na samoj ivici prostitucije, koji promoviše nalivanje hemikalijama i blejanje do ujutru na splavovima?

 

Po meni, svako ko ima mrvicu društvene odgovornosti će taj posao sa prezirom odbaciti, ili će za to uzeti ozbiljne pare. I to unapred, keš, da ne bude posle "potpiši ugovor, jbg mora preko računa, porez, doprinosi, provizija, klijent još nije uplatio, platiće krajem godine sto posto, javićemo se".

 

Mojih dva dinara :)

 

Da li neko zna šta treba da radi marketing agencija, osim što se svi uhvate jedne stvari tj. promocije i to je kao to...Marketing je jedna kompleksna stvar i ne zasniva se samo na promiciji. Ono kao MARKETING telefon na TV_u, a oni ti nude reklame, ali kao lepše zvuči nego kada kažeš reklama. Isto i ovaj hejtuje, a ne zna šta hejtuje. Reklama i promocija su samo vrh ledenog brega koji vidimo, marketing je taj koji drži taj ledeni breg nad vodom. To što kod nas ljudi nazivaju sebe marketinškom agencijom, je za drugu priču...

 

Čovek je lepo tražio dve ribe za promociju, lepo plaća, ja ne vidim čemu moralisanje, osim ako mu nisi konkurent...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Nateraćete me da se osećam odgovornim što sam uopšte pitao da li neko hoće da radi... :stabre:

 

Evo brate mili za 100 evropskih dukata ja cu da se nasminkam i vozam po gradu 1moto3.gif

ja ću za 50.

 

crkni :)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Da li neko zna šta treba da radi marketing agencija...

 

Čovek je lepo tražio dve ribe za promociju, lepo plaća, ja ne vidim čemu moralisanje, osim ako mu nisi konkurent...

 

Zaista, u pravu si, svaka ti je mudra, ja nemam pojma, ponuda je super, ako je za pare sve je opravdano. Hajde da neko ko se slaže sa tobom pošalje svoju devojku ili sestru ili kćerku na bajku u miniću u 3 ujutru na Jimmy's da našmrkanim krimosima nudi Guaranu, pa da nam ispriča kako se provela 0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

Da li neko zna šta treba da radi marketing agencija...

 

Čovek je lepo tražio dve ribe za promociju, lepo plaća, ja ne vidim čemu moralisanje, osim ako mu nisi konkurent...

 

Zaista, u pravu si, svaka ti je mudra, ja nemam pojma, ponuda je super, ako je za pare sve je opravdano. Hajde da neko ko se slaže sa tobom pošalje svoju devojku ili sestru ili kćerku na bajku u miniću u 3 ujutru na Jimmy's da našmrkanim krimosima nudi Guaranu, pa da nam ispriča kako se provela 0takoje.gif

 

Nije moje da isterujem bilo šta, zna se kako se vrši promocija...Problem je baš u NEZAKONITOM predstavljanju MARKETINŠKIH AGENCIJA, jer koriste naziv, a ustvari rade nešto što si ti spomenuo u prvom postu (ne svi), ali zato PRAVA marketinška agencija koja se bavi istraživanjem tržišta, uskladjivanje želja potrošača sa datim proizvodom, pa i samom promocijom proizvoda, onda te mogu reći ozbiljne agencjie trpe. Treba odovijiti Marketing agencije od pimp fazona i prostitucije, ali za to je kriva država u kojoj možeš da radiš šta god poželiš i da se predstavljaš kao god hoćeš.

 

Što se tiče ovoga na bajku, čovek je rekao uslove da se voze gradom, a ne da budu sexulani predmet, kako ti kažeš našmrkanim krimosima, čak je rekao da bi oblepio maske motora. To je to, generalizujemo stvari ... Isto kao kada kažu da voziš motor, a ti voziš skuter :nanana:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova

Da li neko zna šta treba da radi marketing agencija...

 

Čovek je lepo tražio dve ribe za promociju, lepo plaća, ja ne vidim čemu moralisanje, osim ako mu nisi konkurent...

 

Zaista, u pravu si, svaka ti je mudra, ja nemam pojma, ponuda je super, ako je za pare sve je opravdano. Hajde da neko ko se slaže sa tobom pošalje svoju devojku ili sestru ili kćerku na bajku u miniću u 3 ujutru na Jimmy's da našmrkanim krimosima nudi Guaranu, pa da nam ispriča kako se provela 0takoje.gif

 

Ja ipak mislim da je tebi krivo sto nisu i devojke na skuterima pozvane, nego samo na motorima...

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DL-650

@drumskalisica

 

Odgovaram sa telefona pa nisam mogao da izdvojim konkretnu recenicu.

Moj post je bio saljiv, nisi lepo video.

Izvini sto se tvoj post nasao u citatu sa kojim se i slazem btw.

Sto se tice tvog odgovora mislim da treba da ISKULIRAS i da obratis paznju na NACIN OBRACANJA, drugari nismo!! Ako ti je jezik brzi od pameti, zavezi ga...

Tebi pare ne manjkaju ocigledno :-)

Što se cene tog rada tiče, ako promoterke po hipermarketima dobijaju 3000 za jedan dan, mislim da bi ovo trebalo da bude plaćeno 5 - 10.000 dinara .

 

Pa toliko skoro košta samo da se iznajmi motor. Još mora da jaše motor što je daleko intenzivnije i rizičnije od hipermarketa.

Ja ne bi pristao ispod 200e na dan. I to pod uslovom da nema nekih čudnih zahteva.

 

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N9005 met Tapatalk

 

Ovde je čovek ponudio posao i razgovaramo koliko bi trebalo da taj posao bude plaćen ! Ja sam izneo neko moje iskustvo jer sam jedno vreme radio u medijima i učestvovao u izradi reklama.

Tvoj komentar mi je potpuno nejasan - Šta tebe briga dal meni pare manjkaju ili ne ? Da možda ne ispipavaš teren da možda sutra dođeš da mi obijaš kuću i opljačkaš me ? ( tako mi deluje ) Ako imaš neki konstruktivan predlog u vezi teme - onda piši. Ako nemaš - onda nemoj da zaviruješ u tuđe džepove ! Gledaj svoja posla !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DL-650

Moj komentar je bio upucen tebi i bio je saljiv. U zemlji gde ljudi zaradjuju 300-400e mesecno to je preambiciozno mada bih voleo da svi mozemo da zaradjujemo po 200e dnevno. kao sto se dalje ispostavilo velika vecina bi vrlo rado radila to i za mnogo manje para. to je realnost. na zalost. izvinjavam se ako si se nasao uvredjenim i prozvanim ali takvo misljenje kod nas mozda deli 5% stanovnistva...

 

 

Pa toliko skoro košta samo da se iznajmi motor. Još mora da jaše motor što je daleko intenzivnije i rizičnije od hipermarketa.

Ja ne bi pristao ispod 200e na dan. I to pod uslovom da nema nekih čudnih zahteva.

 

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N9005 met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Sto bi se nasao uvredjenim. Diskutujemo jel.

To sto bi neko radio za manje pare, to imam vise nego dovoljno iskustva sa tim kod nas. Rade za manje pare ali vise njih. Onda kad nisi zadovojlan dobijes odgovor da za te pare ne treba da ocekujes nesto vise.

 

Svaki trud treba da se nagradi a sigurno ne po tome zato sto mozda neko ima ko bi za manje jer onda tome nema kraja. Evo neko je rekao da bi za 50, siguran sam da ce se naci neko i za 30. Potom i za 20.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DL-650

I to je istina. Dosta je ljudi iz unutrasnjosti koji ne smeju da ostanu bez posla a ako ostanu spremni su da rade bilo sta i za koliko god samo da imaju kontinuitet u primanjima jer sa druge strane ako ne plate kiriju gazde ih teraju napolje a oni onda nazad pa iz pocetka. To su uglacnom obrazovani ljudi sa znanjem u struci i na taj nacin poslodavci smanjuju plate jer ako ti neces ima ko hoce... a taj sto hoce, dal ume...itd. parola vecini poslodavaca je da "su svi zamenjivi"

 

 

Sto bi se nasao uvredjenim. Diskutujemo jel.

To sto bi neko radio za manje pare, to imam vise nego dovoljno iskustva sa tim kod nas. Rade za manje pare ali vise njih. Onda kad nisi zadovojlan dobijes odgovor da za te pare ne treba da ocekujes nesto vise.

 

Svaki trud treba da se nagradi a sigurno ne po tome zato sto mozda neko ima ko bi za manje jer onda tome nema kraja. Evo neko je rekao da bi za 50, siguran sam da ce se naci neko i za 30. Potom i za 20.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ljudi rade za 10-12 hiljada mesečno,izdržavaju decu,odeća,obuća,škola... Kao da ne znate kako se živi u Srbiji. Stvarno ne razumem neke komentare...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DL-650

Pre dve nedelje sam bio na odmoru u holandiji i brzo shvatio da je tamo sve tako drugacije i ljudi koji su preko jednostavno ne mogu da shvate kakav je zivot ovde koliko god se trudili... ovo ovde je borba...0tuzan.gif

Sto bi se nasao uvredjenim. Diskutujemo jel.

To sto bi neko radio za manje pare, to imam vise nego dovoljno iskustva sa tim kod nas. Rade za manje pare ali vise njih. Onda kad nisi zadovojlan dobijes odgovor da za te pare ne treba da ocekujes nesto vise.

 

Svaki trud treba da se nagradi a sigurno ne po tome zato sto mozda neko ima ko bi za manje jer onda tome nema kraja. Evo neko je rekao da bi za 50, siguran sam da ce se naci neko i za 30. Potom i za 20.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Sto bi se nasao uvredjenim. Diskutujemo jel.

To sto bi neko radio za manje pare, to imam vise nego dovoljno iskustva sa tim kod nas. Rade za manje pare ali vise njih. Onda kad nisi zadovojlan dobijes odgovor da za te pare ne treba da ocekujes nesto vise.

 

Svaki trud treba da se nagradi a sigurno ne po tome zato sto mozda neko ima ko bi za manje jer onda tome nema kraja. Evo neko je rekao da bi za 50, siguran sam da ce se naci neko i za 30. Potom i za 20.

ja sam rekao za 50, ali kada bolje razmislim, možda bih za copea i dž, a još i to što volim da se šminkam :)

 

a ti Savane, u sve se razumeš, u svakoj temi si najpametniji.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Sto bi se nasao uvredjenim. Diskutujemo jel.

To sto bi neko radio za manje pare, to imam vise nego dovoljno iskustva sa tim kod nas. Rade za manje pare ali vise njih. Onda kad nisi zadovojlan dobijes odgovor da za te pare ne treba da ocekujes nesto vise.

 

Svaki trud treba da se nagradi a sigurno ne po tome zato sto mozda neko ima ko bi za manje jer onda tome nema kraja. Evo neko je rekao da bi za 50, siguran sam da ce se naci neko i za 30. Potom i za 20.

ja sam rekao za 50, ali kada bolje razmislim, možda bih za copea i dž, a još i to što volim da se šminkam :)

 

a ti Savane, u sve se razumeš, u svakoj temi si najpametniji.

 

Imam za 30 a i za 20 eura dobrovoljce, ali neću da dozvolim da bude toliko plaćeno...

 

Hvala na diskusiji, javile su se devojke, tema može LOCK...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Hvala Mrle što si primetio :) glupo je da se sam hvalim. Evo da uzvratim kompliment, nisi ni ti los jer u svakoj temi gde sam ja ima i tebe(i ko zna gde jos sve te ima). Možda malo iskustvo fali ali doći će to godinama :D

 

@cope

Sto da ne uzmeš nekoga za 20, šta fali. Ideš sam sebi na štetu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja