Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc motoristima - Biker help call aplikacija

Recommended Posts

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011
1399228090[/url]' post='1632276']
1399217666[/url]' post='1632200']

Ako neko hoce, mogu u slobodno vreme da zalegnem pa napravimo aplikaciju za android u koju se moze preko interneta (website) ili iz same aplikacije dodati ime prezime mesto adresa i broj telefona i opcija da se pozove direktno iz aplikacije i posalje poruka. Mozda i na mapi da se obelezi lokacija tacno.

 

Ovo bi bila aplikacija nevezana za drzavu i jezik tj moze za pocetak biti na srpskom i engleskom da se izabere u samoj aplikaciji a kasnije dodati jos jezika po potrebi.

 

Nesto sam malo programirao za android pa bi tu neko ko je to radio mogao da pomogne (znam java jezik i koristio sam eclipse tako da neke osnove znam ali nisam pravio android aplikacije na tone) a sto se tice serverskog dela gde bi stajala baza i servisi koje bi aplikacija koristila i web aplikacija (sajt) gde bi se mogli uneti podaci i skinuti aplikacija to mogu sam da napravim.

 

Ako ima neki kolega ili koleginica za saradnju da se zapljunemo pa da pocnemo. Smislimo kako bi to trebalo da radi i sta da radi i onda podelimo duznosti i teraj.

 

Ovo bi mi cak i dobro doslo jer nakon x y godina razmisljam da diplomiram vec napokon pa bih taman imao i diplomski rad a ovo me ne bi mrzelo da radim kao neku drugu nepotrebnu aplikaciju.

 

Inace sam senior .net developer tako da imam dugogodisnje iskustvo sa programiranjem samo se sa androidom nisam sretao toliko (koristim ga svaki dan ali nisam radio development samo neke igrice pravio na njemu bezveze).

 

Mogao bih i sam ali ako bi podelili poslove bilo bi brze i lakse i sigurno bolje.

 

Može da se koristi i Memento Database, koji je besplatan. Samo se oformi baza i posle puni.

 

 

Sada sam gledao, ovo je super genericko resenje ali ne nudi sve sto se moze napraviti bas za ovu svrhu. Treba napraviti aplikaciju koja je brutalno laka za koriscenje, uvek radi i sa par klikova pruza informacije. Od svih aplikacija koje sam video, "prva pomoc za sve" mi se najvise svidela u svojoj direktnosti i jednostavnosti, e tako nesto treba napraviti samo za ovu tematiku. Inace, "prva pomoc za sve" je aplikacija sta raditi u situacijama da nekom pozli, srce, gusenje, nesreca itd. Vrlo korisna aplikacija!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Paraćin
  • Motocikl: Hyosung GV 650 EFI 2010

:aha:Hmmm....

 

Da programiram ne znam, a da dizajniram.... pa, bolje programiram.

 

Šalim se, dobra je to ideja i preko potrebna.

 

Dajte to što pre, sezona već krenula

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Evo javili se kreatori , kazu da cekaju dozvolu od Googla i Applea da bi se aplikacija mogla skinuti direktno na telefon iz drugih drzava . AKo neko napravi bolju neka javi tu , sve igra :-)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Ideja je korisna i kao sajt i kao aplikacija. Medjutim po meni ima par problema: kako resiti privatnost i zloupotrebu (ko i kako koristi info, provera tacnosti info), kako omoguciti svim zainteresovanim pristup info (non-smartphone, iOS) i na kraju kako sve to uraditi da ostane free i ad-free?

BTW mislim da se slicna stvar moze uraditi preko Vibera - napravi se grupa i svako ko zna nekoga ko hoce da bude ukljucen doda njegov br. tel u grupu. Em imas br em vidis da li je on line em je free em vecina tel moze da instalira viber ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova

Mislim da si bespotrebno zakomplikovao. Spominjes iOS a covek je napisao da cekaju dozvolu od Apple-a tako da je to reseno. Zatim spominjes non-smart phone a posle Viber ne znam kako si to zamislio. Ok postoji mogucnost zloupotrebe ali kako je sve ovo na dobrovoljnoj bazi predpostavljam da ako ostavis svoje podatke i neko te bez razloga cima ti uvek mozes da se "izbrises" iz registra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

I dalje cekam nekoga da se javi za android development, ako ne, koliko krajem meseca zapljunucu se sam i krenuti...development do beta faze minimum mesec dana a mozda i duze..nece biti skoro ali kad bude gotovo bice uradjeno kako treba. Tada ce biti dostupno da se testira pa predlozi i sugestije sta i kako da se doda/promeni i imacemo profi aplikacijicu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

U drugoj polovini godine cu raditi na BJB android aplikaciji koja ce imati par funkcionalnosti od kojih ce jedna biti i pomoc-na-putu. Trenutno radim na novom ruhu celog sajta, pa zato ne mogu sa android aplikacijom da krenem pre nego sto ovo zavrsim... Ukoliko si zainteresovan, mozemo zajedno da radimo na BJB aplikaciji. Imam profesionalnog dizajnera koga angazujem za dizajn, pa je taj problem resen. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

U drugoj polovini godine cu raditi na BJB android aplikaciji koja ce imati par funkcionalnosti od kojih ce jedna biti i pomoc-na-putu. Trenutno radim na novom ruhu celog sajta, pa zato ne mogu sa android aplikacijom da krenem pre nego sto ovo zavrsim... Ukoliko si zainteresovan, mozemo zajedno da radimo na BJB aplikaciji. Imam profesionalnog dizajnera koga angazujem za dizajn, pa je taj problem resen. :)

 

Dogovoreno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS
Mislim da si bespotrebno zakomplikovao. Spominjes iOS a covek je napisao da cekaju dozvolu od Apple-a tako da je to reseno. Zatim spominjes non-smart phone a posle Viber ne znam kako si to zamislio. Ok postoji mogucnost zloupotrebe ali kako je sve ovo na dobrovoljnoj bazi predpostavljam da ako ostavis svoje podatke i neko te bez razloga cima ti uvek mozes da se "izbrises" iz registra.

 

Android app je razvijen ali nigde nisam procitao da je razvijena i iOS app, Viber moze da se instalira na non-smartphone.

Tako da predlazem da razmislis jos malo ;)

 

Kolegama Ivanu i Pablu mogu da ponudim svoje usluge dizajna app i sajta ukoliko je potrebno ali i bilo koja saradnja u razvoju ovakve korisne price

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova

Duzan sam ti izvinjnje za Viber u tom slucaju jer zaista pojma nisam imao da to moze te stoga molim te da privatis izvinjnje. Takodje si u pravu da ne pise eksplicitno da postoji iOS App ali pise da cekaju dozvolu Apple-a. U svakom slucaju naucio sam nesto novo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Ziv ti bio... Kako kazu ko nema u vugla ima u gugla :)

Elem, resenje sa Viberom je vrlo prakticno jer nemoras da imas skoro nikoga u svom imeniku. U grupi (u koju te doda samo jedan clan koji te poznaje) otkucas poruku i svi koji su on-line je vide pa tako mogu i da odgovore. Recimo da ti je potrebna pomoc u n.sadu, javice se i oni koji znaju za nekog ko moze da pomogne ali i oni koji su u ns. Znaci nema potrebe da se okrece pojedinacno br nekog konkretno.

E sad, da li je bolje imati posebnu app sa dodatnim info je vec stvar za razmisljanje. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja