Jump to content

Moto Zajednica

Prvi enduro do 8.000 evra...

Recommended Posts

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS

U sustini da li BMW nudi toliko vise ili je toliko bolji, bolja izrada, ili damo prestiz da vredi tu razliku?

 

Ja bih rekao da je to samo prestiz, ali to je samo moje misljenje :D.

 

Salu na stranu, da li si razmisljao o tome da u nekom rent-a-bike servisu iznajmis F800, ne bi trebalo da bude skuplje od 150e za dan. Ili testnu voznju kod nekog veceg dilera ? Koliko znam, jedini uslov je vazeca dozvola A kategorije, sto vec imas.

 

Provozas, probas, zakljucis da li ti se svidja ?

 

Po planu u cetvrtak idem i kod radulovica i kod stojanova pa da vidim koji mi bolje lezi. Ako se uplasim od F800GS onda idem na NC700X, na tome sam vec sedeo.

A 5.500eu za NC700X mislim da je ok ponuda i nemam brige ni u startu i jos bar 2 godine, a polovan BMW svakako bi prvo poslao u servis, a i reg je skuplja...

 

lj_zrilic: KLE500 mi se ni malo ne svidja, a kupovina motora je kao ljubav, sa puno emocija... ali hvala na preporuci!

 

aca-pn: ako vec isplativost gledamo, opet mislim da bi najekonomicnija solucija bila NC700X, ali mozda je F800GS ljubav na prvi pogled...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Svi spomenuti motori su dobri. Od tebe zavisi sta ti se vise svidja. Ali ako nemas neke off road ambicije ja uopste nebi gledao motor sa 21' tockom naprijed. Ako mislis da se redovno vozis van asfalta onda svakako treba. Ako ces jednom u dvije godine preci 500m makadama onda tocak od 21' gubi smisao.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

... ako vec isplativost gledamo, opet mislim da bi najekonomicnija solucija bila NC700X, ali mozda je F800GS ljubav na prvi pogled...

 

NC700X je bez sumnje dobar motor i ne bi pogrešio ako ga uzmeš. Međutim, "ljubav na prvi pogled" je ono što će te proganjati svaki puta kada vozeći Hondu, prođeš pored neke "fosamstotke". I na kraju ćeš je, pre ili kasnije, opet kupiti.... Setićeš se ti još ovog mog posta, videćeš ;)

 

Sasvim jedno su realne potrebe, a sasvim je drugo ono što te "radi", "greje" ili već kako da se izrazim. Realno, dosta bi ti bio i APN4 - odneće te od tačke A do tačke B. No, znamo svi da nije suština u tome.

 

Sviđa ti se BMW, imaš pare.... pa KUPI GA, jbt! ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Kad sam ja kupovao motor.

Svasta sam po salonima prepipao od tadasnjih modela Vstroma, Fazera i sl.

 

Otisao kod Radulovica seo i probao F800 koji mi je tog momenta bio finansijski nedostizan.

 

Sledece noci u znoju me je obuzela neopisiva zelja za posedovanjem i tad je pocelo nevreme u mojoj glavi kako da zatvorim finansijsku konstrukciju !

Uz istovremeno pitanje koje sam stalno sebi postavljao BUDALO STA RADIS !?

 

Pozajmio razliku para koja mi je tog momenta falila, ne hajuci za zdrav razum i da li cu moci da vratim na vreme.

 

Otisao da kupim motor SRCEM !

 

 

Vozim F800 vec pet sezona i bas sam ove godine razmisljao da bi valjalo menjati motor.

 

Pitanje je koji ? Za sad nisam nasao adekvatan odgovor

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Osim po ceni i da li se radi o "skroz" novom, skoro novom ili polovnom motoru, nije mi uopste jasno ovo poredjenje Honde sa 48ks i 800GS-a sa 85ks? Pa cak ni sa njegovom "civilnom" verzijom GS650-800 sa 71ks? GS800 je, sto neke vec rece, motorcina u odnosu na Hondu. Jedino im je kubikaza relativno blizu. Pardon: Zajednicko im je i sto imaju 2 tocka ;-)

 

Ako bi i odbili navodno klepanje po usima na konto "luksuza" i "prestiza" koji se odrazavaju u ceni BMW-a, ne moze novi 800GS da kosta ni blizu kao nova NC700X!!! Ma koliko se "babi snilo" 1lol.gif

 

p.s. Gemini sta bi na kraju?

Promenio član unas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS

Pozdrav Prijatelji!

Bio sam i kod Radulovica, probao F800GS, motor je stvarno bajka, san, visok, ali taman za moju visinu, prelep, jako se lako vozi, pregledan, profesionalno, ljubazno osoblje... Ali kako ga je neko karakterisao "žilet" u odnosu na "čekić" NC700X.

Posle sam otisao kod Stojanova, NC700X je stvarno kao nov, zvuk sa pravim Akrapovicom meni mnogo lepsi, dublji od BMW-a (iako, jeste ima fake Akrapovic), nizi, meni pocetniku je posle BMW-a bio mnogo laksi za voznju, nekako sam ga vise osetio, bio sam sigurniji na njemum, jednostavno meni licno, subjektivno, za pocetak mi je vise odgovarao. Mozda bi se vec na kraju sezone pokajao, ali u tom momentu sam tako osetio!

Dosao kuci da prespavam i javio banci da bi izvadio "vecu" kolicinu kesa (ko je lud da u danasnja vremena drzi vise od 100 evra kuci :) ), on rekli da za to im treba 1-2 radna dana, rekao ok, pocetkom ove nedelje idem po motor, za koji god da se odlucim.

Ja ustao u petak, definitivno se odlucio za Hondu, proverio banku, kada vidim da su ga istog dana prodali... (znam, mozda sam trebao da ga rezervisem sa jedno 500 evra, ali ko bi mislio da ce ga istog dana neko odneti)

Tako da to je moja prica, bar do sada, a mozda i znak sudbine da najbezbednije mi je da ostanem na 4 tocka...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: United States
  • Motocikl: ZX1000JDF + 2004 Polaris Sportsman 700 Twin EFI 4x4/Snow plow

NC700X je stvarno kao nov, zvuk sa pravim Akrapovicom meni mnogo lepsi, dublji od BMW-a

 

J*bes auspuh. To je precenjeni i beskorisni trosak. Nemoj zbog toga da se zaletis. Bio on Akrapovic,Yoshimura ili Two Brothers, slip on ti dodaje 3-4ks i smanji kilazu oko 1 do 5kg sto sve zavisi koji motor kupis. Ali ako uzmes pun auspuh to je vec nesto drugo....

Ako ti je bas do nekog slip on-a, vidi Danmoto. Jeste kinez, pa sta? Ovde je taj auspuh $120, nebi trebalo da je u Srbiji mnogo vise.

 

 

F700GS ili F800GS su motorcine u odnosu na bilo koju Hondu ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

‚Hmmmm... slatke muke... ako ti već srce bije za novim ili skoro novim motorom... tu su ti opcije te koje si naveo... stim gde je NCX tu ti je i onda i VStrom... od dva ponudjena moj bi bio glas za F800 (značajno upotrebljiviji nego Honda). Sa obzirom da si vozio Tmax daleko od toga da si početnik.

 

Ako već želiš da uzmeš nešto što te ne bi prepadalo što se tiče snage, zašto za mnogo manje para ne uzmeš neku dobru Afriku Twin RD07 sa svom opremom (kreš barovi i ostalo)... voziš je sezonu dve pa posle gledaš šta ćeš.. a možda ti se i svidi... cene su im popadale a i dalje se lako prodaju. Onda ti se kasnije može desiti da sa Afrike ili odeš na F800 ili npr KTM 950-990 a možda odeš i u tešku konjicu GS1200 ili Super Tenera 1200 ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

 

Ako već želiš da uzmeš nešto što te ne bi prepadalo što se tiče snage, zašto za mnogo manje para ne uzmeš neku dobru Afriku Twin RD07 sa svom opremom (kreš barovi i ostalo)... voziš je sezonu dve pa posle gledaš šta ćeš.. a možda ti se i svidi... cene su im popadale a i dalje se lako prodaju. Onda ti se kasnije može desiti da sa Afrike ili odeš na F800 ili npr KTM 950-990 a možda odeš i u tešku konjicu GS1200 ili Super Tenera 1200 ...

 

hehehehe....kad ti to kaže moj drug Popsy koji u potpisu ima dete koje piša na Afriku Twin, nema rezloga da mu ne poveruješ :moto3: :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

...Tako da to je moja prica, bar do sada, a mozda i znak sudbine da najbezbednije mi je da ostanem na 4 tocka...

 

Prijatelju, nije tebi lako 0zbunjen.gif

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

...Tako da to je moja prica, bar do sada, a mozda i znak sudbine da najbezbednije mi je da ostanem na 4 tocka...

 

Prijatelju, nije tebi lako 0zbunjen.gif

 

Iscimas ceo forum, i na kraju aj zdravo :D :D

 

Ovo se desavalo vise puta, od tad i ne ucestvujem u ovakvim temema.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

...Tako da to je moja prica, bar do sada, a mozda i znak sudbine da najbezbednije mi je da ostanem na 4 tocka...

 

Prijatelju, nije tebi lako 0zbunjen.gif

 

Iscimas ceo forum, i na kraju aj zdravo :D :D

 

Ovo se desavalo vise puta, od tad i ne ucestvujem u ovakvim temema.

 

Baš tako, ovakvih tema ima dosta, valjda da se nakupi broj postova, šta li je već... 1lol.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 345 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzana je stroj ...

...Tako da to je moja prica, bar do sada, a mozda i znak sudbine da najbezbednije mi je da ostanem na 4 tocka...

 

Prijatelju, nije tebi lako 0zbunjen.gif

 

Mislim da je pre ovo znak uzme nc750x NOV !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

...Tako da to je moja prica, bar do sada, a mozda i znak sudbine da najbezbednije mi je da ostanem na 4 tocka...

 

Prijatelju, nije tebi lako 0zbunjen.gif

 

Iscimas ceo forum, i na kraju aj zdravo :D :D

 

Ovo se desavalo vise puta, od tad i ne ucestvujem u ovakvim temema.

 

Baš tako, ovakvih tema ima dosta, valjda da se nakupi broj postova, šta li je već... :lol:

 

 

 

 

piš živi :lol:

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Iscimas ceo forum, i na kraju aj zdravo :D :D

 

Ovo se desavalo vise puta, od tad i ne ucestvujem u ovakvim temema.

 

Sve sam bliže tvom razmišljanju, majke mi.... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Beograd , 29 novembar
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750

gemini brate0zbunjen.gif1neznam.gif...

Nista onda daj tih 8 soma meni ja sigurno znam sta cu uzeti 1lol.gif.

a ti ostani na 4 tocka , sta te briga. 1aha.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Kikinda

Pozdrav Prijatelji!

Bio sam i kod Radulovica, probao F800GS, motor je stvarno bajka, san, visok, ali taman za moju visinu, prelep, jako se lako vozi, pregledan, profesionalno, ljubazno osoblje... Ali kako ga je neko karakterisao "žilet" u odnosu na "čekić" NC700X.

Posle sam otisao kod Stojanova, NC700X je stvarno kao nov, zvuk sa pravim Akrapovicom meni mnogo lepsi, dublji od BMW-a (iako, jeste ima fake Akrapovic), nizi, meni pocetniku je posle BMW-a bio mnogo laksi za voznju, nekako sam ga vise osetio, bio sam sigurniji na njemum, jednostavno meni licno, subjektivno, za pocetak mi je vise odgovarao. Mozda bi se vec na kraju sezone pokajao, ali u tom momentu sam tako osetio!

Dosao kuci da prespavam i javio banci da bi izvadio "vecu" kolicinu kesa (ko je lud da u danasnja vremena drzi vise od 100 evra kuci :) ), on rekli da za to im treba 1-2 radna dana, rekao ok, pocetkom ove nedelje idem po motor, za koji god da se odlucim.

Ja ustao u petak, definitivno se odlucio za Hondu, proverio banku, kada vidim da su ga istog dana prodali... (znam, mozda sam trebao da ga rezervisem sa jedno 500 evra, ali ko bi mislio da ce ga istog dana neko odneti)

Tako da to je moja prica, bar do sada, a mozda i znak sudbine da najbezbednije mi je da ostanem na 4 tocka...

Kako to mislis " ostanem na 4 tocka ", pa zar ne vozis T-maxa?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1895 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Kakva trolerska tema i upesasmo se svi :) Kepo tebi svaka cast sto nisi a Borhez razotkrio sve haahhahaah. Aj vidimo se u sledecoj temi kad bude. :muzicari:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

,,Ja ustao u petak, definitivno se odlucio za Hondu, proverio banku,,

 

A banka mu rekla lezi tu djesi i sanjaj jos malo1zzz.gif1zzz.gif1zzz.gif

BMW2.gifBJB-hack.gifBJB-africa.gifBJB-tdm.gifBJB-Kawasaki.gifBJB-Varadero.gifv_strom.gif

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 345 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzana je stroj ...

Pozdrav Prijatelji!

Bio sam i kod Radulovica, probao F800GS, motor je stvarno bajka, san, visok, ali taman za moju visinu, prelep, jako se lako vozi, pregledan, profesionalno, ljubazno osoblje... Ali kako ga je neko karakterisao "žilet" u odnosu na "čekić" NC700X.

Posle sam otisao kod Stojanova, NC700X je stvarno kao nov, zvuk sa pravim Akrapovicom meni mnogo lepsi, dublji od BMW-a (iako, jeste ima fake Akrapovic), nizi, meni pocetniku je posle BMW-a bio mnogo laksi za voznju, nekako sam ga vise osetio, bio sam sigurniji na njemum, jednostavno meni licno, subjektivno, za pocetak mi je vise odgovarao. Mozda bi se vec na kraju sezone pokajao, ali u tom momentu sam tako osetio!

Dosao kuci da prespavam i javio banci da bi izvadio "vecu" kolicinu kesa (ko je lud da u danasnja vremena drzi vise od 100 evra kuci :) ), on rekli da za to im treba 1-2 radna dana, rekao ok, pocetkom ove nedelje idem po motor, za koji god da se odlucim.

Ja ustao u petak, definitivno se odlucio za Hondu, proverio banku, kada vidim da su ga istog dana prodali... (znam, mozda sam trebao da ga rezervisem sa jedno 500 evra, ali ko bi mislio da ce ga istog dana neko odneti)

Tako da to je moja prica, bar do sada, a mozda i znak sudbine da najbezbednije mi je da ostanem na 4 tocka...

u kojoj banci treba 1,2 radna dana da isplate 5000 evra,tu meni nesto nije u redu ??? to je iznos koji se resava sada i odma u svakoj banci!?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Kakva trolerska tema i upesasmo se svi :) Kepo tebi svaka cast sto nisi a Borhez razotkrio sve haahhahaah. Aj vidimo se u sledecoj temi kad bude. :muzicari:

 

Jest' vala... :lol:

 

Ali nije delovala trolerski, sto je najinteresantnije :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja