Jump to content

Moto Zajednica

Da nije ko za druzenje do Alpa ?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: mojkovac - crna gora
  • Motocikl: BMW gs1150 ADV

Evo vec duze vrijeme mastam o ovom putovanju, naravno do sad su bile problem samo pare e sad kad su se skupile sad se samo ceka ljeto. Gledam sto vise da obidjem a da se sve to uklopi u moj mali budzet.Planiram da put traje oko 7 do 8 dana , ukupna kilometraza bi bila oko 3200-3500 km. Uglavnom sve sam rijesio sto mi je bilo potrebno , mape spremne , svaki provoj obiljezen, jos samo malo da se informisem za smjestaj i to je to. Jedini problem koji je ostao je kad krenuti na put u kojem mjesecu, i najvise sto me muci jes to sto nema neko da mi pravi drustvo, a sam da idem nije fora icon_mrgreen.gif .E sad ako je neko planirao na ljeto isto ovo obici vrlo rado bi mu se pridruzio ili neko meni da se pridruzi, kako god . Ako je ko za nek se javi grouphug.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: mojkovac - crna gora
  • Motocikl: BMW gs1150 ADV

vidi se na mapi kako bi isao .Grossglokner mi je na prvom mjestu i njega bi obisao prvo i onda nastavljam lijevo do Marmolada pa onda na Bozen pa na Passo Stelvio, od Passo Stelvio bi isao ka gore preko granice (Switzerland ‎) onda lijevo da obidjem Furka Pass , odatle se spustam do Milana pa do Venecije i nazad kuci .Ja mislim da nisam nesto propustio sto bi trebalo da se obidje icon_mrgreen.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Nisi naveo koji su ti prohtijevi, pa da ti kazemo da li si nesto propustio.

Ono sto je sigurno je da imas mnooogo, za moto-trip, dosadnih komada (=autoputa).

Do Ljubljane prepreci preko Bosne.

Liniju Milano - Verona - Venecija pomjeri na sjever par cm. ;)

 

A ako hoces na Stelvio, gledaj da bude kad je otvoren (negdje u julu recimo). Avgust nije dobar zbog italijana, koji su slobodni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: mojkovac - crna gora
  • Motocikl: BMW gs1150 ADV

pa uglavnom gledam da mi je put citav do 3500 km , broblem su samo pare zato i nisam nap. dublje ulazio u Svajcersku i nize, a to sam cuo da je u avgustu prevelika guzva jer tad italijani imaju slobodno. Sto se tice auto-puta to ocu maksimalno da izbjegnem, hvala na pomoci :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

planiram neshto slichno, pratim temu.

dajte neke dobre lokacije na alpima, mozhda da se napravi neka dobra tura.

ovaj spust na milano i veneciju je odlichan, dodao bih i trst usput. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

GhostMile je dao dobar savet za Milano - Venecija. Em putarina oko 20-tak € (sto je vec jedno spavanje sa doruckom) em morbidno dosadno... nesto kao, ako ne i isto, BGD-ZG autoputem!

Pratim, mada "mnogo je kume" za nedelju dana... citao sam i slusao puno putopisa, po tome, ovo je preozbiljna kilometraza.

500km dnevno zvuci optimisticki 1neznam.gif

pozz

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

To je i moja prva pomisao bila. 500 km dnevno je moguce voziti ali valja nesto videti, slikati, jesti...

Ako se prvog dana isforsira 750 km kroz Bosnu do Ljubljane i poslednji dan isto toliko Jadranskom

onda se Alpi mogu podeliti u 6 lepih dana po 300tinak km.

Sve ukupno 8 dana...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Da ne palamudim previse jer ne govorim iz iskustva, ali moj predlog je da procitas par putopisa sa alpa. Koliko sam primetio, mnogima je ideja bila vise ali mogucnosti su ipak nesto drugacije. A mislim da ce se pojaviti jos par predloga putovanja za Alpe u organizovanoj turi. Postoji i tema Avantura 2014. gde se vec par meseci iskusne kolege dogovaraju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Da li je 500km mnogo ili malo zavisi od rute i puteva. Mislim da je gubljenje vremena ici po Alpima onim glavnim magistralama (zutim putevima na Google maps) osim ako bas ne mora. Recimo, deo puta Bolzano-Merano (preko SS38) je kao autoput sa vise traka u jednom smeru gde ubacis u 6. brzinu i vozis.

 

Naravno, nekad se mora ici takvim putem iz tacke A u tacku B, ali tanke bele linije kad se zumira mapa su obicno mnogo zanimljivije za voznju. U tom slucaju je 300-400km puna kapa.

 

Ima i ljudi kojima je kilometraza sama po sebi cilj i u tom slucaju se vozi 500+km, ali za mene je to besmisleno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Sto se skracenica za talijanske puteve tice...nije bas uvek pravilo da SS znaci da je u pitanju Superstrada. To SS znaci Strada statale i obicno obelezava prilicno vazan put izmedju dva mesta, koji je nekada istina resen kao put sa po dve trake za svaki smer...bez zaustavne. To je brza i jeftina varijanta, ali dosadna i cesto opasna zbog izuzetno velike kolicine slepera koji hoce da ustede.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: mojkovac - crna gora
  • Motocikl: BMW gs1150 ADV

ja sam malo bio osutan, ja sam planirao da ove nase predjele prodjem sto brze, i da ostavim dosta vremena za Alpe i da tamo meracim , da znam zbog cega sam otisao. mapu koju sam postavio nije bas sredjena, to sam odradio povrsno zato i ima na njoj malo i obiljezenog auto-puta kojeg bi po svaku cijenu da izbjegnem , jer je previse dosadan i ne moze se vidjeti nista. Kao sto kolega kaze , na mapi kad se uvelica prikazu se putevi bijele boje i oni su odlicni , bas ono sto trazim, takvi putevi cesto prolaze kroz sela i nacionalne parkove tako da se i ima sta vidjeti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: mojkovac - crna gora
  • Motocikl: BMW gs1150 ADV

Malo slabije imam informacija za smjestaj, al sto se mene tice ja ne bi u naprijed ostavljao rezervaciju ili tome slicno, kolege koji su bili vec tamo rekli su mi da ne brinem za smjestaj i da njega ima na pretek, svaka druga kuca izdaje, sobe, apartmane ili tome slicno. Evo ovdje mozes vidjeti mapu , cijene i usluge kampovanja , neki kampovi posjeduju i apartmane a cijena je od 15 do 40 eura. ako ti imas neke informacije o smjestaju javi :Mina:

 

 

http://hr.camping.info/

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: mojkovac - crna gora
  • Motocikl: BMW gs1150 ADV

trebalo bi da sam tad slobodan , al jos ne mogu biti siguran, jer ne znam ocu li imati obaveza na fakultetu :stabre: a to cu tek da saznam u junu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1428 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Ja sam isao 15.jula i mogu ti reci da lepse vreme i manju guzvu nisam mogao da ubodem.

 

By the way, moja preporuka bi ti bila da posle Lienz-a ides dole, ka Dobiacco, pa onda prema Cortini.

Imas tu 2-3 prelepa prevoja i jezero Misurina. Ako tuda budes isao obavezno svrati do Tre Cime di Lavaredo, to mi je mozda i najlepse mesto na celoj mojoj turi kroz Alpe. I sam ulaz u Cortinu sa tog puta od Misurine je prelep, krivine, cetinari.

 

Ako hocete malo da se izduvate, posle sporih prevoja, ima jedan prevoj nedaleko od Bolzano-a, Mendela pass, lep put, moze malo brze da se vozi, samo na ulasku cesto stoji policija, ali ne pravi problem, samo opomene da se vozi sporije.

 

Inace taj deo od Cortine do Bolzana je po meni najlepsi deo Alpa.

 

E da, ako vam je Livigno na putu, mozete da isplanirate da tu prespavate, prelepo je mesto, jeftin je smestaj i u samom centru, a i gorivo je tu oko 1e, zato sto je kao neka bescarinska zona.

 

U putopisima imas moj putopis pa ako hoces baci pogled na moju rutu, prilicno je slicna, da vidis sta mozes da ocekujes.

 

 

Kad snovi postanu stvarnost

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja