Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Fvision 125

Recommended Posts

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Sivac
  • Motocikl: fvision 125, yz 125 ranije, gs 500

Dobro vece drustvo :) Pre neki dan sam uzeo makinu iz noaslova :) Kada sam ga uzeo,vec mu je bio zamenjen karburator zbog potrosnje,tako da sad malo slabije ide,ali trosi 2,5-3L. Motor kupljen 2008-me u NS, i jos nikad registrovan i ima 7250 km na satu :) Ali imam problem sa elektronikom. Nisam puno gledao,ovo mi je prvi skuter pa mi se cini da ima puno plastika da se poskida da dodjem do zica. Naime problem je sledeci,mozda je imao neko slican ili isti pa da da savet.

Kada sam otisao da uzmem motor, okrenemo kljuc,ali nema struje. Reko prazan akumulator pa napunimo i vratimo,kad ono isto. Ajde da probamo direktno,ispod sedista na ono automatu spojim i on zavergla i odma upali,malo turiranja i evo i kontakta,proradio. Posle je ceo dan radio bez problema na kljuc, prekida i daje kontakt. Kako je prenocio,ujutro opet nema struje kad okrenem kljuc, ja direktno ispod sedista,on zavergla i odma upali, malo provozao i dosao kontakt, opet radi ceo dan bez problema. Opet prenocio,prica ista, ali sad kad je upalio direktno i provozan,nije dosao kontakt. Malo sam gledao ispod sedista taj automat,cini mi se dobar, ostalo ni ne mogu da vidim puno.

 

Pod tim da nema struje kad okrenem kljuc,mislim da ne svetli nista na tabli,ni lampica,ne radi dugme alnasera,sirene,ama bas nista, kao da nema akumulator. A kad spojim taj automat ispod sedista pa sa desne strane,neki okrugli mali, ima dva kao srafa, spojim ih metalom nekim on odma vergla i pali ko puska. A posle ako ne dobije kontakt, nece ni da ugasi,jer i kad odvojim metalom on radi. Gasenje samo na kljuc :)

 

Da li je neko imao slican problem,pa da posavetuje gde prvo da gledam, da ne rasklapam sad sve one maske :)

 

Slike uskoro :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Ja sam imao slicanu situaciju, bas jednog lepog dana udaljio sam se nekih 60 km od kuce i da upalim skut nista, nema kontakta kazaljke cute, malo sam se prepao rekoh ko zna sta je pa krenem redom do akumulatora da cackam, kleme ok osigurac kod reglera ok a nece nista, pade mi na pamet da proverim osigurace u kaseti i malo samo pipnuh jedan i dodje struja....

Dakle moguce da je slicna stvar i kod tebe samo sto ti kad tako direkno prespojis i upalis skut (mada ne znam kakav to automat prespojis) u voznji se osigurac razmrda i zakaci i kad prenoci otkaci.... Zvuci sasavo ali ima sanse da je takva neka stvar, meni se kasnije desavalo da skut lepo radi sve i ujutru nece pa otvorim kasetu i samo pipnem osigurac i proradi, posle sam ocistio kuciste osiguraca od rdje i problema nema vise.U svakom slucaju trazi kvar redom na instalaciji, pocni od bravice kljuca za paljenje, kinezi su poznati po nekvalitetnim bravama, pa idi redom, svaki osigurac gde nadjes izvadi i ocisti kontakte kao i sve cinceve i konektore..... I probaj kad tako nece da das kontakt normalno i malo samo nezno mrdaj kljuc gore dole levo desno mozda je tu slab spoj...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Sivac
  • Motocikl: fvision 125, yz 125 ranije, gs 500

Ispod sedista, ne znam ni sta je, valjda osigurac. na njega se kaci crvena i zuta zica,a iz njega izlaze neke dve sa dzekom. Njega sam nosio kod autoelektricara,kaze da je sve ok,ali nije imao vremena da mi pogleda ceo skuter. Ja nebih nista da cackam ako nemam bar neku predstavu sta je , jer mi je prvi skuter,i tek sam ga uzeo,pa me sve nekako strah da ga otvaram a ne znam ni sta trazim :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Pa pazi, vecu stetu mozes da naneses ako tako prespajas to i tako ga palis a jos gore i vozis a ne znas sta je.Slobodno mozes da skines napred plastiku i proveri kontakte samo oko bravice, vidi da li ima osigurace negde, meni se cini da kinezi nemaju ali proveri mozda ima u kaseti negde kao kod mene, i proveri ovu bravicu za paljenje, samo okreni kljuc u kontakt polozaj i malo nezno mrdaj kljuc levo desno gore dole dok je u kontakt polozaju i za to vreme drzi kocnicu i taster za paljenje da lakse primetis ako spoji, nista te ne kosta pokusaj....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Sivac
  • Motocikl: fvision 125, yz 125 ranije, gs 500

taj automat je relej alnasera. Probao sam to sa kontakt bravom ikljucem,ali nema nikakvih rezultata. da nema mozda u CDI izlaz za kontakt bravu i da je on neispravan? Ali mi ni to nije logicno,onda motor ne bi radio kako treba kad upali direktno zar ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Sivac
  • Motocikl: fvision 125, yz 125 ranije, gs 500

Problem resen :) Rasklopio sam prednji deo da bi video insalacije, na prvi pogled mi sve bilo kako treba,pa mi to nije stimalo i pogledao sam malo detaljnije. Svaki dzek otvorio i pogledao,i na jednom je kontakt od jedne zice bio izgoreo. To smo lepo sanirali tako sto je ta zica spojena direktno,a ostale preko dzeka i sad kontakt brava i tabla rade bas kako treba. Hvala tebi na trudu da mi objasnis. I tako sam se vozio danas skoro ceo dan :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Problem resen :) Rasklopio sam prednji deo da bi video insalacije, na prvi pogled mi sve bilo kako treba,pa mi to nije stimalo i pogledao sam malo detaljnije. Svaki dzek otvorio i pogledao,i na jednom je kontakt od jedne zice bio izgoreo. To smo lepo sanirali tako sto je ta zica spojena direktno,a ostale preko dzeka i sad kontakt brava i tabla rade bas kako treba. Hvala tebi na trudu da mi objasnis. I tako sam se vozio danas skoro ceo dan :)

 

Odlicno sto si resio problem 0takoje.gif. Da li si zalemio zice ( kalaj, lemilica ) ili si samo "ufrckao" pa preko izolir?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Sivac
  • Motocikl: fvision 125, yz 125 ranije, gs 500

Nisam zalemio,nego samo onako na sitno,pa izolirka. Stoji ko bog :D Ali moram jos malo raditi na instalacijama. Nista strasno,ali treba odraditi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ne bi bilo lose da zalemis zice jer najbolji kontakt se ostvaruje kada se dva kraja zice spoje lemom odnosno zaleme, pogotovo ako je debljina zice veceg preseka. Ispod izolor trake uvek je prisutna vlaga tako da "ufrckani" spoj polako pocinje da gubi kontakt i vremenom bices opet u problemu ( pogotovo ako cesto peres sqt, ne mozes da verujes sta voda-kamenac napravi za kratko vreme ).

Najidealnije je da navuces termo buzir ( 100x bolji od izolira ), zalemis zice i ne razmisljas vise o tom spoju....to ti je moj savet a ti sad kako god o's 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Sivac
  • Motocikl: fvision 125, yz 125 ranije, gs 500

Pa da ti kazem iskreno,nisam imao nista od toga ni kalaj,ni lemilicu ni termo buzir. Ovo je bilo neko trenutno resenje. Sada kad budem spajao zmigavce i ostalo sto treba,odradicu to bas kao sto si rekao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Sivac
  • Motocikl: fvision 125, yz 125 ranije, gs 500

Opet post za postom,al me ubi ova opcija EDIT. Danas sam se vozio, i primetim ja kad ga vozim konstantno na manjem gasu,malo stucka,dam gas povuce i sve ok. Posle sam otisao na benzinsku i natocio gorivo i krenuo dalje, posle 100 metara poceo da se gusi,sad ce ugasiti. Ja gas on kao ugasio i zatim provukao super. Sledeca raskrsnica kocim,smanjim gas da skrenem i gusi se,ja gas i on potpuno ugasio. I nema sanse upaliti ga. Nisam nista otvarao,reko da nije grejanje,ali nije. Vergla,baca varnicu,iz auspuha duva,oseti se malo na benzin al slabo, i nece da upali pa da ga jeb.s :D Zagledao sam malo,vidim da onaj dihtung izmedju karburatora i glave (posto je cetvorotaktni motor) malo falsira sa leve strane. Nisam gledao pre,ali ne verujem da se to sad odjednom pojavilo. Posto se ne razumem u 4T motore,ovaj mi je prvi, moze neka pomoc? Svecicu cu uzeti sutra drugu pa cu probati iako ova baca varnicu,ako nista, krecem od karburatora.

 

Ne verujem da je elektronika,baca varnicu.

I da bi dosao do karburatora,cini mi se da cu morati poskidati sve plastike... eto zasto nisam voleo skutera. Dok ne dodjes do pisljive dizne, moram ga celog rastaviti :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

najverovatnije da je povukao talog pa se zapusila ler dizna :( dovoljno je da skines samo sediste da bi prisao karburatoru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Sivac
  • Motocikl: fvision 125, yz 125 ranije, gs 500

Skinuo danas karburator. Nije dovoljno samo sediste,ali mi bilo mrsko da skidam i plastike,jer bi morao skoro sve, pa sam se namucio 2 sata dok ga nisam skinuo :) Bio je prvljav strasno. Sve lepo oprano u benzinu,vraceno pazljivo, i posle sam imao drugih obaveza,pa cu ga sutra vratiti i probati. Mada to je toliko prljavstine,i sad mislim da i u rezervoaru imam haos,jer sam pre sipao iz flase polako,a sad sam na pumpi pistoljom,pa se mozda od mlaza podigla prljavstina i sve ostalo pa povuklo u karburator. Tako da cu da proverim i creva,slavinicu sve. Ali posto rezervar nije dostupan iznutra za ciscenje,ne znam kako to da uradim. Probacu nesto,ako ne, videcu da ga zamenim za neki plasticni ako nadjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

e tu već moraš da skidaš plastike, skini rezervoar, poskidaj slavinicu (vakum ventil) gruni neko gvozje unutri (stari lanac ili slično) dodaj neki odmašćivač (ili slično) pa mućkaj i ispiraj i tako u beskraj dok ne poteče čista voda. Ondak posuši i montiraj. Nadam se da si rasklopio karburator i izduvao kako dizne tako i kanale u karburatoru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Sivac
  • Motocikl: fvision 125, yz 125 ranije, gs 500

Naravno da sam detaljno rastavio karburator i sve produvao, dizne,kanale,i sve opet oprao u cistom benzinu i sklopio. Sva creva produvao, tu slavinicu ne mogu rastaviti,ali sam je izduvao dobrim. Ona priubica karburatora je imala fabricku gresku,od livenja je ostao neki kao zidic,pa sam njega skinuo glodalom, slikao sam pa cu staviti drugi put slike. Izvadio sam rezervar i gorivo iz njega, to je blagi uzas, braon boje gorivo,a u njemu svega i svacega. Sutra cu ga cistiti. Kad vec to radim, oticu i uzeti novu svecicu, ova mi nekad baci plavu iskru,a nekad onako narandzaste boje,kao prava varnica,nekad hoce i da preskoci pa cemo videti da li ce biti bolje sa novom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Sivac
  • Motocikl: fvision 125, yz 125 ranije, gs 500

Sta je ovo, posle par sati nakon pisanja posta,izgubim opciju EDIT. Da li je to svima ili samo meni? A kao drugo,e mogu da verujem, nigde u mom mestu i okolini ne mogu da nadjem svecicu ispod 800 dinara,i to super bosna.... Ja poneo 500 dinara i idem u auto delove da trazim svecicu,kaze nema takve,idem dalje na benzinsku pumpu,tamo kaze ima,ali 800 dinara, malo nisam pao u nesvest :D Trazio dalje i u okolnim mestima,tesko gde ima,a tamo gde ima nije ispod 800 dinara... I reko to mi je puno da dam,a nisam siguran da li je svecica,dodjem kuci,probam jos jednom nece,ja ajd reko da izvadim akumulator i napunim,dugo ga nisam punio. Evo veceras vratim i reko aj jos jednom da probam, kad UPALI NA ZUB :D Nisam mogao da verujem :D Pa sam ga par puta palio gasio,i uvek bez problema pali. A ja se tu zajebavao, teo celu masinu da rasklopim :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Sivac
  • Motocikl: fvision 125, yz 125 ranije, gs 500

Ali ipak je palo rastavljanje, tj skidanje glave i cilindra radi provere stanja klipa cilindra karika i ventila. Sve je u dobrom stanju,medjutim nasao sam neku gumicu ??? Zaglavila bila izduvni ventil pa je drasticno opala kompresija. Sad nikako da provalim odakle je ta gumica,pogledao sam sve sto mi palo na pamet,nigde ne fali.... Masinu drze svega 4 srafa, i lako je skinuti, ali vratiti nazad, pacenje zivo,bar meni :D dobrih pola sata sam vracao agregat na mesto i jedva vratio. Sve nekako nepristupacno, skuceno ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Sivac
  • Motocikl: fvision 125, yz 125 ranije, gs 500

Ljudi pomoc mi treba,vise stvarno ne znam sta moze biti. Da li kad se pokvari CDI svecica baca varnicu? Moze li CDI nekako da se rasteluje pa da baca varnicu u pogresno vreme? Posto ja opet imam problem da upalim motor. Sve sam ponovo rastavio,pregledao,proverio da li pusta na ventilima, cak sam i glavu i ventile nosio na obradu i kaze majstor nema potrebe al reko da budem siguran. Ne mogu da izmerim kompresiju jer niko nema tako uzan navoj 10mm. Uzubljena bregasta,zazor po manualu, klip cilindar i karike prefektno, na klipnu nema tragova da je goreo ispod karika ali nece da upali. Karburator sam isto i sam cistio,pa posle i nosio na ultrazvucno ciscenje i u nekim rastvorima i dalje opet nista. Kad mu naspem u cilindar malo goriva,nekad se javi na sekund i to je to,a nekad nece ni da se javi. Probao drugi akumulator,pa veliki od auta, vergla ko lud ali ni da se javi,a kamol i da upali. Svecica baca varnicu,magnet nije pomeren,stoji fiksirano, a nemam ni majstora u okolini,ni od koga da probam drugi CDI pa da ne kupujem ako nije do njega. Kako bih njega mogao ispitati? Da li moze da se rasteluje on nekako ?

Sve sam slikao da vidite u kakvom je stanju,ali nece komp da ocita karticu pa ne mogu da vam pokazem,bas je u dbrom stanju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Sivac
  • Motocikl: fvision 125, yz 125 ranije, gs 500

E posto ne mogu da ubacim u prosle postove slike,popravio sam citac kartice pa sam prebacio slike :D

 

Alat :D

18012013326.jpg

 

Radionica :D

18012013324.jpg

 

Ovako prilazim karburatoru , vec izvadjen

18012013322.jpg

 

Primetio sam neko smetalo u priubici karburatora,sanirano

18012013321.jpg

 

Ocistio karburator i ponadao se to je to,idemo se voziti,ali nista od toga. Nije hteo da upali, idemo dalje,skidanje masine radi kompletne kontrole

 

klip u dobrom stanju,kao i karike , to je karika takve boje,kao da je bakarna, nije gorela

29012013352.jpg

 

29012013351.jpg

 

Cilindar takodje dobar

29012013353.jpg

 

 

29012013354.jpg

 

 

29012013355.jpg

 

Magnet se nije pomerio

27012013346.jpg

 

Sutra opet sklapanje i stelovanje ventila pa test. Ako opet ne bude palio,stvarno ne znam sta je, polijem ga benzinom i zapalim :D xD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

Ok, varnicu ima a ima li goriva u cilindru? Da li si proverio crevo za vakum ventil, da nije prslo i da je na svom mestu. Kakva je svećica posle toliko verglanja, da li je masna, ako jeste, probaj sa drugom, suvom svećicom. Ili probaj sa drugom kapicom. CDI ili radi ili ne, ako imaš varnicu uslov je zadovoljen, sledeči uslov su prisutnost goriva i ispravan rad ventila. Proveri i da li magnet stoji lepo na radilici, da nije okrenuo preko kajle. Jbga, ima toliko sitnica a svaka utiče na pravilan rad. Btw, koje je boje iskra kad si proveravao, plava, ljubičasta, narandzasta? da li si mozda merio otpor bobine? Da li je dobro podešen ler gas i smeša na karburatoru posle čišćenja (bar za početni start)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Sivac
  • Motocikl: fvision 125, yz 125 ranije, gs 500

Pa nesto me najvise brine ta varnica. Karburator sam cistio detljno,sve pregledao dobro je, vakum ventil,tj slavinica,dobra,kad vergla curi gorivo,kad ne vergla,ne curi gorivo. Magnet stoji fiksno na radilici. Varnica,pa promenjiva je, sa starom svecicom je bila uglavnom plava,ali posle sam promenuo svecicu,uzeo NGK cr7hsa po katalogu i opet nece da upali. Svecica je nekad plava,nekad onako narandzasto-crvenkasta, duzine oko 1cm. Nisam merio, gde da merim i koliko treba da bude? Ventili,i na to sam sumnjao,skinuo sve rastavio,vidi se na slikama, posle sam sve sklopio po service manualu,i tako uzupcio i nastelovao ventile. Kad prstom zacepim rupu od svecice i verglam izbacuje mi prst,a kad bas uprem junacki,onda mogu da zadrzim, mozda je malo mala kompresija? Ali nije mi jasno onda gde pusta? Ne mogu nigde da nadjem mali navoj,pa da navrnem i izmerim manometrom. E sad, probao sam i direktno da uspem u cilindar malo goriva,par puta se javljao na sekund-dve, posle nije hteo ni tako. Sto se elektronike tice, stvarno priznajem,pojma nemam. Do sada sam imao krosericu koju sam sam odrzavao,al tu nista skoro nema od elektronike,mehanicki deo mi nije bas toliko stran.

 

Edit, probano i na akumulator od auta,posto nemam kurblu. Vergla do besvesti ali nista, ni da se javi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ako su ti semerinzi na radilici losi, moguce je da ti tu gubi kompresiju.

Slikaj CDI da vidim kakav je, ako imam saljem ti o svom trosku pa probaj...mozda resis problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Sivac
  • Motocikl: fvision 125, yz 125 ranije, gs 500

Hvala puno na pomoci,naravno da nebi bilo o tvom trosku,ljudi smo valjda :) Ali nece trebati,posto masina radi kao sat :) Inace evo malo pre sam usao, jutros sam uzupcio makinu,nastelovao ventile, sredio karburator benzinom i kompresorom,sve sastavio i stavio u ram,malo benzina u cilindar,napunio karburator da ne vergla dok ga ne napuni,i tup,upali zver. Ajde sad gasi, stavi auspuh,probaj opet, tup na pola zuba. Au ja sav srecan, do neba bi skocio. Bice i slike,a i video sutra kako pali prvo paljenje posle noci. Takodje i akumulator repariran,sad i on radi kako treba,puni normalno,i ne opada snaga kad ukljucim svetla. Ostalo da se srede plastike,e to vec moram nekog angazovati,nemam apraturu za to, zmigavci i stop svetla, farbanje i to je to :)

 

Jos jednom hvala. Nadam se da cemo se videti na nekom skupu kad polozim jos malo :) Pa castim :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja