Jump to content

Moto Zajednica

Prvi put na duzi put..

Recommended Posts

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: BEOGRAD 011

Drage kolege bajkeri i forumasi, spremam se za jednu avanturu, oko 15 jula cu krenuti motorom za Atinu pa posle na juzna ostrva, Ios, Santorini, Naksos, Paros...

 

Posto ce mi ovo biti prvi duzi put, i prvi put van zemlje, interesovali bi me vasi saveti, komentari, predlozi...Na put cu ici KTM DUKE-om 690, do sad sam presao oko 4000 km na njemu i idem sam, znam da nije bas motor za duga putovanja ali to mi je i izazov...

 

Spremam se da napravim i jedan putopis kad se vratim...Ali prvo da krenem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 709 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo - Beograd
  • Motocikl: BMW 1200RT

      Lakse bi ti bilo kada bi ti neko pravio drustvo. Ovako, auto-put i samoca na njemu ce te ubiti u pojam. Ides bas u vreme kada je temperatura asfalta u Grckoj preko 60 stepeni. Srecan put, i gledaj da nekoga nagovoris, pa makar i  kao suvozaca.... i jos nesto, cuvaj se dola slepera, Grci ga ''gaze'' bez pardona 120km/h.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 719 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM ima

  Imas strasan motor, destinacija do jaja, jos samo da odaberes pravi put do Atine. Suvozac ne dolazi u obzir. Zaboravi na autoput. Ponesi sto manje stvari. Ozeni se na Santoriniju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

  Imas strasan motor, destinacija do jaja, jos samo da odaberes pravi put do Atine. Suvozac ne dolazi u obzir. Zaboravi na autoput. Ponesi sto manje stvari. Ozeni se na Santoriniju...

 

Ovo je to. Moze lock.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5495 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Daj malo razlozi ideju, koliko dana, da li imas neke prioritete, tvrd smestaj ili kamp...Ako ides autoputem to je brza varijanta, ali je dosadno i sa mnogo adekvatnijim motorom, a ako ne ides to onda znaci barem jedan dan vise i to je ideja za koju bi se ja odlucio. Uz put planiraj sta zelis da vidis...

Evo jedan zanimljiv predlog za pocetak. Posto ti autoputem treba dva dana, imam predlog za tri bez autoputa kroz Grcku. Prvo nocenje Ohrid, ima dosta toga za videti i vredi svratiti, drugo nocenje Kalambaka ispod Meteora,trece Atina. Od Ohrida do Meteora je lepo za voznju, takoreci obavezno za posetiti. Dalje ides kroz kontinentalni deo Grcke i prolazis cuveno svetiliste Delfi. Skoro ceo put je zanimljiv i mislim da je dosta interesantnija varijanta od autoputa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: BEOGRAD 011

Evo da malo razlozim ideju...

 

Ove godine prioriteta nemam, planirao sam odmor u terminu 15 jul-15 avgust...tako da dan dva gore dole nije bitno...

Sto se puta za Atinu tice, vrlo dobro ga znam, idem jednom u mesec, mesec i po dana...

Nisam kamperska osoba, tako da hotel, motel pre mi to dolazi u varijantu a i nemam na motoru mesta da nosim puno stvari, jedan ranac i to je to, ostatak stvari ide ranije za Atinu i ceka me tamo...

U Atini mi se pridruzuje jedan mnogo dobar prijatelj, tako reci brat, Grk, isto na DUKE-u samo crno belom, malo cemo kod njega da izblejimo i onda pravac ostrva...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja