Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI ER-5 i GPZ 500

Recommended Posts

  • Drug član, 674 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle
On 25.2.2022. at 20:57, Gordak985 je napisao:

Kawasaki Er5, 2005. godište, Moped, vozilo prešlo 29000 km, Titel. Cena 2.000 € 

 

Lep motorin, možda mu spusti cenu još malo pred istek registracije. 

Jesi li najzad položio za A? 

U svakom slučaju, čeka te moj GPZ ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1897 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
On 7.3.2022. at 10:42, Gordak985 je napisao:

Položio jutros, snežna idila Košutnjaka :-)

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 

Bravo !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 946 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Kaparisao mašinu, znao sam da je to to čim sam video kako me gleda :ljubav: U ponedeljak nadam se podižem dozvolu i u utorak pravac Titel da završimo ugovor, dam čoveku glavnicu i da se polako krene kući :moto3:

 

Nadam se da će sve proći ok, vidimo se za nedelju dana.

 

486776250_WhatsAppImage2022-03-09at06_22.36(1).thumb.jpeg.38d783433a37d4dac03884a4a651e381.jpeg

1934080277_WhatsAppImage2022-03-09at06_22_35.thumb.jpeg.6c0a51b092fa7f83cb671989c207aa69.jpeg84042089_WhatsAppImage2022-03-09at06_22_36.thumb.jpeg.c6e08d5fe37a2c60177678d6fcf9dadf.jpeg

Promenio član Gordak985
  • Sviđa mi se 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1897 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

@Gordak985

Pre neki dan sam probao jedan er 5 u Bgd, doduše, na kratko, u ulici. Par krugova. U odnosu na moj Skarabeo, ovo je lagano ko bicikla ! Moj je teži bar 30 kila ! Jednostavan motor, već su drugi poznavaoci napisali da tu nema nekih kvarova, jeftin za vožnju, jeftin za održavanje. Da napomenem, ja sam laik za 2 točka...

Elem, da nemam nikakav motor, odmah bi ga uzeo. Po preporuci, od drugara, sve mu je na mestu. Međutim, kada sam video ćaletov cbf600, koji je tek kupio, shvatio sam šta želim, za sebe. Ne zbog izgleda, koliko zbog zvuka (sve je fabrika) i uglađenog rada motora...Opet da ponovim, ne znam ništa o motorima, marka motora mi ne znači ništa, razlikujem ih kao čopere, (sport) turing, enduro/kros, i gole, nejkede. A šta valja (mislim, sve valja) i šta je za mene, nemam blage veze...

Tako da, imaš preporuku jednog laika oko izbora prvog većeg motora. Baš je lagan za vožnju.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 946 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

@Blaza

Meni je ovo treći motor veći od 50 kubika koji sam provozao, jednostavno, lego mi je ko budali šamar, to je to što tražim. Možda ću poželeti vremenom više ili manje, ali sad u ovom trenutku, baš to. A da je lagan, meni se čini laganiji od beverlija 300 dok sam u mestu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1897 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Imaš više iskustva od mene. Ja sam se oduševio kako je lagan za vožnju, ali...nisam pametan, šta dobijam/gubim u odnosu na Skarabeo. Već za npr. cbf, tu znam, jer planiram, bože zdravlja, još više "daljih" tura ove godine.

Da ne kvarim( :)) ovu temu, ipak se ovde piše o Kawi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 946 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Mislim da ni jedna tema o motorima ne može da se pokvari ako se ipak o tom motoru diskutuje, a kako nego kroz poređenje. Ja sam polagao na CF moto 650, GRDOSIJI u odnosu na ovo, iako je spušten i dalje je debeo. Na instruktorovu preporuku išao sam da vidim CBF 250 u odličnom stanju, e to se vozi ko biciklo, i do 80 vuče ko blesav, za grad milina. Ali ja planiram da vozim svuda sem po gradu i tu mi je 250 ipak slabo, još ako žena ikad poželi da sedne iza mene, nema od toga ništa. Mislim da ne bi dobio mnogo ako išta prelaskom sa Scarabea 400, u smislu brzine i ubrzanja, možda bi samo izgubio, ono što sam se vozao na modernim skuterima, ja ne mogu da menjam brzine tako :-D

Promenio član Gordak985

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1897 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
pre 4 minuta, Gordak985 je napisao:

Mislim da ne bi dobio mnogo ako išta prelaskom sa Scarabea 400,

O tome sam najviše i mislio. Za grad mi je odličan, išao sam sa njim (od daljih mesta) u Trebinje i Banja Luku. I opet ću, ako ne uzmem nešto drugo...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

I mene je zaintrigirao er5. Prvo sam se razmišljao neki skuter možda za grad da uzmem,onda odustanem totalno od toga zbog finansija.

Onda juče naletim na crveni er5 na 25kw ( ima punu snagu) ,i naletim na tvoj er5,tj temu od početka i skapiram da je to lepa kombinacija uloženo/dobijeno. Znam da se vozi kao bicikla. Malo me tu samo zaštita od vetra brine ali nije da bi vozio trke sa njim,pa nije presudno, do 100kmh je podnošljivo sigurno.

Samo maštam na glas :)

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 946 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Drugari, čitam, istražujem, planiram, preporuke saveti, dobrodošli, a moraće da se menja ako ne odma onda u toku prve godine:

 

- Prednja guma, možda isti dan, Mitas MC50 OK? Pre svega mi je bitno da traje, nećem se trkam, mnogo.

- lanac i lančanici, ne ulivaju poverenje, moraće neko da ih pregleda, ali menjao bih uskoro. Pojma nemam šta je pametno.

 

e, to mu dođe to?

- ne, odradiću i mali servis, vlasnik kaže da ima 2000 do malog ali to mi zbog mirne glave, koje ulje, koji filteri, šta aaaaaaaaa, ne znam. Ulje u prednjoj kočnici bi valjalo zameniti, i paknove na zadnjoj pregledati ali ne skida mi se točak samo zbog toga, koči zadnja, samo kanda malko škripi.

 

Pošto smo ovde svi verujem ekonomski osvešćeni, prevagu treba da odnese pobednik u večnoj borbi uloženo dobijeno

 

Vizir ću praviti kod Ivana, kreš bar kod Sebe ali to nije žurba, prvo guma i mali servis.

Promenio član Gordak985

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6814 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Na ER5 guma pre propadne od starosti nego od vožnje. Ja sam vozio Continental ContiGo i ona je odlično radila po mokrom i suvom. 

 

Lanac i lančanike sam još tada platio 80 evra. Ulje Silkolene Comp4 10W40, filter po mogućstvu MAN ako nema može i HiFlo. U prednjoj kočnici bilo koje DOT4, zadnju kočnicu očistiti i podesiti. Tako mora sa dobošem i onda koči kao u disk.

 

To je sve regularno ali treba pretresti sistem dovoda goriva i vakuume. Ako te to interesuje napisaću ti šta da uradiš. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 946 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
Pre 5 sati, Motorcyclist je napisao:

Imao mitas mc 50 nazad, sportforce napred, dobre gume.

ContiGo nazad, i Dunlop neku, zaboravio sam.

 

Komotno stavi Mitas.

 

Od ulja jeftino a ok imas Elf i Total.

Dobro i šta mi nindže (ER-5 derivat GPZ-a 500, u amerikama poznatiji kao Ninja 500, get it? no? I'll walk myself out) sad da radimo? MC 50 napred ili da se ispružim za sportforce? Ovo trenutno mogu da nađem:
MC50 - 6500RSD
Sportforce+ 54W - 9310RSD

Pirelli Angel CiTy - 8900RSD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4401 postova
Just now, Gordak985 said:

Dobro i šta mi nindže (ER-5 derivat GPZ-a 500, u amerikama poznatiji kao Ninja 500, get it? no? I'll walk myself out) sad da radimo? MC 50 napred ili da se ispružim za sportforce? Ovo trenutno mogu da nađem:
MC50 - 6500RSD
Sportforce+ 54W - 9310RSD

Pirelli Angel CiTy - 8900RSD

Ok su sve tri. Ako mozes kupi Sportforce ili Angel, ako ne i MC50 ce ti raditi posao :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 946 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Da li je neko koristio SHELL ADVANCE 4T ULTRA 10W40? Imao bih dobru cenu za njega možda oko 1000, ali ne znam još. Mann filter oko 900 RSD, mada ću i tu ubosti neki popust. Filter vazduha menjati? Proveriti? Izvinite što smaram ali ja spavao 4 sata, odeo dete u vrtić i sad sam ko na iglama, ko će dočekati sledeću nedelju miran... :-D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1307 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Da li je neko koristio SHELL ADVANCE 4T ULTRA 10W40? Imao bih dobru cenu za njega možda oko 1000, ali ne znam još. Mann filter oko 900 RSD, mada ću i tu ubosti neki popust. Filter vazduha menjati? Proveriti? Izvinite što smaram ali ja spavao 4 sata, odeo dete u vrtić i sad sam ko na iglama, ko će dočekati sledeću nedelju miran... :-D
A koje je godište motor?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 946 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

E, palo mi na pamet da bi bilo pametno proveriti broj motora i šasije pri preuzimanju vozila, pa me zanima može li neka dobra duša da mi kaže gde se nalaze broj motora i šasije?

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Pa ako ćeš da ga koristiš uglavnom za grad onda ti ni ne treba zaštita od vetra za gradske brzine
Realno. Ne znam na kraju ni sam,jedan dan sam u fazonu "kako bi uzeo motor,gorim od želje",drugi dan sam u fazonu "nije sad momenat za kupovinu motora,što finansijski što zbog nemanja vremena za vožnju,šta će ti motor za kuća posao".

Onda mi se sinoć kum usere u život,njegov dobar drug bi možda prodao er5 za skroz ok cenu.Potpuno ispravan,redovno održavan,sa novim gumama,bukvalno novim,lanac i lančanici prošla sezona,auspuh,kofer sa original nosačem,vizir,servis urađen i parkiran,karburatore unuče radio pred kraj prošle sezone,mislim da je čak registrovan celu sezonu.... I tako,sad imam šizofrena cepanja na par sati želim-ne želim i treba mi-ne treba mi motor :)

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja