Jump to content

Moto Zajednica

Bgd-BiH-MNE-Albanija-Makedonija-ALBANIJA UZDUZ I POPREKO

Recommended Posts

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Evo vratih se sa totalno ne planirane ture ;D

 

Sve je pocelo spontano, i sve se tako namestilo da je bio greh ne iskoristiti to.

 

Veci je kretao na Nordkaap, moji bili na moru, rekoh ajde da spojim sve to. Ispostavi se da ce koma za dve nedelj da ode na ohrid, profa rece ne treba viza za albaniju, TAMAN. Jos uspit da odem kod druga na Adu Bojanu, da "sacekam" komu, jedno 5-6 dana, a kad sam vec u Makedoniji mora da se poseti Kajmakcalan, milina. I naravno moja vec dugo planirana tura ALBANIJA!!!

 

Pretvori se par dana u turu od 20 i neki dan i 3 500km, sa preko 800km off roada  8)

 

Bilo je komentara u vezi Albanije po drugim temama, koj ces qrac tamo, mnogo si ti pametan itd.

Ako zelite da se vozate do granica svojih umnih sirina i vecito udarate u njih, zauvek zarobljeni u njima, slobodno slusajte njih, tako ce te i ostati tu. Ispade najbolje konzumirati ono servirano i smatrati to za jedino, praveci se da druge stvari ne postoje.

 

Ako pak niste zadrti, i mozete da vidite van okvira prosecnog ispranog mozga sa ovih prostora, poseta Albaniji ce vas oduseviti u svakom smislu. Predrasuda nisam imao pred polazak ali nisam znao sta da ocekujem... Upoznao sam jednu prelepu zemlju, sa dobrim ljudima koji zive u njoj. Period izolovanosti se i te kako vidi u materijalnom smisli, ali to je u senci ubrzanog ekonomskog razvoja, ljudi i nestvarne prirode koju tamo mozete videtii...

 

Ima tema u vezi AVANTURISTICKIH putovanja, gde dosta ljudi kaze kako mastaju o tako necemu, ali nemaju ni vremena ni para.

Putovanje Albanijom, se moze nazvati avanturom. Poseta nepoznatoj zemlji, novoj kulturi, i jos ako se izaberu putevi kojima smo mi prosli, covek uistinu moze da dozivi sve sto se dozivljava na mnogo vecim turama. Za celu posetu Albaniji potrebno je 10 dana i par stotina evra, a to je, slazete se, jako malo za nekog ko SANJA o avanturistickom putovanju. Mozda bi cak to putovanje mogli da nazovemo osnovnom skolom za duge ture. Tako da ako zelite da putujete u daleke krajeve, pocnite sa ovim, ili ako zelite samo da vidite kako to izgleda, tu vam je pred kucom.

 

Cinjenica je da se ljudi plase stvari koje ne poznaju, a mi Albaniju ocigledno ne poznajemo. Pre stotinu godina bilo je onih koji su se plasili struje i mislili su da su to djavolja posla  ;) tako da cu ljude koji pricaju o Albaniji a ne poznaju je svrstati u tu skupinu

 

Evo skice rute koju sam ja napravio, cisto da imate uvid u kojoj meri sam prosao Albaniju i gde sam jos prosao

 

404.jpg

 

Kako sam sinoc stigao, putopis sa dosta slika krece uskoro!!!

 

8evt9_p1010570nr0.jpg

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

Дане, речи су ти као бритка сабља! Одличан текст, давај фотке!  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Cestitam! To je sigurno jedna od buducih tura. Vidim da si isao onim makadamom na severu Albanije, to su nam preporucili neki Slovaci koje smo sreli na Zabljaku. Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Da, isli smo tamo. To je put kroz Prokletije u Albanskom delu. U crnogorskom sam bio vise puta i to mi je jedna od omiljenih lokacija... Jednom smo cak presli preko granice i zasli u albansku teritoriju i taj prizor je bio neverovatan. Od tada mi je bila velika zelja da to vidim  i eto konacno videh ;D

 

Bice slike :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

 

 

Bilo je komentara u vezi Albanije po drugim temama, koj ces qrac tamo, mnogo si ti pametan itd.

Ako zelite da se vozate do granica svojih umnih sirina i vecito udarate u njih, zauvek zarobljeni u njima, slobodno slusajte njih, tako ce te i ostati tu. Ispade najbolje konzumirati ono servirano i smatrati to za jedino, praveci se da druge stvari ne postoje.

 

Ako pak niste zadrti, i mozete da vidite van okvira prosecnog ispranog mozga sa ovih prostora, poseta Albaniji ce vas oduseviti u svakom smislu.

 

 

Ma znas sta je fora, drugacije je kad ti odes tamo. Tebi ta Albanija nekako lezi...

 

 

Zajebavam se, jedva cekam da vidim slike. Nadam se da ces imati bar malo slobodnog vremena da ih postavis....  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Dane, svaka cast za turu. Moras me braniti za tu Albaniju, jer svi su me popreko pogledali  ;) ;D Ja samo kazem da je to bilo za mene jedno VELIKO i novo iskustvo koje necu nikad zaboraviti. Da ja imam Djurine papire i ja bih vikendom bio malo u Becu, malo u Parizu na kafi.  ;D Valjda cemo uskoru uci na tu belu listu, pa cu u NS spavati samo od ponedeljka do petka.  E, a sad daj slike  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Dragi dnevnice pocelo je to zurkom, posle koje sam dosao kasno kuci, tj rano ;D (sad ce Djura da kenja)

rWQaw_greenkoma1xs1.jpg

 

Dok sam se rasanio, spakovao, poskupljo stvari po Bgdu, krenu sam oko 3 popodne...

Poslusah savete Obelixa i Brace, i mogu samo da kazem hvala...

 

Od Beograda preko Obrenovca i Loznice, u Bosnu ulazim preko Zvornika i tu pravim pauzu...

 

404.jpg

 

 

Krecem dalje i u Sokolcu se nalazim sa Bracom, gde smo pricali do 10 uvece... Ovim putem zelim da mu se zahvalim na gostoprimstvu... Pokazao mi je neke svoje projekte na kolima i mogu vam reci da je ektra majstor. Valjda ce da posalje slike :)

Inace put je fenomenalan za motor. Zaustave me panduri, pred Sokolcem i kao zasto vozim iznad ogranicenja. A nigde radara. I onda mi pandur pokazujej "najnoviju spravu" koju su dobili, kosta 16 000 evra i skenira ceo put i snima situaciju na karticu. Pogledam ja tu najnoviju spravicu koja stoji u kolima a ono HPov telefon sa tastaturom ;D Jedva izdrzah da ne puknem od smeha, jer su rekli da sam dobar momak i da za motore ne vaze ogranicenja ;D haha

 

Odatle palim dalje i na Palama dizem logor...

dpD6O_p1010058ye6.jpg

 

Ujutru kupim prnje i pravac Jahorina, na jutarnju kafu.

8Mw7Y_p1010065uj7.jpg

 

Spustam se u Sarajevo da prodjem kroz grad i vidim kako izgleda, jer sam zadnji put bio kao klinac...

gWZYQ_p1010068ms5.jpg

 

Udarila vrucina, pa rashladjenje nadjoh u Drini. Prijatna temperatura vode, citave 2 sekunde ;D

HHTtF_p1010077ge0.jpg

 

d7nqK_p1010081nj6.jpg

 

Odatle pravac Scepan Polje, pa preko Niksica do Podgorice da nadgledam zavrsne pripreme ekspedicije na Nordkapp. Slike ovih predela ima u putopisu od maja tako da nisam nista slikao...

 

fFzVP_p1010084il4.jpg

 

Kad se mafija spakovala, Veci i ja odosmo u grad, pa kuci, ustaje se u 6 ujutru...

 

Tri masine spremne da se popnu do Nordkappa...

51Jcu_p1010087cd0.jpg

 

Bilo tu i poznatih faca ;D

UKhDH_p1010095ct4.jpg

 

Krecemo iz Podgorice ka Trebinju, dokle ih i pratim, i tu doruckujemo rolovano belo meso ;D

 

 

Usmeravam im masine ka najsevernijoj tacki Evrope, a ja se okrecem na jug...

 

Stizem do granice, kad ono kilometarska kolona. Asfalt, kamen, sunce, PAKAO. Ljudi nemaju gde da se sklone, cekaju da policiju upise svaki auto u tefter.

Ja kao, pravim se lud, lagano pored kolone, tap na granicu, dam papire i prodjem dalje... Ljudi kukaju na policiju, ne zbog mene, cekaju po 2 sata, umiru...

Ja nastavim dalje, i razmisljam, krenuo covek na odmor i sada se przi 2 sata u kamenjaru. Pa trebace mu 7 dana samo od toga da se oporavi...

Nije proslo 2km, krenuse kola parkirana pored puta. Prolazim ja to sve a ono neke tezge pored puta, zastave, zaustavlja me policajac u civilu, kaze nazad parkiraj motor. Rekoh, STO??? Dolazi PRESJEDNIK da otvori put, moze da se prodje tek za 2 sata. AAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!! Opet asfalt, kamen, sunce, lada ni za lek, a kamoli vode... I tako, razvijaju turizam... Popizdeo sam, psovao sam i preSJednika i sve da su me svi ljudi gledali. Sacekasmo da se svecanost zavrsi pa nas pustise.

 

Stizem na prvu duzu stanicu, Lepetane, parkiram masinu pod lozu da se ladi...

vKHrD_p1010121hu3.jpg

 

Posle par dana palim na Veliku Plazu, ispod Ulcinja u KITE centar kod drugara i tu ostajem jos par dana.

pG3rb_p1010125vp7.jpg

 

DF5Bm_p1010133yi0.jpg

 

Cekam da Koma dodje na Ohrid sa firmom. On se cuo sa Patkom, i svi se dogovorismo da se nadjemo na Ohridu u petak. Medjutim Komi otkazuju put, ostasmo samo Patak i njegova dva druga Gale i Coka...

 

U medjuvremenu ja se dogovorim sa kumom da dodje u nedelju na Ohrid i da odatle odemo u Albaniju. Trebao sa nama i da krene Ranko (Space Direktor) al ispalio ;D

 

Krecem ka Makednoniji u cetvrtak, jer u petak zelim da posetim Kajmakcalan...

 

Od Ulcinja, put vodi preko Sukobina u Albaniju. Ako idete u Albaniju znajte da vam ne treba viza, da se placa taksa za ulaz 1 EURO i za to dobijete priznanicu. Ako vam traze bilo sta vise, oce da as prevare. Treba da vam daju i jos jedan beli papir za motor, koji ako nemate na izlazu placate kaznu od 2 EURA...

 

Konacno, Albanija... Plan je da sada samo prodjem tuda i stignem na Ohrid, vremena za razgledanje bice kasnije...

 

Prvi grad, Skadar...

tizp6_p1010138gq5.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Dane, svaka cast za turu. Moras me braniti za tu Albaniju, jer svi su me popreko pogledali  ;) ;D Ja samo kazem da je to bilo za mene jedno VELIKO i novo iskustvo koje necu nikad zaboraviti. Da ja imam Djurine papire i ja bih vikendom bio malo u Becu, malo u Parizu na kafi.  ;D Valjda cemo uskoru uci na tu belu listu, pa cu u NS spavati samo od ponedeljka do petka.  E, a sad daj slike  :)

 

Ma je*es Djurine papire, ja bi voleo da imam njegove plastike, i to one zlatne... Posle se papiri lako srede ;D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Dragi dnevnice pocelo je to zurkom, posle koje sam dosao kasno kuci, tj rano ;D (sad ce Djura da kenja)

XvZZc_greenkoma1xs1.jpg

 

 

:-X :-X :-X :-X pfffhhmmmmpphhhhhhffffffffff ;D ;D ;D ;D ;D ne mogu da izdrzim....

 

gledam ovu sliku i ne mogu da provalim...ko kome ovde baca drkicu, ti komi ili on tebi?

fegeti jedni!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

Auuuuuuuuuuuuuu brate.....stvarno smo se previse ''priblizili'' EU  ;D ;D ;D ;D ;D Sta je sledece.....parada?????? ??? 8);) ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D :-X

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Idemo dalje...

 

Prvi grad na koji nailazim je Skadar. Prelazim most, za grad se skrece levo, a ja palim desno ka Dracu. Skadar cu videti u povratku. Dosadan put da se ubijes. Ravno, tepsija, sve okolo naseljeno, magacini, skladista, proizvodnje, guzva na put. Bilo je zanimljivo sa stanovnistva da tu ima bilo cega, ali prolaziti kroz to sat vremena je nesto drugo. Policija sa radarima non stop... Medjutim, kao da imaju naredjenje da ne zaustavljaju strance na motoru. Kroz celu Albaniju, na glavnim putevima jako puno policije i nijednom me nisu zaustavili, iako sam napravi prekrsaj na njihove oci. Valjda zele da privuku strane turiste pa otuda takav tretman, ne znam... Malo je slabo obelezeno, pa cesto stajem na pumpe i pitam za pravac. Svi ektra ljubazni, maksimalno otvoreni. Dosta njih zna engleski, mada i bez jezika, lako je sporazumeti se. Nikakav problem nisam imao kada sam rekao da sam Srbin, neki su cak bili sretni sto neko odavde posecuje i interesuje se za Albaniju. Stizem do Draca, ali odmah nastavljam dalje. Tu put ide uz obalu, hotel do hotela, restoran do restorana, lezaljka na lezaljci, plaze pune. Isto ko u Crnoj Gori. Ja tu nema sta da trazim i nastavljam dalje. Opet guzva. Kasnije skrecem sa glavnog puta levo, a pravo nastavlj autoput koji vodi dalje uz more. E tu vec pocinje da biva lepse. Krecu planine.

 

GMsHh_p1010140kb7.jpg

 

UPCHl_p1010139ov2.jpg

 

hOYTI_p1010143ip3.jpg

 

ARyNK_p1010147hz8.jpg

 

IKl68_p1010151rz1.jpg

 

Priblizavam se Makedoniji

 

ynYvO_p1010153ye6.jpg

 

96ha6_p1010154oz2.jpg

 

G7bgc_p1010163zg2.jpg

 

Prelazim granicu, prolazim pored Ohrida i krecem put Bitole. Krajnji cilj u Makedoniji mi je KAJMAKCALAN!!!

Sunce krece da pada, i tu dizem logor.

 

guvM2_p1010166dc0.jpg

 

Sto je lepaaaaaa

 

Ub559_p1010171ep2.jpg

 

Jutro je doslo i to je taj dan, konacno cu videti Kajmakcalan!

 

AE03t_p1010176zw0.jpg

 

Nakon zezanja u Bitoli oko nabavljanja dozvola od Ministarstva sumarstva krecem ka Grckoj granici.

Grcka pravo...

 

Fp4CS_p1010192kh2.jpg

 

Kajmakcalan levo

9M4C2_p1010193nu6.jpg

 

Tu sam se javio pogranicnoj policiji i krecem na svoj put. Dva sata off roada do vrha Kajmakcalana na visinu od 2521m nv...

Uspon predivan, priroda neverovatna... Laganno krecu zmarci i neki cudan osecaj jer cu posetiti najsvetije mesto srpske istorije i urnu u kjoj je nekad lezalo srce jednog velikog coveka...

 

3YElJ_p1010198ou8.jpg

 

qbaTF_p1010200lz9.jpg

 

YRpnT_p1010203lk4.jpg

 

45DQq_p1010213au3.jpg

 

Eym1m_p1010214zu2.jpg

 

zNRJt_p1010217da7.jpg

 

vxCLT_p1010218dt0.jpg

 

PCf1y_p1010220hn5.jpg

 

I konacno, pri vrhu

 

ExPFB_p1010221vu3.jpg

 

UuyaH_p1010223ow8.jpg

 

ZrY5U_p1010225sj1.jpg

 

LcHjZ_p1010228aj9.jpg

 

I stigoh na sam vrh... Osecanje neverovatno, ponos, tuga, ne znam da opisem...

 

Kako mislim da moje reci nisu dostojne ovog mesta, necu nista komentarisati, pa uzivajte u slikama...

 

 

kNWX7_p1010231tn6.jpg

 

NM7VW_p1010234kr7.jpg

 

Poruka Arcibalda Rajsa

qzIhG_p1010235lg7.jpg

 

FHFJl_p1010237ea0.jpg

 

ilJgG_p1010238pk4.jpg

 

jDV6c_p1010239dm3.jpg

 

Urna

IMUfW_p1010242wg9.jpg

 

dAraz_p1010245lv1.jpg

 

Jdb9n_p1010247jh1.jpg

 

Rovovi

lmSFw_p1010248wj7.jpg

 

Ovamo SFRJ

lHoJG_p1010250yn0.jpg

 

A tamo Grcka

9JJ7e_p1010251ce3.jpg

 

OSGkm_p1010257hy0.jpg

 

qtUJ1_p1010259gt0.jpg

 

wHxw2_p1010268ei5.jpg

 

Pupinovo zvono

piNve_p1010271qy1.jpg

 

RBy9K_p1010302gi4.jpg

 

J3WfV_p1010316ub3.jpg

 

Taman kada sam pocistio crkvu i spremi se da krenem na nebu se pojavio on

2wiK0_p1010321rf2.jpg

 

 

 

Silazim dole i idem ka Ohrisu, gde se nalazim sa Patko, Galetom i Cokom, a kasnije i sa Kawom

 

unwaQ_p1010325tu7.jpg

 

nastavlja se...

 

 

 

 

 

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS ADV , Yamaha T MAX

Sto se Albanije tice do pre 6-7 godina put (rupa do rupe) ka Podgorici kontrolisale su dve porodice i u stilu hajduka zaustavljale putnike ,ubijali ih i oduzimali in automobile i novac(brat mi je bio u drzavnoj delegaciji i pod snaznim obezbedjenjem prosao tuda).U luci u Dracu (1999.god)nas covek je uspeo da stupi u kontakt sa Srbima otetim na kopu Belacevac,koji su bili u robovskom polozajui tamo i  radili sve dok nije na njh dosao red da im povade organe za transplataciju<nazalost nije mogao da om pomogne.U Tirani je postojala samo jedna ulica sa kontinuirani 24 h snadbevanjem vodom i strujom.U medjuvremenu malo su uznapredovali sto se vidi po infrastrukturi  i priobalju ali meni se cini da je ovaj tvoj put kroz nesumlijve prirodne lepote ipak jedan lagani ples kroz minsko polje ;D .Na sledecem linku vidi se snimak italijanske policije , na ciji je helkopter pucano ,da svaka kuca u mestu lazaret ima uzgajaliste marihuane            http://www.rinascitabalcanica.com/?vid=1033        Mislim da bi od jednog doronamernog bajkera ostali samo dugmici ako bi slucajno nabasao na veselu ekipu.Hvala na lepom putopisu,sreca prati hrabre

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

zgubiDane zapusio si mi usta za sva vremena. Od sada te oslovljavam sa gospon Mediću. Svaka ti cast!!! Aj samo teraj dalje...

 

PS ovim si postom izgubio prijatelja Smajsera. Taj dok je ziv ovo nece da ti oprosti. Na Kajmakcalan bez njega.....uhuhuh....to boli... ;D ;D ;D

Mada ko ga jebe, sisa....njemu je bitnije da vidi gde je bilo iskrcavanje na Normandiju...i to mi je Srbin...pu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Multistrada 950S

meni u planu da sa makedonija relija nastavim kroz albaniju na adu bojanu i bas mi je drago da cujem ovako pozitivne utiske

 

 

jako lep putopis!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12241 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Kajmakčalan - predivno, ali sine, je l' mora baš ta Albanija??.... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja