Jump to content

Moto Zajednica

Poljubih i ja asfalt

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i

Danas oko 13.15-20 stojim na semaforu kod zeleznicke stanice u koloni za Nemanjinu.Razmisljao da se provucem da budem prvi ali ne zuri mi se,lepo vreme....laganica.Ispred mene je neki noviji braon mislim Ford ali je to pitanje.Skenuli u Nemanjinu,iza njega sam u levoj traci,lik daje migavac i prestrojava se u desnu kod bolnice Sveti Sava ostavljajuci celu levu traku za prolaz.

Odjedno se predomislja,mislim da je procenio da mu ovaj ispred u desnoj davi,i vraca se naglo u levu traku i sece me.Kocnice,uvek kocim i prednjom i zadnjom,prednji mi tocak blokira ili proklizava zbog hladnih guma i asfalta i padam na levu stranu.Udaram glavom(kacigom) u srednji ivicnjak,motor odkilazava par metara,rukavice pocepane,levi dlan oguljen,levi palac nabijen verovatno od kormana kao i domali prst leve ruke.Na desnoj takodje nabijen palac i oguljena 2 zgloba prstiju,oguljen levi bok kroz farmerke i nabijena podkolenica,srecom malo pored cevanice.Na kacigi izguljen vizir koji je bio podignut u momentu pada.Pet min pre toga bas razmisljam koji sam kreten da necu-ne mogu da izdvojim 50eur za prave rukavice....ove su neke biciklisticke,gumirane,tek toliko da ne zebu ruke.

Majstor je udario po gasu i dok sam se ja podigao vec je bio na Slaviji.Svedoka par desetina,bila neka guzva ispred bolnice.Neki decko mi je cak rekao i deo registracije.nudili se kao svedoci jer su mislili da me je auto zakacio.Kad sam se malo pribrao setih se nekih slicnih iskustava kolega sa foruma i da bi samo sebi naneo stetu pozivajuci policiju na uvidjaj.Ispalo bi neprilagodjena brzina i takve gluposti.Brzina je bila ispod 40 a kada se on prestrojio u desnu traku ja jesam malo odvrnuo i tu sam kriv sam sebi, medjutim to sto je lik uradio je za zatvor + bezanje.

Potvridlo se ono zasto se probijamo da budemo prvi na semaforu,nikog ispred,nikog iza=manji rizik.Ovako bukvalno zavisimo od nas samih i nase koncentracije na budale oko nas.

Sad kad sam se malo ohladio razmisljam da ipak potrazim neke kamere u blizini pa da eventualno nahvatam debila.Od drzave pomoc sigurno ne ocekujem.

Na motoru,oguljena plastika sa leve strane,napuklo staklo levog retrovizora i kad sam parkirao kod kuce iscure neko ulje..jos nisam smogao hrabrosti da pogledam odakle i koja je steta.

Ima li neko ideje koje bi kamere vredelo potraziti,znaci Nemanjina pored same bolnice,pre toga semafor iz pravca autobuske skretanje za Nemanjinu a i cela Nemanjina prema Slaviji kuda je on pobegao.

Cuvajte se ljudi,momenat nepaznje,moje,da ne pricam o uzrocniku i eto belaja.

I naravno kameru na motor ili kacigu,to je izgleda najbolja investicija posle zastitne opreme .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i

Desilo se slicno nekome odavde sa foruma,nije me zakacio ni udario i najverovatnije da bi mene nagrdili zbog 'neprilagodjene brzine' a njega ako nahvataju nahvataju a sanse su nikakve bez jake veze u MUP.Jos na sve da se maltretiram i nerviram sa nasim zakonima i sudstvom,da mozda platim i izlazak uvidjajaca koji je oko 100 eur...Kamera na kacigi je jedini spas.Bio sam i malo osamucen dobrih 15 min posle pada,cak se razmisljao dal da sedam na motor pa reko bolje da ga odvezem dok mogu jer sad vec bole prsti.Vagao sam da li da zovem policiju i cekam pa da idem kod lekara da snimi povrede i setivsi se iskustva kolege reko bolje da ne gubim vreme i nerve a mozda i jos novca.Tad nisam znao da mi curi ulje,da je i jakna pocepana...al dobro valjda cu sada bar neko vreme voziti pazljivije kako inace i vozim.Lepo rekoh u pocetku,ne zuri mi se,lepo vreme,laganica...e pa ta laganica je problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Sta ce dobiti ako pozove policiju? Nista. Samo nerviranje i trosenje novca.

 

Na zalost takva je situacija da je bolje progutati knedlu i nastaviti dalje.  > :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

Problem je što u našem zakonu ne stoji mogućnost da se tamo neki baja tereti, što te je isekao i ti si poljubio asfalt, jer si zakočio i proklizao...Panduri, napišu da nisi prilagodio brzinu uslovima saobraćaja i još te rebnu po džepu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Na žalost, ako nije bilo kontakta teško će bilo šta dokazati sada. Na licu mesta i sa svedocima, možda bi se nešto i uradilo. Ali, uvek se čuje čuvena rečenica: neprilagodjena brzina :(

 

A ponašanje vozača auta pokazuje koliko smo postali bezosećajno i bahato društvo!

 

 

:mobilizator:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: N.Beograd
  • Motocikl: VIRTUELNI

...na tvoju zalost...zaboravi sve pa i "ddebila"...oporavi se, sredi motor,na opremi ne stedi i teraj dalje....kao sto rece... trenutak licne nepaznje....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: SV 650 S

Kao prvo brz oporavak...

Ja licno mislim, da si ispravno postupio sto nisi zvao policiju.

Najveca je sansa da bi prosao sa kaznom za neprilagodjenu brzinu...

A sve to svedoci itd. je nategnuto jer potpisane izjave moraju biti uniformne da bi ih uzeli u razmatranje, ako jedan kaze oborio te, drugi isekao te treci a nesto peto, nema nista od toga jer evidentno niko ne zna sta se tacno desilo...

Pozdrav...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: 2009-Versys 650 ABS, BMW R1150GS

Brz oporavak! Dobro si prošao a nadam se da si nešto i naučio. U gradu je pogotovo potrebna kompletna oprema jer se u gradu najčešće i događaju nezgode.

1. Dobro je da nisi zvao policiju. Ti si išao iza njega i ˝nisi prilagodio brzinu uslovima saobraćaja ˝, makar išao i 5km/h. Ugradi jaku sirenu, verovatno si mu bio u mrtvom uglu pa te od svojih problema, muzike u kolima i ne*ebavajućeg stava prema svima ostalima, nije ni primetio.

2. Šta bi se videlo na snimku sa kamere? Auto ispred tebe i ti koji naglo kočeći blokiraš prednjak i padaš, bez kontakta sa drugim vozilom i pri tome ˝dovodiš u opasnost ostale učesnike u saobraćaju˝. ˝Da si normalno vozio ne bi ni došao u situaciju da naglo kočiš˝

I, na žalost, ti bi platio kaznu za izazivanje opasnosti kao neodgovorni učesnik u saobraćaju.

Ovako je prošao moj blizak prijatelj koji je imao istu situaciju kao i ti samo je imao teže povrede.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Naravno da bi sve naplatio iako nije bilo kontakta..pozoves policiju,izjave svedoka pa polako...kakva brzina,kakve gluposti..

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i

Hvala svima na podrsci,sutra cu ipak snimiti levu saku tj koren palca,bas boli.Na snimku kamere bi se videlo da je baja presao u desnu traku, oslobodio levu ali se bez najave iznenada vratio i isekao me ali sam prilicno siguran da mi ni to ne bi pomoglo u nekom procesu.On bi mozda mogao da se tereti za bezanje a meni bi sigurno prisili neprilagodjenu brzinu.

Svedoka kao sto rekoh je bilo bas dosta,vecina je mislila da me je udario,toliko o svedocima.

Nije ova situacija nista novo,desava se svakome od nas bar par puta dnevno,problem je bio u mom opustanju.Kada vozim normalno,sto ce reci prvi na semaforima,poluagresivno,koncentracija je uvek na max i ovakva sranja se ne desavaju.Da ne ispadne da nekoga nagovaram da vozi agresivno ali svi znate o cemu pricam.Nema opustanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Moj otac je imao teske povrede pri slicnom scenariju bez kontakta, postojali su svedoci i cak broj tablica.

Dobio je savet  od pandura koji su dosli u hitnu da ne pisu zapisnik jer ce sve ici na njegovu stetu a od naplate nece biti nista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

ti si se nalazio pored njega kad je on krenuo ulevo? Poceo si vec preticanje? Ili si se nalazio iza njega i posao da pretices pa ti se on isprecio ispred bez najave?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Nije toliko bitno gde se on nalazio , bitno je da sistem kod nas ne funkcionise. 

U prevodu, nadlezni organi se nece jebavati sa tim.

 

Moze jedino sam da juri a to je visestruko neisplativo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Pustite to rekao mi Djura,Mika ili Zika...mene je udario auto koji je bio isecen,znaci ni ja ni on krivi,refleks,taj bezi,uz svedoke oboje smo naplaceni a tom je isla prijava za izazivanje saob.nesrece i udaljenje sa mesta itd itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i

"ti si se nalazio pored njega kad je on krenuo ulevo? Poceo si vec preticanje? Ili si se nalazio iza njega i posao da pretices pa ti se on isprecio ispred bez najave?"

 

Kod z. stanice mi smo u desnoj traci ,3 auta u levoj,ulaskom u Nemanjinu vozila iz leve su dali po gasu i otisli,on je presao u levu,ja za njim,ostao mu jedan ispred u levoj,on pokusao da ga obidje zdesna ovaj ispred ga isekao a on se vratio na mene.

U svakom slucaju delovalo je da se on iz nekog razloga sklanja meni a ispalo je da on pokusava preticanje  sa desna pa onda vracanje u levu.

Meni je leva traka bila prazna kada sam krenuo-nastavio pored njih.

E sad u momentu pada dal sam bio pored ili iza,ne znam.Jako brzo se sve desilo a pretpostavljam da sam bio malo iza ili mozda da nisam presao pola njegovog auta posto bi me naterao u ivicnjak od sina.Moja losa percepcija,mislio sklanja se a on u stvari pokusava da obidje...

A pitanje bitno za nas i za ovaj trulez od sistema je upravo to sta bi bilo da sam bio u kolima,da sam bio iza nikom nista,ukocio bi samo bez pada.Da sam bio pored njega e onda bi bilo sudara a objektivno obojica su krivi i ovaj ispred njega a narocito on koji pokusava da pretice desnom trakom pa se vraca naglo levo.Da ne nabrajam koliko je tu propisa prekrseno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i

"Pustite to rekao mi Djura,Mika ili Zika...mene je udario auto koji je bio isecen,znaci ni ja ni on krivi,refleks,taj bezi,uz svedoke oboje smo naplaceni a tom je isla prijava za izazivanje saob.nesrece i udaljenje sa mesta itd itd..."

Verujem ali ovde sam ja sam ostao da lezim na asfaltu uz dosta ocevidaca koji pojma nemaju sta se desilo.Imam samo broj tablice ovog braon koji me isekao ali bez slova,samo broj je neki klinac zapamtio.Ovaj jeste bio isecen ali u nedozvoljenoj radnji preticanja sa desna.Nema tu pravde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: SV 650 S

Iz mog licnog iskustva:

Mart mesec, susnezica pada bara duzine 20-30 metara uz ivicu leve saobracajne trake u mom pravcu kretanja, ka meni ide vozilo gazeci razdelnu liniju da ne bi islo kroz baru. Ja se pomeram ka desnoj ivici moje saobracajne trake,nailazim na ulegnuce na putu u kome se formirala zestoka bara, kako sam dosta blizu ivicnjaka (da bih izbegao ovog iz suprotnog smera) cim sam usao u baru auto se cimnu na desno i eto belaja,srecom nije bilo pesaka na trotoaru porusih neke stubice brzina, ispod 50kmh...

Naravno, ja na..bah... jer nije bilo kontakta sa drugim vozilom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Paraćin
  • Motocikl: Hyosung GV 650 EFI 2010

Ti bi bio kriv jer nisi držao dovoljno rastojanje od vozila ispred sebe, koje ti omogućuje da u slučaju iznenadnog kočenja bezbedno zaustaviš vozilo. Da li bi i on bio kriv, zavisi da li je na vreme dao znak da menja pravac kretanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Da, u "najboljem" slučaju bi kaznili obojicu, što i jeste cilj države ako se ima u vidu punjenje budžeta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i

"Ti bi bio kriv jer nisi držao dovoljno rastojanje od vozila ispred sebe, koje ti omogućuje da u slučaju iznenadnog kočenja bezbedno zaustaviš vozilo. Da li bi i on bio kriv, zavisi da li je na vreme dao znak da menja pravac kretanja"

Prijatelju izgleda da nisi pazljivo citao opis situacije,nikakvo rastojanje nije u pitanju,cak sam mozda drzao i preveliko jer da sam mu bio u dupetu verovatno bih prosao pre nego sto se on iz desne vratio u levu. da me isece.

Ispred mene nije bilo vozila vec su obojica bili u desnoj traci i naglo prestrojavanje nazad u levu,u mene.Ali to dokazati nema sanse,nazalost.

Dobra vest,ulje koje kaplje iz motora je sto je prelilo u filter vazduha pri padu tako da imam jednu glavobolju manje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

Posle saobracajke s motorom sam kupio auto i prva stvar koju sam kupio za auto je bila kamera. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 546 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Beverly 300 i.e. Suzuki GSX650F/GSXR600

Lik sa autom je pogrešio i on bi bio odgovoran. Zakon kaže da vozač ne sme naglo da menja način vožnje, osim u slučaju izbegavanja neposredne opasnosti.

 

Ako je on krenuo u desno (pritom da obilazi, što je posebna priča!), pa onda naglo skrenuo u levo i prouzrokovao saobraćajnu nesreću, nema priče ni o kakvoj brzini, neprilagođenosti vozača pozadi, odstojanju i sl.

 

E sad, propisana kazna za ovaj prekršaj je, tudududum (fanfare): 6.000 - 18.000din i to ako je prouzrokovao neposrednu opasnost za druge vozače ili prouzrokovao saobraćajnu nesreću. Inače je 5.000 din. Nema bodova, nema oduzimanja dozvole. Ima da ga prevaspitaju!

 

Doduše, tebe baš i ne treba to da puno brine, jer ti sa presudom da je on odgovoran puštaš tužbu za naknadu štete, pa lik mora da ti plati i štetu na motoru i opremi, kao i naknadu za bolove i strah što si pretrpeo, a to je već šest cifara.

 

Međutim, prekršajni postupak će da se vodi 2 godine, pa parnični postupak 2 godine, dok ti druže isteraš pravdu, ima da se smoriš do jaja, pa ti ni kinta neće biti satisfakcija... :( (još dok advokatu daš 20%, ijaoo) (šala  :D )

 

Mene pre neki dan neki kreten udario na sred Terazija. Ja iz Prizrenske se penjem gore, gužva, neću da se provlačim, vozim polako, školski, žmigavci itd. Izbijamo na česmu, dve trake vode na Kralja Milana, obe smer na desno, s tim što iz leve možeš i na levo ka trgu. Ja u levoj traci, desni žmigavac, idem ka slaviji, a batenga iza mene (u levoj traci) u nekom pick-upu , prelazi u desnu traku i onda daje gas da skrene u levo, kao ispred mene da proleti. Ja ga vidim, ne znam ni sam kako krajičkom oka, na kočnice, on mi zakači retrovizor i prednji točak, ne znam kako sam se zadržao da ne padnem.

 

Urlam na njega u sred grada kao budala, ljudi gledaju i na kraju, šta ćeš, kažem mu pali brate, srećan sam što se nisam povredio i izgleda da nema nikakve štete na motoru... pri tom, najjača stvar, reko mi je da je bajker, da vozi 12 godina i neke priče krenuo da prosipa... otpustio sam ga sa "brate, šta da ti kažem, SRAMOTA si za sve bajkere, teraj se u Q...".

 

Inače, posle me malo zabrinuo prednji točak, nije kriv, guma nije oštećena, ali mi u vožnji, na momente, nešto čudan osećaj (možda se i tripujem).

 

I tako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja