Jump to content

Moto Zajednica

Honda

Recommended Posts

  • U prolazu, 69 postova

Molim drzgare ako neko zna gde se ispusta vazduh iz kocnica na zadnjem tocku na vfr 800 2000 godiste , gledao sam na kandji zadnjeg tocka nevidim nikakvu sisicu u pitanju je dual brake hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Ispušta se na dva mesta. Moraš da skineš točak i da skineš čeljust. Kad skineš onda ćeš videti. Imaš jednu na kojoj ozračuješ (luftiraš) vod koji vodi od prednjeg točka (CBS) a drugi je za direktnu zadnu kočnicu. Srednji klip na čeljusti ti je od CBS-a a spoljna dva su direktno zadnja kočnica. Takođe imaš i onaj ventil ispod sedišta gde se luftira CBS vod od prednjeg točka ka zadnjem.

 

Imaš u manualu celu šemu hidraulične instalacije kočnica i gde se šta ozračuje.

 

 

Sumnjaš da imaš vazduha samo u zadnjem ili u celom sistemu?

 

Ja sam na mom pre dva meseca promenio komplet ulje u kočnicama i u kvačilu. Ako se odlučiš za ovu operaciju budi spreman da potrošiš dosta vremena. Meni je olakšavajuća okolnost bila ta što mi je drugar pozajmio sistem za vakuumiranje kočnica. Mnogo olakšava i skraćuje posao.

 

Imam još jedan savet za tebe. Obavezno na te sisice montiraj providno crevo fi 4-5mm (ne sećam se, ali mislim da je 4mm dovoljno). Tako ćeš sprečiti da ti ulje kaplje po felnama, gumama i drugim delovima motora. Još jenda velika prednost providnog creva je ta što ćeš moći kroz njega da vidiš koliko vzaduha izlazi i kad da prestanješ sa poslom. Crevo košta oko 25-30 dinara/metru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Ništa.

 

Ako nemaš manual nađi ga na netu. Može da se nađe relativno lako. Polsao bih ti ga ja mejlom ali je veliki fajl.

 

 

Kad si kupio VFR-a? Mogao bi da se zapljuneš u temo o VFR-u http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/76830-vfrvtr-tema-za-vlasnike-i-ljubitelje/page__st__400 postaviš neke slike...

 

 

 

I još jedan mali savet. Kad otvaraš temu "Garaža" bilo bi dobro da staviš u naslovu model motora. Čisto zbog lakšeg pretraživanja. Desiće se da neko ima sličan proble pa pre nego što otvori temu pretraži forum i nađe šta mu treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja