Jump to content

Moto Zajednica

Potrebne informacije o motorima bivse JNA

Recommended Posts

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Moj otac je proveo 15 godina vozeci motore u saobracajnoj policiji bivse JNA.  Za to vreme vozio je sledece motore:

 

1961 NSU neznam koji model imao je 175cc

1958 NSU takodje neznam model od 250cc

1960 BMW R50

1967 Moto Guzzi 500cc Falcone jednocilindras

1967-68 Moto Guzzi 700cc takodje neznam model.

 

Molim sve one koji imaju informacije o kojim se modelima radi i ako imaju slike da mi posalju te informacije jer bih voleo da mogu da nadjem neke od tih motora i da ih restauriram. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

pa nedostaju neki Harley-i ali mislim da jos do njih ne mozes doci, ne prodaju se jos uvek, a nedostaje Ti i model do koga mozes doci V35, najcesci primerak koji se prodaje po raznim VP (nedavno je u Nisu prodavano par komada), menjac pod desnom nogom itd. Ovaj primerak je vozikala vojna policija sve dok je to imalo smisla. Sada potrazi negde podatke kasarne u Ribnici (Kraljevo) pa tamo vidi kada ce rasprodavati preostali kontigent.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Nedostaje Guzzi 350, koji je dosao posle Falcone-a, ali nije nabavljeno puno primeraka.

Za Nsu to su verovatno bili cetvorotaktasi koje je kasnije sklapao Pretis. Nisam znao da ih je vojska imala, znao sam za Bmw i Guzzi-e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 489 postova
  • Lokacija: Kraljevo<->Beograd

U Ribnici ih ima na kilo i prodaju se(MotoGuzzi V35) .

Ne znam koliko vam je to relevantna informacija poshto ste u SAD.

A ima ih dosta po auto otpadima isto u Kraljevu tachnije u Grdici put ka Adranima.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Mene ne zanima V35 ni Harley jer to moj tata nije vozio.  Inace sam i ja sluzio u Ribnici pa znam sta imaju, od Falconca, pa V35, pa BMWR80GS, pa Cagiva 175 i 350 itd.

 

Mene zanimaju samo modeli koje je moj matori vozio.

 

Naime njih 12 je imalo Guzzija V7 Militare na test voznji 2 godine, to je prvi Guzzijev model sa V motorom i on se i dan danas koristi.  Razlog zbog kojeg ga vojska nije uzela je taj sto je bio "prejak" za vojnike.  Nezaboravite da se radilo o 1967 godini, pa je zato kupljen Falconac, kome je zvanicno ime Nuovo Falcone Militare.

 

Znaci nasao sam informacije o sledecem samo mi fale slike:

1960 BMW R50 radi se o modelu R50 ne o R50/2

1967 Moto Guzzi 500cc Nuovo Falcone Militare (jednocilindras)

1967-68 Moto Guzzi V7 Militare (rodonacelnik danasnjih V motora kod Guzzija)

 

Potrebne sumi informacije o NSU modelima.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

imam negde vojne knjizice za odrzavanje Falkonca. Imao sam ih 3 kom, samo sam njih vozio 11 godina. Savrsenstvo, za moj ukus.

Videcu neku kombinaciju da ti skeniram pa posaljem, ali me ne drzi za rec kada. Nemam skener, prvi skener koji mi je dostupan je na 40 km od mene, u Bgd. A tu je i vreme da neko to iskenira. Ali, bice. Mada, mogu i da fotokopiram pa nekako da ti doturim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

1967 Moto Guzzi 500cc Nuovo Falcone Militare (jednocilindras)

 

059.jpg

 

059-1.jpg

 

FALCONE militare 500 (1950-1967)

MOTO GUZZI, Italië ca. 1966

4-takt 1 cilinder. Cilinderinhoud 498,4 cc.

Voetgeschakelde 4-versnellingsbak met een meervoudige, natte plaatkoppeling. Vermogen= 18,9 pk bij 4300 tpm. Topsnelheid: 120 km/h. Verbruik 4,5 liter op 100 kilometer en tankinhoud van 17,5 liter.

Voorvering met hydraulische telescoopvork, achtervering via frictieplaten gedempt met horizontale veren onder het motorblok. Gewicht motor: 170 kilogram. Chass.nr.: F*45GQ Bloknr.: F*26GQ

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

1967-68 Moto Guzzi V7 Militare (rodonacelnik danasnjih V motora kod Guzzija)

 

Ne mogu da nadjem u vojnim bojama, ali sve vojne modele su ujedno koristili policija i karabinjeri ;)

042.jpg

042-1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Model NSU 125 pretis je stvarno sklapan u fabrici u sarajevu, 250 max i supermax su dolazili iz nemacke, takodje tih godina je za vojsku uziman i moto guzzi stornelo 200 koji je bio kurirski motorcikl. Svi motori su imali uglavnom standardnu opremu. Za bmw mi nije poznato da ih je imala jna , mozda za pratnju. Relevantni modeli koji bio mogli biti uzeti u obzir su R51/2 i R50  i jako redak model BMWa R60 koji je imao alternator od 12v, cifru vise na broju motora, i radio je ne kao bokser vec su klipovi palili naizmenicno. Dvanaest volti je stavljeno zbog radiole, a raspored paljenja je podizao obrtni moment.

naravoucenije

Nije svaki bmw bokser,iako tako izgleda...........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Pozajmio sam jedan Moto Guzzi Falcone koji je kupljen od JNA za test voznju  ;) , bice objavljeno na naslovnoj strani BJB-a  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

  Ja imam NSU 250 Supermax iz 1956 god.  kupljen na vojnom otpadu u Sloveniji koji je tih godina (a bogami i sada ) u vrhu svoje klase , osnovne karakterist. su 250 ccm  17 ks na 7000 rpm , 165 kg tezine , maximale od 130 km i potrosnje od 3.5 lit.  sto sve na papiru i nije nesto posebno , ali se i danas radi o veoma dobrom motoru. NSU je 50 ih godina bio prvak sveta u klasi od 250 ccm (takodje i u 125 ) .              Molba    ima li neko servisnu knjizicu  JNA  za NSU 250?

 

post-2020-12878993552855_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

Nedostaje Guzzi 350, koji je dosao posle Falcone-a, ali nije nabavljeno puno primeraka.

Za Nsu to su verovatno bili cetvorotaktasi koje je kasnije sklapao Pretis. Nisam znao da ih je vojska imala, znao sam za Bmw i Guzzi-e.

evo ga V35 I FALCONE 50020aq729.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Ako neko zna, neka ovde napise gde se moze od vojske kupiti V35 i u kakvom su stanju generalno. Da li su kompletni, fale im delovi, potpuno neispravni...? I po kojim cenama se prodaju od do (okvirno)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

1967 Moto Guzzi 500cc Nuovo Falcone Militare (jednocilindras)

 

059.jpg

 

059-1.jpg

 

FALCONE militare 500 (1950-1967)

MOTO GUZZI, Italië ca. 1966

4-takt 1 cilinder. Cilinderinhoud 498,4 cc.

Voetgeschakelde 4-versnellingsbak met een meervoudige, natte plaatkoppeling. Vermogen= 18,9 pk bij 4300 tpm. Topsnelheid: 120 km/h. Verbruik 4,5 liter op 100 kilometer en tankinhoud van 17,5 liter.

Voorvering met hydraulische telescoopvork, achtervering via frictieplaten gedempt met horizontale veren onder het motorblok. Gewicht motor: 170 kilogram. Chass.nr.: F*45GQ Bloknr.: F*26GQ

ovo na slikama jeste Falkone, ali nije nuovo, vojni koji je ovde trazen je radjen od 1967 do 70 i neke....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

1967 Moto Guzzi 500cc Nuovo Falcone Militare (jednocilindras)

 

059.jpg

 

059-1.jpg

 

FALCONE militare 500 (1950-1967)

MOTO GUZZI, Italië ca. 1966

4-takt 1 cilinder. Cilinderinhoud 498,4 cc.

Voetgeschakelde 4-versnellingsbak met een meervoudige, natte plaatkoppeling. Vermogen= 18,9 pk bij 4300 tpm. Topsnelheid: 120 km/h. Verbruik 4,5 liter op 100 kilometer en tankinhoud van 17,5 liter.

Voorvering met hydraulische telescoopvork, achtervering via frictieplaten gedempt met horizontale veren onder het motorblok. Gewicht motor: 170 kilogram. Chass.nr.: F*45GQ Bloknr.: F*26GQ

ovo na slikama jeste Falkone, ali nije nuovo, vojni koji je ovde trazen je radjen od 1967 do 70 i neke....

 

covek lepo napisao

1967 Moto Guzzi 500cc Nuovo Falcone Militare (jednocilindras)

A to je ovaj 100%

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja